AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 30.888
|
čitano: 5.476.269
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
online
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Imo, fanboyzima tipa grozni i rambox bi nekim forumskim pravilom trebalo zabraniti davati savjete prilikom kupovine hwa koji se tiče njihovog fanboyizma, mogli bi ozbiljno oštetiti kupca svojom neobjektivnošću.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2024 18:58 (notloB).
Moj PC  
12 2 hvala 1
3 godine
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Boris grozni kaže...
joze kaže...

Pozdrav,

s obzirom da se Intelu dešavaju problemi u zadnje vrijeme, koji bi procesor preporučili do +- 400 eura za video editing?

 pa Intela, nema u produkciji bas neke konkurencije jer Intel nudi vise jezgri a i opcenito aplikacije vole Intela Amd je tek sad izbacio novi 32t cpu no on je 800€ koj je na desktopu dosao do perfomansama 14900k
i5 13600k podere sve zivo od Amd u produkciji s svojih 20 thredova! Nemoram ti testove ni stavljati nema smisla!

Ne znam jel ja onda gledam krive testove, ali evo tipa gledam gamers nexusove benchmarke i vidim da je u 95% slucajeva 9950X (tj. 7950x) bolji od 14900k.. izgleda da programi vise vole jace jezgre nego one slabasne

Znaci usporedujes proc od 270€ vs 800 bravo za tebe, a covjek trazi cpu od 400€+-.  Jedini izbor koji je donekle pandan Intelu u toj klasi je 7900x od 24t! Ostalo je sve zali boze ako pricamo o bilo cemu ozbiljnom, i on je ravno 399€urića.

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
hahhaajaads kaže...
Boris grozni kaže...
joze kaže...

Pozdrav,

s obzirom da se Intelu dešavaju problemi u zadnje vrijeme, koji bi procesor preporučili do +- 400 eura za video editing?

 pa Intela, nema u produkciji bas neke konkurencije jer Intel nudi vise jezgri a i opcenito aplikacije vole Intela Amd je tek sad izbacio novi 32t cpu no on je 800€ koj je na desktopu dosao do perfomansama 14900k
i5 13600k podere sve zivo od Amd u produkciji s svojih 20 thredova! Nemoram ti testove ni stavljati nema smisla!

Ne znam jel ja onda gledam krive testove, ali evo tipa gledam gamers nexusove benchmarke i vidim da je u 95% slucajeva 9950X (tj. 7950x) bolji od 14900k.. izgleda da programi vise vole jace jezgre nego one slabasne

Znaci usporedujes proc od 270€ vs 800 bravo za tebe, a covjek trazi cpu od 400€+-.  Jedini izbor koji je donekle pandan Intelu u toj klasi je 7900x od 24t! Ostalo je sve zali boze ako pricamo o bilo cemu ozbiljnom, i on je ravno 399€urića.

 A tko mu preporucuje da to kupi ? Ja samo govorim da 13600k ne podere SVE zivo od AMDa, dovoljno je vidjet po testovima da je 7950X u 95% aplikacija bolji od 14900K... Inace, 14900k je 600+€ dok je bolji 7950X ispod 550€uricha

3 godine
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
Boris grozni kaže...
hahhaajaads kaže...
Boris grozni kaže...
joze kaže...

Pozdrav,

s obzirom da se Intelu dešavaju problemi u zadnje vrijeme, koji bi procesor preporučili do +- 400 eura za video editing?

 pa Intela, nema u produkciji bas neke konkurencije jer Intel nudi vise jezgri a i opcenito aplikacije vole Intela Amd je tek sad izbacio novi 32t cpu no on je 800€ koj je na desktopu dosao do perfomansama 14900k
i5 13600k podere sve zivo od Amd u produkciji s svojih 20 thredova! Nemoram ti testove ni stavljati nema smisla!

Ne znam jel ja onda gledam krive testove, ali evo tipa gledam gamers nexusove benchmarke i vidim da je u 95% slucajeva 9950X (tj. 7950x) bolji od 14900k.. izgleda da programi vise vole jace jezgre nego one slabasne

Znaci usporedujes proc od 270€ vs 800 bravo za tebe, a covjek trazi cpu od 400€+-.  Jedini izbor koji je donekle pandan Intelu u toj klasi je 7900x od 24t! Ostalo je sve zali boze ako pricamo o bilo cemu ozbiljnom, i on je ravno 399€urića.

 A tko mu preporucuje da to kupi ? Ja samo govorim da 13600k ne podere SVE zivo od AMDa, dovoljno je vidjet po testovima da je 7950X u 95% aplikacija bolji od 14900K... Inace, 14900k je 600+€ dok je bolji 7950X ispod 550€uricha

 pa do 400€ podere, ti opet o nekom procesoru koji je "samo" 150€ skuplji Kao sto rekoh za video/photo produkciju jedan i5 13600k/kf/ od 260€ su u rangu Amd-ovih 400€ neznam koji dio nisi razumio, do 400€ ima bolesnih i7 na biranje! No Ako zeli AMD jedini logicni izbor mu je 7900x bilo sto drugo da izabere je u minusu s perfomansama kao i bacenom lovom toliko od mene.

15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ma nije da sam se ja ogranicio na amd, ali me ova prica oko novih generacija malo poljuljala a u nabavi sam konfe. Ne znam sto radit :))

Drone Media Hrvatska: https://bit.ly/3fs0nzL
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
joze kaže...

Ma nije da sam se ja ogranicio na amd, ali me ova prica oko novih generacija malo poljuljala a u nabavi sam konfe. Ne znam sto radit :))

 Da si ja slažem takvu konfu, i da si slažem sada, i da mi baš nije priša da je top notch,

uzeo bih onda jefitnijeg 12 jezgrenog 7900 AMD-a koji ima solidne performanse, ili čak i još jeftinijeg,

te down the road upgradeao...

 

Meni je konfa stara evo 11 godina. Za mene dost, a i za basic reels u Davinciju.

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jozo udri po Ryzenu 7800x3d i kakvoj RTX 4070 super/Rx 7800xt ovisno o tvojim željama i ne brigaj....Imaš onu mATX jeftinu a odličnu mbo Asrock B650M Hdv ako ti ne smrdi taj format i udri brigu na veselje....neki A-die ram si uzmi tipa Kingstona sa Expo profilom 6000MT/s i ne brigaj.

 

 

13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
notloB kaže...

 Meni na konfi pod moj PC u wukong benchu (danas tri puta benchano s potpuno istim rezultatima), za jedan fps bolji avarage, max i low a za dva minimum s novim updateom, to je jedina igra gdje imam zabilježeno prije/poslije.

Edit... rezultati su neznatno bolji kad dodatno pogasim procese 3rd party aplikacija koje se nepotrebno vrte u pozadini a to sam napravio i kada sam testirao prvi put prije WU, dakle treća slika pokazuje pravu razliku, avarage je bolji za jedan, max za tri, low za dva i min za dva fpsa.

Edit01: I konačno sa novim adrenalinom 24.8.1, avarage bolji za dva, max, low i min. za tri fpsa

 

    

 Evo i na Zen 3 ima pomaka sa KB5041587 Win update-om.Na Wukong igri mi skocilo za dobrih 10fps-a na 5950x-u.

Biti ili ne biti pitanje je sada.
2 godine
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Zizo kaže...
 Evo i na Zen 3 ima pomaka sa KB5041587 Win update-om.Na Wukong igri mi skocilo za dobrih 10fps-a na 5950x-u.

 Vjerojatno ćeš na drugim naslovima imati još veći rast, wukong je jedna od igara koja je slabije reagirala na ovaj wu.

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ljudi ima li kakih pomaka na Windows 10 i kakve su perfomanse sa novim upadetom W11 u odnosu na desetku?

12 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wayto XD kaže...

Ljudi ima li kakih pomaka na Windows 10 i kakve su perfomanse sa novim upadetom W11 u odnosu na desetku?

 sa zadnjim apdejtom

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wiz3m4n kaže...
Wayto XD kaže...

Ljudi ima li kakih pomaka na Windows 10 i kakve su perfomanse sa novim upadetom W11 u odnosu na desetku?

 sa zadnjim apdejtom

 Pa ima razlike samo je pitanje koliko bi dobijija sa slabijom grafom koju ja imam,ko zna možda sljedeci misec stavim win 11..S obzirom da je windows ove godine ponovo instaliran mislite li da bi upadet na win 11 bija ok da ne moran sve ispocetka radit

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

I ja sam na 10. Ne moraš iznova, samo nadogradnja na 11

3 godine
suspendiran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Fejk 7800x3d

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Intel je toliko nezanimljiv da ga ne žele ni krivotvoriti 😂
3 godine
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
forumaš kaže...
Intel je toliko nezanimljiv da ga ne žele ni krivotvoriti 😂

 Ne nego je toliko dobar da ga je nemoguce krivotvoriti, jer bi to vec napravili odavno

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
forumaš kaže...
Intel je toliko nezanimljiv da ga ne žele ni krivotvoriti 😂

 Ne nego je toliko dobar da ga je nemoguce krivotvoriti, jer bi to vec napravili odavno

 Kako ne trudit će se krivotvorit nešto šta nije zanimljivo. Naravno da će se potrudit oko najpoželjnijeg proca današnjice logično.

DarthMarkus kaže... Normalno da radi fluidnio kad ti fali pol galaksije hehe
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ja sam Stjepko mislio da si bolje upućen a da nisi samo trol. Kako ima fake GPUa tako ima i CPUa.

 

 

 

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2024 13:57 (vrinho).
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
suspendiran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
vrinho kaže...

Ja sam Stjepko mislio da si bolje upućen a da nisi samo trol. Kako ima fake GPUa tako ima i CPUa.

 

 

 

 Ovi od Intela barem rade, kod Amd dobis zrak

16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Prosečan Intel fanboy ni ne skuži razliku.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
9 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
vrinho kaže...

Ja sam Stjepko mislio da si bolje upućen a da nisi samo trol. Kako ima fake GPUa tako ima i CPUa.

 

 

 

 Ovi od Intela barem rade, kod Amd dobis zrak

 E viš, nešto slično sam mislil napisati ali ostavio sam tebi čast jer vidim koliko te takve stvari vesele, ajd živio

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Boris grozni kaže...
vrinho kaže...

Ja sam Stjepko mislio da si bolje upućen a da nisi samo trol. Kako ima fake GPUa tako ima i CPUa.

 

 

 

 Ovi od Intela barem rade, kod Amd dobis zrak

 Mozda ovi fejk intelovi 13/14 nemaju problema sa degradacijom, tko zna

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Pa Boris Grozni je naš Stjepanj, zar on nije prije par godina protjeran sa foruma, doduše nemam baš vremena pratiti forum tu i tamo pročitam šta novo ima.
Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Da , jesi ti jos na 6700K ?

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...
Pa Boris Grozni je naš Stjepanj, zar on nije prije par godina protjeran sa foruma, doduše nemam baš vremena pratiti forum tu i tamo pročitam šta novo ima.

 Pa to je onaj Stjepan,jebote led on je volija preprike..ček ljudi di je onaj što je volija Tita Anash ili tako nekako..joj kad se sitim da sam napušen i lagan zna komentare čitati 

Glupo je ako naprave profil novi se ne nazovu slicno da ljudi znaju koji su

11 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Wayto XD kaže...

 Pa to je onaj Stjepan,jebote led on je volija preprike..ček ljudi di je onaj što je volija Tita Anash ili tako nekako..joj kad se sitim da sam napušen i lagan zna komentare čitati 

Glupo je ako naprave profil novi se ne nazovu slicno da ljudi znaju koji su

 stjepko je najpoznatiji po parketima , a ansha po znanju, za njega je šteta što je odustao od našeg foruma

16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Trebalo bi napravit neki album sa slikama uz imena i kratki osvrt....bilo bi to zanimljivo, ako postavlja parket sigurno bi bilo interesa jbga

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MGloc kaže...

Da , jesi ti jos na 6700K ?

 Ma nisam za racunalom 1.5 godinu  a u garazi je negdje, skuplja prašinu a mozda i vlagu.Sve što radim a radim preko mobitela frontalno sam u cryptu 😂😂😂😂

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2024 11:13 (dreadmoore).
14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
picajzla0707 kaže...
Wayto XD kaže...

 Pa to je onaj Stjepan,jebote led on je volija preprike..ček ljudi di je onaj što je volija Tita Anash ili tako nekako..joj kad se sitim da sam napušen i lagan zna komentare čitati 

Glupo je ako naprave profil novi se ne nazovu slicno da ljudi znaju koji su

 stjepko je najpoznatiji po parketima , a ansha po znanju, za njega je šteta što je odustao od našeg foruma

 a nije to stjepko to je onaj luci taj nikako nije dobar sa glavom.

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice