Windows Vista language change?

poruka: 12
|
čitano: 10.864
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Windows Vista language change?
pitanje

Pozdrav svima, ja sam nov ovdje i vjerovatno se ne razumijem u compove kao većina vas, ali bi molio za pomoć ako je ikako moguća!

 

Ovako, kupio sam MSI laptop u Hrvatskoj, sve vrhunski funkcionira i radi, samo sto mi je windows na Srpski podešen :), probao sam svašta, ali nisam uspio staviti na hrvatski, moj OS je Vista Home Premium...

Molim bilo koga da mi u koracima objasni kako da promjenim jezik na hrvatski...

Hvala!

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista language change?
f_zaja kaže...

Pozdrav svima, ja sam nov ovdje i vjerovatno se ne razumijem u compove kao većina vas, ali bi molio za pomoć ako je ikako moguća!

 

Ovako, kupio sam MSI laptop u Hrvatskoj, sve vrhunski funkcionira i radi, samo sto mi je windows na Srpski podešen :), probao sam svašta, ali nisam uspio staviti na hrvatski, moj OS je Vista Home Premium...

Molim bilo koga da mi u koracima objasni kako da promjenim jezik na hrvatski...

Hvala!

 U Visti se ne može promijeniti jezik, ne postoji ni LIP za nju..
Jedino što možeš jest vratiti laptop na "tvorničke postavke" i kad te Vista pita za jezik - odabereš jezik po svom izboru.
Ne znam točno kako izgleda boot na tvom laptopu, ali tu opciju reinstalacije OS-a bi trebao imati na početku kad upališ laptop.

Ili, ako si dobio medij za instalaciju - još lakše.
Boot s medija i instaliraš Vistu nanovo.

Never interrupt your enemy when he is making a mistake.
Napoleon Bonparte
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista language change?

Pa što onda, srpski je skoro potpuno sličan hrvatskom, samo što oni imaju ekavicu, a mi ijekavicu.

P.S. Možda imaš negdje na internetu za skinut hrvatski jezik za vistu.


Potpis bez imena, takozvani bezimeni potpis ili potpis koji nema imena...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista language change?
SZKlemen kaže...
f_zaja kaže...

Pozdrav svima, ja sam nov ovdje i vjerovatno se ne razumijem u compove kao većina vas, ali bi molio za pomoć ako je ikako moguća!

 

Ovako, kupio sam MSI laptop u Hrvatskoj, sve vrhunski funkcionira i radi, samo sto mi je windows na Srpski podešen :), probao sam svašta, ali nisam uspio staviti na hrvatski, moj OS je Vista Home Premium...

Molim bilo koga da mi u koracima objasni kako da promjenim jezik na hrvatski...

Hvala!

 U Visti se ne može promijeniti jezik, ne postoji ni LIP za nju..
Jedino što možeš jest vratiti laptop na "tvorničke postavke" i kad te Vista pita za jezik - odabereš jezik po svom izboru.
Ne znam točno kako izgleda boot na tvom laptopu, ali tu opciju reinstalacije OS-a bi trebao imati na početku kad upališ laptop.

Ili, ako si dobio medij za instalaciju - još lakše.
Boot s medija i instaliraš Vistu nanovo.

Znači, ne mo`š napisati da je u Visti nemoguća promjena jezika! A LIP-ova za Vistu ko`lko hoćeš. I to sve dobijaš na Windows Update. Pokreni ga, pogledaj na listu jezika i odaberi Croatian. Nakon downloada i instalacije odi u Control Panel pa na Change Display Language i u listi bi ti trebao biti hrvatski. Restart i to je to. Niti vraćaš na "tvorničke postavke" (?!), niti reinstaliraš OS.

Mobo: ASUS P5K-E WiFi Edition (P35)
Processor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E6750 @ 2.66GHz
RAM: 2 x 1024MB @ 800MHz
Hard Drive: 320 GB Total
Video Card: NVIDIA GeForce 8600 GT 256 GDDR3
Monitor: SyncMaster 920N 1280x1024
Operating System: Windows XP Professional Service Pack 2
16 godina
offline
RE: Windows Vista language change?
The_Chosen_One kaže...

Pa što onda, srpski je skoro potpuno sličan hrvatskom, samo što oni imaju ekavicu, a mi ijekavicu.

 


Ne bih se složio. Razlika je puno veća od ije i je. Ima na stotine riječi koje su potpuno drugačije, a o čirilici da ne govorim..
Samo je stvar u tome da ga mi razumijemo više nego recimo slovenski Namigiva

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
Windows Vista language change?
autorov komentar

Hvala vam svima na odgovorima :)

 

Srpski je užasno iritantan i neda mi se privikavat, nikako nemogu naci LIP DOwnload za vistu, molio bih link stranice sa koje mogu dl LIP... Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista language change?
autorov komentar

Ne razumijem kako da pogledam na listu jezika? sve mi je stavljeno na croatian, i keyboard i ostalo, ali u start menu i ovim glavnim programima mi je i dalje srpski.

16 godina
offline
RE: Windows Vista language change?
f_zaja kaže...

sve mi je stavljeno na croatian, i keyboard i ostalo, ali u start menu i ovim glavnim programima mi je i dalje srpski.

 Sramota za Microsoft Hrvatska ako nije pošteno lokalizirao Vistu!

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista language change?

Vista na Hrvatskom (koju sam vidio) jako dobro je lokalizirana. Puno bolje nego je to bio XP.

A stavljanje na "Croatian" keyboarda i regionalnih postavki nema nikakve veze s lokalizacijom, pa je i logično da je tu i dalje srpski.


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista language change?
f_zaja kaže...

Hvala vam svima na odgovorima :)

 

Srpski je užasno iritantan i neda mi se privikavat, nikako nemogu naci LIP DOwnload za vistu, molio bih link stranice sa koje mogu dl LIP... Hvala unaprijed

 LIP ima isključivo Ultimate i skida se preko Updatea. LIP za ostale verzije ne postoji (nije dobavljiv).
Za prijeći na drugi jezik, Vistu moraš instalirati pod traženim jezikom.

Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista language change?
autorov komentar

Probao sam instalirati Vista ultimate... ali pairat version, imam ju instalirano na pcu, no kad je na laptopu dosla instalacija na 90% odjednom samo stane i nejde dalje, probao sam 3 puta... neznam u cemu je stvar.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows Vista language change?

Sumnjam da ćeš na 0800 300 300 dobiti podršku za tu verziju :)


Entrepreneurs are simply those who understand that there is little difference between obstacle and opportunity and are able to turn both to their advantage.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice