Čudno zamrzavanje

poruka: 4
|
čitano: 1.765
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Čudno zamrzavanje

Windows 7, 2x probao clean install.

 

Dakle ovo mi se događa već tjedan-dva i još nisam našao rješenje. Nemam mogućnost isprobavati druge komponente, a nemam ni mogućnost računalo ostavljat na servisu na neodređeno vrijeme jer mi treba svaki dan za posao + ne želim se dovest u situaciju da poželim zadavit ekipu iz Linksa jer imam već imam dovoljno problema s njima. 

 

Nije pregrijavanje, apsolutno sve je hladno ko led.

 

Proces je: random prestanu raditi random tipke na tipkovnici, zamrzne se random program dok ostali rade i onda zamrzne sve, ako stisnem CTRL+ALT+DEL ili se ne dogodi ništa ili crni ekran i ništa dalje ili "loading security options" i freeze. Kako kada. Repeat nekoliko puta, onda dalje radi normalno par sati, dan ili dva i sve ispočetka, again, kako kada.

 

Nekad se zamrzne i kad nije ništa pokrenuto i nema me u blizini, samo nađem resetiran komp i ne može ući u windowse nego ga moram ugasiti (ako resetiram opet ne želi ući u windowse jer ne nalazi OCZ, nema ga u BIOSu, moram ga baš ugasiti pa upaliti opet i onda ga nađe).

 

Kad bootam komp uvijek piše hard disk not found ali normalno digne windowse i oba diska rade.

 

Probao sve SATA utore, uvijek isto, iako imam feeling (nije provjereno pošto je sve random) da kad promjenim utor onda radi neko vrijeme dok opet ne počne isto.

 

+ Ako koristim WIFI preko USB adaptera, random se resetira i moram izvadit USB i vratiti unutra - windows repair ne funkcionira, kao da USB krepa, preko mrežnog kabela radi normalno. Mislim da i USB zeza.

 

Ploča opet? Napajanje? Nemam pojma, ako je opet ploča onda nabijem Asus više (prva Asus Z68 PRO krepala nakon 2 dana), sad druga Asus pa opet ništa ne radi kako spada! Sljedeći komp je Mac {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Čudno zamrzavanje

Problem na relaciji kontroler-SSD. Nekad ni puno novaca ne znaći da će sve raditi kako treba. Baci SSD u smeće i stavi "normalni" HDD...

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Čudno zamrzavanje
BlackMoon kaže...

Problem na relaciji kontroler-SSD. Nekad ni puno novaca ne znaći da će sve raditi kako treba. Baci SSD u smeće i stavi "normalni" HDD...

 

Neka bolja ideja osim da bacim 4000kn u smeće? Znači da je problem u ploči?

15 godina
offline
Čudno zamrzavanje

U tome i jeste poanta. Ako se već ima,a znam da se u Zg stvarno ima,ne treba trčati pred rudo s tim SSD-ovima....Provaj ga flash-ati,ili promijeniti kontroler ili možda flashati bios ili...šta ja znam!

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice