CPU hladnjaci i ventilatori P&O izdvojena tema

poruka: 4.397
|
čitano: 983.637
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Valentin17 kaže...

 NF F12 PWM.

 Nadam se da će se vidit razlika između te noctue i ovog stock venta na LC120

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
zvonac kaže...

 Nadam se da će se vidit razlika između te noctue i ovog stock venta na LC120

Nebo i zemlja, osobno isprobao više puta.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Imam na noctui nh d14 čini mi se dva venta, a jedan je od 120mm, NF-P12 PWM... To su u biti isti ventilatori NF-F12 i NF P12?
Čekam da mi jave za šarafe, od NH D14, pošto potonji stoji u kutiji, a beskoristan mi je bez tog šarafa, mogao bih uglavit taj NF-P12PWM na LC120.

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 18:39 (zvonac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
zvonac kaže...

To su u biti isti ventilatori NF-F12 i NF P12?

F12 je novija verzija sa jačim statičkim pritiskom, jedan i drugi ventilator su namjenjeni za radijatore i zračne hladnjake.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Valentin17 kaže...

F12 je novija verzija sa jačim statičkim pritiskom, jedan i drugi ventilator su namjenjeni za radijatore i zračne hladnjake.

 Vratio nazad stock vent.. S noctuom su mi veće temperature cpua pod opterećenjem (cpuz- stress cpu) Još u uefiju stavio na full speed ventove.

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
zvonac kaže...

 cpua pod opterećenjem (cpuz- stress cpu) Još u uefiju stavio na full speed ventove.

Kako želiš, tišinu (širok pojam) i niske temperature (širok pojam) nikada ne možeš imati zajedno pa čak ni sa Noctua hladnjakom i ventilatorom.

Svatko si bira, ja recimo zadnjih 20 godina temperature ne gledam pod stress testom već pod realnim uvijetima rada jer ja ne ipak računalo

očito za razliku od 90 posto ovoga foruma koristim za nešto drugo, a ne da mi vrti stress test.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 19:53 (Valentin17).
16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Valentin17 kaže...

Kako želiš, tišinu (širok pojam) i niske temperature (širok pojam) nikada ne možeš imati zajedno pa čak ni sa Noctua hladnjakom i ventilatorom.

Svatko si bira, ja recimo zadnjih 20 godina temperature ne gledam pod stress testom već pod realnim uvijetima rada jer ja ne ipak računalo

očito za razliku od 90 posto ovoga foruma koristim za nešto drugo, a ne da mi vrti stress test.

 Ma ok, taj bench mi je prvi pao pod ruku, pa sam ga spomenuo usput. Ali i u gejmanju stock vent bolje drži temperature, jest da je vent glasniji, rade se kompromisi ili tišina ili niže temperature.

 

Al kak god da, ovaj LC120 je ugodno iznenađenje za neveliku lovu.

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
zvonac kaže...

Ali i u gejmanju stock vent bolje drži temperature, jest da je vent glasniji, rade se kompromisi ili tišina ili niže temperature.

Probaj se pozabaviti sa krivuljom ventilatora u BIOSu pa pronađi za tebe najbolji omjer tišine i temperature u manjem opterećenju računala, a onda i u igrama.

Podešavanje odradi sa stock ventilatorom i sa Noctua modelom koji imaš, po meni tijekom igranja možeš podići okretaje Noctua ventilatoru da dobiješ niže temperature, a da buka bude manja u odnosu na stock od LCa.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Valentin17 kaže...

Svatko si bira, ja recimo zadnjih 20 godina temperature ne gledam pod stress testom već pod realnim uvijetima rada jer ja ne ipak računalo

očito za razliku od 90 posto ovoga foruma koristim za nešto drugo, a ne da mi vrti stress test.

 ja sam gledao dok mi je hladnjak bio overkill za 4590

sad kad nemere u occt obuzdat novi proc više od par minuta prije nego se zakuca u 100 celzijusa, e sad niti ja ne gledam više stress test osim cpuz 

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
picajzla0707 kaže...

 ja sam gledao dok mi je hladnjak bio overkill za 4590

Po meni nisi ga trebao gledati ni ranije, ali dobro, nebitno.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
14 godina
protjeran
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Valentin17 kaže...
zvonac kaže...

To su u biti isti ventilatori NF-F12 i NF P12?

F12 je novija verzija sa jačim statičkim pritiskom, jedan i drugi ventilator su namjenjeni za radijatore i zračne hladnjake.

Jedan i drugi su potpuno nebitni pokraj 4x jeftinijih AC-ova koji nisu nista losiji. Jedina noctua koja ima smisla je najskuplja nf-a12x25 i to samo ako zelis najbolje i lova nije pitanje...

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...

nf-a12x25 i to samo ako zelis najbolje i lova nije pitanje...

Šteta što ne nude 140 mm modele.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
12 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
MasterOdisasteR kaže...

Bolje uzeti novi Arctic 34.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
ansha kaže...

Jedan i drugi su potpuno nebitni pokraj 4x jeftinijih AC-ova koji nisu nista losiji. Jedina noctua koja ima smisla je najskuplja nf-a12x25 i to samo ako zelis najbolje i lova nije pitanje...

 Tnx.. Ovaj vent nisam ni gledal, a i fino se vrti do 2000 okretaja.

12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Hladnjak odvratno izgleda
11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pozdrav svima! Di ima za nabaviti ovo sa slike? I još jedno pitanje dali je normalno da na arctic freezeru nije pokriven čitavi cpu?

I am a man who walks alone And when I'm walking a dark road
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Imam Freezer 33 i malo se vidi heatspreader, ali nije problem. Ionako ti je najveća temperatura na sredini procesora.

Ako nisi siguran, napravi stress test i provjeri temperature.

I want to believe
11 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Brki1994 kaže...

Imam Freezer 33 i malo se vidi heatspreader, ali nije problem. Ionako ti je najveća temperatura na sredini procesora.

Ako nisi siguran, napravi stress test i provjeri temperature.

 Naime imam problem sa samom instalacijom arctic freezera 34 na maticnu plocu msi b350. Zeza ovaj backplate iza na maticnoj ploci, bude nestabilno kao na ovom videu. Jel je imao itko ovakav slican problem?

I am a man who walks alone And when I'm walking a dark road
13 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pozdrav ljudi,

Ima tko možda za prodat AM4 bracket za NXZT krakena ili Corsair Hydro seriju? Trebali bi bit identični (asetek dizajn). Pogubio sam kutiju od vodenog, kupio novi komp i sad moram trpit ovaj stock dok mi vodeno stoji sa strane :(

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ovo što si naveo je poznat problem s 34 i AM4 socketom iako je to pretežno bio problem s MAX verzija matičnih i novijim revizijama starih ploča koliko sam upoznat. Naime, ispada da korisnik ne može do kraja pritegnuti heatsink na matičnu i onda to pleše i temperature logično vrište. Razlog je bio taj backplate ili prekratke vide za montažu. Probaj zamjeniti za Freezer 33 ako uspiješ ili traži novi backplate i vide.

O tome se pričalo prošle i pretpošle god na forumu (i svugdje online).

 

Najbolje da pošlješ mail Arcticu i tražiš ih novu backplate.

I want to believe
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.6.2021 9:13 (Brki1994).
13 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Pozdrav  prvi put se susrecem sa b550 plocom i amd procesorom, montirao sam coolermaster hyper plus 212, pardon freezer 34 esports duo . prema upustvima, 

Prvo sam odvidao postojeci nosac za stock cooler , backplate je ostao.

Zatim sam stavio 4 nosača-distancera na postojeci backplate jer onaj koji dolazi sa hladnjakom ne paše.

Problem koji me muči je da taj backplate klepece gore dolje prema straznjoj strani maticne dok ga nisam stisnuo sa coolerom, je to normalno?

Isto tako amd cpu mi se cini podosta veci od intela i ne prekriva cjelu povrsinu hladnjak.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.7.2021 15:25 (Djozaa).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ista stvar sa arctic freezer 34. Neki dan sam ga montirao, backplate također "šetao" dok nisam montirao cooler do kraja. Nikakvih problema nakon toga.

13 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Djozaa kaže...

Sve je to normalno.

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
15 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ekipa, pitanje...

 

Asus x570-p Prime matična, Ryzen 7 5800X , cooler "neki" coolermaster aRGB , po pričama i slici pretpostavljam da je Cooler Master MA410M

 

Ugl, u igrama temperature idu 70-80°C , prime ne može izvrtit, CinebenchR20 nekad cijeli, nekad stane, lupi 90°C .

 

Sumanjm osobno da je do montaže hladnjaka, da li je moguće da je hladnjak toliko loš da bi ga se trebalo mijenjat sa "boljim", samo premontirat, ili je najgori scenarij da nešto nije u redu sa matičnom ili CPU?

 

Koliko znam igre rade apsolutno normalno, ali "temperature su nešto više".

 

Kučište je "neko" zelman ili ovako nešto prepuno aRGB ventova, ne ulazim. Znam da je katastrofa, stakleno, maknuta je bočna stranica da ima zraka nutra.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

prva sumnja je na montažu hladnjaka, taj hladnjak je solidan

pogledaj na YT taj hladnjak+taj proc recenziju da vidiš kakve su temp

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
Rhodin kaže...

Ekipa, pitanje...

 

Asus x570-p Prime matična, Ryzen 7 5800X , cooler "neki" coolermaster aRGB , po pričama i slici pretpostavljam da je Cooler Master MA410M

 

Ugl, u igrama temperature idu 70-80°C , prime ne može izvrtit, CinebenchR20 nekad cijeli, nekad stane, lupi 90°C .

 

Sumanjm osobno da je do montaže hladnjaka, da li je moguće da je hladnjak toliko loš da bi ga se trebalo mijenjat sa "boljim", samo premontirat, ili je najgori scenarij da nešto nije u redu sa matičnom ili CPU?

 

Koliko znam igre rade apsolutno normalno, ali "temperature su nešto više".

 

Kučište je "neko" zelman ili ovako nešto prepuno aRGB ventova, ne ulazim. Znam da je katastrofa, stakleno, maknuta je bočna stranica da ima zraka nutra.

 Mislim da je tu sve vise-manje normalno. Kod mene u Multicore Cinebenchu dosegne 82-83 (i to prvi run, da radim par zaredom bilo bi i vise), u gamingu bude uglavnom oko 67-70, OCCT najekstremniji all-core test bude oko 87-88, max 90, ali nikad nije "stao" ili prestao testirati ili nesto. S tim da je kod mene puno potentnije hlađenje, Arctic Liquid Freezer 280 s Kryonaut pastom (koja je smanjila za jos par stupnjeva u odnosu na Arctic pastu). Radi se jednostavno o vrucem procesoru :) - stavi mu 50 mV undervolt u BIOSu i ne zabrinjavaj se. Zabrini se tek ako vratis bocnu stranicu na to lose kuciste :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
5 godina
neaktivan
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Koji je trenutno best buy hladnjak za r5 5600x?

Pretpostavljam da je inbox cooler shit hahaha

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
CPU hladnjaci i ventilatori P&O

Ja na svome imam wraitha onog jaceg stok je najvjerojatnije shit ak cu mjenjat najvjerojatnije noctua crna 15 ili 15s

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: CPU hladnjaci i ventilatori P&O
moukie kaže...

Koji je trenutno best buy hladnjak za r5 5600x?

Pretpostavljam da je inbox cooler shit hahaha

Po zimskom ili hladnijem vremenu može poslužit, ali sad po ljeti nije baš ok+barem nema buke.

 

Preporuka boljeg CPU hladnjaka, pa eto ovaj LC Power model/12cm ventilator.To ti je i više nego dosta, dakle efikasno hlađenje procesora koji ionako ne može povuč više od 90W struje.

 

https://www.nabava.net/search.php?q=LC-Power+Cosmo+Cool+LC-CC-120&cod=&cdo=

 

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 20:20 (rambox).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Hladnjak za OC i7-ice, Hladnjak za OC i5-ice, Koji CPU cooler kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice