Monitor okomite linije

poruka: 8
|
čitano: 3.433
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Monitor okomite linije

Zadnjih par dana su mi se počele prikazivati okomite plavkaste linije na ekranu, prilažem i sliku. Kako se monitor ugrije znaju nestati s dijela ekrana ali uvijek ih bude uz lijevi rub.

 

Probao sam grafiku prebaciti na integriranu ali se crte isto javljaju, a ne javljaju se na televizoru spojenom s računalom preko HDMIja.

 

Monitor je star, Lenovo L220x ali s obzirom da se radi o za to vrijeme vrhunskom monitoru nisam dosad imao porebe za kupovinom novog. Zanima me može li se i isplati se se ovo uopće popravljati ili da jednostavno odriješim kesu i kupim novi monitor (već ciljam na Dell S2721DGFA)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Monitor okomite linije
Zdenko kaže...

Zadnjih par dana su mi se počele prikazivati okomite plavkaste linije na ekranu, prilažem i sliku. Kako se monitor ugrije znaju nestati s dijela ekrana ali uvijek ih bude uz lijevi rub.

 

Probao sam grafiku prebaciti na integriranu ali se crte isto javljaju, a ne javljaju se na televizoru spojenom s računalom preko HDMIja.

 

Monitor je star, Lenovo L220x ali s obzirom da se radi o za to vrijeme vrhunskom monitoru nisam dosad imao porebe za kupovinom novog. Zanima me može li se i isplati se se ovo uopće popravljati ili da jednostavno odriješim kesu i kupim novi monitor (već ciljam na Dell S2721DGFA)

 odriješi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
23 mjeseca
protjeran
offline
Monitor okomite linije

 Pa to ti je staro blizu 15 godina !? Lijepo si kupi novo. Dobar i neskup npr.Samsung UJ59. Okolo 280 USD.

Ako si malo ambiciozniji tad  Dell  34" P3421W WQHD 34" Curved ..Ima  PIP i PBP.... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2022 17:05 (suzana graf).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor okomite linije

Ovaj Samsugov ima lijepu dijagonalu i cijenu ali, ako kupujem novi monitor, svakako bih htio da ima IPS matricu i barem dva USB priključka. Ovaj 34-inčni Dellov ima i jedno i drugo ali mi je malo preskup.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Monitor okomite linije

Dobro. Promisli. Sa srećom.

9 godina
neaktivan
offline
Monitor okomite linije

poz ljudi evo da ne otvaram novu temu,

 

PC mi je iz 2014e, win7...i ugl prije par miseci mi usao u sleep mode i ne bi se budio misem znaci klikcem resetiram pc i nista i mora bi sve iskopcat iz struje i jedva bi ga probudia. I onda sam stavio da se nikad ne gasi i sve je bilo dobro nije se vise gasio...i sad prije par dana se pojavi novi problem, zadnja 2 puta kad sam usa u starcraft niti minutu nakon igre ekran bi izbacio ove vodoravne crte, ja resetiram pc i ne budi se, ugasim ga pa upalim, opet se ne budi, i onda treci put upalim i uspije. Znaci zasad sve mogu radit sta se chromea i filmova i svega tice al cim udem u sc2, on odma rikne. Je li do rama, napajanja, graficke? Ne znam sad jel ono prethodno neuspjesno budenje misem povezano s ovim (mada mi je to bio manji problem od ovoga). Svo ovo vrijeme bi peglao igre ka od sale, a sad cim udem u igru rikne odma i izbaci linije.

ps 2019e u 6 mjesec mu je mijenjana maticna ploca

 

Thanks

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Monitor okomite linije

Ajde molim te kakve veze ima tvoj slučaj sa okomitim linijama na monitoru ???

 

Zašto za takve stvari ne otvareate nove teme ...

 

1. Može biti do grafičke

2. Može biti do matične

3. Može biti do napajanja

 

Najidealnije složiti to na stolu (izvaditi iz kućišta) i testirati jedno po jedno (mijenjati pa vidjeti reakciju)

 

Imaš li neki drugi komp gdje bi mogao testirati komponentu po komponentu, ili posuditi od nekoga, pa testirati ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Monitor okomite linije
nbdy32 kaže...

Ajde molim te kakve veze ima tvoj slučaj sa okomitim linijama na monitoru ???

 

Zašto za takve stvari ne otvareate nove teme ...

 

1. Može biti do grafičke

2. Može biti do matične

3. Može biti do napajanja

 

Najidealnije složiti to na stolu (izvaditi iz kućišta) i testirati jedno po jedno (mijenjati pa vidjeti reakciju)

 

Imaš li neki drugi komp gdje bi mogao testirati komponentu po komponentu, ili posuditi od nekoga, pa testirati ???

 zato šta moj slučaj ima vodoravne. Kad se otvori nove teme onda svi pisu ne otvarajte nove teme ima toga na forumu.

 

Poslat cu ga onda na servis pa neka traze sta je

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice