Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.710
|
čitano: 13.027.438
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer001 kaže...
medoplavi kaže...

Tnx za link. Bas sam tuzna sada,tak ok cjjena,popust znala sam da ce biti veliki ALI..

 

Evo nasao sam vjerojatno jos bolji laptop, ali 100kn skuplji. Vrhunski ekran, super procesor, RAM memorija 8GB (nadogradiva do 12GB), dobra baterija i ima cak i otkljucavanje na otisak prsta. Ima jedan usb-c i 2 "obicna" usb-a, to bi ti trebalo bit dosta.

Po meni best-buy i budi brza da se ne proda ako ti se svida.

 

Link na tocne specifikacije: https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_3_15ITL6?M=82H80087SC

 

Link za kupnju: https://www.mall.hr/lenovo-ideapad/lenovo-ideapad-3-prijenosno-racunalo-39-6-cm-fhd-i5-1135g7-8512-dos-siva-82h80087sc-

 

Ryzen ili Intel, sto izabrati ?

Ne možete izbrisati onoliko profila koliko ja mogu otvorit novih !
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pote kaže...
....

Ryzen ili Intel, sto izabrati ?

 

Ma objektivno gledano apsolutno je svejedno. Ryzen 4000 i Intel 10. i 11. generacija za laptope su vrhunski procesori i neces pogrijesiti ni s jednim odabirom. One gluposti oko benchmark testova i oce li se nesto ucitati za 0.2 i 0.17 sekundi je realno nebitno za 99.9999% ljudi u svakodnevnom radu. Vise ces se nazivcirat ako su boje na ekranu u koji cijeli dan gledas preisprane i s premalo svjetline, a ne ove gore navedene milisekunde. Tako da bih ja birao po ostalim specifikacijama (ekran, baterija, izgled, tezina) i ostalim preferencijama, a to oce li unutra bit R4700 ili I7-1165G7, R4500 ili i5-1135G7, to je ionako sve u jedva vidljivim nijansama razlike. Osobno bih birao Intel, ali to je vise subjektivni nedostatak povjerenja u AMD nego opravdano misljenje, realno su stvarno slicni procesori i kvalitetom i preformansama.

Na kraju, kod izbora laptopa morate uvijek odlucit samo bez cega mozete i sto vam je manje bitno jer ako zelite da laptop ima sve, lako se dode do cifri od 15 000kn za laptop.

Eto, nadam se da sam pomogao 😁

14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pote kaže...
gamer001 kaže...
medoplavi kaže...

Tnx za link. Bas sam tuzna sada,tak ok cjjena,popust znala sam da ce biti veliki ALI..

 

Evo nasao sam vjerojatno jos bolji laptop, ali 100kn skuplji. Vrhunski ekran, super procesor, RAM memorija 8GB (nadogradiva do 12GB), dobra baterija i ima cak i otkljucavanje na otisak prsta. Ima jedan usb-c i 2 "obicna" usb-a, to bi ti trebalo bit dosta.

Po meni best-buy i budi brza da se ne proda ako ti se svida.

 

Link na tocne specifikacije: https://psref.lenovo.com/Detail/IdeaPad/IdeaPad_3_15ITL6?M=82H80087SC

 

Link za kupnju: https://www.mall.hr/lenovo-ideapad/lenovo-ideapad-3-prijenosno-racunalo-39-6-cm-fhd-i5-1135g7-8512-dos-siva-82h80087sc-

 

Ryzen ili Intel, sto izabrati ?

 sada? samo Ryzen, 4xxx ili 5xxx serije, razara po CPU a i grafičkim performansama...

 

do ovih generacija, bolji je izbor bio Intel, ali... prošla baba s kolačima...

Ju je je? Je ju je!
3 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Aha,vidim sad...jbg

Ne možete izbrisati onoliko profila koliko ja mogu otvorit novih !
8 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Molim preporuku za laptop.

Primarno za Autocad i Pix4D (3d skeniranje), ponekad neka igra.

Naknadno cu kupovati monitore tako da velicina trenutno nije bitna ali da je ekran kvalitetan.

Budzet je cca 10.000, nije fiksan.

Hvala

 

Ovo su recommended od softwarea...

"Windows 10, 64 bits.
CPU quad-core or hexa-core Intel i9/Threadripper/Ryzen 9/.
GeForce GTX GPU compatible with OpenGL 3.2 and 2 GB RAM.
Hard disk: SSD.
Small projects: 8 GB RAM, 15 GB SSD Free Space.
Medium projects: 16GB RAM, 30 GB SSD Free Space.
Large projects (over 500- 1000 images at 14 MP): 32 GB RAM, 60 GB SSD Free Space.
Very Large projects: 64 GB RAM, 120 GB SSD Free Space."

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

Trebam neki laptop za odigrat koji game dote2 kad nisam kod kuce, znaci neki low budget gaming latop.

Imam dosta dobar pc, ali mi treba i laptop kao alternativa.  Cijena cim niza to bolja.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.5.2021 17:02 (crazytoros).
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Ne možete izbrisati onoliko profila koliko ja mogu otvorit novih !
 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ajde ostavi prve dojmove naravno kad uhvatis vremena

 

6 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz, može li preporuka za laptop za programiranje oko 15000 kn?

 

Najbitnije ekran ako može OLED i 16:10 ili 3:2 bar 14 inca

Izgled, kvaliteta izrade

 

HDD je dovoljan od 512 GB

Grafička može integrirana.

 

Pokušao sam naručit Xiaomi Mi Notebook Pro 15 ali izgleda da ne dostavljaju u HR.

 

Inače imam Lenovo Yoga 14 inch i7 10. generacije 16GB a htio bih bolji

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.5.2021 18:20 (Jones1234567).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Može neka preporuka 14'' laptopa i da je dobavljiv u EU s cijenom ispod 10k kn.
Ekran mora biti 16:10 ili 3:2.


Već neko vrijeme su vani Yoga Slim 7 Pro i HP Envy 14 ali ih nema na policama. (lenovo samo preko aliexpresa).

Poruka je uređivana zadnji put ned 16.5.2021 11:05 (lovranac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 300 nitni IPS panel, odličan procesor, mislim da je ovo super kupnja.

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa!

 

U procesu kupnje sam novog laptopa koji bi mi služio za Adobe paket (ponajviše Illustrator, Photoshop i InDesign, a u manjoj mjeri After Effects i Premiere Pro) i u manjoj mjeri Blender (ako ga ikad savladam). Igre se neće vrtit na njemu. S obzirom da mi je budžet 8000kn (max 8500), imam hrpu dvojbi. Logično, u tom rangu gledam samo gaming laptope i otprilike sam iskristalizirao konfiguraciju (okvirno Ryzen 7 4800H, 16GB RAM, 512GB SSD, GTX1650(Ti) 4GB) i tu mi ulaze razni 15.6'' modeli Lenovo IdeaPad Gaming 3, Lenovo Legion 5, Acer Nitro 5... Međutim, ne znam puno o kvaliteti izvedbe pojedinih serija, niti o ekranima, a pogotovo mi je ekran poprilično važan.

 

Za oko mi je najviše zapeo Legion 5 s 300nits 144Hz ekranom, ali naravno da kod nas ne postoji verzija koja bi mi bila idealna (s manjom baterijom da mogu ugurat postojeći fullsize SSD iz starog laptopa). Ukoliko imate kakvih prijedloga, bio bih vam zahvalan!

 
0 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

kupujem laptop od 15 do 20.000 kn za rad u photoshopu, illustratoru, animateu, afterima itd.

 

Molim vas za dugoročno rješenje.

 

Može i Mac ako ima nešto ok za te pare, ali koliko vidim nešto solidno dođe oko 26k.

 

Hvala.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Amondajet kaže...

Pozdrav,

kupujem laptop od 15 do 20.000 kn za rad u photoshopu, illustratoru, animateu, afterima itd.

 

Molim vas za dugoročno rješenje.

 

Može i Mac ako ima nešto ok za te pare, ali koliko vidim nešto solidno dođe oko 26k.

 

Hvala.

 MacBook Pro sa M1, nemaš se što previše misliti. Za te novce možeš birati 13" model, a ako pričekaš sniženja i akcije može se dobiti i dosta povoljnije. 16" model stiže u drugoj polovici ove godine.

 

Od Windows laptopa pogledaj LG Gram modele.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Djukica kaže...

Pozdrav,

Molim preporuku za laptop.

Primarno za Autocad i Pix4D (3d skeniranje), ponekad neka igra.

Naknadno cu kupovati monitore tako da velicina trenutno nije bitna ali da je ekran kvalitetan.

Budzet je cca 10.000, nije fiksan.

Hvala

 

...

 

Eventualno ovo: Lenovo Legion 5 Pro - mall.hr (Psref - tocne specifikacije)

Vrhunski ekran, graficka, i sve ostale specke, ali vjv ce morat bit "stalno" na punjacu... 

 

Ja isto cekam da ponovo zazive 16:10 ekrani. Cekam ove Ideapar 5 Pro (16inch, 16:10) modele koji ce (nadam se) doc kod nas do 9. mj. jer bih tada kupio laptop.

Htio bih da standardi postanu 16inch 16:10 i 14.5inch 16:10 ili 3:2 i mislim da bi to bilo savrseno za 99% populacije jer stvarno ne vidim smisao 16:9 ekrana na relativno malim uredajima kao sto su laptopi, ali eto, ovo je mala digresija :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 19.5.2021 10:19 (gamer001).
4 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
gamer001 kaže...
 

Ja isto cekam da ponovo zazive 16:10 ekrani. Cekam ove Ideapar 5 Pro (16inch, 16:10) modele koji ce (nadam se) doc kod nas do 9. mj. jer bih tada kupio laptop.

Htio bih da standardi postanu 16inch 16:10 i 14.5inch 16:10 ili 3:2 i mislim da bi to bilo savrseno za 99% populacije jer stvarno ne vidim smisao 16:9 ekrana na relativno malim uredajima kao sto su laptopi, ali eto, ovo je mala digresija :D

 

Čekam i ja to isto, godinama. Nikada mi neće biti jasno čemu one beskorisne bezel trake iznad i ispod 16:9 ekrana, kad tu 16:10 sjedne taman, ko budali šamar.

2 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

sve ti je to dobro za tvoju namjenu,

 

ovdje pogledaj te lenovo modele:

https://psref.lenovo.com/

 

koliko vidim prva dva (IdeaPad 5) se razlikuju jedino u procesoru (4500 je dosta jači) i imaju TN ekran, metalno kućište i osvijetljenu tipkovnicu, i veću bateriju

treći model (17.3 Idea Pad 3) ima bolji ekran, IPS, 300 nit ali je oprema slabija u odnosu na IdeaPad 5 (kućište, tipkovnica, baterija, USB priključci)

 

na zalost, ne vidim da se memorija može proširiti iznad  ugrađenih 8 GB (što bi za neke poslovne primjene bilo preporučeno)

 

dell mi također izgleda dobro i čini mi se da ima jedan slot memorije slobodan (znači mogao bi ubaciti još 8GB RAMa)

za uredske zadatke procesor bi trebao biti tu negdje sa Ryzenom 4500, jedino što mu je integrirana grafika dosta slabija od integrirane grafike u Ryzen-u

 

e sad procjeni što je tebi važnije

 

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...

sve ti je to dobro za tvoju namjenu,

 

ovdje pogledaj te lenovo modele:

https://psref.lenovo.com/

 

koliko vidim prva dva (IdeaPad 5) se razlikuju jedino u procesoru (4500 je dosta jači) i imaju TN ekran, metalno kućište i osvijetljenu tipkovnicu, i veću bateriju

treći model (17.3 Idea Pad 3) ima bolji ekran, IPS, 300 nit ali je oprema slabija u odnosu na IdeaPad 5 (kućište, tipkovnica, baterija, USB priključci)

 

na zalost, ne vidim da se memorija može proširiti iznad  ugrađenih 8 GB (što bi za neke poslovne primjene bilo preporučeno)

 

dell mi također izgleda dobro i čini mi se da ima jedan slot memorije slobodan (znači mogao bi ubaciti još 8GB RAMa)

za uredske zadatke procesor bi trebao biti tu negdje sa Ryzenom 4500, jedino što mu je integrirana grafika dosta slabija od integrirane grafike u Ryzen-u

 

e sad procjeni što je tebi važnije

 

 Danas mi bas stigao ovaj sa liste od 17.3 inch. Jos je u kutiji.

Ne možete izbrisati onoliko profila koliko ja mogu otvorit novih !
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pote kaže...

 Danas mi bas stigao ovaj sa liste od 17.3 inch. Jos je u kutiji.

 napiši dojmove kad stigneš

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
... 
Poruka je uređivana zadnji put čet 20.5.2021 13:25 (Amondajet).
8 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na odgovoru...

Ja sam u meduvremenu zapikirao Acer Nitro 5 (dodao bi 16GB i jos jedan SSD)...koliko vidim ista stvar ili?

https://www.instar-informatika.hr/notebook-acer-gaming-nitro-5-nhqarex002-173-fhd-ips-144hz-amd-ryzen-7-5800h-up-to-44ghz-16gb-ddr4-512gb-nvme-ssd-nvidia-geforce-rtx3060-6gb-no-odd-uefi-shell-jamstvo2-fizicka1-pravna/0001217493/product/

 

Kako mogu provjeriti jesu li potrosena oba slota sa ovih ugradenih 16GB ili samo jedan?

 

Hvala

 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Sad sam se zagrijao za iMac M1 24'', samo što ga još nema kod nas i neznam kad će doć te koja će biti cijena.

Mene zanima model od 16gb, 1tb ssd.

 

Da li se isplati uzet u Njemačkoj? Ali onda bi naknadno morao dat za HR tipkovnicu cca 800 kn ili koliko već dođe.

 

Vidim da je cijena oko 2.300,00 eur u njemačkoj, cca 17.000 kn.

 

Što se prijevoza tiče, poslao bi DPD po to jer imamo sklopljen deal s njima kao firma.

3 godine
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BoTiA kaže...
Pote kaže...

 Danas mi bas stigao ovaj sa liste od 17.3 inch. Jos je u kutiji.

 napiši dojmove kad stigneš

 Evo dignuo windowse sa usb-a, poskidao neke drivere za printer i jos par sitnica. Lijep laptop, super ekran, sve brzo, fluidno, ko metak. Tek sam 2 sata odradio i nemam zamjerke. Za moje potrebe vrhunski.

Ne možete izbrisati onoliko profila koliko ja mogu otvorit novih !
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Amondajet kaže...

Sad sam se zagrijao za iMac M1 24'', samo što ga još nema kod nas i neznam kad će doć te koja će biti cijena.

Mene zanima model od 16gb, 1tb ssd.

 

Da li se isplati uzet u Njemačkoj? Ali onda bi naknadno morao dat za HR tipkovnicu cca 800 kn ili koliko već dođe.

 

Vidim da je cijena oko 2.300,00 eur u njemačkoj, cca 17.000 kn.

 

Što se prijevoza tiče, poslao bi DPD po to jer imamo sklopljen deal s njima kao firma.

 pa ima u Linksu iMaca, ali to nije prijenosnik ?

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

pa ima u Linksu iMaca, ali to nije prijenosnik ?

 

A skoro da je. 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

iMac M1 pikiram.

Ali da, skoro kao prijenosnik ili iPad :)

 

Btw, danas su došli za kupit u iStyle...ali čekam da mogu nadogradit bar sa 16GB rama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 21.5.2021 15:26 (Amondajet).
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Godinama sam na poslu koristio stari iMac s napumpanim RAM-om i to je stvarno super pouzdano računalo, međutim ovaj novi s M1, 512GB verzija s 8GB RAM košta 16199kn. Ako se nadogradi na 16GB, što je limit, cijena vjerojatno ide i na 18000. Ugl., tražio sam laptop za 8000kn, a na kraju naručio Lenovo Legion Pro 16. Presudio je ekran. Inače cigla od laptopa, ali nadam se da ću par godina bit miran.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice