SW-HF 5.1 6000 problem

poruka: 7
|
čitano: 1.431
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
SW-HF 5.1 6000 problem

pozz,

u profilu moj pc su specifikacije, nemogu nikako namjestit da navedeni zvučnici šljakaju, u sound postavkama kad stisnem konfiguraciju istih i stavim 5.1 sa svakog cujem onaj zvuk, ali bilo gdje dalje (youtube, bsplayer, win media player, grove..itd) filmovi i pjesme (neke sam probao bas 5.1) rade samo lijevi i desni prednji

sa official stranicama Msi sam skinuo drivere koje mi je nudio za plocu: realtek drivere /nema nikakav control panel ili audio manager  i nahimic - u kojem nemogu nista namjestit

 

ako netko moze pomoci? hvala :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
SW-HF 5.1 6000 problem

Pa kad slusas stereo glazbu, ne mozes dobiti surround zvuk od stereo zvuka.

 

Pink Floyd recimo ima remixan 5.1 i 4.0 zvuk, ali morat ces si kupiti set box:

https://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail/-/art/Pink-Floyd-The-Dark-Side-Of-The-Moon-Immersion-Box-Set-3CD-DVD-Audio-DVD-BluRay/hnum/1154264

 

Isto vrijedi i za filmove, na DVD-u ili BD-u, koji imaju surround, to je to. Koji nemaju (ili jezici koji nemaju 5.1), bude samo stereo 2.0

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 1
15 godina
offline
SW-HF 5.1 6000 problem

Ipak se može. Treba uključiti Speaker Fill u realtekovim driverima.

Ako ti driveri ne rade kako treba vjerojatno treba instalirati ove u novom stilu s Windows Storea, link na iste trebao bi biti na MSI-jevim stranicama za tvoju ploču.

 

Moj PC  
1 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: SW-HF 5.1 6000 problem
Čitatelj kaže...

Pa kad slusas stereo glazbu, ne mozes dobiti surround zvuk od stereo zvuka.

 

Pink Floyd recimo ima remixan 5.1 i 4.0 zvuk, ali morat ces si kupiti set box:

https://www.jpc.de/jpcng/poprock/detail/-/art/Pink-Floyd-The-Dark-Side-Of-The-Moon-Immersion-Box-Set-3CD-DVD-Audio-DVD-BluRay/hnum/1154264

 

Isto vrijedi i za filmove, na DVD-u ili BD-u, koji imaju surround, to je to. Koji nemaju (ili jezici koji nemaju 5.1), bude samo stereo 2.0

 Pa probao sam i 5.1 zapise sa youtube-a, nisu radili, onda sam ih skinuo i probao u više programa, opet ništa, pa sam probao konvertat u druge fileovi koji bi trebali radit u 5.1 i opet ništa.. a tipa neki testovi sa random stranica za 5.1 zvuk rade

napuderisani dendi kaže...

Ipak se može. Treba uključiti Speaker Fill u realtekovim driverima.

Ako ti driveri ne rade kako treba vjerojatno treba instalirati ove u novom stilu s Windows Storea, link na iste trebao bi biti na MSI-jevim stranicama za tvoju ploču.

 

Da, ali ja nemogu uci u tu realtek audio konzolu- uopce je nema, kao ni managera niti iceg drugog u sta bi usao i pokusao podesit zvuk, sa MSI stranica za tu plocu sam skinuo realtek drivere i Nahimic 3 (u koji mogu uci ali se nemoze podesiti nista za 5.1 zvuk, totalno sranje od programa il sta je vec i ne znam cemu uopce sluzi).
Pokušao sam instalirati neki stariji realtek manager, controller, konzolu i nista mi nece instalirat, iako obrišem ove koje skinem s njihove stranice. Našao sam neki realtek audio konzolu na msi stranici /linka mi ju u windows store ali ju nemogu skinut cini se da su je maknuli iz trgovine, kad ju pokusam naci u pretrazivacu trgovine jednostavno je nema.
Ne znam jel mozda do MSI-a pa nemaju nikakvi audio kontrol za 5.1 zvuk ili šta, ne kuzim uopce. Jel moguće ovo odradit kroz neke druge programe? Tipa frend od kojeg sam uzeo zvucnike kaze da je sve podesio u sonic studio 3 od asusa

7 godina
protjeran
offline
Re: SW-HF 5.1 6000 problem
napuderisani dendi kaže...

Ipak se može. Treba uključiti Speaker Fill u realtekovim driverima.

Ako ti driveri ne rade kako treba vjerojatno treba instalirati ove u novom stilu s Windows Storea, link na iste trebao bi biti na MSI-jevim stranicama za tvoju ploču.

 

 I sta dobijes s tim? Rasireni stereo zvuk na lijeve i desne kanale, i smiksana dva kanala u centralni zvucnik.

Izgubis odmah svu kvalitetu stereo slike, bolje ne slusati nego slusati tako.

 

fukara77 kaže...
Pa probao sam i 5.1 zapise sa youtube-a, nisu radili, onda sam ih skinuo i probao u više programa, opet ništa, pa sam probao konvertat u druge fileovi koji bi trebali radit u 5.1 i opet ništa.. a tipa neki testovi sa random stranica za 5.1 zvuk rade

 

Youtube koliko znam nema 5.1 zapise, sve komprimira u stereo zvuk.

 

A druga stvar, i sam player mora podrzavati 5.1 audio format, bez da ga downgradea na stere.

Tipa VLC ili MPCHC ti mogu reproducirati FLAC 5.1 bez problema.

 

https://drive.google.com/file/d/1dWB93rzbd3tuHckQH8ZisnJd7NDgApoe/view

https://www.quadraphonicquad.com/forums/threads/multichannel-test-files-flac-with-various-channels-sample-rates.24032/

 

Evo ti ovdje testne datoteke za testiranje zvuka.

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
4 godine
offline
Re: SW-HF 5.1 6000 problem

hvala ti :)
youtube nema 5.1 zapise ukoliko ne platis premium, tako sam procitao.
skinuo sam VLC i ove datoteke sto si stavio linkove i sve je u redu, sad ovo sto je kolega stavio za speaker fill, tu mogucnost nemam osim u windows postavkama, ali onda popuni sam centralni i ova dva prednja (ali mi je to bzvz).

Jel znas neku pouzdanu stranicu da mogu konvertat audio zapise u flac 5.1?

7 godina
protjeran
offline
SW-HF 5.1 6000 problem

Ne mozes od 2 kanala dobiti 6 kanala nikako.

Isto kao sto tebi ne mogu narasti jos 4 noge.

 

Album mora biti snimljen u 5.1 da bi bio 5.1, ili 4.0, ili kakao god,

ali mora imati broj kanala da bi mogao popuniti te kanale.

 

Imas eksperimentalne albume, tipa Pink Floyd ima par stvari snimljene u 5.1 i 4.0.

 

Moras traziti - glazba je u 99.99% slucaja radjena za dva uha, dakle lijevi i desni kanal.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice