Nove komponente- pc se ne boota

poruka: 18
|
čitano: 3.156
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Nove komponente- pc se ne boota

Promjenio komponente na kompu; ryzen 5 5500, gigabyte 450m gaming, ram 2x8 3200mhz - sve novo iz future. Komp se upali, svi ventilatori se vrte,gpu svijetli al nema slike na monitoru, nema beepa, nema biosa. Moguce je da sam nesto krivo spojio posto nisam bas iskusan pri slaganju kompa. Probao sam upaliti bez rama, bez grafe al opet isto. Maticnu sam isto ponovno sarafio, jedino nisam cpu vadio van al poprilicno sam siguran da je sjeo dobro. Provjerio sam sve kablove dal su dobro legli. Imate savjet sto sada? Komp na servis? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 0:45 (The_K).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nove komponente- pc se ne boota
The_K kaže...

Promjenio komponente na kompu; ryzen 5 5500, gigabyte 450m gaming, ram 2x8 3200mhz - sve novo iz future. Komp se upali, svi ventilatori se vrte,gpu svijetli al nema slike na monitoru, nema beepa, nema biosa. Moguce je da sam nesto krivo spojio posto nisam bas iskusan pri slaganju kompa. Probao sam upaliti bez rama, bez grafe al opet isto. Maticnu sam isto ponovno sarafio, jedino nisam cpu vadio van al poprilicno sam siguran da je sjeo dobro. Provjerio sam sve kablove dal su dobro legli. Imate savjet sto sada? Komp na servis? 

 Jesi spojio napajanje za CPU na matičnoj? 

Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 0:54 (hummer0).
10 godina
offline
Re: Nove komponente- pc se ne boota

Jesam

2 godine
offline
Nove komponente- pc se ne boota

imao sam istu epizodu, ali meni je bio pokvaren hard disk.. (bio je već 11 godina star)

čim sam ga otpojio, sve je proradilo... (normalno, tu je bio sistemski SSD)

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.9.2022 1:13 (Zaporožac).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nove komponente- pc se ne boota

Na kutiji od maticne pise ryzen 3000 ready naljepnica.. je li moguce da treba updejtati biose? Na njihovoj stranici pise da bi trebao podrzavati ryzen 5000

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nove komponente- pc se ne boota
The_K kaže...

Na kutiji od maticne pise ryzen 3000 ready naljepnica.. je li moguce da treba updejtati biose? Na njihovoj stranici pise da bi trebao podrzavati ryzen 5000

Najvjerojatnije je to problem, tipični simptomi kad ne radi procesor ili matična. Sad će ti trebati starija serija Ryzena da bi mogao nadograditi BIOS 

Mogli su i iz Future upozoriti.

 

Ako je to ova ploča onda ti za taj proc treba BIOS verzija F62

https://www.gigabyte.com/Motherboard/B450M-GAMING-rev-1x/support#support-cpu

AMD Ryzen 5 5500 BIOS ver. F62

 

To je predzadnja verzija BIOSa od 02/2022.

2 godine
offline
Nove komponente- pc se ne boota

Da, imao sam i taj problem, opet isti simptomi

Kupio ploču koja ne podržava 11 generaciju CPU-a, intel socket 1200, a tek su ploče izašle pa mi je lik prodao ploču na kojoj još nije bio ni izašao najnoviji bios, a na stranici proizvođača je pisalo da ploča podržava i 10 i 11-tu generaciju procesora.

 

Podržava da, ali tek kad izađe novi bios  

 

Morao sam slati ploču kao reklamaciju, i tek nakon mjesec dana sam dobio novu, jer još bios nije izašao za onu koja nije podržavala gen 11.

Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Nove komponente- pc se ne boota

Zasto jednostavno nisi uzeo neku b550 plocu..

Mislim da bi lako nasao neku slicnu svojoj, a da nije velika razlika u cijeni

A dobio bi i vise od kompa nego sa ovom plocom koju sada imas

XY
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 10:40 (L10N3).
 
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Nove komponente- pc se ne boota

Skini i cpu i pogledaj da ti možda nije malo paste uletilo ispod ili da se "nedajbože" koji pin iskrivio. Pogledaj i napajanje i dali si spojio sve kabele na matičnu (moja ima 3 kabela, ta glavni široki i dva manja 8 pinska).

15 godina
offline
Re: Nove komponente- pc se ne boota
The_K kaže...

Na kutiji od maticne pise ryzen 3000 ready naljepnica.. je li moguce da treba updejtati biose? Na njihovoj stranici pise da bi trebao podrzavati ryzen 5000

 Novi bios koji ne možeš flešat bez prve ili druge serije, plus nove drivere chipset nakon šta se podigne sistem. 

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 13:18 (dery).
10 godina
offline
Re: Nove komponente- pc se ne boota
L10N3 kaže...

Zasto jednostavno nisi uzeo neku b550 plocu..

Mislim da bi lako nasao neku slicnu svojoj, a da nije velika razlika u cijeni

A dobio bi i vise od kompa nego sa ovom plocom koju sada imas

 Ovu maticnu su mi preporucili na forumu hah

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nove komponente- pc se ne boota
The_K kaže...
L10N3 kaže...

Zasto jednostavno nisi uzeo neku b550 plocu..

Mislim da bi lako nasao neku slicnu svojoj, a da nije velika razlika u cijeni

A dobio bi i vise od kompa nego sa ovom plocom koju sada imas

 Ovu maticnu su mi preporucili na forumu hah

 Ako si kupio online imaš pravo na 14 dana povrata bez davanja ikakvog razloga. Samo sve spakiraš, ispuniš obrazac za povrat i raskid ugovora koji si morao dobiti na mail ili skineš sa njihovog weba i pošalješ nazad, a ako imaju drugu ploču napraviš zamjenu za nju. Nadam se samo da nisi rastrgao ambalažu.  Obavezno sve poslikaj prije povrata ili još bolje snimi video, da ne bi bilo kasnije da je nešto oštećeno...

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 16:36 (mzopg).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nove komponente- pc se ne boota
The_K kaže...

Promjenio komponente na kompu; ryzen 5 5500, gigabyte 450m gaming, ram 2x8 3200mhz - sve novo iz future. Komp se upali, svi ventilatori se vrte,gpu svijetli al nema slike na monitoru, nema beepa, nema biosa. Moguce je da sam nesto krivo spojio posto nisam bas iskusan pri slaganju kompa. Probao sam upaliti bez rama, bez grafe al opet isto. Maticnu sam isto ponovno sarafio, jedino nisam cpu vadio van al poprilicno sam siguran da je sjeo dobro. Provjerio sam sve kablove dal su dobro legli. Imate savjet sto sada? Komp na servis? 

 Potiskaj RAM malo bolje. DDR4 treba baš škljocnuti. 

Ako ti i jedan nije baš stisnut do kraja, neće PC bootati i simptomi su upravo ovakvi kakve si opisao.

 

12 godina
offline
Nove komponente- pc se ne boota

Vrati ploču pa nek ti stave najnoviji bios i stvar riješena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
suspendiran
offline
Re: Nove komponente- pc se ne boota
The_K kaže...
L10N3 kaže...

Zasto jednostavno nisi uzeo neku b550 plocu..

Mislim da bi lako nasao neku slicnu svojoj, a da nije velika razlika u cijeni

A dobio bi i vise od kompa nego sa ovom plocom koju sada imas

 Ovu maticnu su mi preporucili na forumu hah

 

Vjerojatno stari BIOS, javi im se pa da ti riješe ažuriranje na novi BIOS sa podrškom za 5xxx seriju

10 godina
offline
Re: Nove komponente- pc se ne boota

Bilo je do biosa, posudio frendov ryzen 3600 i flashali smo bios, hvala svima na pomoći!

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.9.2022 18:59 (The_K).
10 godina
offline
Nove komponente- pc se ne boota

Meni uistinu nije jasno kako stari moj možeš novo kupit i kad skužiš da ne radi prćkat po tome.

Na ovom forumu sam pročitao more komentara pomoći koji nisu bili ispravni.

Novo si kupio, ne radi??

Zovi trgovinu reci o čemu se radi i šalji nazad.

Ljudi riješe i toj to.

Imao sam situaciju di je pacijent prćkao i posavijao pola pinova na cijeloj ploči.

Glumio tehničara a zna kabel spojit u struju.

Nakon što nije ništa napravio, vlasnik ploče odnese u trgovinu da bi tehničari rekli da je ploča rip.

Napravili testiranja i lijepo se vidi da je sve posavijano a oni su poslali ispravno vlasnik je samo htio dva mjeseca kasnije upgade napravit za cpu. Nakraju  je ostao sa poluispravnim procesorom i skurenom pločom.

Servis postoji s razlogom ajde softver se već riješi nekako.

Ogeomna kritika za Ibmeta.

Pola ekipe nezna nista o hardveru samo želi gejmat ali u budzetu.

Ne preporučuj takve stvari bez da predhodno upozoriš korisnika. 

Bero
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Nove komponente- pc se ne boota

U90 % slučajeva bi vratio nazad u dućan, al futura je na drugom dijelu grada od mene i još ak bi morao čekat servis nije mi se dalo, a rješenje je bilo jednostavno samo što nisam znao do čega je u početku.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice