Racunar se gasi / pali sam.

poruka: 10
|
čitano: 2.082
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Racunar se gasi / pali sam.

Ovako sinoc sam otisao da spavam ugasio racunar sve norm, ustajem danas pokusam upalit racunar se ugasi kroz 2 sekunde, onda nakon par pokusaja uspio sam upalit ali svakih 15 minuta se gasi.

 

Jučer sam skoro cijeli dan bio na racunaru nista nisam primjetio ni da laguje nikakve zvuke niti išta.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Racunar se gasi / pali sam.

Provjeri temperature. Zadnji put dok sam imao ovakav problem, crkao je ventilator na hladnjaku od procesora i trebao zamjenu

Burek s mesom
 
2 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Racunar se gasi / pali sam.

Imam 4 ventilatora, sva 4 rade...

3 godine
offline
Racunar se gasi / pali sam.

Ostavio sam racunar 1 dan da ostoji i danas sam opet pokusao da ga upalim ali sada ne mogu nikako da ga upalim, radi 2-3 sekunde i ugasi se.

 

Skidao sam graficku, procesor cistio prasinu,termalne paste ima na procesoru..

 

Ali sam primjetio kad izvadim kablo iz napajanja da ona zuta lampica ostane gorit 20ak sekundi nakon sto sam izvadio kablo.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Racunar se gasi / pali sam.
deity kaže...

Ostavio sam racunar 1 dan da ostoji i danas sam opet pokusao da ga upalim ali sada ne mogu nikako da ga upalim, radi 2-3 sekunde i ugasi se.

 

Skidao sam graficku, procesor cistio prasinu,termalne paste ima na procesoru..

 

Ali sam primjetio kad izvadim kablo iz napajanja da ona zuta lampica ostane gorit 20ak sekundi nakon sto sam izvadio kablo.

 

 

 takav slucaj je bio kod mene, ploca rekla adio.

Komp se palio i gasio svakih par sekundi. Otisao memorijski kontroler na ploci. ako ti svijetli led dioda za dijagnostiku na ploci , pogledaj u uputama sto to znaci.

 

mozes probati i izvaditi sve osim jedne memorijske plocice pa ako sa njom radi, mijenjaj ih jednu po jednu dok ne nadjes neispravnu.

 

 

3 godine
protjeran
offline
Re: Racunar se gasi / pali sam.
Napajanje ili matična.
Probaj s drugim napajanjem ako ga imaš.
Life is meant to die. Accept your fates.
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Racunar se gasi / pali sam.

Evo sada radi računar, ovu poruku pišem preko PC, znači ništa dirao nisam ostavio ga i probam da upalim buum radi, iskorisito sam priliku da provjerim temperature dok je računar upaljen, temp CPU i matične ne prelazi 45 stepeni, varira izmedju 40 - 45.

 

Ne znam koji mu je vrag.

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Racunar se gasi / pali sam.
IMC (memorijski kontroler) je godinama integrisan u procesore a ne u plocama, mislim jos od doba AMD64 i Intel Core 1gen procesora. Ovdje se vrlo moguce radi o neispravnosti memorije ili mem. slota. To je prva i najlaksa dijagnostika, izvaditi memoriju i testirati plocice jednu po jednu.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
5 godina
offline
Re: Racunar se gasi / pali sam.
deity kaže...

Evo sada radi računar, ovu poruku pišem preko PC, znači ništa dirao nisam ostavio ga i probam da upalim buum radi, iskorisito sam priliku da provjerim temperature dok je računar upaljen, temp CPU i matične ne prelazi 45 stepeni, varira izmedju 40 - 45.

 

Ne znam koji mu je vrag.

 

 

 Očito je neki kontakt bio u pitanju. Sad kad si sve razmrdao, povadio i vratio, to je sjelo na svoje mjesto i eto, sad radi.

 

Live long and prosper.
3 godine
offline
Re: Racunar se gasi / pali sam.
Filox kaže...
deity kaže...

Evo sada radi računar, ovu poruku pišem preko PC, znači ništa dirao nisam ostavio ga i probam da upalim buum radi, iskorisito sam priliku da provjerim temperature dok je računar upaljen, temp CPU i matične ne prelazi 45 stepeni, varira izmedju 40 - 45.

 

Ne znam koji mu je vrag.

 

 

 

 Očito je neki kontakt bio u pitanju. Sad kad si sve razmrdao, povadio i vratio, to je sjelo na svoje mjesto i eto, sad radi.

 

 Fazon je ponovo  isti, otisao sam spavat ugasio sam ga lijepo dole na Startu nikakvo naglo gasenje opet se budim isti problem hahahahaah, radi 5-10 minuta i sam se ugasi,  a sinoc sam 2-3 sata blejao na racunaru ne kapiram stvarno...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice