Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.053.203
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Znači možda bi mi se bolje bilo protegnuti na 3060, pa makar Acer ili Msi? (iz nekog razloga mi te 2 firme ne ulijevaju povjerenje, pogotov acer)

 

Realno 144fps mi je bitno samo za multiplayer pucačine, od kojih igram samo Overwatch, a to bi vjerojatno mogao sa 3050 ti ili 3050. Slatke muke :)

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

144 FPS-a na stranu, jaca graficka znaci i da ces na nekoj novoj igri imati npr igrivih 58 FPS-a nasuprot 33 (Cyberpunk), generalno po 20-30 FPS-a vise ovisno o postavkama i igri. Posto je skuplja, nemrem samo reci "kupi 3060" jer ti je mozda 1500-2000kn prevelika razlika, ali omjer ulozeno-dobiveno je debelo na strani 3060 u odnosu na 3050 Ti. Prodi malo kroz linkani video, imas i ove igre sto bi ti gira pa procijeni sam 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.8.2021 18:40 (encoding).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trenutno je Legion 5 s Ryzen 5800H, 16 GB, 3060, 512 GB na njemačkom Amazonu na popustu za 1149 €, možda i to kolegi dolazi u obzir

 

https://www.amazon.de/-/en/gp/product/B08THLYWM5/ref=ox_sc_act_title_1?smid=A3JWKAKR8XB7XF&psc=1

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.8.2021 15:42 (L_Jelly).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ekipa što mislite o ovom Lenovo laptopu za 3899kn.

 

Lenovo 3899kn

U kojim segmentima je lošiji od best buya kojeg su kolege preporučile. Jesu li ekran i grafička identične ? Ima 8gb manje rama. Laptop mi treba za office work i surfanje internetom te neki light gaming poput Gta V i Asseto Corsa. Najvažnije mi je da je ekran ugodan za gledanje.

Je li opravdana razlika od 500kn, kupio bih skuplji, samo ne znam hoce li biti dostupan ubrzo.

Imam Zabin popust od 10?%

Nažalost best buy od Best buy Lenovo 4399kn je nedostupan.

 

Lijep pozdrav

Joca Mastercard
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.8.2021 13:57 (Joca Amsterdam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Evo imas ga tu dostupnog - link

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala, ali zaboravio sam reći da imam Zabin popust od 10%

Joca Mastercard
11 godina
online
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Joca Amsterdam kaže...

Ekipa što mislite o ovom Lenovo laptopu za 3899kn.

 

Lenovo 3899kn

U kojim segmentima je lošiji od best buya kojeg su kolege preporučile. Jesu li ekran i grafička identične ? Ima 8gb manje rama. Laptop mi treba za office work i surfanje internetom te neki light gaming poput Gta V i Asseto Corsa. Najvažnije mi je da je ekran ugodan za gledanje.

Je li opravdana razlika od 500kn, kupio bih skuplji, samo ne znam hoce li biti dostupan ubrzo.

Imam Zabin popust od 10?%

Nažalost best buy od Best buy Lenovo 4399kn je nedostupan.

 

Lijep pozdrav

za display ne znam, moguće da je isti, iako znaju u slabije laptope stavljat i slabiji ekran

grafa nije ista, 5500u ima 7gpu jezgri na 1800mhz, 5300u ima 6gpu jezgri na 1500mhz

ako je ovih 16gb rama na jačem modelu u dvije pločice pa imaš dual channel, razlika je još zamjetnija u grafičkim perfomansama i to dosta

uz to je 5500u 6/12 proc, a 5300u je 4/8 proc

 

500 kuna razlike kod ovih laptopa je itekako opravdano - jača grafa cca 30%, 50% jači proc, duplo više rama

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru, šteta što nisam bio odlučniji i uzeo taj model.

Svi su ga hvalili ovdje

Joca Mastercard
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Joca Amsterdam kaže...

Hvala na odgovoru, šteta što nisam bio odlučniji i uzeo taj model.

Svi su ga hvalili ovdje

 Ako ti nije hitno, vjerojatno će se vratit u ponudu kroz 2 tjedna.. strpljen-spašen :D

2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok svima!

Molim savjet - planiram kupiti novi laptop za kućnu uporabu - malo žena surfanje, dokumenti, gledanje filmova, malo ja isto to + nešto ne jako ozbiljnog gaminga (za to imam plejku :)).

Budžet je nekih 5-6k kuna.

Ono što nam je bitno je da je 15.6" ekran, ostali elementi naravno što bolji.

Našao sam ovaj laptop.

Vidim ima AMDov Ryzen procesor za koje ako sam skužio su dosta dobri u ovoj novoj generaciji, solidnih 16GB RAM i 512 GB SSD, a eto nekak uspjela uletit i relativno solidna grafička u cijelu priču.

Naravno ipak sam ja laik pa bih volio da mi netko pamettniji kaže nešto više o tome vrijedi li ovaj laptop ili možda predloži neki drugi u tom rangu 5-6k kuna.

Hvala! :)

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledaj, ako kupiš laptop za te svrhe koje si nabrojao neće biti dobro - žena će ti se zalijepiti za sapunice satima dnevno, a ti od gejmanja nećeš vidjeti ni g. Ili još gore, žena će zauzeti televizor sa sapunicama 8h dnevno, a ti ćeš biti prisiljen gejmati na kakvom takvom laptopu. Ako ga ti ga uopće da, jer će možda s upaljenim skypom na laptopu ispred sebe gledati sapunice na tv-u, a na skypu komentirati s prijateljicama je li Don Alfredo sam sebi muž ili otac.

 

Ovo je inače okej laptop što si ga poslao :) Ako plaćaš VISA karticom Zagrebačke banke isplati se kupiti, ako ne, vrijedi još malo razmisliti, cijena je realna, ne akcijska.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Kakav je ekran Lenovo Ideapad Gaming 3 ?

Ima 120hz, ali u nekim parametrima je čak lošiji od best buya od Lenovo Ideapad 3 4399kn 300 nits

Gaming verzija ima 250 nits, a obična 300nits.

Ovdje je slika za Gaming 3 kako prikazije boje.

Je li stvarno lošiji ekran u ovoj skupljoj gaming verziji ?

Joca Mastercard
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Joca Amsterdam kaže...

Kakav je ekran Lenovo Ideapad Gaming 3 ?

Ima 120hz, ali u nekim parametrima je čak lošiji od best buya od Lenovo Ideapad 3 4399kn 300 nits

Gaming verzija ima 250 nits, a obična 300nits.

Ovdje je slika za Gaming 3 kako prikazije boje.

Je li stvarno lošiji ekran u ovoj skupljoj gaming verziji ?

 Vjerojatno je nize osvijetljenje zbog vece frekvencije osvjezavanja ekrana. Ako u recenzijama kazu da je 266 nitsa, to je malo mracno: npr. neces ga moci koristiti vani/na terasi. Generalno, sve ispod 300 se primijeti, ali nece ti (previse) smetati ako ga samo koristis unutra

 

Moje misljenje: to ti je overkill za laptop za filmove/office, za to bi posluzio i ovaj, odnosno ovaj, koji su manji i jeftiniji

 

Oni nemaju diskretnu grafiku, ali ako vec neces gejmati, tih 1500-2000kn ulozis u nove igre za plejku 

5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Joca Amsterdam kaže...

Hvala na odgovoru, šteta što nisam bio odlučniji i uzeo taj model.

Svi su ga hvalili ovdje

 Ovo sto je i kolega rekao: ekupi svako malo ima takve akcije, sad ce vjerojatno rasprodati zalihe uoci pocetka skolske godine, ali kroz par tjedana ce vjerojatno biti nesto slicno

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala vam na odgovorima, valjda će opet doći uletjeti popust na ZABA kartice i popust kodovi.

Bilo bi idealno kad bi na ekupi do kraja rujna stigli novi laptopi od 16" Lenovo Ideapad Pro s omjerom ekrana 16:10.

Još kad bi bio popust od 10% na kartice, ali to je teško očekivati :D

Je li se isplati dati 1000kn više za Ideapad Gaming 3 u odnosu na obični ideapad 3 Ideapad 3

 

Igrao bih neke trkaće igrice poput Asseto Corsa, Dirt Rally 2 i GTA V.

 

Je li se baterija puno više trosi u Gaming verziji ?

Znači žrtvuje se veća frekvencija za manju svjetlinu ?

U nirmalnom osvjetljenju, koji je bolji ekran ?

Je li Gaming verzija kvalitetnije izrađena, nema napadan dizajn karakterističan za gaming laptope

Joca Mastercard
Poruka je uređivana zadnji put uto 31.8.2021 13:00 (Joca Amsterdam).
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nisam nasao nesto za sebe na zadnjih nekoliko stranica pa vas molim preporuku laptopa od 3000 - 5000 kn, mozda i nesto vise ako se isplati.

 

Koristio bi se iskljucivo za posao (Visual studio, VS code). Na njega bi stavio Manjaro ili Pop!_OS (Linux). Bitno mi je da laptop podrzava spajanje barem dva externa monitora (USB-C/HDMI/DP). 

Ekran mi je manje bitan posto ce najcesce biti zaklopljen ali ako nije velika razlika u cijeni preferirao bi IPS umjesto TN matrice. Takoder bi volio kad bi imao barem jedan slot za RAM-e (slobodni ili zauzeti) tj da nisu rami samo zalemljeni na MBO, tako da mogu po potrebi ubacit novi keks.

 

Hvala svima.

 

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Volio bih vaše mišljenje o thinkpadu x260. Trenutno je na akciji sa cijenom od oko 1400kn. sa 8gb ddr4, 256gb ssd, i5 6300u, ekran je hd sa ips panelom, laptop je refurbished. Da li je dobra kupovina?
Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na savjetima!

 

Malo sam pregledao neke recenzije i ispada da je za gaming 1660ti i 2060 bolji od 3050ti :D Ali mi se javlja samo još više upitnika. Acer definitivno ne bi uzimao, ne znam kakav je MSI ali mi isto kvalitetom ne ulijeva povjerenje, čini se po recenzijama dosta "plastičan" spram lenova.

 

Od ovih, koji bi bio vaš izbor:

 

https://laptopi.hr/proizvod/lenovo-legion-5-15imh05h-intel-core-i5-10300h-16gb-512gb-ssd-m-2-15-6-1920-x-1080-intel-uhd-graphicsnvidia-geforce-rtx-2060-windows-10-home-64-bit-edition/

 

https://laptopi.hr/proizvod/msi-gf65-thin-10ue-069-i5-10200h-16gb-512gb-ssd-15-fhd-rtx3060-dos/

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/Lenovo-Legion-5-15ARH05%2C-82B10040SC%2C-15%2C6-FHD-IPS-144Hz%2C-AMD-Ryzen-7-4800H%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-1000GB-HDD%2C-NVIDIA-GeForce-GTX-1660-Ti%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000400030

 

ima li šta bolje za te novce?

 

Vjerujem da bi 1660ti i 2060 bili dovoljni za moje apetite što se gaminga tiče, a nisam siguran koliko valja kompromitirati na kvaliteti izrade zbog prelaska na 3060. (ili sam si zabrijao da je msi kud i kamo lošiji build wise od legion)

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

interesira me ovaj laptop (zbog cijene), a i nižih zahtjeva, vidio sam ga uživo izgleda mi ok. Zna li možda neko kakvu bolju ponudu, laptop čisto za malo programiranja, pokoji office alati, u najgorem slučaju LOL, premda bi bilo poželjno i da može koji alat za obradu slike te autocad mada mi je komp primaran za te stvari. Više bi služio eto tako kad nisam pri kompu.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Asus-15-X515MA-WBC11%2C-15%2C6-FHD%2C-Intel-Celeron-N4020%2C-8GB-RAM%2C-256GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-Intel-UHD-Graphics-600%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000388777

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Levistej kaže...

Hvala na savjetima!

 

Malo sam pregledao neke recenzije i ispada da je za gaming 1660ti i 2060 bolji od 3050ti :D Ali mi se javlja samo još više upitnika. Acer definitivno ne bi uzimao, ne znam kakav je MSI ali mi isto kvalitetom ne ulijeva povjerenje, čini se po recenzijama dosta "plastičan" spram lenova.

 

Od ovih, koji bi bio vaš izbor:

 

https://laptopi.hr/proizvod/lenovo-legion-5-15imh05h-intel-core-i5-10300h-16gb-512gb-ssd-m-2-15-6-1920-x-1080-intel-uhd-graphicsnvidia-geforce-rtx-2060-windows-10-home-64-bit-edition/

 

https://laptopi.hr/proizvod/msi-gf65-thin-10ue-069-i5-10200h-16gb-512gb-ssd-15-fhd-rtx3060-dos/

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Gaming-laptopi/Lenovo-Legion-5-15ARH05%2C-82B10040SC%2C-15%2C6-FHD-IPS-144Hz%2C-AMD-Ryzen-7-4800H%2C-16GB-RAM%2C-512GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-1000GB-HDD%2C-NVIDIA-GeForce-GTX-1660-Ti%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000400030

 

ima li šta bolje za te novce?

 

Vjerujem da bi 1660ti i 2060 bili dovoljni za moje apetite što se gaminga tiče, a nisam siguran koliko valja kompromitirati na kvaliteti izrade zbog prelaska na 3060. (ili sam si zabrijao da je msi kud i kamo lošiji build wise od legion)

 Svi su ti oni vise manje plastikare: ekrani i tipkovnice im se lagano savijaju, ali to ne znaci da nisu kvalitetni... Sto se GPU-ova tice, generalno je 1660 Ti < 2060 cca 10-20%bolji < 3060 cca 30% bolji

Dakle 2060 je neki sweet spot, recimo ovaj Legion za 8k je best buy od ta 3

Iza njega, MSI koji daje jacu grafiku, ali slabiji proc (i5 10200 s tim da je vec i5 10300 slabiji od Ryzena 4800H znatno, tako da ne bih isao na i5 10200)

Na kraju, ekupi Legion sa Ryzenom je najjaci proc, ali najslabija grafika, obzirom da je cak i sa Zaba popustom skuplji od prvog Legiona, ne bih ga uzimao

 

Over(C)lock kaže...

Pozdrav,

 

interesira me ovaj laptop (zbog cijene), a i nižih zahtjeva, vidio sam ga uživo izgleda mi ok. Zna li možda neko kakvu bolju ponudu, laptop čisto za malo programiranja, pokoji office alati, u najgorem slučaju LOL, premda bi bilo poželjno i da može koji alat za obradu slike te autocad mada mi je komp primaran za te stvari. Više bi služio eto tako kad nisam pri kompu.

 

https://www.ekupi.hr/hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Laptopi/Asus-15-X515MA-WBC11%2C-15%2C6-FHD%2C-Intel-Celeron-N4020%2C-8GB-RAM%2C-256GB-PCIe-NVMe-SSD%2C-Intel-UHD-Graphics-600%2C-Free-DOS%2C-laptop/p/EK000388777

 Koja ti je cijena do koje si spreman ici? Razmotri Chuwi laptope, oni su u tom cjenovnom rangu (ispod i do 3k)  best buy, mada ih kupujes izvana (imaju jamstvo): bude vecu rezoluciju, bolji prikaz boja, omjer ekrana 3:2 koji je vrh za uredski rad jer ti daje vise vertikalnog prostora, prenosivost, izradu kucista, ...

13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

mene konkretno u ovom primjeru legiona sa 2060tkom zanima sta im znaci stanje: outlet...nema to veze sa refurbished ili slicno? jel to novo novo u kutiji i sve pripadajuce opreme?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
RuskeGTT kaže...

mene konkretno u ovom primjeru legiona sa 2060tkom zanima sta im znaci stanje: outlet...nema to veze sa refurbished ili slicno? jel to novo novo u kutiji i sve pripadajuce opreme?

https://laptopi.hr/outlet-roba/

 

Ukratko, sve je to škart roba iz EU... Većina laptopa ima "stranu" tipkovnicu.

 

Značenje oznaka na laptopima:
šifra laptopa: xxxxxxx – oznaka NEW – laptop je novi i zapakiran u originalnu ambalažu
šifra laptopa: xxxxxxx-G – oznaka GOLD – laptop je novi i prepakiran u ekološku kutiju
(New product)
šifra laptopa: xxxxxxx-S – oznaka SILVER – laptop je bio izložbeni model i prepakiran u ekološku kutiju,
to je novi proizvod s malim vidlivim ogrebotinama na poklopcu laptopa, ne na ekranu
(New product with small cosmetic, visble scratches – only on cabinet, NOT screen.)

 

Prema ovom, taj Legion je izložbeni primjerak.

7 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Yap, očito je izložbeni primjerak, što mi ne predstavlja neki problem, ne vidim da bi to negativno utjecalo na performanse.
I meni se zapravo taj 2060 čini ko dobar deal jer je ipak tehnološki za korak naprijed od 16** serije pa ima dlss koji bi trebao u budućnosti biti sve više zastupljen.
Jedino ne znam dal da počekam mrvu i vidim kakve će biti cijene hp victusa kad dođe kod nas pošto su vani mahom ok pa bi ak ulovim neku akciju možda mogao upiknuti 3060 laptop solidne izrade za ispod 9K.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok ljudi, malo sam se izgubio po prijašnjim porukama pa ako nije problem da predložite neki laptop od 3.5-4k za osnovnu uporabu, filmovi, faks(office) itd. Ekran standardan, 15.6 ili malo manji. Hvala :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

da

Poruka je uređivana zadnji put pet 3.9.2021 14:10 (dsanko).
 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima👋🏼😊,

u potrazi sam za laptopom do 4500 kn. Pretezno ga koristim za potrebe studiranja (pisanje seminara, ppt, zoom), gledanje serija i surfanje. Skromno se razumijem u specifikacije, pa bih molila nekoga tko se malo bolje razumije da mi ostavi koju preporuku. Ja sam izdvojila par modela, ali nisam sigurna. Hvala unaprijed! 😊 💻

 

<span;>https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-vivobook-km513ia-wb711-ryzen-7-4700u-8gb-ssd-512gb-radeon-graphics-15-6-fhd-ips-bez-os-crno-014600806

<span;>https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-asus-vivobook-15-k513ea-wb511-core-i5-1135g7-8gb-512gb-ssd-hd-graphics-15-6-ips-fhd-bez-os-crno-014600821

<span;>https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-15s-eq2056nm-3b2m7ea-ryzen-5-5500u-8gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-ips-fhd-freedos-srebrno-014600809

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Od ova tri išao bih na zadnji, hp-ov. Malo sam bacio pogled na ostalu ponudu, taj je okej za tvoje potrebe idućih godina po cijeni ono što dobiješ za to.

4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Joca Amsterdam kaže...

Hvala vam na odgovorima, valjda će opet doći uletjeti popust na ZABA kartice i popust kodovi.

Bilo bi idealno kad bi na ekupi do kraja rujna stigli novi laptopi od 16" Lenovo Ideapad Pro s omjerom ekrana 16:10.

Još kad bi bio popust od 10% na kartice, ali to je teško očekivati :D

Je li se isplati dati 1000kn više za Ideapad Gaming 3 u odnosu na obični ideapad 3 Ideapad 3

 

Ako ti je ekran najbitnija stvar (kao i meni) sa Ideapad Pro 16" 16:10 120Hz promašiti ne možeš. Ne vidim ni jedan razlog zašto i on ne bi išao uz popust. Ja ga čekam, nije problem.

2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim preporuku za laptop cca 3000kn, potreban za surfanje i office.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Takodjer kao post povise mene , laptop do 3000kn vecinom za office internet facebook
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice