Senzor pokreta

poruka: 25
|
čitano: 69.876
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Spajanje senzora pokreta

Imam senzor pokreta pa bih ga montirao na već postojeću lampu na dvorište.
Imam shemu kako spojiti bez strujnog prekidača i to mi je jasno. Ali ja bih
htio spojiti tako da mogu isključiti senzor i da lampa radi normalno na
prekidač a po potrebi uključiti da radi na senzor i to mi nije jasno . Ako
može kako objašnjenje i shema bio bih zahvalan pošto nisam elektroničar.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Senzor pokreta

Evo ti tu 2 verzije:

 

1. Ako zelis da oba dvoje moze raditi u isto vrijeme. Tu imas i sklopku kojom ostavljas samo prekidac da radi ili i prekidac i senzor

 

2. Ako zelis da radi ili na senzor ili na prekidac. Znaci ako je na senzoru prekidac i saltas nece biti efekta i suprotno.

 

 

 

1. 1.
2. 2.
:D
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 16:17 (CroNk3r).
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Senzor pokreta

Iz senzora inaće idu 3 žice ; plava, smeđa i bijela pa mi nekak nije jasna ta shema. Bio bih zahvalan ako može malo pojašnjenje.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Senzor pokreta
bego kaže...

Iz senzora inaće idu 3 žice ; plava, smeđa i bijela pa mi nekak nije jasna ta shema. Bio bih zahvalan ako može malo pojašnjenje.

Smeđu i plavu spajaš na mrežu. Na shemi sam nacrtao dvije sklopke, a ti kupiš samo jednu dvopolnu sklopku. Bijela je faza koja ide iz senzora na trošilo. Nule (plave) spojiš zajedno. EDIT: ukoliko želiš da možeš mjenjati da radi sa senzorom ili bez njega dodaš još jednu sklopku koja bi kratko spojila faze.

Ne žalim što su drugi pokrali moje ideje. Žalim što nemaju svoje; Čovjek je rođen da radi, da trpi i da se bori; tko tako ne čini, mora propasti; Ljudska je zadaća odreći se nasilja. Nikola Tesla
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 20:26 (ilija2010lukic).
14 godina
offline
Re: Senzor pokreta
bego kaže...

Iz senzora inaće idu 3 žice ; plava, smeđa i bijela pa mi nekak nije jasna ta shema. Bio bih zahvalan ako može malo pojašnjenje.

smeda ti je faza, plava nula, a bijela ja mislim nastavak faze jer i senzor treba napajanje, ne moze radit bez nule jer onda nema napona koji bi drzao senzor budnim, a ja sam ti nacrtao samo kamo trebas spojiti fazu koju prekidas u strujni krug koji ti trenutno doma imas.

 

Znaci na smedu spojis fazu iz kucne mreze tj na shemi mojoj L, na plavu spojis nulu tj na shemi N, a bijela ti se pretvara u fazu dok je senzor prekinut i nju na lampu spojis.

 

Al daj ti za svaki slucaj onu svoju shemicu koju imas pa da to vidim jer nisam bas 100% siguran i pricekaj da netko ovo potvrdi.

 

 

EDIT: evo kolega gore rekao sad pred nekoliko sekundi...

:D
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.4.2012 20:25 (CroNk3r).
14 godina
offline
Senzor pokreta

Hvala na detaljnim i brzim informacijama

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Senzor pokreta

Ima li neko da mi posalje semu kako da napravim senzor pokreta,da prilikom prolaska pored senzora na nekom rastojanju,da se senzor aktivira i da upali sijelicu nekoliko minuta ili neznam samo da se sijelica upali?

Nikola Radulovic
Poruka je uređivana zadnji put pet 7.12.2012 21:19 (dzoda).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Senzor pokreta

kupi ga za 50 kn

Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Senzor pokreta

lacko glup odgovor...da ga je htio kupit otisao bi do baumaxa il isl centra i kupio ...

Momak ..googlaj mala skoal elektronike 5 izdanje i skini pdfknjigu tamo imas shemu a i puno korisnih shema i sva objašnjanja  

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
neaktivan
offline
Senzor pokreta

istina ante ali mislim da za kvalitetni senzor mu treba dosta muke i kako da ga napravi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Senzor pokreta

Bok !

Sto se tice same izrade nije mozda tako teska imao sam jedan kit koj je bio bas senzor pokreta i nije bio zahtjevan . No u svemu tome ti je najteze pronac sam senzor koji daje tj. registrira tvoj il cij vec pokret i onda ti posalje neki signal. A tvoja elektronikaa bi taj signal trebala prepoznat i onda aktivirat neki uredaj. Nazalost shemu nemam jedino da pogledas malo kitove iz nekih el. trgovina pa kupis ...

12 godina
neaktivan
offline
Re: Senzor pokreta
Lacko kaže...

istina ante ali mislim da za kvalitetni senzor mu treba dosta muke i kako da ga napravi.

U maloj skoli elektronike ima kvalitetnih i jednostavnih shema ..bez puno muke se napravi ..i neznam bas akkav si samograditelja li nemas pojma kako je dobro vidjeti na djelu nešto što si sam napravio ...

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
14 godina
neaktivan
offline
Senzor pokreta

dobar sam samograditelj ne brini. ali neke stvari se ponekad ne isplati radit bar ja na to tako gledam.

dok ostale stvari kao ispravljaci audio pojacala, voltmodovi na grafama itd itd mi je itekako ljepo radit :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Senzor pokreta

imam jedno pitanje da li je moguce spojiti senzore preko sijalice znaci sve je spojeno sijalica normalno radi kad se upali preko prekidaca...

Sad me interesuje da li se moze sa sijalice sprovest 2/3 zice koliko treba na senzor i to spojiti... LP

 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Senzor pokreta

Moguce je

Trebas imat senzor i iz sijalice ti žice moraju ici u senzor a iz senzora na izvor 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.5.2016 17:57 (dinix4978).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Senzor pokreta
Mozete li mi pomoci. Imam dvije sijalice koje se pale na jednom prekidacu. Od sijalica zice idu u razvodnu, a onda iz razvodne dvije zice idu na prekidac. Cujem da mi trebaju tri zice za senzor. Koju da dodam iz razvodne kutije?
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Senzor pokreta

Ne kužim koje ti je uopće pitanje?

Valjda želiš te dvije sijalice razdvojiti da ti jedna radi na senzor, a druga na prekidač.

U tom slučaju dovuci fazu direktno iz razvodne kutije do ove kaj bude na senzor, umjesto faze s prekidača, a na drugoj lampi ostavi fazu s  prekidača.

Kruha i igala...
14 godina
offline
Senzor pokreta

Trebas dovuci nulu iz razvodne kutije.

Radi se o tome da ti prekidacem prekidas fazu, tako da imas u prekidacu trenutno fazu i odlaz faze do sijalice.

Sad tebi treba jos nula kako bi mogao napajati senzor.

Jedino ako t instalacije nisu lose napravljene pa prekidas nulu.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2016 16:27 (CroNk3r).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Senzor pokreta

Poštovani

Zašto kada postavim led sijalicu od 5W (umesto cevke 500W) senzor samo delimično smanjuje intezitet svetlosti a ne gasi je potpuno.

dp
Poruka je uređivana zadnji put pet 21.4.2017 14:16 (draganpan).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Senzor pokreta

Evo rešio sam sam...

Dodao sam uz LED jednu običnu malu sijalicu i sve je u redu

Bolje da potrošnja bude uz ovih 5W Još 25W nego ova stara 500W

dp
15 godina
neaktivan
offline
Senzor pokreta

Postovanje,

Imam 9 lampi u hodniku sa "više krivina gdje jedan senzor ne bi biodovoljan da pokrije cijeli hodnik, imam provucen 5x1,5 kabal, kako spojiti u toj situaciji 2 senzora dase svjetla upale kada se pored jednog od senzora podje?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Senzor pokreta

U osnovi bi trebao spojiti paralelno i većina senzora bi to trebala podržavati, ali bi ipak bilo bolje pogledati kako je senzor napravljen da ne bi bilo iznenađenja.

 

Znači, nule spajaš sve zajedno (i na senzor i na žarulju), fazu dovodiš na dovod oba senzora, a odvod oba senzora spajaš zajedno prema žaruljama.

 

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
neaktivan
offline
Senzor pokreta

Hvala, 

Uspio po predlozenom rjesenju.

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Senzor pokreta

Pozdrav ljudi,

želim napravit senzor udaljenosti za seminar. Senzor bi bio povezan sa arduinom koji bi na displayu ispisivao udaljenost. Međutim ne želim kupiti senzor pa ga samo spojiti na breadboard i povezati sa arduinom jer je to možda sat vremena posla i nije dovoljno zahtjevno za seminar, nego želim napraviti baš vlastiti senzor a ne da ga kupujem. Problem je jedino šta neznam kako. Na internetu mi samo izbacuje projekte koji imaju kupljen senzor. Molin pomoć.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2021 10:01 (6Nuzura5ope).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Senzor pokreta

Ljudovi trebal bi malu pomoć ...

 

Naime htel bi ugraditi watmetre na određene linije kablova kaj imam doma (kak sam to lijepo sročil) ...

 

https://www.banggood.com/Geekcreit-100A-22000W-Power-Monitor-Module-AC-Meter-Panel-45-65Hz-Test-Voltage-AC-80-260V-p-983057.html?akmClientCountry=HR&cur_warehouse=CN

 

https://www.banggood.com/KWS-AC301-8-in1-Voltmeter-Ammeter-AC-50-300V-Power-Energy-Meter-LED-Digital-AC-Wattmeter-Electricity-Meter-0-100A-p-1902439.html?akmClientCountry=HR&cur_warehouse=CN&ID=6314203

 

E sad ova dva mi zapela za oko, naime prvi ima da mora kroz zavojnicu proć kabel ... drugi se samo spaja na kleme ...

 

Pitanje da li se može cijeli kabel staviti kroz zavojnicu ili mora biti samo faza ???? Kaj ak se na utičnici okrene to (makar planiram to u ormaru ostaviti) ...

 

Ovo sve je zbog razlike u cijeni za ova dva mjerača, jedan me ispada 12 dolara dok drugi 22, pa ako mogu riješiti sa prvim jeftinijim, radije bi uzeo 6 komada tih nego 6 ovih drugih ...

 

thx na savjetima

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice