Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowsom

poruka: 47
|
čitano: 7.428
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowsom

Ode za 312 eura, nisam išao više od 285

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowsom

Ja imao goste i totalno zaboravio na aukciju . Kako god, toliko novaca ne bih dao. Dosta je cijena otišla gore.

FC Bayern Munchen
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowsom

Za vas koji se cudite kako radi linux a ne windows, imam slican problem, otvorio sam temu. Laptopu nakon instalacije grafickih drivera se ekran ugasi na windowsu, dok na eksternom monitoru sve radi oke sa tim driverima. Pokusao sa linuxom, instalirao drivere za graficku i sve radi bez problema. Pokusao sve sto sam nasao na netu u vezi toga i nista nije pomoglo. Cupam si kosu sa glave, ne znam kako da rijesim problem.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowso
Archy kaže...

Za vas koji se cudite kako radi linux a ne windows, imam slican problem, otvorio sam temu. Laptopu nakon instalacije grafickih drivera se ekran ugasi na windowsu, dok na eksternom monitoru sve radi oke sa tim driverima. Pokusao sa linuxom, instalirao drivere za graficku i sve radi bez problema. Pokusao sve sto sam nasao na netu u vezi toga i nista nije pomoglo. Cupam si kosu sa glave, ne znam kako da rijesim problem.

 Refresh rate? Krivo prepoznat display laptopa?

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowso
syncmaster245b kaže...
Archy kaže...

Za vas koji se cudite kako radi linux a ne windows, imam slican problem, otvorio sam temu. Laptopu nakon instalacije grafickih drivera se ekran ugasi na windowsu, dok na eksternom monitoru sve radi oke sa tim driverima. Pokusao sa linuxom, instalirao drivere za graficku i sve radi bez problema. Pokusao sve sto sam nasao na netu u vezi toga i nista nije pomoglo. Cupam si kosu sa glave, ne znam kako da rijesim problem.

 Refresh rate? Krivo prepoznat display laptopa?

 -juzer

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowsom

Kad instaliram drivere i koristim laptop na drugom monitoru ne prepoznaje nikako monitor od laptopa, nema nista u postavkama. A refresh rate je 60hz i na laptopu i na tom monitoru. U pitanju je intel hd 4400. Probao sam vaditi ram, reinstalirati windowse, 50 razlicitih drivera, updejtao bios al nista. Nemam ideju sta da pokusam vise, a potreban mi office zato pokusavam taj windows dignuti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowso
Archy kaže...

Kad instaliram drivere i koristim laptop na drugom monitoru ne prepoznaje nikako monitor od laptopa, nema nista u postavkama. A refresh rate je 60hz i na laptopu i na tom monitoru. U pitanju je intel hd 4400. Probao sam vaditi ram, reinstalirati windowse, 50 razlicitih drivera, updejtao bios al nista. Nemam ideju sta da pokusam vise, a potreban mi office zato pokusavam taj windows dignuti.

 Intel ima onaj svoj hotkeys utility u systrayu koji ima prioritet nad postavkama windowsa. Procackaj malo po njemu (naravno dok si na externom monitoru).

 

E da, znam da je mozda glupo sto pitam, ali jesi li probao preswitchati monitor sa keyboard shortcutom (obicno je Fn tipka + F4 ili F5, zavisi koji je laptop)

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
15 godina
offline
Re: Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowso
Archy kaže...

Za vas koji se cudite kako radi linux a ne windows, imam slican problem, otvorio sam temu. Laptopu nakon instalacije grafickih drivera se ekran ugasi na windowsu, dok na eksternom monitoru sve radi oke sa tim driverima. Pokusao sa linuxom, instalirao drivere za graficku i sve radi bez problema. Pokusao sve sto sam nasao na netu u vezi toga i nista nije pomoglo. Cupam si kosu sa glave, ne znam kako da rijesim problem.

 To i dalje nije identičan problem. Windows i dalje radi na laptopu ali se driveri ili postavke zbugiraju pa nešto ne štima, što je sasvim drugi problem.

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
13 godina
neaktivan
offline
Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowsom

Nisam rekao da je identican, ali jeste slican, jer linux radi a windows ne. Ne znam je li do windowsa ili drivera, jucer sam citav dan pokusavao rijesiti problem. Vadio sam ram memoriju, napravio hard reset laptopa. Zasad izgleda nema rjesenja...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowso

Imas kakav apdejt?

 

Bas me zanima sto te mucilo.

There is no system but GNU, and Linux is one of its kernels. (Church of Emacs)
16 godina
offline
Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowsom

Totalno bezveze čitam nešto vezano za gaming na linuxu i naletim na - nemogućnost instalacije windowsa na razne konfe

 

With Proton and Steam Play, many Windows games now work on Linux

 

https://news.ycombinator.com/item?id=25335513

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.12.2020 23:56 (nixass).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowso

-svašta se piše, obično reklame i sl. :) .. jer win igre i dalje rade isključivo na win (ili wine-u) dok lin igre rade na lin.. tj dev napravi za koju platformu želi i tad radi (nije im trenutno zanimljivo ali kao priprema za andoid i ms-tranziciju..), tak da je netočno, ne rade win igre na linuxu :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowso

Evo ja sam se neočekivano našao u problemu.

 

Pokušavam sa bootabilnog USB stika instalirati Win7 na staru Intelovu P35 ploču sa SSD-om i neće nikako.

 

Ono što sam provjerio i utvrdi je da su Win 7 ISO, USB stik i svi USB konektori na ploči sasvim ispravani  i već sam radio instalacije sa njima bez problema.

Probao sam sa Rufusom i Windows Media Creation Tool i napravio 2x sa Rufusom i 1x sa WMCT bootabilan USB i stavio navedeni Win 7 ISO.

Namjestio first boot opciju u BIOS-u i nakon posta kada treba da boota sa USB-a i pokrene instalaciju uvijek izbaci "A disk read error occurred" "Press Ctrl+Alt+Del to restart".

Win Explorer prepoznaje stik i mogu pokrenuti instalaciju Win7 sa tog stika kada uđem u njega, ali neće ga bootat ni naopačke.

 

Nakon toga sam napravio bootabilni DVD sa Win 7 ISO i njega mogu bootati i instalirati Win7 (čime sam riješio bilo kakvu dilemu da je Win7 ISO ispravan), no USB neće i ne znam zašto. Izgleda da je neki problem sa pločom i bootanjem sa USB-a.

 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
16 godina
offline
Re: Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowso
ihush kaže...

-svašta se piše, obično reklame i sl. :) .. jer win igre i dalje rade isključivo na win (ili wine-u) dok lin igre rade na lin.. tj dev napravi za koju platformu želi i tad radi (nije im trenutno zanimljivo ali kao priprema za andoid i ms-tranziciju..), tak da je netočno, ne rade win igre na linuxu :)

 poanta linka mnije gaming na linuxu :D

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
15 godina
offline
Re: Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowso

-još gore.. nema veze ni s čime, nego juzerom koji ne zna kako se to radi, što čak nije njegova krivica (interes MSa tj wintel koji stoji iza izmjena tj otežavanja boota i umjetne nekompatibilnosti x86 platforme korz OEMe i bios.. na što treba dodati nbr-gpt uefi-sec-fast itd).

-iste probleme imaju i juzeri na našem forumu kad žele napraviti stikić za install-boot neovisno win-lin i stvar je zapravo univerzalna jer svi osevi rade isto, svi alati-soft kao što authoring soft snima jednak npr cd-audio na medij .. dok samo o ciljanoj platformi osvisi npr zaštita kao hackintoš ili sad ms s bootom (jer tako onemogući starije win xp-7.. kao jedinu konkurenciju, ne više linux jer bi platio kaznu..).

 

(kao post iznad, install win..) :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 12:26 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowso

Zamijenio maticnu plocu na laptopu i sad windows radi normalno. I mene i dalje zanima zasto je linux radio a windows ne ako je ploca bila u kvaru. 

15 godina
offline
Re: Komp radi samo sa linuxom ali ne i sa Windowso
Archy kaže...

Zamijenio maticnu plocu na laptopu i sad windows radi normalno. I mene i dalje zanima zasto je linux radio a windows ne ako je ploca bila u kvaru. 

 -zašto? zato jer sve da bi radilo mora biti ispravno, tj dok se nešto ne koristi do tad može 'proći', npr bez drivera, generički-kompatibilan mod itd. tek kad 'stisneš gas' primjetiš...

+ nij eti ni linux radio normalno, tj upaliti računalo nije isto što i koristiti-raditi.. tj da si ga koristio možda bi i pod lin vidio problem a možda je nešto deseto-banalno-slučajno tj dok se ne zna točan uzrok do tad je sve nagađanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice