CPU I buducnost igara?

poruka: 246
|
čitano: 38.901
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
itomic009 kaže...
Lord Pero kaže...
Stjepanj kaže...
pa daj izmjeri average fps s jednom i drugom rezom pa javi...svima ces pomoci a i sebi:)

ma joj, bas mi se da....to sam bio promijenio na minutu jel me cisto zanima kako radi kad smanjim rezoluciju...i prvo sam stavio na 1360x768, gledam i trcim po travi na drugoj misiji i dalje 65-70fps(prije je islo do 72 otprilike) pa sam smanjio na 1024x768, opet isto...sad sta ja znam...samo kazem sta sam vidio, mozda krivo pokazuje msi afterburner.

 Ako ti je isti ili gotovo isti framerate na low rezi i ma 1080p rezi to ti je moj frend ČISTI ŠKOLSKI primjer CPU botlnecka. 

ma nije, cpu mi je na 4.2, i ne prelazi 70 posto,eventualno 75

pero
13 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

Ocete li prestat kakit u ovoj temi? Prvih par postova zanimljivo i onda dvije stranice prepucavanja "moj tata je jaci od tvog tate". Ako ces mu vjerovat, vjeruj, ako neces ne moras. Ovdje je glavno pitanje da li ce buduce igre biti optimizirane za 8 core (modul) AMD procesore jer je PS 4 zasnovan na toj platformi a najvjerojatnije ce biti i Xbox. Tema za prepucavanje tipa Intel vs AMD ili fx8350 vs 3570K imate koliko hocete pa se tamo svadjajte. 

Imam 2600K (4.8 24/7) u gaming stroju a kako se stvari razvijaju lako moguce da bi ga uskoro trebalo zamijeniti FX-om.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 15:40 (BlueMax).
 
5 2 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
evo da nastavimo temu, moze par razloga zasto bi ti najnoviji i7@4.7ghz zamjenio s fx? imas neke odredene potrebe koje daje samo fx?ili je u necemu drasticno bolji od tvoga?LP
Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 3.8Ghz + ArticCooling Freezer 13 + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1550mhz
13 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

Nije najnoviji nego SB, ispravio sam vec u postu (postam u par tema pa su mi se pobrkale oznake).

 

Zato sto je danas FX jednako dobar u igrama kao i i7 (negdje nijansu losiji negdje cak i bolji). Uglavnom oba mogu maxat sve naslove.

Cini mi se da ce zbog odabira komponenti novih generacija konzola igre biti optimizirane za AMD-ove module i da je FX bolji ulog u buducnost.

 
5 4 hvala 0
16 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Sumnjam da će se Intel sam tak pomiriti s tim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
lllnuclearlll kaže...

Sumnjam da će se Intel sam tak pomiriti s tim.

To sam i ja pisao u svom prvom postu iako ce se fx priblizit intelima koji su trenutno u prednosti.

13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
lllnuclearlll kaže...

Sumnjam da će se Intel sam tak pomiriti s tim.

Ti pricas o buducim modelima Intela. Ja o trenutnima. Intel bi znaci trebao kopirati AMD-ovu arhitekturu kako bi ih pratio u gamingu. Ne vjerujem. U profesionalnoj primjeni Intelu nema premca i da ce sad Intel zbog gaminga (koji i nije tako profitabilan na PC platformi) postati AMD-ov klon? No way.

 

Najbitnije u cijeloj ovoj prici su specifikacije novog Xboxa. 

12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
a vec je i bilo vrijeme, nisu napravili posten(citaj bolji cpu od intelovog) cpu od doba athlona/athlon xp!! sijecam se svog ocanog 2500xp to je bila pila u svoje vrijeme:), i ja razmisljam nakon ovog starog i jos uvijek mocnog i7 :) opet uzeti amd platformu a fx pokazuje da se krecu u smjeru stare slave:), budem vidio imat cu ovoga dok mi god nebude pokazivao bootleneck...LP
Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 3.8Ghz + ArticCooling Freezer 13 + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1550mhz
16 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
BlueMax kaže...
lllnuclearlll kaže...

Sumnjam da će se Intel sam tak pomiriti s tim.

Ti pricas o buducim modelima Intela. Ja o trenutnima. Intel bi znaci trebao kopirati AMD-ovu arhitekturu kako bi ih pratio u gamingu. Ne vjerujem. U profesionalnoj primjeni Intelu nema premca i da ce sad Intel zbog gaminga (koji i nije tako profitabilan na PC platformi) postati AMD-ov klon? No way.

 

Najbitnije u cijeloj ovoj prici su specifikacije novog Xboxa. 

 Ne mislim da će postat AMDov klon. Ali mislim da Broadwell bude isto dobio 6-8 jezgri, možda i više. S HTom bi to bilo 12-16 komada.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 16:22 (lllnuclearlll).
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
lllnuclearlll kaže...
BlueMax kaže...
lllnuclearlll kaže...

Sumnjam da će se Intel sam tak pomiriti s tim.

Ti pricas o buducim modelima Intela. Ja o trenutnima. Intel bi znaci trebao kopirati AMD-ovu arhitekturu kako bi ih pratio u gamingu. Ne vjerujem. U profesionalnoj primjeni Intelu nema premca i da ce sad Intel zbog gaminga (koji i nije tako profitabilan na PC platformi) postati AMD-ov klon? No way.

 

Najbitnije u cijeloj ovoj prici su specifikacije novog Xboxa. 

 Ne mislim da će postat AMDov klon. Ali mislim da Broadwell bude isto dobio 8 jezgri, možda i više. S HTom bi to bilo 16 komada.

Nije bitan sirovi broj jezgri. Jaguar platforma je nasljednik buldozera tj. koristi module a ne jezgre. Ako ce se igre u startu praviti i optimizirati za takvu arhitekturu (tj. za konzole) onda ce se i PC portovi raditi na taj nacin jer je puno brze i jednostavnije. Danas je slucaj da se igre prave za konzole koje imaju totalno drukciji hardware od PC-ja a onda se prave portovi za PC i optimizacija se radi vise prema Intelu nego prema AMD-u zbog puno vece zastupljenosti na trzistu. Tako je i sa pro aplikacijama.

 

Ono najbitnije sto zelim reci je da AMD vec ima procesor arhitekture kakva ce se koristiti u buducim konzolama a Intel to nema. Mozda u buducnosti i bude imao no to je sad nebitno.

Da sad ispred mene stavis 3570K i FX 8350 i da mogu birati kojeg cu besplatno uzeti bez razmisljanja bi uzeo FX-a, ako govorimo iskljucivo o gamingu. Sto se profesionalne primjene tice AMD je znatno bolji u nekim podrucjima dok je Intel bolji u vecini ostalih i taj izbor je pitanje specificnih aplikacija koje se koriste.

13 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

Ono sto me najvise zanima je hoce li Xbox koristiti DX ili Open CL/GL. Taj podatak ce nam najvise reci o buducnosti gaminga.

 
0 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
CPU I buducnost igara?

Problem kod DX tehnologije je sto nepostoji mogucnost softwareskog updatea ako hardware nema podrsku - tako da kad x box udje u najbolje godine - dakle za 2-3 vjerovatno ce dx12 postati standard na PC-u sto se nece moci tada implementirati na x box zbog hardvareskog ogranicenja ako sada xbox bude zasnovan na dx11.1 i opet bi moglo lako doci do nesrazmjera u igrama

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 17:02 (PR0MATRAC).
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
lllnuclearlll kaže...

 Ne mislim da će postat AMDov klon. Ali mislim da Broadwell bude isto dobio 6-8 jezgri, možda i više. S HTom bi to bilo 12-16 komada.

Brodwell za srednji CPU segment tržišta,Nevinašce 8 jezgri nema šanse to sigurno dobit češ isto ko i sad 4 jezgre + Hiperthreading.Možda ipak bude koji 6 Core Brodwell, no ne bi ga očekival baš no ako bude bit če samo 6 Cores/ 6 Threads a ne ovako 6 Cores/12 Threads. To moš zaboravit slobodno itekak, osim eventualno u nekoj E varijanti ko danas Sandy Bridge/Ivy Bridge E a to znači vrlo skupo jel.Cool

 

BlueMax kaže...

Nije bitan sirovi broj jezgri. Jaguar platforma je nasljednik buldozera tj. koristi module a ne jezgre. Ako ce se igre u startu praviti i optimizirati za takvu arhitekturu (tj. za konzole) onda ce se i PC portovi raditi na taj nacin jer je puno brze i jednostavnije. Danas je slucaj da se igre prave za konzole koje imaju totalno drukciji hardware od PC-ja a onda se prave portovi za PC i optimizacija se radi vise prema Intelu nego prema AMD-u zbog puno vece zastupljenosti na trzistu. Tako je i sa pro aplikacijama.

 

Ono najbitnije sto zelim reci je da AMD vec ima procesor arhitekture kakva ce se koristiti u buducim konzolama a Intel to nema. Mozda u buducnosti i bude imao no to je sad nebitno.

Da sad ispred mene stavis 3570K i FX 8350 i da mogu birati kojeg cu besplatno uzeti bez razmisljanja bi uzeo FX-a, ako govorimo iskljucivo o gamingu. Sto se profesionalne primjene tice AMD je znatno bolji u nekim podrucjima dok je Intel bolji u vecini ostalih i taj izbor je pitanje specificnih aplikacija koje se koriste.

Jaguar CPU nije nikakav nasljednik Bulldozera, od kud si to zaključil pa sve je več odavno poznato kaj ne.Bulldozer modularna arhitektura ide dalje, sljedeči je Steamroller Jezgra/Kaveri APU to je dalnji korak razvoja pa nakon toga Excavator itd.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kabini-temash-apu/176292.aspx

 

Kaj se tiče PS4 prvi hardwer izbor za njega je bio Steamroler Kaveri APU a ostalo piše na dolnjem linku.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/igrace-konzole/playstation-4/9062.aspx?page=7&jumpto=3505682&sort=asc&view=flat

 

Jaguar CPU nema Module zapravo, to AMD zove Compute Unit a Jaguar jezgra je klasična i zapravo nezavisna nije to Bulldozer arhitektura.Svaka pojedinačna Jaguar jezgra ima svoju 128 bit FPU jedinicu, jedan Bulldozer Modul sa 2 Threads ili dvije jezgre ima samo jednu FPU jedinicu koja je djeljena između dvije jezgre.Kad to vidiš odma je jasno da Jaguar CPU, nije nasljednik Bulldozera jedina sličnost s njime kod Jaguara je njegov L2 Cache koji je djeljen između dvije ili četri Jaguar jezgre ovisi jel to X4 ili X2 Kabini/Temash APU.Cool

 

http://www.bug.hr/forum/topic/vijesti-by-forumasi/amd-kabini-temash-apu/176292.aspx

 

Kaj se tiče PS4 hardwera, to je tako da svaka igrica na njemu bit če rađena da iskoristi 8 Cores Jaguar CPU bez frke.Jedino na taj način takav procesor sa osam jezgri, na nižoj frekvenciji ne više od 2ghz može bez problema nahranit bilo koju današnju grafu to sigurno i još mu ostane malo snage.Kaj se tiče optimizacije PC igrica za 8 Threads, to je neminovno ono šta sklepaju za PS4 ili Xbox to če iči i na običan PC komp to sigurno. Uglavnom svi stari FX 8 Threads procesori, če doč na svoje vrlo brzo kaj drugo nekad su bilo neiskorišteni krampovi u igricama no sve se mjenja fala bogu.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 19:19 (rambox).
15 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
PR0MATRAC kaže...
lllnuclearlll kaže...

Sumnjam da će se Intel sam tak pomiriti s tim.

To sam i ja pisao u svom prvom postu iako ce se fx priblizit intelima koji su trenutno u prednosti.

Sumnjam da ce se AMD samo tako pomiriti s time sada kada imaju asa u rukavima (3x konzole = AMD komponente), a isto vrijedi i za Microsoft...... Xbox ce biti jos slicniji Windows PC-u jer je uvijek bio, siguran sam 100%

 

BTW promatrac..... AMD-ovi procesori su jeftiniji, Intelovi su skuplji, ako im se AMD priblizi, a izgleda da hoce... onda znas sto ce se dogoditi Intelu?

BlueMax kaže...

Ono sto me najvise zanima je hoce li Xbox koristiti DX ili Open CL/GL. Taj podatak ce nam najvise reci o buducnosti gaminga.

MS-ove konzole koriste DX tako da je logicno da ce i novi Xbox koristiti DX (PS4 ce vjerojatno OpenGL i to ce biti jedina razlika vrlo vjerojatno).... pa samo ime ti govori, Xbox = DX in the Box

 

Nije Microsoft glup, imaju oni Windowse i Xbox.... normalno da ce uciniti sve da zagorcaju zivot Sony-u. Pogledaj povijest, pogledaj MS-ovu trenutnu poziciju, vidjeli su sto konkurencija sprema.... sto da kazem, siguran sam da ce Xbox ce biti cista kopija PC-a (kada ukljucimo DX).

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 17:41 (lovac82).
12 godina
protjeran
offline
CPU I buducnost igara?

Jeftiniji su amd procesori i amd ce uzeti odredjeni dio trzista intelu sigurno, ali mislim da je mozda bura prevelika oko toga da ce se nesto posebno mjenjati omjeri u performansama u odnosu na trenutne, doci ce do promjena ali pitanje je zapravo u kolikoj mjeri.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 17:56 (PR0MATRAC).
Moj PC  
0 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

činjenica je da su kroz povjest Microsoft i Intel uvjek isprepleteni i da vole držati se skupa. 

PRAVOPIS JE ZA SAVRŠENE LJUDE, JA NISAM SAVRŠEN A SVI ME RAZUMIJU...
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
PR0MATRAC kaže...

Jeftiniji su amd procesori i amd ce uzeti odredjeni dio trzista intelu sigurno, ali mislim da je mozda bura prevelika oko toga da ce se nesto posebno mjenjati omjeri u performansama u odnosu na trenutne, doci ce do promjena ali pitanje je zapravo u kolikoj mjeri.

Pa imam trenutno Intelov procesor.... meni je bitan omjer ulozenog i dobivenog, ako AMD pretekne Intel jbg, a AMD ce biti jeftin, uzet cu si onda definitivno AMD sljedeci put. No, Intel isto ne spava tako da....

 

BTW ionako planiram sljedeci upgrade tamo negdje do kraja 2014 / pocetka 2015 god jer ne zelim nista upgrade-ati PC prije konzola.... do tada ce se sve znati i promijeniti ce se mnogo toga.

AdolvHilter kaže...

činjenica je da su kroz povjest Microsoft i Intel uvjek isprepleteni i da vole držati se skupa. 

To kada racunas prvi Xbox.... pogledaj Xbox 360, nVidije/Intela nigdje na vidiku.

 

Sony i MS su otpilili IBM, Intel i nVidiju.....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 18:02 (lovac82).
12 godina
neaktivan
offline
CPU I buducnost igara?

Vidim da je ovdje dilema oko toga kakav cpu ce koristiti konzole i kako ce to utjecati na PC.

Prvo, ako konzola koristi 8 jezgreni procesor, najvjerojatnije ce dvije otpasti na OS i onda ce developeri moci iskoristiti samo 4-6 jezgri. Slican slucaj je sa ps3 koji koristi nesto poput jedne jezgre + 8 threads. I opet, jedno otpada na OS dok developeri mogu iskoristiti samo do 5-6 jezgri i pc igre opet rade na quad procovima bez problema (naravno uz dobar port). Sve u svemu to sto igra radi na konzoli na tih "8 jezgri" nece imat veliki utjecaj na PC. Jos da spomenem, taj cpu koji ce koristit konzola ce bit optimiziran i izradjen za tu konzolu. U nju nece ic AMD bulldozer ili tak nes nego ce ici njegova verzija, optimizirana za konzolu (da manje trosi, da se manje grije itd) koji ce vjerojatno biti i na manjem clocku. Taj osam-jezgras ce bit nekog clocka max do 3ghz koji ce opet biti u istom rangu ko neki i5/i7 ove ili sljedece generacije. 

Moj PC  
2 4 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
CPU I buducnost igara?

@lovac 82 i ja tako negdje planiram upgrade - isto tako mi je najbitniji omjer ulozeno dobiveno nebitno koji je tabor - ovaj proc dam nabavio za soma kuna ! 

A ovo sto velim da je pitanje kolike ce zapravo biti optimizacije prema amdu se moze povezati da je u x boxu 360 bio amd kako si rekao a optimizacije su se ipak kretale u smjeru intela iako je druga najjaca konzola imala amd - ja mislim da ce intel ostati u prednosti po pitanju performansi koja ce se nesto smanjit sa vremenom

Moj PC  
0 3 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
1suky1 kaže...

Vidim da je ovdje dilema oko toga kakav cpu ce koristiti konzole i kako ce to utjecati na PC.

Prvo, ako konzola koristi 8 jezgreni procesor, najvjerojatnije ce dvije otpasti na OS i onda ce developeri moci iskoristiti samo 4-6 jezgri. Slican slucaj je sa ps3 koji koristi nesto poput jedne jezgre + 8 threads. I opet, jedno otpada na OS dok developeri mogu iskoristiti samo do 5-6 jezgri i pc igre opet rade na quad procovima bez problema (naravno uz dobar port). Sve u svemu to sto igra radi na konzoli na tih "8 jezgri" nece imat veliki utjecaj na PC. Jos da spomenem, taj cpu koji ce koristit konzola ce bit optimiziran i izradjen za tu konzolu. U nju nece ic AMD bulldozer ili tak nes nego ce ici njegova verzija, optimizirana za konzolu (da manje trosi, da se manje grije itd) koji ce vjerojatno biti i na manjem clocku. Taj osam-jezgras ce bit nekog clocka max do 3ghz koji ce opet biti u istom rangu ko neki i5/i7 ove ili sljedece generacije. 

Sa ovim tekstom si tocno izrazio ono sto mislim - tj. Slazem se sa ovime 100% zato stalno i tvrdim da ce inteli ivy bridge i sunday bridge i5 drzati vodu bez problema i da nece fx nesto posebno preuzeti po pitanju performansi

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 18:19 (PR0MATRAC).
15 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Rezime ove rasprave kao i svake prije: jednog dana ce se igre optimizirati za amd-ove procesore/jezgre i onda ce amd rulati a intel ce gledati i plakat !?  pa ljudi moji to slušamo vec godinama {#}

Moj PC  
3 6 hvala 0
15 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
1suky1 kaže...

Vidim da je ovdje dilema oko toga kakav cpu ce koristiti konzole i kako ce to utjecati na PC.

Prvo, ako konzola koristi 8 jezgreni procesor, najvjerojatnije ce dvije otpasti na OS i onda ce developeri moci iskoristiti samo 4-6 jezgri. Slican slucaj je sa ps3 koji koristi nesto poput jedne jezgre + 8 threads. I opet, jedno otpada na OS dok developeri mogu iskoristiti samo do 5-6 jezgri i pc igre opet rade na quad procovima bez problema (naravno uz dobar port). Sve u svemu to sto igra radi na konzoli na tih "8 jezgri" nece imat veliki utjecaj na PC. Jos da spomenem, taj cpu koji ce koristit konzola ce bit optimiziran i izradjen za tu konzolu. U nju nece ic AMD bulldozer ili tak nes nego ce ici njegova verzija, optimizirana za konzolu (da manje trosi, da se manje grije itd) koji ce vjerojatno biti i na manjem clocku. Taj osam-jezgras ce bit nekog clocka max do 3ghz koji ce opet biti u istom rangu ko neki i5/i7 ove ili sljedece generacije. 

Puno toga si pogresnog napisao, PS4 takoder koristi i neki dedicated CPU takoder.

 

Drugo, rumori su govorili davno prije prije sluzbenog predstavljanja da ce PS4 koristiti AMD Jaguar APU sa 8 jezgri na 1.6 GHz, kada je Sony predstavio PS4 znalo se da se radi o AMD APU.... nekoliko dana nakon svega toga, AMD je na svojim sluzbenim stranicama potrvrdio da se radi AMD Jaguar APU, a taj APU se sprema i za racunala/laptope, prije dan/dva je jos jedan rumor dosao... kaze da ce te Jaguar jezgre kod PS4 raditi na 2.0 GHz. Onda jos imamo izjave developera, ovim rijecima: "ono sto je prije kod portanja trajalo mjesecima sada traje danima", svi su s odusevljenjem docekali vijest o x86 arhitekturi PS4 konzole, mnogi kazu da im se sada izrada igara znacajno olaksala jer prakticki rade s PC-om.

 

Tako da.....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
toxic kaže...
Leopard_st kaže...

Zelio bih da se izvinim svim amd-ovcima, citao sam neke info za crysis 3 i cpu ovisnost i odlucio sam da licno testiram, i druga misija gdje ima puno trave, cpu je isao do 100%, vecinom iznad 90%, gpu usage je također opada. Tako da ispravljam moju tezu o c3 i cpu ovisnosti, igra je izuzetno cpu ovisna. Bilo bi zanimljivo kako bi se fx 83xx nasao u igri sa dvije hd 7950.

nisam do sada citao ovu temu.. pa cu popratit svoj i7 i njegov cpu usage tijekom crysisa..

eto 10 minuta druge misije.. sve jezgre su pod opterecenjem jednako, doduse nisam na vrijeme stigao print screen napravit jer sam prvo izaso iz igre pa promatrao pa onda tek lupio print screen.

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
13 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
bik kaže...

Rezime ove rasprave kao i svake prije: jednog dana ce se igre optimizirati za amd-ove procesore/jezgre i onda ce amd rulati a intel ce gledati i plakat !?  pa ljudi moji to slušamo vec godinama {#}

Rezime ovoga posta je da si Intel fanboy i to ti kazem ja koji trenutno imam 5 Intel racunala. Ako ti ne mozes shvatiti da se igre optimiziraju za konzole a da je ovaj put u konzolama AMD CPU onda ne znam sta mozes shvatiti. Nekad je postojala prica (glupost) kako je Intel za posao a AMD za gaming i ta bi prica mogla doci na svoje a to znaci da cu ja imati 4 Intel racunala i jedno AMD racunalo.

13 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?

 Ako jedan i7 clockan na 4.7Ghz ( što je vrlo visoko ) sa svojih 8 threadova je ovako iskorišten, šta onda tu ima raditi nekakav 4 jezgreni procesor ?? Nije mi jasno šta su se svi uspjenili! Kao prvo, neće Intel ništa zaostati za AMD-om u gamingu u sljedećim godinama, a kao drugo samo oni koji su živjeli u pećini nekoj, ili koji su zadrti fanatici te neznaju razmišljat svojom glavom ni mrve su sad kao iznenađeni što će sve igre biti optimizirane za puno jezgara/threadova. Nije Intel ni u prošlosti bio "bolji" od AMD-a za igranje, nego je software bio optimiziran na ruku Intelu. Sada AMD ima primat kod konzola, a Intel ima ogroman monopol generalno te 20 puta više novaca, tako da će to sada nadoći na situaciju  da će gaming biti sličn na Intelovim i AMD-ovim višejezegrenim ( preko 4 jezgre ili threada ) procesorima, a ne kao zadnjih godina kada je umjetno ( čitaj igre programirane na ruku Intelu ) Intel bio bolji za gaming.

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 19:05 (itomic009).
16 godina
offline
CPU I buducnost igara?

U svakom slučaju ovakav razvoj situacije paše nama kupcima zbog konkurencije.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: CPU I buducnost igara?
itomic009 kaže...

 Ako jedan i7 clockan na 4.7Ghz ( što je vrlo visoko ) sa svojih 8 threadova je ovako iskorišten, šta onda tu ima raditi nekakav 4 jezgreni procesor ?? Nije mi jasno šta su se svi uspjenili! Kao prvo, neće Intel ništa zaostati za AMD-om u gamingu u sljedećim godinama, a kao drugo samo oni koji su živjeli u pećini nekoj, ili koji su zadrti fanatici te neznaju razmišljat svojom glavom ni mrve su sad kao iznenađeni što će sve igre biti optimizirane za puno jezgara/threadova. Nije Intel ni u prošlosti bio "bolji" od AMD-a za igranje, nego je software bio optimiziran na ruku Intelu. Sada AMD ima primat kod konzola, a Intel ima ogroman monopol generalno te 20 puta više novaca, tako da će to sada nadoći na situaciju  da će gaming biti sličn na Intelovim i AMD-ovim višejezegrenim ( preko 4 jezgre ili threada ) procesorima, a ne kao zadnjih godina kada je umjetno ( čitaj igre programirane na ruku Intelu ) Intel bio bolji za gaming.

nije mi proc na 4.7 nego na 4.2.. krivo sam napisao pod moj pc.. 4.7 je neki maks stabilno sto sam uspio izvuc iz njega ali ga ne drzim za 24/7 takvog

 

e da volio bih znati zasto sam dobio td kad sam postao sliku zauzeca i7 3770k u crysisu? pa što i to nekome ne paše ?

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.2.2013 19:41 (toxic).
12 godina
protjeran
offline
Re: CPU I buducnost igara?
BlueMax kaže...
bik kaže...

Rezime ove rasprave kao i svake prije: jednog dana ce se igre optimizirati za amd-ove procesore/jezgre i onda ce amd rulati a intel ce gledati i plakat !?  pa ljudi moji to slušamo vec godinama {#}

Rezime ovoga posta je da si Intel fanboy i to ti kazem ja koji trenutno imam 5 Intel racunala. Ako ti ne mozes shvatiti da se igre optimiziraju za konzole a da je ovaj put u konzolama AMD CPU onda ne znam sta mozes shvatiti. Nekad je postojala prica (glupost) kako je Intel za posao a AMD za gaming i ta bi prica mogla doci na svoje a to znaci da cu ja imati 4 Intel racunala i jedno AMD racunalo.

''a da je ovaj put u konzolama AMD CPU''...

 

A koji je ono procesor u X Boxu 360 vec 6 godina?

15 godina
offline
Re: CPU I buducnost igara?
PR0MATRAC kaže...
BlueMax kaže...
bik kaže...

Rezime ove rasprave kao i svake prije: jednog dana ce se igre optimizirati za amd-ove procesore/jezgre i onda ce amd rulati a intel ce gledati i plakat !?  pa ljudi moji to slušamo vec godinama {#}

Rezime ovoga posta je da si Intel fanboy i to ti kazem ja koji trenutno imam 5 Intel racunala. Ako ti ne mozes shvatiti da se igre optimiziraju za konzole a da je ovaj put u konzolama AMD CPU onda ne znam sta mozes shvatiti. Nekad je postojala prica (glupost) kako je Intel za posao a AMD za gaming i ta bi prica mogla doci na svoje a to znaci da cu ja imati 4 Intel racunala i jedno AMD racunalo.

''a da je ovaj put u konzolama AMD CPU''...

 

A koji je ono procesor u X Boxu 360 vec 6 godina?

Pa IBM procesor baziran na jezgrama i na Cell-ovoj arhitekturi (modoficirani PPE-i)....

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
16 godina
offline
CPU I buducnost igara?

Znate zašto PS3 naslovi neće raditi na PS4? Jer Cell procesor iz PS3 koristi raznorodnu (heterogenu) arhitekturu, dakle različite jezgre za različitu namjenu dok je "Jaguar" procesor s istorodnim (homogenim) jezgrama.

Provjerite Boss Game @ http://boss-game.com/forum2/index.php
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice