Zamjena procesora

poruka: 46
|
čitano: 27.640
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
[Procjena] što da radim???

e ovako: kod kuće imam kantu od kompa i htio bih (ako je moguće) stavit novi procesor .... jel ja to mogu i hoce li mi se izbrisati sve datoteke s kompa (i wndowsi)...{#}

 
0 2 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Procjena] što da radim???

Možeš, neće se ništa izbrisati.

13 godina
offline
Re: [Procjena] što da radim???
mario1990 kaže...

Možeš, neće se ništa izbrisati.

Kakvo pitanje takav i odgovor.{#}{#}

 

Preporučam prije kupnje provjeriti da li je željeni procesor podržan na toj matičnoj i eventualni update BIOS-a kako nebi bilo iznenađenja.

Stručnjak za odmaganje...
14 godina
neaktivan
offline
Re: [Procjena] što da radim???


Kakvo pitanje takav i odgovor.{#}{#}

Valjda zna da mora paziti na socket i podršku ploče. {#}

 eventualno ako se ne bude htio uključiti nakon zamjene procesora, napraviš clear cmos (izvadiš bateriju sa ploče na par minuta)

12 godina
offline
Re: [Procjena] što da radim???
mario1990 kaže...


Kakvo pitanje takav i odgovor.{#}{#}

Valjda zna da mora paziti na socket i podršku ploče. {#}

 eventualno ako se ne bude htio uključiti nakon zamjene procesora, napraviš clear cmos (izvadiš bateriju sa ploče na par minuta)

....i stavit novu termalnu pastu....i ne plakat ako se komp ne želi pokrenut nakon prčkanja....
Šalu na stranu, promjena procesora i nije samo tak ako to nisi nikad radio i ne znaš kak se radi, od toga da moraš vidjet koji procesor paše na tvoju matičnu do toga isplati li se uopće stavljat bolji procesor ako je sve drugo loše. Dakle provjeri koju matičnu ploču imaš, provjeri koji procesori idu gore. Pa onda možeš dalje.

http://d-u-d.deviantart.com
12 godina
offline
Re: [Procjena] što da radim???
Dud kaže...

....i stavit novu termalnu pastu....i ne plakat ako se komp ne želi pokrenut nakon prčkanja....
Šalu na stranu, promjena procesora i nije samo tak ako to nisi nikad radio i ne znaš kak se radi, od toga da moraš vidjet koji procesor paše na tvoju matičnu do toga isplati li se uopće stavljat bolji procesor ako je sve drugo loše. Dakle provjeri koju matičnu ploču imaš, provjeri koji procesori idu gore. Pa onda možeš dalje.

Pa onda treba procesor dobro okrenut da ne smotaš nožice itd itd. {#}

Živim luksuzno! Jedem luk i lijem suze... :)
13 godina
offline
Zamjena procesora
Najbolje pozvati PC Hitnu službu, rješit će to dok kažeš reinstalacija windowsa.
Stručnjak za odmaganje...
 
9 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena procesora
je kolko to košta
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena procesora
mario.L_hr kaže...
Najbolje pozvati PC Hitnu službu, rješit će to dok kažeš reinstalacija windowsa.

 daj nemoj zajebavat dečka


OT: lagano je da sam stavis, samo provjeri jel ti procesor podržan, sve ti piše u knjižici od matične, a imas i na jutubu puno tutoriala;
reci nam koja ti je matična i koliko para hoćeš dati pa ćemo ti naći neki procesor

486 PWNZU! http://www.speedtest.net/result/1456936834.png
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena procesora
ma naso sam ja kod kuce jedan procesor koji bi mogo pasat ...a i nemam knjižicu od matične..!
13 godina
offline
Re: Zamjena procesora
mihael270 kaže...
ma naso sam ja kod kuce jedan procesor koji bi mogo pasat ...a i nemam knjižicu od matične..!

 

Pa pročitaj naziv koji piše na ploči. Nije preporučljivo gurati bilo što bilo gdje.
Stručnjak za odmaganje...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena procesora
napravio sam ja jos jednu temu i stu tu al sam dobio žuti karton jer nisam znao pisati teme pa sam napravio 2 iste teme
ima i tam ljudi koji su pisali ... tema se zove Problem s procesorom
12 godina
offline
Re: Zamjena procesora
mihael270 kaže...
napravio sam ja jos jednu temu i stu tu al sam dobio žuti karton jer nisam znao pisati teme pa sam napravio 2 iste teme
ima i tam ljudi koji su pisali ... tema se zove Problem s procesorom

Ok prema ovome tvoja ploča je jako stara i ne isplati se ništa dirati, a taj procesor ćeš teško i negjde kupit prije ćeš ga nač na reciklažnom dvorištu za badava. Ali ako imaš doma takav procesor ali možda malo snažniji možeš zamjenit. Dakle ovako:prvo na tom procesoru koji si "našao" doma pogledaj što piše, npr. nešto kao intel pentium III ili celeron i možda neki broj npr 700/128/66.
A drugo otiđi na tom računalo u control panel--system(sustav)--- i pogledaj što piše pod computer tj procesor i ram, pa onda možeš vidjet isplati li ti si išta dirati. Iako ako nisi nikad radio nešto takvo( a izgleda da nisi) bolje je ne dirati ništa.

http://d-u-d.deviantart.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena procesora
cuj sto se tice rastavljanja i sastavljanja ja sam to vec radio al nikad nije paso procesor...samo jedino sto neznam koje vrijednosti podržava moj komp... imam jedan procesor(al moram vidit jel pase) intel pentium 4 1.5ghz ili mhz nezz pa ak bi to pasalo
12 godina
offline
Re: Zamjena procesora
mihael270 kaže...
cuj sto se tice rastavljanja i sastavljanja ja sam to vec radio al nikad nije paso procesor...samo jedino sto neznam koje vrijednosti podržava moj komp... imam jedan procesor(al moram vidit jel pase) intel pentium 4 1.5ghz ili mhz nezz pa ak bi to pasalo

Ta matična ploča koju si tamo u onoj temi napisao ne podržava Pentium 4 procesore, ta matična ploča je socket 370 a taj pentium 4 je najvjerojatnije s 478 ako je stariji. Tako da nemaš kaj dirat ni raskapat.

http://d-u-d.deviantart.com
12 godina
neaktivan
offline
Zamjena procesora

Ovako. Imam procsor Celaron 3.2 gh, a maticnu msi pt890 neo, i hocu da zamjenim procesor u core2duo 2.2 ili 2.4, vidjecu koji nadjem da odgovara. I zanima me da li morom novi seistem instalirati posto je sada 32bit u 64bit posto je dual. Pozz

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
offline
Re: Zamjena procesora
dare991 kaže...

Ovako. Imam procsor Celaron 3.2 gh, a maticnu msi pt890 neo, i hocu da zamjenim procesor u core2duo 2.2 ili 2.4, vidjecu koji nadjem da odgovara. I zanima me da li morom novi seistem instalirati posto je sada 32bit u 64bit posto je dual. Pozz

Pazi da uzmeš neki sa ove liste:

http://www.msi.com/product/mb/PT890-Neo.html#/?div=CPUSupport

Ostali nisu podržani.

 

Ne moraš ništa instalirati.

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena procesora

Nasao sam ovaj E2200 2.2 dual. Koliko je bolji od Celaron 3.2? Mislim hoce li se osjetiti razlika. Imam 1 bg, rama pa cu da ubacim jos jedan. Malo da ga ojacam, koliko toliko. I jel' treba pasta ona da se stavlja, posto neki kazu da i ne treba? Hvala.

14 godina
moderator
offline
Re: Zamjena procesora

Koliko je bolje neznam.

Ram obavezno nadogradi.

Pasta je obavezna.

TROLLBUSTER i službeni distributer pr0n fotografija // na glupe postove i pitanja odgovaram sa: ke???? // besplatno gledam u kristalnu kuglu i otkrivam koje su vaše komponente :)
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena procesora

Pa pretpostavljam, ipak je dva jezgra. A nisu nesto skupi, pa eto. Imam i pastu, al' reoh da pitam, posto nemam iskusta sa mjenjanjem procesora. Hvala na blagovremenom odgovoru. Veliki pozdrav. :D

15 godina
offline
Zamjena procesora

Planiram zamijeniti svoj Core2Duo E6300 sa Quad procesorom Q6700 na matičnoj Asus P5W DH Deluxe.

 

Da li će BIOS sam prepoznati promjenu procesora i adekvatno namjestiti postavke ili ću ih morati ručno namjestiti/clear CMOS odraditi?

Da li će se Windows 7 pobuniti kad ustanovi novi procesor tj. da li će biti potrebno napraviti repair/reinstall Windowsa?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zamjena procesora
Matozan kaže...

Planiram zamijeniti svoj Core2Duo E6300 sa Quad procesorom Q6700 na matičnoj Asus P5W DH Deluxe.

 

Da li će BIOS sam prepoznati promjenu procesora i adekvatno namjestiti postavke ili ću ih morati ručno namjestiti/clear CMOS odraditi?

Da li će se Windows 7 pobuniti kad ustanovi novi procesor tj. da li će biti potrebno napraviti repair/reinstall Windowsa?

http://www.asus.com/Motherboards/P5W_DH_Deluxe/HelpDesk_CPU/

tu gore provjeri koji BIOS imas pa vidi dal ga treba flashat..

 

ne treba nikakav reinstall/repair windowsa.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Re: Zamjena procesora
Matozan kaže...

Planiram zamijeniti svoj Core2Duo E6300 sa Quad procesorom Q6700 na matičnoj Asus P5W DH Deluxe.

 

Da li će BIOS sam prepoznati promjenu procesora i adekvatno namjestiti postavke ili ću ih morati ručno namjestiti/clear CMOS odraditi?

Da li će se Windows 7 pobuniti kad ustanovi novi procesor tj. da li će biti potrebno napraviti repair/reinstall Windowsa?

Možda ti neće prepoznati dvije jezgre na početku i to je sve ali to se vrlo brzo riješi. Ideš na msconfig i klikneš na normal startup ako bios bude čitao samo dvije jezgre i restart. A što se tiče windows-a i repair/reinstall, tu nemaš problema.

lp

Hejjjjj
12 godina
offline
Zamjena procesora

pogledaj si par how to videa na youtubeu jos po mogucnost s slicnim procesorom i nema sanse da fulas..
ja sam tako pretprosle god sastavio cijeli komp tako da nije nes strasno..;) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena procesora
Matozan kaže...

Da li će BIOS sam prepoznati promjenu procesora i adekvatno namjestiti postavke ili ću ih morati ručno namjestiti/clear CMOS odraditi?

Da li će se Windows 7 pobuniti kad ustanovi novi procesor tj. da li će biti potrebno napraviti repair/reinstall Windowsa?

Provjeri koji BIOS imaš i podržava li procesor.

 

Trebal bi. Ali ,u svakom slučaju bi prije promjene bilo pametno staviti postavke na ''system defaults''. Za svaki slučaj.

 

Nebi trebal ,osim šta će ti instalirati novi driver i tražiti restart.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.9.2014 19:18 (kizo2703).
15 godina
offline
Zamjena procesora

Nisam noob, godinama slažem računala rodbini i prijateljima, ali nikad nisam mijenjao (upgrade-ao) procesor.

 

Brine me ako budem morao raditi clear CMOS što će biti sa mojim RAID poljem, da li će ga automatizmom ponovo mount-ati ili

ću morati sam napraviti repair RAID polja.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Zamjena procesora
Matozan kaže...

Nisam noob, godinama slažem računala rodbini i prijateljima, ali nikad nisam mijenjao (upgrade-ao) procesor.

 

Brine me ako budem morao raditi clear CMOS što će biti sa mojim RAID poljem...

Godinama slažeš računala - nikad nisi mjenjao CPU??? za sve postoji prvi put... ako neznas toplo savjetujem u ovakovom slucaj prepusti posao stručnjaku!..JER:

  1. BIOS od Ver. 1407> podržava CPU Q6700
  2. Nakon zamjene CPU-a treba resetirati CMOS, defaultne postavke...
  3. Iznova podesiti BIOS>RAID
  4. MB ima 2 (dva) RAID kontrolera, nisi napisao kojim kontrolerom si načinio polje, niti koji tip polja/ broj diskova čine polje
  5. Gubitkak RAID polja povlači nepovratan gubitakak podataka 

Dovoljno razloga da posao prepustiš stručnjaku? previše je faktora u igri, dao si premalo informacija.. radnja je visokog rizika po gubitak podataka, u suprotnom pretpostavljam trivijalnu radnju zamjene CPU-a (cca 10-ak min.) nakon toliko prakse nije problem izvesti.

Sretno!

 

 

15 godina
offline
Re: Zamjena procesora
Hardwhelper!!! kaže...
  1. BIOS od Ver. 1407> podržava CPU Q6700
  2. Nakon zamjene CPU-a treba resetirati CMOS, defaultne postavke...
  3. Iznova podesiti BIOS>RAID
  4. MB ima 2 (dva) RAID kontrolera, nisi napisao kojim kontrolerom si načinio polje, niti koji tip polja/ broj diskova čine polje
  5. Gubitkak RAID polja povlači nepovratan gubitakak podataka 

Dovoljno razloga da posao prepustiš stručnjaku? previše je faktora u igri, dao si premalo informacija.. radnja je visokog rizika po gubitak podataka, u suprotnom pretpostavljam trivijalnu radnju zamjene CPU-a (cca 10-ak min.) nakon toliko prakse nije problem izvesti.

Sretno!

 

 

1. Na MBO sam stavio najnoviji BIOS v. 3001

2. Imam RAID 0 sa 2 320GB HDD-a na Intel ICH7R South Bridge, ali ću ga morati prebaciti na Silicon Image 4723 Hardware RAID controller, jer ću na Intelov controler staviti SSD. 

3. Podatke sam Backup-irao 

 

Imam još jednu dilemu u drugoj temi, pa mi možda ovdje odgovorite:

 

Mogu relativno povoljno (cca. 300 kn) nabaviti Q6700, da li se isplati dati 400-500 kn više za neki Q9xxx?

Koliko su bitne SSE4.1 instrukcije koje Q6700 nema?

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 7:33 (Matozan).
12 godina
neaktivan
offline
Zamjena procesora

.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.9.2014 13:48 (kurtmarshall).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zamjena procesora

ovako ja imam matičnu asrock m3a ucc i piše mi da podržava 6 jezgri: Phenom II X6 6-Core CPU Ready ja sada imam sa tri jezgre
AMD Athlon II X3 455
planira sam taj prodat i uzet ovaj: AMD AM3+ FX-6300 - 3,50GHz

 

bil moga taj procesor na moju matičnu( pitam bez obzira što piše da može) ps uzeo bi i jače hladjenje onda...hvala na pomoći unaprijed :)

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice