PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

poruka: 40
|
čitano: 11.664
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

Dakle, čudan problem mi se počeo događati.

 

Instalirao sam igru MTG Arena. Dan ili dva kasnije mi se iz čistog mira, dok ništa ekstra nisam radio, samo smrznuo komp onda se slika kao raspala sva i morao sam ga ugasiti na gumb. Slična stvar nešto kasnije kad se samo pojavio ekran onako roze boje nakon čega je ili otišao u standby ili sam ga sam ugasio ne sjećam se. Kad sam ga restartao i pokrenuo Photoshop, opet ista stvar.

 

Onda par dana nikakvih problema i sad maloprije, kad sam pokrenuo FM 2021, se opet smrznuo i pojavio se ovakav žuti ekran. Probao sam apdejtati drivere, ali očito ne pomaže.

 

Ima li itko ikakvu ideju ili je krepala grafička čega se najviše bojim?

 

Opis PC-ja je dole.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

Možda papa grafička, ali nije kraj svijeta, za FM 2021 ne treba jaka, kupi neku rabljenu staru, izgurat će dok ne padnu cijene (nikad) ili dok ne (s)kupiš (za) novo (kupi onda bolje). Ako te tješi, to je jednostavno dio života, računam da ću u životu još kupiti barem 5 novih veš mašina, još barem 3 frižidera, još barem 10 laptopova. Ugl. nije kraj svijeta.

13 godina
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

Smrdi na grafičku ali probaj prvo s drugim komponentama. Vidim da imaš dvije pločice po 8gb. Izvadi jednu pa vidi kako će šljakati, ako ne bude dobro isto napravi s drugom, možeš i taktove smanjiti.

Probaj i reinstall windowsa. Može biti i napajanje ali malo vjerojatno kao i ploča ali nikad ne znaš. Ako možeš od nekog grafu posuditi bilo bi najbolje.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 16:27 (vrinho).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

btw, u međuvremenu sam normalno igrao MTG Arenu, koristio PS itd... Ovo se dogodi onako random imam dojam.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...
Na mobu nevidim konfiguraciju. Sa DDU potpuno izbrisi GPU drivere i instaliraj najnovije drivere za svoju GPU. Pregledaj kabel koji spajas sa monitorom, da li je sve fino spojeno.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
13 godina
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...
boxer kaže...
Na mobu nevidim konfiguraciju. Sa DDU potpuno izbrisi GPU drivere i instaliraj najnovije drivere za svoju GPU. Pregledaj kabel koji spajas sa monitorom, da li je sve fino spojeno.

 GIGABYTE B450M-DS3H
AMD Ryzen 5 3600
MSI RX570 8 GB Armor OC
DDR4 16 GB (2x8) Corsair 3200 MHz
Adata SSD 512 GB
PSU BeQuiet System Power 9 600W

 

 

13 godina
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

Hmm, a da nije temperatura procesora?

 

Vidim da mi u idle radi na oko 65 stupnjeva. Sad pokrenuo FM 2021 i pratio temperaturu, skočila na 83, onda zeleni ekran (prošli put žuti bio) i restart...

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

Pozdrav!

Definitivno temperatura od proca je visoka.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...
Pretpostavljam da imas stock cooler. Otvori kuciste i probaj malo igrati pa prati temperature i vidi hoce li biti restarta.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
2 godine
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...
stef_zg kaže...

Hmm, a da nije temperatura procesora?

 

Vidim da mi u idle radi na oko 65 stupnjeva. Sad pokrenuo FM 2021 i pratio temperaturu, skočila na 83, onda zeleni ekran (prošli put žuti bio) i restart...

podnosi taj cpu 83c bez problema...

bacakanje žute i zelene zna se dogoditi i kad monitor umire, a može biti grafička.

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
13 godina
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...
Zaporožac kaže...
stef_zg kaže...

Hmm, a da nije temperatura procesora?

 

Vidim da mi u idle radi na oko 65 stupnjeva. Sad pokrenuo FM 2021 i pratio temperaturu, skočila na 83, onda zeleni ekran (prošli put žuti bio) i restart...

podnosi taj cpu 83c bez problema...

bacakanje žute i zelene zna se dogoditi i kad monitor umire, a može biti grafička.

Al da rikne Grafička bilo bi zvuka jelda?

2 godine
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

Da

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! MININGOM PROTIV DROGE !
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

apdejt:

 

Pokrenuo sam UNIGINE Benchmark, odvrtilo se 6 od 26 scena, zblokalo se, ekran je bio žute boje, čula se buka iz zvučnika nakratko i onda se komp restartao i vratio se nazad u windowse.

 

Nakon toga sam neki CPU Mark pokrenuo, sve je prošlo normalno, ovo su rezultati:

 

UserBenchmarks: Game 42%, Desk 86%, Work 40%
CPU: AMD Ryzen 5 3600 - 83.4%
GPU: AMD RX 570 - 43.7%
SSD: Kingston SA2000M8500G 500GB - 134.8%
RAM: Corsair Vengeance LPX DDR4 3200 C16 2x8GB - 69.5%
MBD: Gigabyte B450M DS3H

 

Ne kužim se puno, ali ako se smrzne sve, zvuk ode u krc i restarta se komp, meni se čini da nije grafička, prije procesor?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

Jesi li testirao memoriju? Probaj odvrtiti memtest pol sata. Meni su bili slični simptomi u ožujku ali bez raznoraznih boja. Znači random smrzavanja i restartanja uz krčanje u zvučnicima. Odvrtio memtest i začas počelo izbacivati greške.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

U računalu su dva modula RAM memorije, natočniji, najjedostavniji i najbrži test je isprobati jedan po jedan modul u različitim utorima ploče,

na ovaj načim se sigurno kao uzrok može eliminirati RAM memorija, ali i mogući problem sa utorima za RAM memoriju na matičnoj ploči.

Testiranje memorije traje dosta, a opet ne mora biti da je memorija ispravna čak i ako test uredno prođe.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

Ovo je najnoviji moment.

 

Ovako stoji 7-8 sekundi i onda se komp restarta.

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...
ovi artefakti na ekranu su znak da je grafička kartica na izmaku snaga. morat ćeš kupit novu.
MPLAB C18
15 godina
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...
Memorija na graf karti otkazuje. Ukoliko mozea smanji clockove gpu memorije za 30-50 mhz mozda pomogne. Jbg ocajnicki pikusaj.
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.9.2021 16:25 (boxer).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

Je, čini se da je spremna za pečenje.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...
boxer kaže...
Memorija na graf karti otkazuje. Ukoliko mozea smanji clockove gpu memorije za 30-50 mhz mozda pomogne. Jbg ocajnicki pikusaj.

 kak ovo najlakse napravim?

Javili su mi iz servisa da mogu donijeti grafičku ali da ću čekati oko tri tjedna jer sve grafe idu na servis budući da je nestašica globalna. Servis je u njemačkoj. 

Komp mi za posao treba i nemrem bez njega pa ako bi ovo smanjivanje takta pomoglo dok se situacija ne popravi na tržištu pa servis kraće traje - to bi super bilo. 

15 godina
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

Probaj undervoltati i underclockati sa MSI Afterburnerom a možeš i u AMD Radeon Settingsu. Imaš na YT dosta tutoriala kako to uraditi.

Međutim to je očajnički pokušaj koji rijetko može pomoći i to samo ako nemaš garanciju.

Tu se najverovatnije radi o defektu memorije koja se nalazi oko GPU, tako da ako imaš garanciju, šalji na garanciju i ne diraj ništa. 

 

Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2021 15:28 (boxer).
7 godina
neaktivan
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

VRM ti se zagrijava ili je jedan od komponenti na VRMu nestabilna. Vjerovatno se može popraviti.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

apdejt problema.

 

Nakon što se stvar počela češće događati, odnio sam karticu na servis u ADM računajući da je definitivno VGA.

u komp sam stavio zamjenski Radeon R9 270x koji radi savršeno, bez ikakvih problema.

 

Zovu me iz servisa da je kartica ispravna i da je prošla sve testove. po osam sati dnevno je tjedan dana radila pod stalnim opterećenjem, igrama, benchmarkovima i svemu i nijednom se nije srušila.

 

sad mi više ništa nije jasno. ne kužim se previše, ali je li moguće da je moje napajanje u kurcu, odnosno da, šta ja znam, kad kartica zatraži više struje ili kaj već ono ne može isporučiti i kartica se sruši?

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

pa probaj karticu kod nekog frenda... to si već prije servisa trebao napraviti..

 

još bolje kod frendice... 

Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna !
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...

pa eto probali je oni pa radi. mene muči zašto kod mene moja ne radi, a kod njih radi, a kod mene normalno radi neka druga? :D

11 godina
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...
Meni je slično bilo, poslao grafu na servis pred istek gare, još se ponadao novoj rtxici. Kad ono iz servisa kažu isto da je sve u redu s grafom. Ispostavilo se da je kod mene bio problem s kabelom
13 godina
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...
picajzla0707 kaže...
Meni je slično bilo, poslao grafu na servis pred istek gare, još se ponadao novoj rtxici. Kad ono iz servisa kažu isto da je sve u redu s grafom. Ispostavilo se da je kod mene bio problem s kabelom

 kojim? od napajanja?

 

mene muči zašto druga kartica u mom kompu radi najnormalnije...

11 godina
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...
Ne od napajanja, dvi od grafe do monitora. Čim sam ga promijenio nestali problemi, a prije toga se služio njime godinama bez problema
13 godina
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...
picajzla0707 kaže...
Ne od napajanja, dvi od grafe do monitora. Čim sam ga promijenio nestali problemi, a prije toga se služio njime godinama bez problema

 hmm, moguće. ali zašto radi na drugoj grafičkoj onda? :/

11 godina
offline
Re: PC se smrzava. Ekran rozi, žuti...
Sorry, na mobu sam pa nisam niti gledao ranije postove. Onda vjerojatno nije, eventualno ako nije izlaz na grafi
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice