LEGO ispravljač napona

poruka: 22
|
čitano: 29.804
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
LEGO ispravljač napona

da malo odmrznemo i ovaj podforum Smijeh

 

 

 

ajmo odmah na stvar: Slika1

 

"WTF?" sad se neki pitaju..... e, to vam je punokrvni ispravljač napona sa 220V AC na 0-20V DC, u homemade lego kučištu!

ok lažem... trebao bi davati napon od 0-20 V, ali zbog prastarog transformatora izvađenog iz Bog zna čega, daje samo od 2 do 14.5 V :) Slika2

 

Na Slici 3 možete vidjeti: na lijevo, potenciometar za reguliranje napona izlaza; u sredini, 2 prozirna legića iza kojih je ledica koja svjetli kada je ova stvar uštekana u utičnicu; i na desno, izlazni kontakti...

 

 

eto, stvar nije savršena, i glomazna je zbog dimenzija transformatora, ali je moja :))

većina komponenata je nabavljena u Chipoteci, a ako se sjećam cijena je bila oko 50 KN (bez legića, transformatora, i još nekih stvari)

 

ako netko želi mogu potražiti i shemu za ovo i postati je....

 

 


There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: LEGO ispravljač napona

Bravo! Pohvale na trudu i maštovitosti! Osmijeh


Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
LEGO ispravljač napona

kolko ti je stabilan napon na izlazu? daj stavi shemu ak ti nije problem

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: LEGO ispravljač napona

Joj nemogu naci shemu... sve sam prekopao, a imao sam je cjelu, i onaj dio s tiskanom pločicom....

No pogledaj po netu. Ima jako puno shema kako sastaviti nešto ovako, nije teško :)

 

napon je stabilan.

 

 


There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
16 godina
neaktivan
offline
LEGO ispravljač napona

ak ti nije dovoljno stabilan. stavi vece kondice i to je to.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: LEGO ispravljač napona
snor kaže...

ak ti nije dovoljno stabilan. stavi vece kondice i to je to.

ma jeli sunca ti? e ja bi bas metnijo jedan LD cipic npr 1086, i to je to

ostrim zube
16 godina
offline
LEGO ispravljač napona

predobro, i ja imam dosta lego kocki iz mladih dana, mogao bi i ja neš skemijati s njima Namigiva

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: LEGO ispravljač napona

A koja ti je procedura ako se stvar zapali?

16 godina
neaktivan
offline
RE: LEGO ispravljač napona
ferovca1 kaže...

A koja ti je procedura ako se stvar zapali?

 
lol, pa još se nije zapalila, iako sam je jednom zabunom ostavio upaljenu preko noći :))

e da evo i jedne sheme jako sličnoj onoj koju sam ja koristio: http://www.slabastruja.com/sSsSheme.asp?recID=11
u mojoj je još samo ledica za signalizaciju, i koristim LM317 i C1=2200 µF
There are 10 kinds of people in the world: those who understand binary and those who don't.
16 godina
offline
RE: LEGO ispravljač napona

Samo budi oprezan, materijali od kojih se proizvode elektronički uređaji bi trebali biti negorivi, a lego kockice to nisu..

16 godina
protjeran
offline
LEGO ispravljač napona

Bravo, pohvale! Stvarno si se potrudio!

Matična: Asus M2N-E Procesor: AMD Athlon 4000+ X2 (2.00GHz) Grafička: Nvidia GeForce 8600 GT HDD: 160 GB RAM: 2 GB
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: LEGO ispravljač napona
Svaka cast na pravoj mastovitosti i trudu!
Stvarno super stvar!
15 godina
offline
LEGO ispravljač napona

zakon! samo to ne pustit u prodaju da klince ne bi sprzila struja kad se igraju s legačima

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis. Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
 
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: LEGO ispravljač napona
ferovca1 kaže...

Samo budi oprezan, materijali od kojih se proizvode elektronički uređaji bi trebali biti negorivi, a lego kockice to nisu..

 1. svaka cast na trudu i mastovitosti
2. cekam naslov "zapalio se LEGO ispravljac"

mislim, nebih htjeo glupo vucat, ali dali si ti svjestan da zivis pokraj zatvorenog plamena koji svake sekunde moze planut?
e da, nemoj zaboravit da se po novom standardu strujni pozar gasi vodom kako bi napravio kratki spoj, jer pjena samo "gusi" plamen sto nije 100% zajamceno da ce ga i ugusit pa kad se pjena splahne ovo opet plane :D

samo da znas :p
Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!
15 godina
neaktivan
offline
RE: LEGO ispravljač napona
evo aj sad namjeravam radit ispravljac sa stabilizatorom napona pa cu napravit od plesiglasa pa postam slike :D i ja cu se grijat na tome :D kad se zapali sam cu stavit ventilator za hladenje trafa
http://ubizec.net46.net/forum http://www.ubizeccorporation.bloger.hr Posjeite forum za gaming,programiranje i izrada igara and hacking!
15 godina
neaktivan
offline
LEGO ispravljač napona

fakat si kralj nema kaj,kak ti je to samo palo na pamet ja sam baš danas napravio isti ispravljać samo s kupljenom kutijom i sad m i je pre žao hehe!

"you hit me we hit you"-mafia
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: LEGO ispravljač napona

o kakvom pozaru pricate taj trafo daje 1A ako i toliko, ako su doro izolirani vodovi iz mreze nece nista bit, trafo tesko da ce se prigrijat jer mu sam ovaj sklop ne dozvoljava da bude max opterecen

nu, glamac, djava ga odnija
Poruka je uređivana zadnji put uto 12.5.2009 23:08 (ribar).
16 godina
neaktivan
offline
RE: LEGO ispravljač napona
Hacker-ri kaže...
ferovca1 kaže...

Samo budi oprezan, materijali od kojih se proizvode elektronički uređaji bi trebali biti negorivi, a lego kockice to nisu..

 1. svaka cast na trudu i mastovitosti
2. cekam naslov "zapalio se LEGO ispravljac"
mislim, nebih htjeo glupo vucat, ali dali si ti svjestan da zivis pokraj zatvorenog plamena koji svake sekunde moze planut?
e da, nemoj zaboravit da se po novom standardu strujni pozar gasi vodom kako bi napravio kratki spoj, jer pjena samo "gusi" plamen sto nije 100% zajamceno da ce ga i ugusit pa kad se pjena splahne ovo opet plane :D
samo da znas :p

@Havker-ri pa zato je tu osigurač
da bi se nešto zapalilo potreban je kratki spoj a ako dođe do njega osigurač pregori

 

pacov kaže...
snor kaže...

ak ti nije dovoljno stabilan. stavi vece kondice i to je to.

ma jeli sunca ti? e ja bi bas metnijo jedan LD cipic npr 1086, i to je to

 @pacov jel moš napravit neku shemu s tim čipom za stabilizaciju?

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2009 11:17 (dantex).
13 godina
neaktivan
offline
RE: LEGO ispravljač napona
dantex kaže...
Hacker-ri kaže...
ferovca1 kaže...

Samo budi oprezan, materijali od kojih se proizvode elektronički uređaji bi trebali biti negorivi, a lego kockice to nisu..

 1. svaka cast na trudu i mastovitosti
2. cekam naslov "zapalio se LEGO ispravljac"
mislim, nebih htjeo glupo vucat, ali dali si ti svjestan da zivis pokraj zatvorenog plamena koji svake sekunde moze planut?
e da, nemoj zaboravit da se po novom standardu strujni pozar gasi vodom kako bi napravio kratki spoj, jer pjena samo "gusi" plamen sto nije 100% zajamceno da ce ga i ugusit pa kad se pjena splahne ovo opet plane :D
samo da znas :p

@Havker-ri pa zato je tu osigurač
da bi se nešto zapalilo potreban je kratki spoj a ako dođe do njega osigurač pregori

 

Neznam baš jel vidiš da ovaj sklop ima osigurač?

14 godina
neaktivan
offline
LEGO ispravljač napona

Ako je korišten LM317 onda i da kratko spoji izlaze, LM317 ima sklop u sebi da ograniči struju i tako zaštiti sebe i ostatak sklopa. I moram te upozoriti da se LM317 obožava grijati pogotovo ako ti je ulazni napon cca 24 V, a ti vučeš oko 0.5 do 0.8 A na malim naponima. Preporučao bi ti bolji hladnjak :D Inače svaka čast :D

[URL=http://www.speedtest.net][IMG]http://www.speedtest.net/result/1225775843.png[/IMG][/URL]
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LEGO ispravljač napona

Svaka pohvala za ideju, predobra je :)

 

I nece se zapalit ne brini, mislim da neces punit akumulatore :) Nisu Legici od putra, osim ako bas ne pretjeras sa opterecenjima i zaboarvis na njega preko noci :D

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 4.10.2011 21:45 (Spiljka 666).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LEGO ispravljač napona

generator smetnji u zraku, razmisli da obložiš sa limom unutrašnjost i uzemljiš to.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice