Win 10 ne prepoznaju grafičku

poruka: 12
|
čitano: 2.471
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Win 10 ne prepoznaju grafičku nakon promjene matič

Slučaj je da je u kompu stavljana "nova" matična ploča i sada windowsi 10 ne prepoznaju grafičku karticu. Ako se monitor ušteka u grafu ne bude ništa na ekranu, te se mora monitor uključiti u matičnu - no zašto je to slučaj kad je SSD ostao isti na kojemu su windowsi?

 

Matična ploča je asrock h81m-dg4

Grafička kartica je radeon 5670

 

Probalo se sa instaliranjem nekih drajvera za matičnu ali nije baš išlo. Recimo instaliran je drajver za matičnu VGA driver ver:15.40.7.64.4279 ali to nije ništa pomoglo.

 

Evo linka sa drajverima za matičnu pa ako netko zna da li bi neki od tih drajvera pomogao u prepoznavanju grafičke

https://www.asrock.com/mb/intel/h81m-dg4/#Download

 

Ili možda ima neko drugo rješenje?

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.11.2020 12:38 (Hamburger of death).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Win 10 ne prepoznaju grafičku

Uđi u bios i tu prebaci grafu sa matične na grafu ...

 

Iliti sa IGD na PCI-e tako nekako ...

 

Zatim sa DDU-om obriši sve drivere koje si imao od grafe i onda instaliraj najnovije sa službene stranice ...

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Win 10 ne prepoznaju grafičku

Već je namješteno na
Primary Graphics Adapter: PCI Express

Jedino ispod ima još jedan red što mi nije točno jasno što je
PCIE1 Link Speed: Auto

I onda sam pokrenio win10-radeon-software-adrenalin-2020-edition-20.10.1-oct19 koji je kao najbolji program za instaliranje drajvera, no on se crashao/ srušio, te sam onda na internetu vidio da se taj program zna crashati ako nisu svi drajveri prvo obrisani.

Dobro.

Sa DDU-om sam obrisao sve drajvere do te mjere da sam morao na matičnu uključiti VGA monitor jer ovi drugi nisu htjeli ni raditi.

I onda sam pokrenio opet win10-radeon-software-adrenalin-2020-edition-20.10.1-oct19 i ovaj puta se nije crashao već je dao Error 173 koji znači da uopće ne detektira amd grafičku karticu. Zatim sam instalirao drajver za grafičku na matičnoj da mogu koristiti bolji monitor. Opet sam pokrenio adeon-software-adrenalin koji se opet crashao.

Da bude stvar veća ova matična je već imala tu istu grafičku u sebi i radila je u njoj, iako se sjećam da sam imao nekih problema sa instaliranjem drajvera. No sad je matična u biti promjenila HDD na SSD i kao da nisam ni stavio grafičku.

 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Win 10 ne prepoznaju grafičku

Izvadi BIOS baterijicu vana, sačekaj 5 minuta, vrati ju unutra, spoji sve ponovno i stavi kabel od monitora u grafu pa probaj onda.

15 godina
offline
Re: Win 10 ne prepoznaju grafičku nakon promjene m
Hamburger of death kaže...

Slučaj je da je u kompu stavljana "nova" matična ploča i sada windowsi 10 ne prepoznaju grafičku karticu. Ako se monitor ušteka u grafu ne bude ništa na ekranu, te se mora monitor uključiti u matičnu - no zašto je to slučaj kad je SSD ostao isti na kojemu su windowsi?

 

Matična ploča je asrock h81m-dg4

Grafička kartica je radeon 5670

 

Probalo se sa instaliranjem nekih drajvera za matičnu ali nije baš išlo. Recimo instaliran je drajver za matičnu VGA driver ver:15.40.7.64.4279 ali to nije ništa pomoglo.

 

Evo linka sa drajverima za matičnu pa ako netko zna da li bi neki od tih drajvera pomogao u prepoznavanju grafičke

https://www.asrock.com/mb/intel/h81m-dg4/#Download

 

Ili možda ima neko drugo rješenje?

 -''nova'' mbo ... moguće neispravna ili verzija biosa, napajanje.. jer ako vga ne radi od paljenja nego samo integrirana tad je kvar (mbo ili vga) ili struja. Taj dio nema veze s win, s diskovima itd.. mora paliti, ako ne pali tad ne radi, ne postoji. ... sve ostalo kemijanje je beskorisno jer ne možeš instalirati driver za uređaj koji 'ne postoji' kad detektiranje to zatraži.

 

-u čemu je problem-kvar.. možda nisi dobro umetnuo vga, jače-kontakti.. možda nisi spojio napajanje vga-power, možda napajanje, možda mbo-pciex.. a možda verzija biosa za tu kombinaciju. Sve radi pa jednom crkne i lako moguće da je promjenom upravo došlo do kvara jer prvo paljenje-detektiranje je važno da bi mbo uređajima isporučila odgovarajću struju tj lako pogrešna kombinacija dovede do pregaranja. Ili banalno nisi dobro utisnuo u utor ili power kabel..

-defaultno automatika za integriranu, ako nema dodatne automatika pali integriranu, ako mbo detektira vga tad defaultno isključuje integriranu (ali ovisno o biosu, može biti i dual-dvije..). Pošto tebi radi samo integrirana prvo moraš riješiti taj dio, ne u win jer prva je mbo.. jednako kao da uopće nisi stavio vga..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
offline
Win 10 ne prepoznaju grafičku

Potpisujem ovo šta je kolega ihush naveo.

 

Ovo nema veze sa windowsom i driverima. Probaj grafu staviti u neki drugi komp tad će ti biti puno jasnije gdje je problem.

Ako radi znaci da je problem do ploce ili napajanja.

 

Navedi koje napajanje imaš.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Win 10 ne prepoznaju grafičku
"nova" matična traži i nove drivere. Najvjerojatnije stara i nova matična nisu kompatibilne što se tiče drivera ćipseta. Po meni nova instalacija Win bi bila najbolja
15 godina
offline
Win 10 ne prepoznaju grafičku

Evo samo da kažem koji paradoks se događa: matična prepoznaje drugu (stariju) grafičku karticu i druga matična prepoznaje grafičku karticu, no međusobno se ne prepoznaju iako jesu prije.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Win 10 ne prepoznaju grafičku
Hamburger of death kaže...

Evo samo da kažem koji paradoks se događa: matična prepoznaje drugu (stariju) grafičku karticu i druga matična prepoznaje grafičku karticu, no međusobno se ne prepoznaju iako jesu prije.

Da li ja na problematičnoj ploči zadnji BIOS?

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
15 godina
offline
Win 10 ne prepoznaju grafičku

Probano je svašta, čak je kompjuter odnošen i u servis te serviser nije mogao skužiti u čemu je problem.

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Win 10 ne prepoznaju grafičku

Iman ja pitanje

 

Dali ta graficka daje sliku u BIOs-u . 

 

Ta graficka je vjerojatno neispravna tj, funkcionira ako nisu instalirani driveri u Win10  I radi na 2D clockovima ,ali cim se instaliraju driveri, ona ostaje bez slike jer aktivira 3D clocove... a posto je pokusavas bootati na SSD/u koji ima OS sa njenim driverima , vjerojatno se to dogada. 

Ako ne daje sliku ni u BIOS/u, poigraj se sa CSM postavkama..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
online
Win 10 ne prepoznaju grafičku

baci ju u pecnicu na 180 ispeci dobro s obje strane i proradit ce

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice