Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

poruka: 351
|
čitano: 56.853
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
mislav_01 kaže...

Isti problem, sa istom memorijom starom svega par tjedana. Dobro moj je nesto drugaciji (da nismo dobili neku losu seriju!?!?!)

 

Ugasim komp. Idem ga ujutro upalit (ovo se stalno ponavlja) ono kada pise "memory check" to mi stane na "memor" i nista se nedesava resetiram komp (na dugme tamo) jedno 3-4 puta i nakon toga sve radi kako treba WTFFFF

 u najmanju ruku cudno da imamo isti problem, koliko keksa imas? dva keksa od dva giga ili cetiri keksa od dva giga? jesi testirao da otkrijes koji je?

update:

prvi keks od 2gb prosao sve testove na sva 4 slota, nije do maticne, idemo dalje
"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

Imam 2x2GB nisam testiro nis neda mi se imam sad posla za fax, to cu preko vikenda...

P35-DS4 // Q6600 @ 3.5Ghz // Corsair DDR2-1066 // 8800GTX
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
xtreme:gamer kaže...
mislav_01 kaže...

Isti problem, sa istom memorijom starom svega par tjedana. Dobro moj je nesto drugaciji (da nismo dobili neku losu seriju!?!?!)

 

Ugasim komp. Idem ga ujutro upalit (ovo se stalno ponavlja) ono kada pise "memory check" to mi stane na "memor" i nista se nedesava resetiram komp (na dugme tamo) jedno 3-4 puta i nakon toga sve radi kako treba WTFFFF

 u najmanju ruku cudno da imamo isti problem, koliko keksa imas? dva keksa od dva giga ili cetiri keksa od dva giga? jesi testirao da otkrijes koji je?

update:

prvi keks od 2gb prosao sve testove na sva 4 slota, nije do maticne, idemo dalje
Imaš dakle 4x2gb u kompu?
Jesi možda došao na ideju povisit NB napon?
Kod tolko memorije u kompu(sva 4 slota puna) treba ti povišen napon na NB.
Probaj dakle povisit napon NB pa opet testirat sa sva 4.
C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin Redline 2x2gb@1000mhz 5-5-5-15 Gainward radeon HD 4870,WD320gb+WD640gb-AAKS
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

tocno, imam 4 keksa po 2 gb, moram napomenuti da nisam jos nista clockao, sve je izvađeno iz kutija i sve je ugrađeno i radi na tvornickim postavkama, iako testovi pojedinacnih keksa jos nisu gotovi 99% sam siguran da si u pravu LUXX.

 

vec sam negdje citao da treba povecana voltaza ako su sva 4 slota zauzeta, međutim totalni sam noob za clockanje te koliko mislis da je sigurno dignuti NB a da ne zaobiđem garanciju? da li je potrebno dignuti jos nesto osim NB-a ako se njega dize?

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2008 11:26 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

sva 4 keksa prosla testove, sad sam vratio sva 4 u slotove i pokrenuo test isponova i ovaj put nista od one greske, WTF !!! zar nebi trebalo stalno ponavljati gresku pri testiranju ako je stvar do napona ili do biosa? mrzim fantomske greske koje se malo javljaju pa nestanu

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.10.2008 12:10 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

Vidis isto ko i meni ti se desava...Ja nemogu komp upalit nakon 2-3-4 reseta

sve radi savrseno, komp citav dan gori, danas mi se to ujutro nije desilo, jucer i prekjucer je, vidit cemo sutra, ma neam vise uopce zivaca za taj komp, kupis novi dio i problemi....

P35-DS4 // Q6600 @ 3.5Ghz // Corsair DDR2-1066 // 8800GTX
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
mislav_01 kaže...

Vidis isto ko i meni ti se desava...Ja nemogu komp upalit nakon 2-3-4 reseta

sve radi savrseno, komp citav dan gori, danas mi se to ujutro nije desilo, jucer i prekjucer je, vidit cemo sutra, ma neam vise uopce zivaca za taj komp, kupis novi dio i problemi....

 ako se bude jos komp blesirao primjenit cu LUXX-ov antidote s dizanjem napona ili recept frenda Robija iz Vemila s flashanjem novog biosa za maticnu
"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

sinoc sam flashao bios na najnoviju verziju i u opisu odnosno change log-u stoji da je popravljena kompatibilnost s određenim ramima, vidjet cemo da li ce jos poslije ovog corsair radit njesra

 

 

di mogu vidjet na koliko mi naponu trenutno radi ram? u biosu je sve podeseno na auto, jel ima koji program ili nesto?

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2008 8:33 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
xtreme:gamer kaže...

sinoc sam flashao bios na najnoviju verziju i u opisu odnosno change log-u stoji da je popravljena kompatibilnost s određenim ramima, vidjet cemo da li ce jos poslije ovog corsair radit njesra

 

 

di mogu vidjet na koliko mi naponu trenutno radi ram? u biosu je sve podeseno na auto, jel ima koji program ili nesto?

Možeš u EVEREST-u vidit napon...
U CPU-Z također vrlo lijepo...
Da se Facebook server srusi 90% mladih bi palo u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sig...
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.10.2008 15:39 (Sused).
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

danas sam iskljucio intel speedstep u biosu ali i dalje vidim kako u realnom vremenu isto pada frekvencija sa 2833 na ispod 2000 mhz i opet se vraca gore, wtf?? sta nebi trebalo sad non stop radit na 2833?

 

također sam stavio Dram Voltage na 2.10 V sa defaultnih 1.8, zar nebi automatski trebale biti promijenjene i latencije na 5-5-5-15-22-2T sa 5-5-5-18?  navecer cu probati jos dignut FSB na 400 ili koliko vec da vidim kako se proc da clockat

 

frend mi jucer napisao

 

"Jeb*eno, max=3.08V... Klokni malo to cudo da vidiš koliko ide stabilno. Meni E2180 radi na 3.2GHZ 24/7 sa freezerom:)
Pazi tvoje cudo ima množitelj X 8.5, FSB 333MHZ (1333/4) i default je 2830MHZ... Mema je 1066MHZ sa djeliteljem 3.2. Chipset je P45, cooler jedan od boljih, napajanje najbolje. Mislim šteta je to neiskoristiti...
FSB na 410, djelitelj memorije podesi da ostane mema oko 1066 ( neznam koje su ti opcije u biosu ali otprilike 2.6 ). Voltažu po potrebi kako te pita... I imaš proc koji radi na 3.5Ghz:)"




fsb pretpostavljam da bez problema mogu dignuti na 400 ali sta znaci taj djelitelj memorije? ako ja namjestim memoriju (sto mogu jer ima opcija) da radi na 1066 zasto se onda moram bojati da ce mi automatski memorija se prilagođavati mijenjanju fsb-a?

zar nije to samo dignuti fsb na 400 i multi na 8.5 i to je to?
"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

evo bio mi je frend do mene i dignuo je proc na 3.4 sa defaultnih 2.83 GHz, fsb na 400 a voltaza 1.3 V, voltaza memorije 2.1 V, u idle-u everest i ostali programi mjere 30 stupnjeva dok full load u orthosu mjeri 55-60 stupnjeva, međutim nakon par minuta orthosa speedfan, everest i pc probe 2 pokazu temperaturu proca 112 stupnjeva !!!! iako je istovremeno temperatura jezgri nekih 47-65 stupnjeva!!! wtf??? on uredno ocitava 112 stupnjeva a ja i dalje vrtim orthos umjesto da me srusi ono u par sekundi, u cemu je problem?

 

bios sam stavio zadnji tako da nevjerujem da je do toga, nesto sa senzorom nije u redu vjerojatno, instalirao sam prime95 verziju za 64 bitne procove koji opterecuje sve 4 jezgre podjednako i onda je temperatura drasticno skocila na nekih 66 stupnjeva, dok su se temperature pojedinih jezgri penjale i do 82 stupnja, koliko je pametno vrtit proc na tim temperaturama 24/7?

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

Zasto se uopce zamaras s clockanjem kad imas bijesan stroj?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

A zasto ne? Uvijek je zanimljivo vidit do koji granica moze ic, koliki bi dobitci na performansama mogli biti i tome slicno :-) I naucit k tome nesta novo. Vecina ljudi koje zanimaju kompovi ce bit bar malo zainteresirani za clock bezobzira na stroj

P35-DS4 // Q6600 @ 3.5Ghz // Corsair DDR2-1066 // 8800GTX
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

Znatizelja je ubila macku :)

Salim se. Ok je ovo sto si rekao o ucenju i granicama.

Ali mislim da kod overclockanja uvijek postoji mogucnost da ce nesto riknut, od pregrijavanja ili neceg drugog.

Ne kazem da sam protiv overklockanja. Tko se zeli u to upustati samo naprijed.

Ja se osobno nisam nikada upustao u takvo nesto niti ne namjeravam, jer smatram da dobiveni rezultat (postotak povecavanja performansi) nije dovoljno velik.

 

Covjek je zbog problema s memorijom (nekompatibilnost s maticnom ili nesto slicno) zavrsio na overklokiranju procesora i sad ima nekih problema koje prije nije imao.

Nadam se da ce to sretno srediti da se moze vratiti svom prvotnom cilju, a to je uzivanje u igrama iz udobne fotelje.

16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

budi zadovoljan sa 3.4ghz.

Samo mu nedaj da ide iznad 70 stupnjeva.

Probaj se malo poigrat GTL naponima.

Tako možeš malo smanjit vcore.

Uglavnom pazi kaj radiš.

Nemoj ocekivat cuda, moj je išao samo do 4250mhz i ni trunke više.Pod vodom.Dakle nisu ti procovi neki klokeri

C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin Redline 2x2gb@1000mhz 5-5-5-15 Gainward radeon HD 4870,WD320gb+WD640gb-AAKS
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
Chaky kaže...

Znatizelja je ubila macku :)

Salim se. Ok je ovo sto si rekao o ucenju i granicama.

Ali mislim da kod overclockanja uvijek postoji mogucnost da ce nesto riknut, od pregrijavanja ili neceg drugog.

Ne kazem da sam protiv overklockanja. Tko se zeli u to upustati samo naprijed.

Ja se osobno nisam nikada upustao u takvo nesto niti ne namjeravam, jer smatram da dobiveni rezultat (postotak povecavanja performansi) nije dovoljno velik.

 

Covjek je zbog problema s memorijom (nekompatibilnost s maticnom ili nesto slicno) zavrsio na overklokiranju procesora i sad ima nekih problema koje prije nije imao.

Nadam se da ce to sretno srediti da se moze vratiti svom prvotnom cilju, a to je uzivanje u igrama iz udobne fotelje.

 eto primjer: q6600 sa 2.66 na 3.6-3.8 Ghz - to je skoro 50% ubrzanje.... ako to nije dovoljno veliko ubrzanje ja ne znam sto jest.... a sve sa air coolingom, mislim da bi iso i vise sa vodenim
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

Nisi me razumio ili sam ja nerazumljivo napisao.

Mislio sam na dobiveno ubrzanje u izvodenju programa.

Ne vjerujem da bi to ubrzanje od 50% procesora znacilo i da ce mi film prekodirati 50% brze ili ce mi igra ici glade ili ce manje stucati kod multitaskinga i sl.

Mozda ja krivo razmisljam ili shvacam stvari.

16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

trudim se ali ne osjetim ubrzanje u windowsima a ni u igrama, dobro ce doci kad prođe godina dana, onda vjerojatno nece biti svejedno 2.8 ili 3.4, vjerujem da ce se primjetiti, ali za godinu dana ce sigurno pasti i vodeno pa cemo ga gurnuti na 3.8 kao LUXX za 24/7 rad

 

btw LUXX,

 

malo me zbunjuje ova temperatura pojedinih jezgri pri full load-u od 82 stupnja, nije li to malo previse za temperaturu jezgre ili je sasvim uobicajeno i normalno?

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
xtreme:gamer kaže...

trudim se ali ne osjetim ubrzanje u windowsima a ni u igrama, dobro ce doci kad prođe godina dana, onda vjerojatno nece biti svejedno 2.8 ili 3.4, vjerujem da ce se primjetiti, ali za godinu dana ce sigurno pasti i vodeno pa cemo ga gurnuti na 3.8 kao LUXX za 24/7 rad

 

btw LUXX,

 

malo me zbunjuje ova temperatura pojedinih jezgri pri full load-u od 82 stupnja, nije li to malo previse za temperaturu jezgre ili je sasvim uobicajeno i normalno?

Normalno da je previše.
Više od 73 stupnja nebi 45nm procovi smjeli.
Dakle bolje hlađenje uzet ili smanjit takt i temperaturu. 
C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin Redline 2x2gb@1000mhz 5-5-5-15 Gainward radeon HD 4870,WD320gb+WD640gb-AAKS
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

sta mislis da li bi mogao dignuti fsb na 533, multi stavit na 6.0 i s obzirom da mema radi na 1066 tada bi imao ratio 1:1, btw zbog cega svi teze tome da im ratio bude 1:1?

 

 

ovaj jedan tip je napisao kako on radi oc:

 

3) I usually start with my RAM, increasing the divider with the CPU FSB at stock and running memory tests to find the upper limit. I usually just set my RAM voltage to the max supported by warranty (usually 2.2V on OCZ DDR2 although I have some 1100MHz OCZ that is warranty rated to 2.4V).

4) Once max RAM frequency is found then I drop it back to stock and go for FSB on the motherboard/CPU. I drop the multiplier as low as it will go (say 6X) and then set FSB to achieve the rated frequency of the CPU. Say 400MHz for a 2.4GHz CPU. Then start increasing FSB until you find max FSB. You will need to adjust Northbridge and CPU voltages accordingly as you go. Watch temps and keep them in a comfortable range (for you). I personally shoot for less than 60C but everyone has their own limits.

 

 

to znaci da bi ja prema koraku 2 spustio multi na najnize moguce tj. na 6 i postavio fsb na 471 da bi dobio rated frequency mog proca tj. 471x6=2833

 

i onda lagano povecavao fsb da vidim gdje mu je granica, da li je moguce postici 533 fsb na multi od 6.0 s ovom kombinacijom proca i maticne?

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.10.2008 17:42 (xtreme:gamer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

po pravilu je tocno kaj tip radi.

Traži max takt memorije pa ploce pa cpu.

Tada zna koliko može tjerat FSB.

Mada sumnjam da ce ti proc ici na taj FSB.

Netreba ti vjeruj mi.

Malo se pozabavi time i procitaj howtos pa ceš shvatit kaj mislim.

Ovak napamet je jako teško govorit.

Pogotovo pošto nisu sve komponente iste.

C2Q Q9550@3825mhz@H2O,Asus P5Q Deluxe,Mushkin Redline 2x2gb@1000mhz 5-5-5-15 Gainward radeon HD 4870,WD320gb+WD640gb-AAKS
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

svaka čast na hrabrosti, djeluješ vrlo motivirajuče.  al tek tolko ak se netko odluči na sličan pothvat nek zna da taj isti monitor ni mjesec dana poslije u HG šrotu košta 13.990 kn (kod drugih vjerojatno i jeftinije) dakle 4000 kn jeftinije! o ostalim komponentama da i ne pričam. sve u svemu želim ti puno sreče i zabave na novom kompu. nadam se da nisi požalio.Neodlučan

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
alien kaže...

svaka čast na hrabrosti, djeluješ vrlo motivirajuče.  al tek tolko ak se netko odluči na sličan pothvat nek zna da taj isti monitor ni mjesec dana poslije u HG šrotu košta 13.990 kn (kod drugih vjerojatno i jeftinije) dakle 4000 kn jeftinije! o ostalim komponentama da i ne pričam. sve u svemu želim ti puno sreče i zabave na novom kompu. nadam se da nisi požalio.Neodlučan   gledao sam krivi model. ispričavam se!Sramim se

16 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

kolko ja znam bolje je uvijek imat sto nizi mulitpiler, a sto veci FSB. ako grijesim neka me neko ispravi

-.-
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

Samo da se na kratko pridružim ovoj temi..xtreme gamer....SVAKA ČAST!!!!! Ne isplati se govoriti puno o tvojim potezima..ima nekih koji će reć, ovako, onako..ne valja, ti si lud ito..ali ja kažem, TI SI CAR!!! Ne, nije to dodvoravanje, nego imam osjećaj da kao da čitam nešto što sam sam napisao!!!

Da ne duljim...HVALA na vrhunskoj temi, HVALA na vrhunskim odgovorima svima onima koji te mrze zato jer imaš cilj i ostvario si ga..uživao sam čitajući je!! Valjda će bit još koji nastavak.

 

Uskoro ću, barem se nadam, pokušati napraviti nešto slično, nadam se da ti neće bit problem dati mi koji savjet..Smijeh

 

Pozdrav!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

bit ce nastavak ali nevezan za kompove, isto kao sto sam kupio komp,  u 10-om mjesecu iduce godine taman kad otplatim tv uzimam stan na 30 godina, nekih 100000 eura, kad je bal nek je maskenbal, zasto bi gledao sve ljude okolo kako uzivaju dok im krediti lome leđa kad ja imam isto zdrava leđa hehe, a kad uđemo u euniju bit ce puno teze kupit neki stan pa eto, to be continued in about 12 months time...

 

hvala na rijecima podrske, bit ce mi zadovoljstvo pojasniti ti bilo koji aspekt mog setup-a ako zapnes negdje!

 

sto se tice fsb-a ja sam isto dobio dojam da je bolje drzat niski multi a dizat fsb u visine ali nije li onda to forsiranje svih ostalih komponenti? jer kad dizes multi onda silujes samo proc a kad dizes fsb onda silujes sve sto komunicira s procesorom a sami north bridge ja mislim da najvise pati, nek me ispravi netko ako sam u krivu?

"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2008 8:17 (xtreme:gamer).
16 godina
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

pa gle, lakse je dici multi nego FSB, a proc kada kupis (osim extreeme verzije) ionako je tvornicki predvidjen da radi na svojem max multiplieru... drugim rijecima samo ga ostavis na tom multiu i dizes FSB, spustat multi i dizat FSB ima smisla samo ako mozes dizat FSB, mozes izvuc jos vise iz ram-a, a procesor te koci (naravno takodjer se spusta multi dok gledas koliko mozes izvuc iz FSB-a i rama, prilikom testova, prvo se testira ram, pa fsb, pa onda proc, onda uzmes neku kombinaciju koja ti pase, ili sa vodenim forsiras maksimum iako nije preporucljivo za 24/7 i to je to)). ionako ces na rijetko kojoj maticnoj dic FSB na vise od 450, tu negdje ce te krenut kocit, i dobro je da imas max multi na procc (ako vec clockas) i da to rezultira cim vecim clockom (konkretno na q9550 - 450*8.5=3825 iako ces za 24/7 vjerojatno drzat na nekih 400*8.5=3400 sto je cisto pristojno i temperature bi trebale biti ok, takodjer ram ce ti biti na 1066 sa 400*2.66=1064 ili tu negdje, vidi kakav ti je djelitelj, ali to je preporucena vrijednost, mozes malo vise ali nema potrebe, iako vidim da imas zvjerski ram).... naravno ako je sve stabilno i ako su temperature uredu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet

Eto, opet skoro kao da pričam ja..jer i ja tražim stan, auto sam nedavno kupio, cura je tu godinama..prema tome, još stan! ;-P

Tako je, nek je maskenbal..ko ga j..! Život je ionako sranje pa da ga se potroši na nerviranje i gluposti-nema smisla! Znači, samo piči!!Namigiva

Šta misliš o konfiguraciji koja bi uključila 2 grafičke ko tvoja? E, to bi mene zadovoljilo...hehehe Nadam se da bi uskoro imao te novce pa zašto ne? Sve skupa nekih 20 tisuća kn.?

E, tu će mi trebati pomoć pa kad budem imao žive novce u rukama, tada bih trebao savjete.

E da, i tv kupujem...i naravno da mi je onaj Philips zapeo za oko, kako i neće kad je to najbolji tv te veličine ove godine!! (Eisa award's..) Ne moram ni spomenuti da izgleda IZVANREDNO!!

Još gledam i Sonya 40w4500, jako dobar tv..ali izlaze novi tv-i sa LED-om i Sony paneli sa 200hz, pa ćemo vidjeti..

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjet
Rhodin kaže...

pa gle, lakse je dici multi nego FSB, a proc kada kupis (osim extreeme verzije) ionako je tvornicki predvidjen da radi na svojem max multiplieru... drugim rijecima samo ga ostavis na tom multiu i dizes FSB, spustat multi i dizat FSB ima smisla samo ako mozes dizat FSB, mozes izvuc jos vise iz ram-a, a procesor te koci (naravno takodjer se spusta multi dok gledas koliko mozes izvuc iz FSB-a i rama, prilikom testova, prvo se testira ram, pa fsb, pa onda proc, onda uzmes neku kombinaciju koja ti pase, ili sa vodenim forsiras maksimum iako nije preporucljivo za 24/7 i to je to)). ionako ces na rijetko kojoj maticnoj dic FSB na vise od 450, tu negdje ce te krenut kocit, i dobro je da imas max multi na procc (ako vec clockas) i da to rezultira cim vecim clockom (konkretno na q9550 - 450*8.5=3825 iako ces za 24/7 vjerojatno drzat na nekih 400*8.5=3400 sto je cisto pristojno i temperature bi trebale biti ok, takodjer ram ce ti biti na 1066 sa 400*2.66=1064 ili tu negdje, vidi kakav ti je djelitelj, ali to je preporucena vrijednost, mozes malo vise ali nema potrebe, iako vidim da imas zvjerski ram).... naravno ako je sve stabilno i ako su temperature uredu.

tocno to sam i mislio, samo cu sacekat jos da mi beshtya posalje taj razdaljnik za maticnu od thermaltake-a i jos dvije 120-ke pa cu se pocet igrat s temperaturama, tu cu sigurno snizit par stupnjeva posto nece vise biti push pinova koji neujednaceno nasjedaju,  nekako imam feeling da od svih komponenti memorija ima najmanju toleranciju na bilo kakvo silovanje, iako je puno reviewa gdje su ove moje dominatore tjerali bez problema na 1180 i vise mhz-a, zelim jednog dana ovaj proc vrtit na 4.0 GHz na vodenom hlađenju i to 24/7, oce to biti moguce?




Tompel kaže...

Eto, opet skoro kao da pričam ja..jer i ja tražim stan, auto sam nedavno kupio, cura je tu godinama..prema tome, još stan! ;-P

Tako je, nek je maskenbal..ko ga j..! Život je ionako sranje pa da ga se potroši na nerviranje i gluposti-nema smisla! Znači, samo piči!!Namigiva

Šta misliš o konfiguraciji koja bi uključila 2 grafičke ko tvoja? E, to bi mene zadovoljilo...hehehe Nadam se da bi uskoro imao te novce pa zašto ne? Sve skupa nekih 20 tisuća kn.?

E, tu će mi trebati pomoć pa kad budem imao žive novce u rukama, tada bih trebao savjete.

E da, i tv kupujem...i naravno da mi je onaj Philips zapeo za oko, kako i neće kad je to najbolji tv te veličine ove godine!! (Eisa award's..) Ne moram ni spomenuti da izgleda IZVANREDNO!!

Još gledam i Sonya 40w4500, jako dobar tv..ali izlaze novi tv-i sa LED-om i Sony paneli sa 200hz, pa ćemo vidjeti..

 

 
ja sam isto uzeo novi auto prije godinu dana (clio 3) i otplatio sam ga u 9-mjeseci, jest da sam imao pola love odmah ali eto...

konfa s dvije ovakve grafičke ti stvarno ne treba sada, mozda za nekih 6 mjeseci-godinu dana, ova grafička nije normalna, ja ne razumijem sto ce bilo kome danas dvije takve u kompu, jedna je debelo previse i to moras vidjet da bi vjerovao, znas sta znaci da nema igre koju nemozes podesiti sve na najvise detalje i jos na rezoluciji od 1920x1080, jedino sto pocne gusit tu graficku su 8xAA na crysisu ali crysis je neoptimizirana igra tako da se nije za cuditi, jos ja vrtim igre na visti ultimate 64 bitnoj koja je u kombinaciji sa dx10 jako zahtjevna biljka za ovu grafulju, zamisli tek kako lete igre na xp-u koji odmah upola smanji hardverske zahtjeve te sve vrti na dx9!

onaj tv zaboravi, ja bih se zeznuo full da sam njega uzeo, dobio je nagrade zbog crne boje i kontrasta koji je samo primjetljiv studijski, to je tv od 42" i kosta 22000 kn, uzmi moju od 17000 kn koja je 47" i ima podjednako dobre performanse, neces pozaliti, dobit ces 10 cm vecu tv sa neznatnim razlikama ako ces je koristit kao monitor





"They couldn't hit an elephant at this dist..." - General John Sedgwick
16 godina
offline
Konfiguracija od 12000 kn, prijedlozi i savjeti

Evo jos jedna zvijer od kompa:

 

Kuciste: Lian Li PC-P60 Armorsuit
Power: be quiet Dark Power Pro P7 1200W ATX 2.2
Procesor: Intel Core 2 Quad Q9550, 4x 2.83GHz, 333MHz FSB, 2x 6MB shared Cache, klokan na 4x3,8GHz
Grafa: 2 X ASUS ENGTX280/HTDP/1G, GeForce GTX 280, 1024MB GDDR3, 2x DVI, TV-out, PCIe 2.0 , SLI, “malo” nabrijane
RAM: 8GB, OCZ SLI-Ready Edition PC3-14400U CL8-8-8-27 (DDR3-1800)
Audio: Creative Sound Blaster X-Fi XtremeGamer Professional Series, PCI
DVD: Plextor PlexWriter PX-760SA SATA Black
Hardovi: 2 x Western Digital Raptor 73.4GB 8MB SATA, 10000RPm na Raid 0
1 x Western Digital 750GB SATA
1 x Extern HD 350GB, 1 x Extern HD 500GB, 1 x Extern HD 120GB za NB

 

Nazalost nije moja nego od frenda ali cim skupim neke pare ide na ovo, bar cu znat da sam potrosio na ono sto volim.Smijeh

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2008 19:56 (cak_Norris).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice