Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

poruka: 16
|
čitano: 6.118
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

Pozdrav. Treba mi pomoć. Imam problem sa kompjuterom gasi se sam od sebe. On se nekad svakih par dana a nekad svaki dan sam od sebe restartira i upali se opet. Promjenio sam grafičku,termalnu pastu, i također procesor, ram sam provjerio na memory diagnostic i kaže da je sve uredu. Napojnu još nisam promjenio pa ne znam dali je do nje. MSI napojna. Nije nešto što mi previše smeta ali jako frustrira kad ste u sred igrice a on se sam restartira. Disk također imam novi. Provjerio sam također temperature u toku igrice sve je normalno. Hvala unaprijed na pomoći. 

Provjerio sam event viewer i piše mi u critical Kelner Power, nisam siguran šta je to. Može li da je do toga? https://imgur.com/a/igMZ2aY
Zamjenio sam napojnu, ali sa istom MS Industrial, mislim da bi moglo biti do nje. Šta vi mislite?
 
0 0 hvala 0
11 godina
online
Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

MS napajanja su smeće.

Obavezno ga zamijeni s nekim od barem bronca certifikatom.

Npr. KLIK

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

to se i kod mene desava, istu temu sam postavio prije 2 dana. Moze biti da je neka sistemska greska. Ugasi auto restart stavi ga na off, fast startup takodjer ugasi, u CMD kucaj /sfc scannow, u power i sleep settings takodjer tu pogasi sve.
To je sto ti ja mogu reci, mozda se jos neko javi sa boljim savjetom koji i ja cekam isto :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

Kolika su vam ta napajanja, moguće da na 12V railu gubi snagu i zato resetira komp ...

 

Pretpostavljam da su to oni MS 350-420W ...

 

Izvadite sve van iz kućišta,spojite na stolu ...

 

Spojite samo osnovno i probajte tako (znam da je nezgodno tako imati komp) ...

 

Ili opet u kućištu ostaviti samo osnovno,pogasiti (odštekati) DVD-rom,sekundarni hard (ako ima) ...

 

Doslovno ostaviti ploču,proc,ram i hard ili ssd s kojeg se diže sistem ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)
nbdy32 kaže...

Kolika su vam ta napajanja, moguće da na 12V railu gubi snagu i zato resetira komp ...

 

Pretpostavljam da su to oni MS 350-420W ...

 

Izvadite sve van iz kućišta,spojite na stolu ...

 

Spojite samo osnovno i probajte tako (znam da je nezgodno tako imati komp) ...

 

Ili opet u kućištu ostaviti samo osnovno,pogasiti (odštekati) DVD-rom,sekundarni hard (ako ima) ...

 

Doslovno ostaviti ploču,proc,ram i hard ili ssd s kojeg se diže sistem ...

 moje je cooler master 850W :)

3 godine
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

 I to sam radio, vadio ram-ove jedan po jedan isto bilo, onda procesor isto, zamjenio sam i termalnu pastu. Grafičku sam novu kupio prije mjesec dana možda, mislio sam da je do nje jer se najviše grijala, sve temperature su okej. Naprimjer ovako. Nekad izdrži 9 dana da se ne restarta ali onda u ta dva-tri dana 3-4 puta se restarta. Mislim da je 500W napojna ali MS Industrial. Kontam da uzmem novu napojnu. 

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

Kod napajnja uvijek biraj neki provjereniji brand i nikadna napajanju NE ŠTEDI! 

I want to believe
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)
alleinichev kaže...

to se i kod mene desava, istu temu sam postavio prije 2 dana. Moze biti da je neka sistemska greska. Ugasi auto restart stavi ga na off, fast startup takodjer ugasi, u CMD kucaj /sfc scannow, u power i sleep settings takodjer tu pogasi sve.
To je sto ti ja mogu reci, mozda se jos neko javi sa boljim savjetom koji i ja cekam isto :)

 @alleinichev evo probat ću i to. Jel to u promjena sati aktivnosti se nalazi ili. Da probam i to?

13 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

MS Industrial napajanje ne bih preporučio ni najgorem neprijatelju.

alleinichev kaže...

 moje je cooler master 850W :)

Ne bi se čudio da tebi ekstenzije stvaraju probleme, duži kabel, veći pad napona. 

Problem može biti i neispravana RAM memorija, nikakav memtest86+ ne može zamjeniti ono kad ti fizički isprobaš jednu po jednu memoriju i u svim utorima,

na ovaj način eliminiraš memoriju za čas jer nije moguće da su oba modula neispravna, ako imaš restart i sa jednim i sa drugim modulom.

Dalje, pogledaj u BIOSu da li imaš upaljen PBO, ako imaš, probaj ga ugasiti, isto tako ako imaš upaljen XMP profil za memoriju, probaj i njega ugasiti.

Dobio si dosta toga za isprobati od mene kako u svojoj temi, tako i sada ovdje, isprobaj jer bez nema magične kugle koja će riješiti problem, jebga, zato ja svim preporučujem Intel, a ne AMD jer kod Intela ovoga nema.

ps. ono što vidiš u event vieweru nije pokazatelj ničega, samo ti javlja da se je računalo ugasilo na neispravan način, da ga isključiš iz struje, imao bi istu grešku pa čak i kad se radi o Intel mašini koja koliko radi dobro

nema ni spojenu tipku restart na kućištu.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.1.2021 16:54 (Valentin17).
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

 Planiram kupiti ovu napojnu, nije nesto znam ali valjda je bolja od MS Industrial. Btw ova je bronze 80 plus Fortron 450W

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

Pozdrav, kako vidim svi su navalili na napajanje....

Probaj promijeniti mjesta modulima ram-a, ili izvaditi jedan od njih (možda je slučajno neispravan)

Pogledaj da nemaš možda nekakve jedva primjetne artefakte na ekranu. Meni je grafička mrljala samo na hdmi priključku dok je slika bila na dvi dobra. Na kraju kada je grafička krepala ikada sam stavio novu komp se više nije gasio......

Između ostalog izvadi pa vrati 24 pinskonapajanje matične ( i tamo se može javiti slabi spoj)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2021 21:55 (Mac_os).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

Imo isti problem i ja i jos jedan kolega tu na forumu...

Sve ti pise ovdje:

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/pc-se-restartuje/279965.aspx

 

Ja sam kupio novo napajanje i od tada nijednom nije bio restart....isti Event Id problem kao kod tebe, sve moguce probano i testirano...ram po ram, hd po hd, cpu, sve zivo i na kraju cijeli problem u napajanju...

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

Mijenjaj napajanje i nemoj više nikada kupiti takvo smece kao što je MS.Kupi Seasonic ili Corsair i miran si.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

Imao sam isti problem koji sam prije par dana rijesio na ovaj nacin. U mom slucaju je bilo Method 1: Turn off Automatic Restart Feature

https://appuals.com/computer-randomly-restarts-windows-7-8-and-10/

 

Nadam se da ce ti pomoci

Ako imas modularno napajanje pazi da ne pomijesas kablove sa drugim modularnim napajanjem, zna i u tome biti prblem

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.1.2021 13:19 (ZerobRo).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)
funny games kaže...

Corsair i miran si.

Imaš i Corsair napajanja koja su skoro pa u rangu MSa, kod Corsaira treba paziti što se uzima.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
11 godina
offline
Re: Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)
Valentin17 kaže...
funny games kaže...

Corsair i miran si.

Imaš i Corsair napajanja koja su skoro pa u rangu MSa, kod Corsaira treba paziti što se uzima.

 Koliko para toliko muzike,poanta je ne kupiti najjeftinije.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice