MacBook Air se ne želi upaliti

poruka: 6
|
čitano: 2.759
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
MacBook Air se ne želi upaliti

Model je iz 2013., nikad problem, u savršenom stanju. Nije do kabela jer sam probao sa zamjenskim. Probao sam i sa zamjenskom baterijom i bez baterije. Savjet?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MacBook Air se ne želi upaliti

Koji točno model, koji simptomi?

Provjeri ovdje: https://www.repair.wiki/w/MacBook_Air, moglo bi se raditi o kratkom spoju na nekom od kondenzatora na PPBUS_G3H.

U svakom slučaju ćeš ga morati poslati na servis matične, sumnjam da ćeš to moći sam popraviti.

13 godina
offline
Re: MacBook Air se ne želi upaliti
Rainalcar kaže...

Model je iz 2013., nikad problem, u savršenom stanju. Nije do kabela jer sam probao sa zamjenskim. Probao sam i sa zamjenskom baterijom i bez baterije. Savjet?

 Shift, Command i V?

Command, Option, P i R?

 

 

Di2 & EPS FTW!
13 godina
offline
MacBook Air se ne želi upaliti

Ovaj model:

https://www.repair.wiki/w/A1466_2013-2014_13%E2%80%9D_MacBook_Air

 

Nisam ništa uspio s tipkovničkim pokratama... Mogu li išta još sam probati bez da ga nosim na servis?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: MacBook Air se ne želi upaliti

Ako nemaš barem nekog iskustva u dijagnostici i popravljanju elektronike onda je najbolje da ga odneseš na servis da sam ne napraviš još veći problem.

Ali ta matična je jedna od najpopravljijih što se MacBooka tiče pa je vrlo izgledno da će ju biti moguće popraviti.

 

Ono što prvo treba probati jest odspojiti sve konektore osim DC IN boarda (to je već malo problematično za neiskusne pa bolje nemoj probavati), spojiti ju samo na vanjsko napajanje i provjeriti da li tada radi tj. da li se ventilator vrti. Ako da, onda je vjerojatnije problem u nečemu drugome, ne u samoj matičnoj.

13 godina
offline
Re: MacBook Air se ne želi upaliti

Hvala ti! Odnijet ću na servis.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice