Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.037.856
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može preporuka laptopa za povremeni gaming do cca 1500e.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
mgolniv kaže...

Može preporuka laptopa za povremeni gaming do cca 1500e.

Za novo oko €1400 s visa premium popustom se čini kao jako dobar deal?

www.ekupi.hr/hr/Računala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/p/EK000447335

LOL: Crobrother
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
David87 kaže...

Može neki BestBuy do 1000 Eura, treba kolegi, ne treba biti za igranje, no nije na odmet, uglavnom 15.6" da je tanak i lagan s jakom baterijom i bez OS-a.

Ovaj Lenovo mi se čini OK, ali ako ima i nešto bolje onda super

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-ultraslim-3-amd-ryzen-7-5700u-2-1ghz-16gb-512gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-ips-amd-radeon-vega-8-p-n-82ku011wsc/33284

 

Tnx!

 Ovako na brzinu: https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-5-pro-82sn0064sc-ryzen-5-6600hs-16gb-512gb-ssd-radeon-graphics-16-led-wqxga-bez-os-sivi-010101277

 Jači CPU i bolja iGPU a neznatno viša cijena.

 

 

mgolniv kaže...

Može preporuka laptopa za povremeni gaming do cca 1500e.

 

Za 1500€ možeš piknuti Legiona sa 3060 bez problema

11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Imam priliku uzeti Elitebook 860 G9 za cca 1200 eura sto je mislim dobra cijena, ali jedini razlog zbog kojeg se premisljam je sto dolazi sa i5 1240p te me zanima jel cemu uopce taj procesor? Napomena da ce laptop biti koristen iskljucivo za posao, nikakav gaming ili ista zahtjevnije.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 8:37 (geronimo4661).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Po mom mišljenju, gledajući specke i da je 12/16 proc, morao bi derati guzove u svakoj situaciji koju mu staviš pred njega. Tako da ja mislim što se proca tiče, tu si godinama miran. 

Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
quickr kaže...
David87 kaže...

Može neki BestBuy do 1000 Eura, treba kolegi, ne treba biti za igranje, no nije na odmet, uglavnom 15.6" da je tanak i lagan s jakom baterijom i bez OS-a.

Ovaj Lenovo mi se čini OK, ali ako ima i nešto bolje onda super

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-ultraslim-3-amd-ryzen-7-5700u-2-1ghz-16gb-512gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-ips-amd-radeon-vega-8-p-n-82ku011wsc/33284

 

Tnx!

 Ovako na brzinu: https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-5-pro-82sn0064sc-ryzen-5-6600hs-16gb-512gb-ssd-radeon-graphics-16-led-wqxga-bez-os-sivi-010101277

 Jači CPU i bolja iGPU a neznatno viša cijena.

 Ma uzeo ovaj Lenovo, za 140 Eura manje, biti će sasvim dovoljan za osnovne potrebe, filmove i office

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
geronimo4661 kaže...

Imam priliku uzeti Elitebook 860 G9 za cca 1200 eura sto je mislim dobra cijena, ali jedini razlog zbog kojeg se premisljam je sto dolazi sa i5 1240p te me zanima jel cemu uopce taj procesor? Napomena da ce laptop biti koristen iskljucivo za posao, nikakav gaming ili ista zahtjevnije.

 mi u firmi imamo Dellove, i mogu reći da između Latitudea 5520 (11. gen. Intela) i 5530 (12.gen) se ne osjeti neka velika razlika u svakodnevnom radu, ali u  7-zip benchmarku je preko 40%..

 

znači govorimo 2P/4T+8E/8T u 12.g. procesoru naspram 4C/8T u 11.g. procu...

 

ovaj tvoj je 4P/4T + 8E/8T jezgri, pa je još jači od ovih kod nas 12.g. procova

 

i naravno za Iris XE grafiku MORAŠ imati dvokanalni RAM !!

 

Uglavnom, napredak se osjeti...

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

 

ovaj tvoj je 4P/4T + 8E/8T jezgri, pa je još jači od ovih kod nas 12.g. procova

 

i naravno za Iris XE grafiku MORAŠ imati dvokanalni RAM !!

 

Uglavnom, napredak se osjeti...

 

Ok thnx, znaci taj 1240p uopce nije tako los i trebao bi izdrzati i slijedecih 4-5 godina? I da, planiram odmah ubaciti jos 16 Gb rama.

 

Trazim laptop za posao vec vec duze vrijeme ali nikako da nadjem nesto sto mi pase u svakom pogledu ( baterija, kvalitetna izrada, dobra kamera jer odradim hrpu video poziva) a da ga debelo ne pretplatim ili da nije Macbook. Nisam uopce gledao u Elitebook smjeru, ali iznenada se pojavila ova prilika da ga uzmem na dobrom popustu ali eto taj proc me malo brinuo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.2.2023 13:03 (geronimo4661).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

prvi je smeće, iako naizgled ima najnoviji čip - ali samo po nazivu, zapravo je unutra stara zen3 arhitektura unutra sa slabom grafom, 4/8 jezgri i niti, i još ima usrani tn panel 

 

druga dva su konkurentna, ovaj sa amd 5625u je nešto bolji od intela, 6/12 jezgri i niti, iako je i on starije zen3 arhitekture

 

EDIT

imam hp laptop sa slabijim 5300u i skroz je ok čak i za nezahtjevni gejming, taj 5625u je još bolji, dosta bolji

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 14:29 (picajzla0707).
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebala bi i meni jedna preporuka za Laptop.

 

Bitno je da je crne boje  

 

Treba mi laptop za auto servis, spojila bi se auto dijagnostika na taj laptop, i najvažnije od svega bi mi bilo da taj laptop zbilja radi, da se ne mora čekati 365 dana za bilo kakvu radnju. Može i touch screen, ali ne mora, i obzirom da će se vjerojatno uzimat prljavih i masnih ruku, trebao bi biti crn.

Uglavnom gledam dugoročno rješenje, nešto šta će raditi.

 

Cijena, što jeftinije to bolje. Možda od 400 - 750 ojra

Dobra vila mi je ispunila dvi zelje, treci put nisan moga
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.3.2023 18:58 (overdice).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znači bolje uzeti sa ryzenom 5625u ili ima neki drugi bolji za sličnu lovu?

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da, ryzen 5625u je bolji od tog intela, iako razliku u svakodnevnom radu nećeš baš skužiti

ono što ne znam su razlike u kvaliteti ekrana tih laptopa, brzini memorije i ostalo, to probaj prosurfati prema pojedinom modelu

7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Preporuka mini laptopa  max. 11 do 12,5 " sa Windowsima 10,  4-6 GB RAM-a ,128 GB SSD, CPU  ne mora biti extra ali sa čim boljom baterijom  sa type C punjenjem , 

uglavnom za obradu zvuka , internet , mail....

max.do cca. 300 eura .

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.3.2023 12:01 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav preporuka za laptop max dimenzije 15.6.... Vecinom ce se koristit za MS office... Budzet 600 eura... Lp

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
jt1994 kaže...

Pozdrav preporuka za laptop max dimenzije 15.6.... Vecinom ce se koristit za MS office... Budzet 600 eura... Lp

 Ja uzeo ovaj za 640E https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-ultraslim-3-amd-ryzen-7-5700u-2-1ghz-16gb-512gb-ssd-freedos-15-6-full-hd-ips-amd-radeon-vega-8-p-n-82ku011wsc/33284

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MUĆAK kaže...

Preporuka mini laptopa  max. 11 do 12,5 " sa Windowsima 10,  4-6 GB RAM-a ,128 GB SSD, CPU  ne mora biti extra ali sa čim boljom baterijom  sa type C punjenjem , 

uglavnom za obradu zvuka , internet , mail....

max.do cca. 300 eura .

 Ako zelis rabljene pogledaj Surface Pro 4 generacije, tu su negdje cijenom, a sve ostale karakteristike koje si naveo zadovoljava

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Misljenja o Asus K3400 sa i5 11300h, OLED, 512SSD, 8gb rama? Nema mogucnost upgrejda rama.

 

Laptop bi bio all around laptop + programiranje. 

 

Trenutacno u SDu na 15% popusta uz placanje MasterCardom.

Cijena 5980kn. 

 

Gledam sto kvalitetniji ekran zbog puno provedenog vremena ispred racunala.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo pronašao sam nešto što bi mi odgovaralo na veličinu i cijenu ...

 

Laptop MICROSOFT Surface GO,1ZO-00025, i5 1035G1, 4GB, 64GB SSD 

 

u Chipoteci  441€ a onda pogledam cijene ovog istog modela drugdje po netu to je  drastična razlika  a nigdje ne piše da je ovaj od 441€ obnovljen pa mu je zato cijena manja .

 

Što mislite jel to OK  cijena jer treba mi manji laptop sa dobrom baterijom . 

 

Na Amazonu.de je cijena cca . 430€ sa dostavom .

 

Evo ostalih cijena ...

 

 https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/microsoft-surface-laptop-go-1zo-00025-cijena-1536x1024-intel-core-i5-1035g1-64gb-emmc-141585911

 

 

Evo još jedan u sličnoj veličini 

 

Laptop Acer TMB311RN-31-C0U1, 11,6″  4/64 ...

 

 260 € , 

 

https://vacom.hr/proizvod/laptop-acer-tmb311rn-31-c0u1-116-touchscreen-intel-celeron-6-gb-intel-uhd-graphics-64-gb-emmc-windows-siva/

 

 

Što mislite 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.3.2023 12:29 (MUĆAK).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebao bih savjet oko 2 laptopa.

 

Laptop 1 - službeni laptop, cijena plus minus 1000€ bez PDV-a. Koristim ga za klasične uredske stvari, plus AutoCAD (ali ništa prehatjevno). Bitna mi je baterija. Uglavnom treba mi da sam miran idućih nekoliko godina. Veličina 15"

 

Laptop 2 - za doma, klasika multimedia, surfanje i pizdarije. Pomalo učim programiranje, pa ću ga i za to koristiti. Gaming nije fokus, ali možda nekad odigram nešto ne zahtjevno. veličina 15" cijena 600-700€

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Xplicit kaže...

Trebao bih savjet oko 2 laptopa.

 

Laptop 1 - službeni laptop, cijena plus minus 1000€ bez PDV-a. Koristim ga za klasične uredske stvari, plus AutoCAD (ali ništa prehatjevno). Bitna mi je baterija. Uglavnom treba mi da sam miran idućih nekoliko godina. Veličina 15"

 

Laptop 2 - za doma, klasika multimedia, surfanje i pizdarije. Pomalo učim programiranje, pa ću ga i za to koristiti. Gaming nije fokus, ali možda nekad odigram nešto ne zahtjevno. veličina 15" cijena 600-700€

 

 Lap 1:

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-thinkbook-15-g4-21dl003tsc-ryzen-7-5825u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-sivi-010101573

ili

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-5-pro-82sn0066sc-ryzen-7-6800hs-16gb-1tb-ssd-radeon-graphics-16-wqxga-ips-freedos-sivi-010101243

 

Imam lenovo bias, sorry. A druga stvar zanima me hoće li netko preporučiti bolje za taj iznos (jer i ja tražim poslovni laptop za oko 1000€) a i koji bi bio bolji od ova dva koja sam zaljepio jer se nemogu odlučiti.

 

 

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
quickr kaže...
Xplicit kaže...

Trebao bih savjet oko 2 laptopa.

 

Laptop 1 - službeni laptop, cijena plus minus 1000€ bez PDV-a. Koristim ga za klasične uredske stvari, plus AutoCAD (ali ništa prehatjevno). Bitna mi je baterija. Uglavnom treba mi da sam miran idućih nekoliko godina. Veličina 15"

 

Laptop 2 - za doma, klasika multimedia, surfanje i pizdarije. Pomalo učim programiranje, pa ću ga i za to koristiti. Gaming nije fokus, ali možda nekad odigram nešto ne zahtjevno. veličina 15" cijena 600-700€

 

 Lap 1:

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-thinkbook-15-g4-21dl003tsc-ryzen-7-5825u-16gb-512gb-ssd-amd-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-sivi-010101573

ili

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-5-pro-82sn0066sc-ryzen-7-6800hs-16gb-1tb-ssd-radeon-graphics-16-wqxga-ips-freedos-sivi-010101243

 

Imam lenovo bias, sorry. A druga stvar zanima me hoće li netko preporučiti bolje za taj iznos (jer i ja tražim poslovni laptop za oko 1000€) a i koji bi bio bolji od ova dva koja sam zaljepio jer se nemogu odlučiti.

 

 

 pa velika je razlika baš u bateriji kod ova dva laptopa ... thinkbook ima manji ekran i lošiju bateriju .. prednost mu je proširiva memorija (i RAM i dodatni m.2 slot za SSD) te mrežni priključak ... ideapad 5 pro ima dosta bolji ekran (veličina, omjer, boje, svjetlina), znatno veću bateriju, jači procesor i dosta bolju integriranu grafiku

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Taman sam i ja u procesu kupnje novog laptopa i za oko mi je bas zapeo ovaj https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-5-pro-82sn0064sc-ryzen-5-6600hs-16gb-512gb-ssd-radeon-graphics-16-led-wqxga-bez-os-sivi-010101277 o kojem i vi pricate u zadnjim stranicama, cini mi se sasvim ok za nekakvo normalno koristenje, vjerujem da ce izdrzat iducih 4-5 godina. Zanima me vase misljenje ima li slucajno sta bolje do 800e ili da se nemislim puno i uzmem ovaj. Inace do sad sam koristio laptop (sad vec star cca 7 godina) sa 4gb rama, 720p ekranom i hdd-om tako da vjerujem sta uzmem da uzmem da ce za mene biti svemirski brod. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Aceruser kaže...

Taman sam i ja u procesu kupnje novog laptopa i za oko mi je bas zapeo ovaj https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-5-pro-82sn0064sc-ryzen-5-6600hs-16gb-512gb-ssd-radeon-graphics-16-led-wqxga-bez-os-sivi-010101277 o kojem i vi pricate u zadnjim stranicama, cini mi se sasvim ok za nekakvo normalno koristenje, vjerujem da ce izdrzat iducih 4-5 godina. Zanima me vase misljenje ima li slucajno sta bolje do 800e ili da se nemislim puno i uzmem ovaj. Inace do sad sam koristio laptop (sad vec star cca 7 godina) sa 4gb rama, 720p ekranom i hdd-om tako da vjerujem sta uzmem da uzmem da ce za mene biti svemirski brod. 

 Možda ovo kao alternativa? Doduše, nešto je skuplji: https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-gaming-3-82sa0092sc-16-wuxga-165hz-intel-core-i5-12500h-16gb-512gb-ssd-freedos-nvidia-geforce-rtx-3050ti-4gb/37644

 

Mene kod tih ideapadova jako brine cooling. Imao sam thinkpadove, thinkbookove, legione, ali ideapad nikad. Ne znam kako se ponaša pod većim opterecenjem.

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ma ja sam nezahtjevan korisnik, ne igram se i gaming mi nije vazan, klasicna upotreba interneta, youtubea, pokoji program ali opet nista zahtjevno i malo video edita, opet nista zahtjevno, kad sam to sve mogao sa ovim sada kojeg koristim Acer 571G onda mogu i sa ovim novim. Trenutacno mi je sadasnji laptop ekstremno usporio i vise jednostavno nemam zivaca da se borim sa njim. Jednostavno je svoje odradio, a i godina proizvodnje 2014. govori za sebe. Vjerujem da bi mogao i nesto jeftinije da kupim a da zadovoljava moje potrebe od cca 500-600e ali jednostavno kad vec imam novca onda zelim kupit sebi kvalitetnije, pouzdanije, da mi traje bar sljedecih 4-5 godina i da sam na miru. Do sada sam cijeli zivot koristio Acer ali su mi se okvirno pokazali jako losi i zelim nesto novo i vecina ljudi mi je preporucila Lenovo. 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Aceruser kaže...

Taman sam i ja u procesu kupnje novog laptopa i za oko mi je bas zapeo ovaj https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-5-pro-82sn0064sc-ryzen-5-6600hs-16gb-512gb-ssd-radeon-graphics-16-led-wqxga-bez-os-sivi-010101277 o kojem i vi pricate u zadnjim stranicama, cini mi se sasvim ok za nekakvo normalno koristenje, vjerujem da ce izdrzat iducih 4-5 godina. Zanima me vase misljenje ima li slucajno sta bolje do 800e ili da se nemislim puno i uzmem ovaj. Inace do sad sam koristio laptop (sad vec star cca 7 godina) sa 4gb rama, 720p ekranom i hdd-om tako da vjerujem sta uzmem da uzmem da ce za mene biti svemirski brod. 

 USS Enterprise

 Lenovo ima odlične laptope,prije par mjeseci sam imao 17,3 inčni Ideapad3 i mogu reći sve najbolje o tom laptopu.Ovaj 16 inčni je mislim best buy trenutno.

15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
quickr kaže...
 

Mene kod tih ideapadova jako brine cooling. Imao sam thinkpadove, thinkbookove, legione, ali ideapad nikad. Ne znam kako se ponaša pod većim opterecenjem.

grije se 

... imao sam kod sebe ideapad 5 pro, prošlogodišnji model, Ryzen 7 5800H i odvojena grafika, GTX 1650 ...

čim se malo optereti laptop (npr neka igrica) temperature skoče na oko 90 i više ali nisam primjetio da to izaziva neke probleme, tipa restart, zamrzavanje ili slicno ..

 

uzeo sam i nekakav cooling pad koji malo pomaže u tim situacijama (snizi temp za 3-5 stupnjeva)

 

u relativno toploj sobi (22 stupnja), u normalnom radu (office, surfanje), temperature su oko 55-60 stupnjeva, ventilator se pali povremeno, ovisno o aktivnosti procesora

 

 

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Griju se svi. Moj Legion y540 i Ideapad s istom konfiguracijom je što se tiče temperatura i fps recimo u withceru jednako. Slučajno bratu uzeo jedan, a sebi drugi. U biti tu me Legion malo razočarao, jer sam očekivao ipak neku znatnu razliku u korist njega zbog cijene i itd...

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
bNeo kaže...

Griju se svi. Moj Legion y540 i Ideapad s istom konfiguracijom je što se tiče temperatura i fps recimo u withceru jednako. Slučajno bratu uzeo jedan, a sebi drugi. U biti tu me Legion malo razočarao, jer sam očekivao ipak neku znatnu razliku u korist njega zbog cijene i itd...

 Griju se svi, naravno. Ali onda pogledaš donju ploču Legiona koja je skoro pola otvorena i IdeaPad koji je skoro kompletno zatvoren.

 

 

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

I tek onda se začudiš kad skužiš da sam napisao iznad ista konfiguracija i isti fps, a temperature unutar statističke pogreške. Čak na sredini Legion na tipki ili dvije i topliji od onog. Pretpostavljam da će Legion zbog otvora duže biti u boljem stanju, iako oba i nakon 3 godine i dalje dobro rade. Na Legionu je bolji i ekran i ima više utora, koji su bolje raspoređeni, pa bi me to uvijek odvuklo k istom, ali sve u svemu i ono je dobar prijenosnik sa svojim vrlinama i manama. Imam oba doslovno u "kući", pa sam ih zato i uspređivao. U konačnici bolje je i za nas krajnje korisnike da razlike i nisu toliko velike koliko bi to možda cijena iskazala.

Pucaaaajjjj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice