Gašenje monitora - IBM ThinkPad T42

poruka: 2
|
čitano: 5.953
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Gašenje ekrana - IBM ThinkPad T42

Bok!

Imam laptop IBM ThinkPad T42, a problem je sljedeći:

Nakon normalnog korištenja, surfanje internetom itd., ekran se ugasio sam od sebe, nakon toga sam pomislio da se laptop zamrznuo, zatim sam ga ponovno pokrenuo misleći da je u tome problem, iako sam već mogao naslutiti da nešto ne valja, jer je zamrzavanje njemu bio nepoznat pojam. Nakon cca. 5 minuta korištenja opet isti problem, ekran se ponovno ugasio, a ono što je najvažnije je to da je laptop i dalje normalno radio, no bez slike. Pokušavao sam pronaći uzrok, taj isti ekran i dalje radi, i sad radi, ali... na min. postotku osvjetljenja. Isprobavanjem vanjskog monitora, koji naravno radi, dobio sam na znanje da je grafička ok, ekran koji je fiksni na laptopu je isto ok, jer radi, problem u kabelu?, valjda je i on u redu kad ekran radi. Dakle problem je jedino taj što mi je onemogućeno maksimalno osvjetljenje ekrana. I ono najvažnije, rješavanje problema gašenja ekrana, dakle da ga ponovno upalim nakon gašenja, rješavam pritiskanjem dugmeta kod zatvaranja/otvaranja laptopa. Molim savjete, dali se tko već susreo s takvim problemom, ako je, bio bih mu vrlo zahvalan da znam barem odakle da počnem. Hvala puno!

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.4.2011 20:08 (Astra OPC).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Gašenje monitora - IBM ThinkPad T42

Pozdrav

 

Kada slika pocrni pogledaj da ne vidiš sliku u pozadini (pritisni par puta tipku win tako da ti se pojavljuje i nestaje start meni i pogledaj u tom dijelu ekrana da li ga ima, takođe možeš upotrijebiti i nekakvu baterijsku lampu pa uperiti u ekran da vidiš ima li slike), vjerovatno imaš problema sa nekim elektrolitom ili inverterom osvijetljenja budući da radi sa malom strujom ali kada pojačaš svijetlo zagrije se i nemože više davati dovoljnu struju pa se ugasi.

LOL
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice