Led lapmica na matičnoj

poruka: 8
|
čitano: 1.149
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Led lapmica na matičnoj

Pozz dečki,

Da unaprijed kažem da sam noobina za komponente.

Stigao mi je komp danas koji smo sastavili tu na forumu skupa, sve okej bilo dok nisam primjetio da led lampica na matičnoj ne svijetli, pa sam počeo malo googlat da vidim i to sazno sam da to može biti gadno. Uglavnom ukratko, upalim komp i 3 ili 4 lampice zasvijetle (bijelo) na neko odredeno vrijeme i taman pred ucitavanjem windowsa se ugase i ne pale se. Nisam sigutan jel to može imat veze što sam skinuo software (MSI dragon center) - naravno mislio sam da ima neko osvjetljenje ali ga nema nego je samo jedna lampica bila oznacena da se moze mijenjat svjetlo. Citao sam po netu i nisam jedini s problemom, ali kako sam rekao nemam pojma o tome i ne razumijem sta ljudi predlazu. Je li netko zna u cemu je problem? Komp nisam ja sastavljao nego decki iz Future It, pa ne vjerujem da nisu dobro ustekali proc, ventilator ili sta god.

Maticna - MSI b450 a pro max

Ryzen 5 3600

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Led lapmica na matičnoj
Freez1 kaže...

Pozz dečki,

Da unaprijed kažem da sam noobina za komponente.

Stigao mi je komp danas koji smo sastavili tu na forumu skupa, sve okej bilo dok nisam primjetio da led lampica na matičnoj ne svijetli, pa sam počeo malo googlat da vidim i to sazno sam da to može biti gadno. Uglavnom ukratko, upalim komp i 3 ili 4 lampice zasvijetle (bijelo) na neko odredeno vrijeme i taman pred ucitavanjem windowsa se ugase i ne pale se. Nisam sigutan jel to može imat veze što sam skinuo software (MSI dragon center) - naravno mislio sam da ima neko osvjetljenje ali ga nema nego je samo jedna lampica bila oznacena da se moze mijenjat svjetlo. Citao sam po netu i nisam jedini s problemom, ali kako sam rekao nemam pojma o tome i ne razumijem sta ljudi predlazu. Je li netko zna u cemu je problem? Komp nisam ja sastavljao nego decki iz Future It, pa ne vjerujem da nisu dobro ustekali proc, ventilator ili sta god.

Maticna - MSI b450 a pro max

Ryzen 5 3600

Pa jel ti komp radi ili ne?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Led lapmica na matičnoj

Ako se radi o dijagnostičkim LED-icama, nakon što prođe POST (self test) one više nemaju svrhe. Obično ostane power LED, a neke matične imaju opciju da se i ona može ugasiti.

 

Ako sve radi i ventilatori se vrte, ne opterećuj se LED-icama. One služe da znaš zašto se računalo ne pali.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Led lapmica na matičnoj

Da da, upali se računalo i po meni sve normalno radi, ali me brat prestrašio jer sam vidio da je na njegovom kompu lampica cijelo vrijeme upaljena. Mogu postat video ovdje nekako da vidite

3 godine
neaktivan
offline
Re: Led lapmica na matičnoj

Pa ja mislim da su to dijagnostičke ledice, probat ću postat video da vidite. Komp se upali, po meni sve uredno radi i nema nikakvih čudnih zvukova.

5 godina
offline
Re: Led lapmica na matičnoj
Freez1 kaže...

Da da, upali se računalo i po meni sve normalno radi, ali me brat prestrašio jer sam vidio da je na njegovom kompu lampica cijelo vrijeme upaljena. Mogu postat video ovdje nekako da vidite

 Ma ne treba, svaka matična ima neke drugačije sheme. Ako ti sve radi normalno, znači da je sve u redu. Samo ti uživaj u novom PC-u.

Live long and prosper.
3 godine
neaktivan
offline
Re: Led lapmica na matičnoj

A znaš te male brige kad nešto novo kupiš hehe :P evo za svaki slučaj, mislio sam na ove lampice ( kao od proca lampica cijelo vrijeme bi trebala biti upaljena - ma da je na ovoj slici crvena jer ociot nes ne valja. P.S. nije moja slika samo da pokažem na koje lampice mislim) - https://live.staticflickr.com/65535/48419331222_b8599c1365_c.jpg, a ovo je moj komp, video koji sam rekao uploadat - https://streamable.com/nknm8s?fbclid=IwAR1yyKyRrLgut5htifB4__LxTJSH9UpH2Ipdmu-OaUJebHdKUZTve7RZNUc

3 godine
neaktivan
offline
Re: Led lapmica na matičnoj

Sve je uredu sa računalom kao što ste rekli, na novijim matičnim pločama se pale lampice samo pri paljenju računala da se vidi je li sve okej i onda se ugase.

Hvala svima na odgovorima i pomoći. Kad se vratim s posla kreće gameanje :P 

Pozz ekipa

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice