AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.056.948
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ima tko danas da je iz Zagreba i da je voljan slozit nanovo sve u komp...hvala..moze info na pp..ja sam iz n zagreba ali mi nije problem doc u goste..hitno je

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Ima tko danas da je iz Zagreba i da je voljan slozit nanovo sve u komp...hvala..moze info na pp..ja sam iz n zagreba ali mi nije problem doc u goste..hitno je

E da sam bliže ZGu, koja bi to zabava bila. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Pretpostavljam da si u okolici zg...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Pretpostavljam da si u okolici zg...

Ni blizu, Karlovac. 

AMD/Intel ljubitelj/mrzitelj, ovisno kakav mi je dan. :D
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Nisam uspio danas kupit zabrijao da adm radi do 18 😭 

A u hg spotu imaju od b550 samo strix e gaming..za 570 master moram cekat srijedu..kao i za b550 master koju ima adm na lageru..a tak mi se slaze danas u novi case..ubo 4000d airflow white..nakraju bum oso i kupio 3600.dao frendu da flasa bios na mojoj ax370 gaming 5 i vozi...hahahahha...jedino me hebe ak prdne moja mb..jel moze 3600 ici na b550 ploce? Ili da odem po ovu strix e gaming b550 i 5600x..to.imaju danas

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 18:53 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kolega, NHF al' ti izgleda ni sam ne znaš što želiš. Ako te baš svrbe nofci u novčaniku kupi bilo kaj, ako baš mora biti danas.

Kako god odlučiš, al' bilo bi ti pametnije razmislit kaj želiš i onda se strpit koji dan još da ti stignu na lager komponente koje si odabrao.

I da, idu  R5 3600 na B550.

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

A znam da sam malo neodlucan..pare nisu problem uopce za bilo kaj od tog svega..ajde barem mi je case doma..kreten nisam googlao adm..nisam stigao ujutro kupit radi obaveza

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 19:29 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Velim, naj bolje je kad se kupuju komponente mirne glave sjesti i odlučiti što kupiti.

Svi smo mi na neki način impulzivni kad se o tome radi.

Ja sam recimo, pod kraj 2014. uletio u Instar sa brdo keša u džepu i nabacao komponente onako, iz glave.

Platio i otišao doma. Da bih nakon par dana brljavio po internetu i skužio da sam ispao kreten,

jer sam mogao proći značajno povoljnije samo da sam si dao malo truda i  istražio ponudu u ostalim dućanima.

Jbg, tko mi kriv. Kažu ljudi, svaka škola se plaća ;)

 

Tigar Krezumica From all the things i lost, i miss my mind the most!
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Istina...googlao sam i aorus 550 master je najjeftinija u protisu a 5600x u adm box verzija..

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Jel ovaj 4800U/H stvarno tak dobar kao što čitam. Razmišljam si uzet laptop s njim i može se nać od oko 8 tisuća.

 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
* * *

 

Koliko te izasao 10400? Ja gledam da mozda svoj 10100 u kucnom serveru zamjenim sa 10400

Šta ti server radi? Ako može dodatnih informacija pa da odvagamo da li ti se isplati ili ne:

Evo usporedbe za oba procesora:
Intel® Product Specification Comparison 

 

Uređivano: Ispričavam se što je citiran Intel u AMD-ovoj temi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 20:05 (Envy).
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hazar kaže...

Jel ovaj 4800U/H stvarno tak dobar kao što čitam. Razmišljam si uzet laptop s njim i može se nać od oko 8 tisuća.

E to je lambada koja je počela na 721. stranici:

AMD Ryzen procesori (opća tema) (Procesori i MBO) @ Bug.hr Forum 

Sve što je teta Lisa Su rekla na prezentaciji je bilo laž. Testirao lik sa dva identična njemačka laptopa sve isto i dizajn i ekran i sve sve osim Procesora.

16 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hazar kaže...

Jel ovaj 4800U/H stvarno tak dobar kao što čitam. Razmišljam si uzet laptop s njim i može se nać od oko 8 tisuća.

Ako ti trebaju multi-thread performanse, 4800H je nešto jači od desktop Ryzena 2700X.

Imao sam na kratko Asusov TUF 506(nešto), sa RTX2060, 16GB, 512GB SSD itd. i stvarno moćan laptop, jedan od rijetkih na kojem sam mogao raditi kao na desktopu (Cinema4D, Corona CPU-render).

 

 

3 godine
neaktivan
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

imam problem (ako je problem)

ryzen 3600 sam kupio početkom godine i nisam primetio da jedna jezgra i to treća luduje, sve dok nisam konvertirao filmove.

 

stavio sam na wondershare video converter šest filmova, i pet jezgri ide max do 55-60 Celzija dok treču jezgru uredno zakuca na 85 C ?

 

u čemu je problem ?

ako je to neispravno mogu li reklamirati CPU ?

 

mogu li nekako spustiti u biosu takt samo jedne jezgre ? verovatno ne, glupo pitanje, ali, eto, ipak pitam

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Hazar kaže...

Jel ovaj 4800U/H stvarno tak dobar kao što čitam. Razmišljam si uzet laptop s njim i može se nać od oko 8 tisuća.

Imam laptop sa 5800H, mocan je al bi bio i dosta mocniji/hladniji/tisi da cpu-ovi nisu gadno overvoltani. Kad bi ga mogao undervoltat za jedno 0.2V, to bi bila bomba, 1.3V za 3.95ghz je suludo...

16 godina
odjavljen
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
HUMANNISAM kaže...

imam problem (ako je problem)

ryzen 3600 sam kupio početkom godine i nisam primetio da jedna jezgra i to treća luduje, sve dok nisam konvertirao filmove.

 

stavio sam na wondershare video converter šest filmova, i pet jezgri ide max do 55-60 Celzija dok treču jezgru uredno zakuca na 85 C ?

 

u čemu je problem ?

ako je to neispravno mogu li reklamirati CPU ?

 

mogu li nekako spustiti u biosu takt samo jedne jezgre ? verovatno ne, glupo pitanje, ali, eto, ipak pitam

 

Cek, ta jezgra uvijek tako vruca ili sta? Kakva je opterecenost jezgri dok konvertira?

Freak Show Inc.
3 godine
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Hazar kaže...

Jel ovaj 4800U/H stvarno tak dobar kao što čitam. Razmišljam si uzet laptop s njim i može se nać od oko 8 tisuća.

Imam laptop sa 5800H, mocan je al bi bio i dosta mocniji/hladniji/tisi da cpu-ovi nisu gadno overvoltani. Kad bi ga mogao undervoltat za jedno 0.2V, to bi bila bomba, 1.3V za 3.95ghz je suludo...

 Nemože se preko Ryzen Mastera?

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
ansha kaže...
Hazar kaže...

Jel ovaj 4800U/H stvarno tak dobar kao što čitam. Razmišljam si uzet laptop s njim i može se nać od oko 8 tisuća.

Imam laptop sa 5800H, mocan je al bi bio i dosta mocniji/hladniji/tisi da cpu-ovi nisu gadno overvoltani. Kad bi ga mogao undervoltat za jedno 0.2V, to bi bila bomba, 1.3V za 3.95ghz je suludo...

 O kojem laptopu se radi?

 

Ove godine bi baš trebao zamijeniti Omen-a sa 8300h, vjerojatno za neki sa 5600h ili 5800h. Čini mi se slaba ponuda i dostupnost, dok kod intela sam se izgubio od preširoke ponude jezera.

14 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
lovranac kaže...
ansha kaže...
Hazar kaže...

Jel ovaj 4800U/H stvarno tak dobar kao što čitam. Razmišljam si uzet laptop s njim i može se nać od oko 8 tisuća.

Imam laptop sa 5800H, mocan je al bi bio i dosta mocniji/hladniji/tisi da cpu-ovi nisu gadno overvoltani. Kad bi ga mogao undervoltat za jedno 0.2V, to bi bila bomba, 1.3V za 3.95ghz je suludo...

 O kojem laptopu se radi?

 

Ove godine bi baš trebao zamijeniti Omen-a sa 8300h, vjerojatno za neki sa 5600h ili 5800h. Čini mi se slaba ponuda i dostupnost, dok kod intela sam se izgubio od preširoke ponude jezera.

Asus TUF A17 sa 3060-kom.. Al mislim da to nema veze s modelom laptopa, benchmark score-ovi su kakvi bi i trebali biti...

3 godine
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Friday kaže...
Cek, ta jezgra uvijek tako vruca ili sta? Kakva je opterecenost jezgri dok konvertira?

 sorry što me nema....

 

nije uvek vruća,....ma, pri konvertiranju su sve jezgre na max 95 do 100% i jedino tad ta treća poblesavi.. pregrije se.

 

pri normalnom radu je i ta jezgra "normalna", odn. 30-34 C otprilike

 

znam da taj CPu podnosi i do 95 C ali mi nije normalno da su ostalih pet jezgri na nekih 60 c max u full loadu, a ta jedna poludi, pa sam i u biosu morao povećati max temperaturu za alarm na 90C. bio je na 80 C

14 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

ja mislio 01.04 kad ono istina jbt u sta je se amd uvalio bit ce rezanje preformansi Spectra kao i intelu u meltdownu

Intel i AMD fanboy Po danu navijam za AMD a preko većeri za Intel
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dreadmoore kaže...

ja mislio 01.04 kad ono istina jbt u sta je se amd uvalio bit ce rezanje preformansi Spectra kao i intelu u meltdownu

 Koliko vidim, stvar je u "Predictive Store Forwarding", zasad jedini benchmark koji uspoređuje on/off daje 1% razliku performansama.

 

Mjesta za paniku još nema, iduća dva tjedna su ključna.

Say hello to my little friend
7 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Sreca pa samo Zen3, dok ostali Ryzeni nisu time zahvaceni. Ugledali se na Intel, i oni bi malo propusta, da Linux zajednica ima sta radit.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
6 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

nece bit nista, kao sto nije bilo ni u slucaju intela. pad performansi u gamingu nula bodova

 

nemojte sad panicarit kao da radite ista osim foruma i igranja na svojim racunalima 

 

virtualke, zipanje i stazice ce i dalje radit kao i prije

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)
AMD,........is that Epyc or what?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
rambox kaže...

 Curi mu snaga ka kroz rupe na Švicarskom siru 

 

Realno gledano ni Intel nije osjetio udar na performanse pa ne virujem ni da će ovo usporit Ryzen

AMD prljavi, pokvareni bugoviti gadovi
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kako ja porihtam.ovaj 5600x...u idlu mi ode od 30 do 69..u superpositionu do.63..po hw infu je 1.414 v i boosta do 4641...u biosu je voltige na auto i mpx37 na all cores valjda po defaultu..citao na netu da se u biosu rucno namkesti na 1.2 i all cores na 4.5 da idu od 15 do 20 c temp.dolje..mislim da nike do collera jer sam.na reeditu citao da ljudima ide isyo tak.temp.s aio,dark.rock 4 i noctuom..moze savjet ako.ko ima 5600x i takav problem pa da ga je rijesio...hvala..ak moze negdke step by step insttukcike..hebi ga onaj 1600 nije bio valjda tak jak...i.prodisala gtafa s 5600x u sp na fhd medium mi sad daje oko 20000 score s max 205 gps i min 115 a s bivsim 1600 je islo oko 15500 

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mariolla79 kaže...

Kako ja porihtam.ovaj 5600x...u idlu mi ode od 30 do 69..u superpositionu do.63..po hw infu je 1.414 v i boosta do 4641...u biosu je voltige na auto i mpx37 na all cores valjda po defaultu..citao na netu da se u biosu rucno namkesti na 1.2 i all cores na 4.5 da idu od 15 do 20 c temp.dolje..mislim da nike do collera jer sam.na reeditu citao da ljudima ide isyo tak.temp.s aio,dark.rock 4 i noctuom..moze savjet ako.ko ima 5600x i takav problem pa da ga je rijesio...hvala..ak moze negdke step by step insttukcike..hebi ga onaj 1600 nije bio valjda tak jak...i.prodisala gtafa s 5600x u sp na fhd medium mi sad daje oko 20000 score s max 205 gps i min 115 a s bivsim 1600 je islo oko 15500 

 Tu je sve ok, za tvoj defoltni Wraith Prism RGB hladnjak sve ispod 70 stupnjeva je vrlo dobro.Nema se tu kaj podešavat, proc je automatski kloknut i to je to nema frke.Kad je žuto jače/ili maksimalno opterečeno, pa nema šanse da ti temperatura bude eto 20 stupnjeva niža ili oko 50 stupnjeva.

 

Nisu isti procevi, ali je 7nm+znatno više L3 Cache na tvojem procu koji se ionako očekivano više grije.Dolnji link, pogledaj malo duži video na kraju tog mojeg posta.Obrati pažnju na Handbrake samo CPU dekodiranje, i kolko se grije Renoir APU+vidiš pod Moj PC koji CPU hladnjak imam.Taj Arctic ima dvije toplovodne cijevi(vent 9cm), a tvoj AMD šarenko CPU hladnjak(vent 9cm)ima četri toplovodne cijevi+nešto manju površinu hladnjaka.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/amd-ryzen-desktop-am4-renoir-apu/275640.aspx?page=2&jumpto=6336519&sort=asc&view=flat

 

Na brzaka, onak usput Cinebench R20 teškaš test.Inače u praksi potpuno beskorisan, dakle ako se na kompu ne baviš nikakvim ozbiljnim rendering poslovima.Nema šanse da Renoir APU radi normalno, dakle da mu eto ograničiš napon na recimo 1.2V.Renoirac je kloknut po defoltu, i tu se više dalje nema kaj čačkat sve šljaka kao podmazano.Sasvim je normalno, da pod opterečenjem Zen 2 ili Zen 3 procovi guraju napon oko 1.400v.Imaj u vidu, da tvoj R5 5600X troši malo više struje+očekivano više se grije i to je to.CPU Package Power, probaj u Cinebench R20 i taj tvoj R5 5600X bit če na 80W+.

 

 

AMD,........is that Epyc or what?
11 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Hvala...to ti je meni sve novo nakon 1600...lol....jedino kaj mi se i ventovi jace cuju.nego na bivsoj konfi...to se valjda moram igrat idu od 1000rpm do fulla ksk.im se sprdne..bivsa konfa su bili jednolicni i.tihi a sve isti ventovi popikani u maticnu kao i prije...👍

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2021 3:22 (mariolla79).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovdje sto pisem, pisem iz razloga, sto  forumasi dosta cesto sklapaju sisteme pa mozda i znaju ....

 

Posto moja sestra ima HP baziran na AMD Phenom 1066T i ostale stvari (vani je pa ne znam tocno sve), a posto sam poceo nabavljati nove komponente, to vuce dosta dugo da zavrsim  sistema, pomislio sam dati sestri, pojacati sistem star 10 godina.

 

Imam Samsung 970 Evo Plus 500GB NVMe. dokupio bi PCIe-M.2  adaoter i tako bi joj pojacao sistem. Novi OS (ima Vistu cini mi se).Prvp sam pomislio na svom probati, stariji jos. Intel P45 chipset. U Biosu ne vidim nesto sto bi asosiralo na PCIe izvor prvog boota. Ili moze?

Sto mislite?

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice