Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.715
|
čitano: 13.036.348
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Da da pa to mi je jasno, 8gb imam sad i okej mi je, ali eto s kompleksnijim radovima ce mu vise trebat 😑

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Martini888 kaže...

Da da pa to mi je jasno, 8gb imam sad i okej mi je, ali eto s kompleksnijim radovima ce mu vise trebat 😑

 Sve 5, zato sam ti tamo u linku stavio laptope od 16GB. No za tako nesto bih ti savjetovao (ukoliko je moguce) prelazak na PC sa nekim velikim ekranom.

Kovačić
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nakon  poduže  pretrage  po  webu  odlučio  sam  se  za  ovaj  laptop (  multimedija  ,  manje  zahtjevne  igre ) pa  bih  cijenio  vaše  mišljenje o  istom. Molim  vas  da mi  neko  kaže  da  li  je  ovaj  laptop  dobar  za  ovu  cijenu i da  li  ima  integriranu  odnosno  podijeljenu graf. karticu/ memoriju  (  nadam  se  da  sam  to  pravilno  pitao  jer  nisam  baš  neki  znalac ).

Unaprijed  hvala  odličnoj  ekipi  koja odgovara  na  naša  brojna  pitanja i održava  ovaj zaista  potrebni topic.

 

https://www.hgshop.hr/asus-x512jp-i5-1035g1-8g-512g-mx330-15-6-fhd-w10/proizvod/271759

Poruka je uređivana zadnji put sub 4.7.2020 15:47 (HOME123456).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
HOME123456 kaže...

Nakon  poduže  pretrage  po  webu  odlučio  sam  se  za  ovaj  laptop (  multimedija  ,  manje  zahtjevne  igre ) pa  bih  cijenio  vaše  mišljenje o  istom. Molim  vas  da mi  neko  kaže  da  li  je  ovaj  laptop  dobar  za  ovu  cijenu i da  li  ima  integriranu  odnosno  podijeljenu graf. karticu/ memoriju  (  nadam  se  da  sam  to  pravilno  pitao  jer  nisam  baš  neki  znalac ).

Unaprijed  hvala  odličnoj  ekipi  koja odgovara  na  naša  brojna  pitanja i održava  ovaj zaista  potrebni topic.

 

https://www.hgshop.hr/asus-x512jp-i5-1035g1-8g-512g-mx330-15-6-fhd-w10/proizvod/271759

 Koji ti je budzet?

Samo multimedija i manje zahtjevne igre? Koje igre bi tu spadale npr.?

Kovačić
9 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Trebao bih laptop za video editing.
Dali ici na macbook ili Windows laptop? Bitna mi je snaga. Nebi zelio glomazni gaming laptop. Budžet nebitan.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav svima!

 

Trebao bih preporuku za laptop za nećaka (treba mu za srednju školu i za gaming). Budžet je od 4000 - 5500 kn. Može i nekoliko prijedloga unutar tog raspona cijena, plaćanje gotovinom. Ne znam kakva je situacija s cijenama Windowsa 10, bilo bi dobro da nešto ostane i za njih, ali nije strogi uvjet.

 

Hvala i lijep pozdrav!

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...
HOME123456 kaže...

Nakon  poduže  pretrage  po  webu  odlučio  sam  se  za  ovaj  laptop (  multimedija  ,  manje  zahtjevne  igre ) pa  bih  cijenio  vaše  mišljenje o  istom. Molim  vas  da mi  neko  kaže  da  li  je  ovaj  laptop  dobar  za  ovu  cijenu i da  li  ima  integriranu  odnosno  podijeljenu graf. karticu/ memoriju  (  nadam  se  da  sam  to  pravilno  pitao  jer  nisam  baš  neki  znalac ).

Unaprijed  hvala  odličnoj  ekipi  koja odgovara  na  naša  brojna  pitanja i održava  ovaj zaista  potrebni topic.

 

https://www.hgshop.hr/asus-x512jp-i5-1035g1-8g-512g-mx330-15-6-fhd-w10/proizvod/271759

 Koji ti je budzet?

Samo multimedija i manje zahtjevne igre? Koje igre bi tu spadale npr.?

 

Igre  nisu  važne  jer  se  od  njih  odustalo,  laptop  kupljen  (  buđet  mi  je  bio  5k  )  ali  bih  volio  čut  mišljenje  nekog  od  vas ,  da li je  dobar  za  tu  cijenu,  ima  li  integriranu  ili  odvojenu  grafičku (  ne  znam  to  sam  razabrat  iz  specifikacija) ,  može  li  se  nadograditi  ...

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2020 17:56 (HOME123456).
3 godine
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

treba mi preporuka za laptop do cca. 6500 kuna koji ce sluzit najvise za autocad, sketchup, photoshop, illustrator i slicne adobe programe, sad ne znam jel za to bitnije gledat graficku ili RAM ili nesto trece.

Bitno mi je da je laptop sto laksi i lako se prenosi, za ekran mislim ili 15.6 ili 17 inca.

Hvala !

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

hmmm na tvom mjestu bih gledao Dell 3590 G3, kreće od 5800 kn

 

CPU: i5-9300h

 

RAM: 8GB - nadoplati na 16 GB (ima 2 slota lako dostupna) - ne znam dali se dobije 2x 4GB ili 1x 8GB

 

SSD: NVME 512 GB + ima mjesto za SATA disk (ili SSD) !

 

dedicirana GTX 1650 grafička s 4 GB - nije profi (Quadro) ali je dopvoljno dobra za sve što tražiš

 

i onako, decentno izgleda, čvrsto je napravljen...

 

https://www.nabava.net/search.php?q=dell+G3+9300h

Ju je je? Je ju je!
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 Pogledaj jednog od ovih - klik  FHD rezolucija, 8GB RAM, ryzen 3 3200U, 512GB SSD, skini najnovije windowse 10 s microsoftove stranice, stavi na USB, kad laptop dodje, instaliraj, napravi windows update da napravi update drivera i to je to. Dobar tek :)

Kovačić
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

fala @acmilan2, naručio.

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Gledam i ja za majku laptop, budget je 3200kn, pa mislim da je ovo best buy, što velite? Treba joj samo za web surfanje i rad u Office-u.

 

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-s145-15-fhd-i3-1005g1-8-256-w10-prijenosno-racunalo-siva-81w8003vsc-

 

Te gdje kupiti originalne windows najjeftinije? Imate neki savjet? Isto tako i Office.

Moj hobi - Zdrave Minute - https://www.youtube.com/channel/UCA5Vt7sUGTktpleA_rT-Zqw
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav,

trebao bi neki bestbuy do 4000 KN, pretezito office poslovi, ima li neki nobrainer za tu cifru trenutno?

jel ovo neki max koji se moze izvuci - 3500u, 16gb ram, 512gb ssd? ili izbjegavat ryzen, ne pratim uopce i ne znam kako kotira kod mobile-a?

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-hf9ex-02y-ryzen-5-3500u-16gb-512gb-ssd-radeon-vega-8-15-6-led-fhd-freedos-crno-014600523?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

hvala

Anything that can be connected, will be connected.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.7.2020 15:52 (definho).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
BugHacker kaže...

Gledam i ja za majku laptop, budget je 3200kn, pa mislim da je ovo best buy, što velite? Treba joj samo za web surfanje i rad u Office-u.

 

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-s145-15-fhd-i3-1005g1-8-256-w10-prijenosno-racunalo-siva-81w8003vsc-

 

Te gdje kupiti originalne windows najjeftinije? Imate neki savjet? Isto tako i Office.

 Za što joj trebaju original windowsi?

Ako je za školu, fiskalnu blagajnu i takve stvari, onda je zbilja nužno imati original windowse. Ako ništa od toga, dovoljno je instalirati Win10 Pro i na ebayu kupiti key za aktivaciju za cca 2-4$ i key se veže za matičnu ploču te ako se poslije ikad budu instalirali isti windowsi na friško, windowsi će se sami aktivirati nakon instalacije sa tim istim keyom.

Kad to odgovoris onda mozemo malo pogledati što i kako dalje.

definho kaže...

pozdrav,

trebao bi neki bestbuy do 4000 KN, pretezito office poslovi, ima li neki nobrainer za tu cifru trenutno?

jel ovo neki max koji se moze izvuci - 3500u, 16gb ram, 512gb ssd? ili izbjegavat ryzen, ne pratim uopce i ne znam kako kotira kod mobile-a?

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-hf9ex-02y-ryzen-5-3500u-16gb-512gb-ssd-radeon-vega-8-15-6-led-fhd-freedos-crno-014600523?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

hvala

 Acer u ovim budzetima je sama škripava plastika i prilikom jačeg pritiskanja tipkovnice, počinje se uvijati cijela donja strana laptopa. Ako ti to ne smeta, ovo je onda puno dobroga u toj cijeni.

Ako smeta, onda nešto ovako, jest da ima manje RAM-a, no kvaliteta izrade je puno bolja.  - klik

Zato kazem, odabir je na tebi, 16GB neces drugdje odmah dobiti kao kod ovog.

Kovačić
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
acmilan2 kaže...
BugHacker kaže...

Gledam i ja za majku laptop, budget je 3200kn, pa mislim da je ovo best buy, što velite? Treba joj samo za web surfanje i rad u Office-u.

 

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/lenovo-ideapad-s145-15-fhd-i3-1005g1-8-256-w10-prijenosno-racunalo-siva-81w8003vsc-

 

Te gdje kupiti originalne windows najjeftinije? Imate neki savjet? Isto tako i Office.

 Za što joj trebaju original windowsi?

Ako je za školu, fiskalnu blagajnu i takve stvari, onda je zbilja nužno imati original windowse. Ako ništa od toga, dovoljno je instalirati Win10 Pro i na ebayu kupiti key za aktivaciju za cca 2-4$ i key se veže za matičnu ploču te ako se poslije ikad budu instalirali isti windowsi na friško, windowsi će se sami aktivirati nakon instalacije sa tim istim keyom.

Kad to odgovoris onda mozemo malo pogledati što i kako dalje.

definho kaže...

pozdrav,

trebao bi neki bestbuy do 4000 KN, pretezito office poslovi, ima li neki nobrainer za tu cifru trenutno?

jel ovo neki max koji se moze izvuci - 3500u, 16gb ram, 512gb ssd? ili izbjegavat ryzen, ne pratim uopce i ne znam kako kotira kod mobile-a?

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-acer-aspire-3-nx-hf9ex-02y-ryzen-5-3500u-16gb-512gb-ssd-radeon-vega-8-15-6-led-fhd-freedos-crno-014600523?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

hvala

 Acer u ovim budzetima je sama škripava plastika i prilikom jačeg pritiskanja tipkovnice, počinje se uvijati cijela donja strana laptopa. Ako ti to ne smeta, ovo je onda puno dobroga u toj cijeni.

Ako smeta, onda nešto ovako, jest da ima manje RAM-a, no kvaliteta izrade je puno bolja.  - klik

Zato kazem, odabir je na tebi, 16GB neces drugdje odmah dobiti kao kod ovog.

 Radila bi na poslu s njim (firma joj ne želi dati laptop), nije sigurna je li mora imati original, pa samo provjeravam opcije. Nisam gledao preko ebay-a, vidim da ovdje na bug-u se reklamiraju key-evi za 10-20 eura, pa ne znam ima li razlike.

Moj hobi - Zdrave Minute - https://www.youtube.com/channel/UCA5Vt7sUGTktpleA_rT-Zqw
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Vec ima neki razlog, ako u firmi imaju programe originalne za rad, tako mora onda i ona imati orginalne windowse ukoliko netko iz inspekcije dođe u provjeru legalnih programa.

 

Kovačić
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Točno, no taj laptop je njezino vlasništvo pa vjerujem da to predstavlja razliku zar ne? Kao što si napomenuo, vjerujem da bi u tom slučaju key s ebay-a bio dovoljan.

Moj hobi - Zdrave Minute - https://www.youtube.com/channel/UCA5Vt7sUGTktpleA_rT-Zqw
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Preporuka za laptop do cca 4500-5000kn

Bio bi korišten za SolidWorks i AutoCAD.

Neko mišljenje o ovome ? https://www.hgshop.hr/product.aspx?aid=268319
LENOVO Ideapad S145, Ryzen 7-3700U/12GB/512GB SSD/AMD Radeon Vega 10/
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 13:18 (hEROD).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koji načini plaćanja dolaze u obzir?

Ne bih platio nikako preko 3 za prvu seriju lenova

 

Hearthstone: Maks0806#2960
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Radije bih gotovinom (internet bankarstvo)
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 17:32 (hEROD).
15 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Planiram kupiti novi laptop i za oko mi je zapeo Xiaomi Redmibook 16. Cijena od 850 dolara mi se čini odlična, s obzirom da ima Ryzen 4700U, 16 GB RAM-a i 512 GB SSD disk.

 

Svakako me zanima mišljenje znalaca, jer prilično sam zahrđao što se tiče hardvera. Zato molim da procijenite konfiguraciju i predložite bolju/isplativiju alternativu, ako ju znate.

 

Evo ga na ovom linku: https://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmibook-16-Laptop-16-1--AMD-Ryzen-7-4700U-16GB-512GB-Gray-425012.html

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

...to je iz Kine na sta ce ti ici jos cca 200$ porez + sto ces cekat tko zna koliko...a garanciju necu spominjat...
Ovo je neko moje razmiljsanje pa moze bit da sam u krivu ali sigurno nisam daleko od istine...

 

Kod nas nesto slicno - KLIK

 

Mozda to sto si htio iz Italie, ne znam koliko je pouzdano ali evo link - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 21:35 (djigibao).
15 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
djigibao kaže...
...to je iz Kine na sta ce ti ici jos cca 200$ porez + sto ces cekat tko zna koliko...a garanciju necu spominjat...
Ovo je neko moje razmiljsanje pa moze bit da sam u krivu ali sigurno nisam daleko od istine...

 Gle, imam opciju uvoza gdje bih izbio PDV i kompenzirao nešto od cijene, da sad ne ulazimo u detalje. To je sad manje bitno, jer ću ga dobiti ugrubo za te novce, cca 50 dolara više. Mene zanima koliko je dobar taj laptop za taj iznos u hardverskom smislu, kao i zna li tko kakvu alternativu kod nas. E da, dobro si me sjetio, komp mi treba za obradu videa. Ovako laički, čini mi se da je hardver jako dobar. Koliko sam shvatio, ovaj Ryzen 4700U kvalitetno podere i7 devete generacije. 

 

Opa, Gearbest na talijanskom lageru ima isti laptop, hvala za link! Odlična cijena, hvala! I bome, razlika do tog Acera za kojeg si dao link je gotovo 3.000 kuna. Bome.

 

[EDIT] Čak ima i bolja opcija, isti taj laptop s manje memorije (8 GB RAM i 512 GB SSD) i bez Win10 košta 3.100 kn manje nego ovaj prvi link koji si dao. Evo ga na ovoj poveznici. Windowsi koštaju cca 500 kn,  zadodatnih 4 ili 8 GB RAM-a još moram pročačkati (prema ovome što vidim, na 2400 mhz moraju biti). Kako god, čini se isplativija kupnja nego model s jačim hardverom i Windowsima.

Kad sve ostalo propadne, pročitajte upute.
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.7.2020 21:56 (Marko_244).
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pazi:

 

vele da je max memorija 20 GB - to je jedino moguće ako (uz 1 SO-DIMM) ima 4 GB zalemljeno pa pukneš 16 GB  u SO-DIMM...

 

poslao sam upit za taj jeftiniji da malo pojasne...

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nakon  poduže  pretrage  po  webu  odlučio  sam  se  za   ASUS VivoBook 15 X512JP-WB511T, i5-1035G1/8GB/512GB SSD/MX330 2GB/15.6"FHD/Win 10     pa  bih  cijenio  vaše  mišljenje o  istom. Molim  vas  da mi  neko  kaže  da  li  je  ovaj  laptop  dobar  za  ovu  cijenu ( kupio  bih isti  članu  obitelji ) ima li  dovoljno RAM-a  za  multimediju  i da  li  ima  integriranu  odnosno  podijeljenu graf. karticu/ memoriju  (  nadam  se  da  sam  to  pravilno  pitao  jer  nisam  baš  neki  znalac  a  pročitao  sam  na  jednom  od  postova  ovdje  na  forumu  da  je  to  važno ).

 

 

https://www.hgshop.hr/asus-x512jp-i5-1035g1-8g-512g-mx330-15-6-fhd-w10/proizvod/271759

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 9:16 (HOME123456).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav,

 

gle, teško je govoriti o nečemu bez da to imaš pod prstima...

 

generalno, Asus ti ima dopadljive i kvalitetne laptope, to iz iskustva velim...

 

sad ovaj - kao i dobar dio multimedijalnih laptopa svih proizvođača, ima 4 GB RAMa zalemljeno na matičnoj - znači to MORA raditi inače si sježen - ne brini !! ako ti udar groma sprži memoriju na ploči, vjerojatno će i sve drugo na ploči izgorjeti :-)

 

imaš još jedan SO-DIMM utor za memoriju i tu su stavili još 4 GB - dakle, 4+4 =8 GB, to ti je dosta za ugodan rad, oni vele da je maksimum 12 GB, dakle da makneš tih 4 GB i staviš 8 GB (a inače ima i 16 čak i 32 GB pločica RAMa, ali izgleda da ne idu gore)..

 

ima odvojenu MX330 grafiku, s svojih 2 GB RAMa, dakle ne uzima ti od 8 GB radne memorije ništa!

 

To je malo jača grafička od MX 250, znači za nekakav lagano igranje (pravih 3D igara, ali sniženi detalji !) je dostatna, za multimediju svakako...

 

disk - novi moderni NVMe SSD - brz i sasvim dostatno velik...

 

na tvojem mjestu samo se raspitaj za standardno jamstvo i probaj nadoplatiti da si produljiš na bar 3 ako ne i 5 godina - najgluplja stvar je uzimati laptop na rate koje dulje traju od jamstv !

Ju je je? Je ju je!
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Stric_Jura kaže...

Pozdrav,

 

gle, teško je govoriti o nečemu bez da to imaš pod prstima...

 

generalno, Asus ti ima dopadljive i kvalitetne laptope, to iz iskustva velim...

 

sad ovaj - kao i dobar dio multimedijalnih laptopa svih proizvođača, ima 4 GB RAMa zalemljeno na matičnoj - znači to MORA raditi inače si sježen - ne brini !! ako ti udar groma sprži memoriju na ploči, vjerojatno će i sve drugo na ploči izgorjeti :-)

 

imaš još jedan SO-DIMM utor za memoriju i tu su stavili još 4 GB - dakle, 4+4 =8 GB, to ti je dosta za ugodan rad, oni vele da je maksimum 12 GB, dakle da makneš tih 4 GB i staviš 8 GB (a inače ima i 16 čak i 32 GB pločica RAMa, ali izgleda da ne idu gore)..

 

ima odvojenu MX330 grafiku, s svojih 2 GB RAMa, dakle ne uzima ti od 8 GB radne memorije ništa!

 

To je malo jača grafička od MX 250, znači za nekakav lagano igranje (pravih 3D igara, ali sniženi detalji !) je dostatna, za multimediju svakako...

 

disk - novi moderni NVMe SSD - brz i sasvim dostatno velik...

 

na tvojem mjestu samo se raspitaj za standardno jamstvo i probaj nadoplatiti da si produljiš na bar 3 ako ne i 5 godina - najgluplja stvar je uzimati laptop na rate koje dulje traju od jamstv !

 Hvala  na  ovom  edukativnom  odgovoru jer  kao što  rekoh nisam  znalac  ali se  ne  sramim  pitat i  pokušat  naučit,  dio  o  proširenju  RAM-a  mi  je  jako  zanimljiv  mada  to  ne  bih  znao  obavit  sam  (  barem  za  sada ), što  se  tiče  produženog jamstva  potpisujem  i  raspitat  ču  se  kod  prodavatelja (  imam  standardno  jamstvo  24 mj. a komp  nisam  uzeo  na  rate  ,  več  je  plačen. )  jer mislim  da  sam vidio  tu  mogučnost  nadoplate  za  petogodišnje  jamstvo.

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bok svima, 

 

Za potrebe video montaže i općenito rad u programima za obradu slike i videa bi trebao neki best buy laptop do 5500 kuna. Radim u premiere pro, after effects, illustrator itd. 

 

Do sada sam radio na kompu od bivše firme no promijenio sam poslodavca koji mi nudi kupnju laptopa u iznosu do 5500 kuna bez PDV-a pa bih vas molio vašu preporuku. 

 

Hvala unaprijed :)

DDD
Poruka je uređivana zadnji put sri 15.7.2020 22:07 (defranko).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
defranko kaže...

Bok svima, 

 

Za potrebe video montaže i općenito rad u programima za obradu slike i videa bi trebao neki best buy laptop do 5500 kuna. Radim u premiere pro, after effects, illustrator itd. 

 

Do sada sam radio na kompu od bivše firme no promijenio sam poslodavca koji mi nudi kupnju laptopa u iznosu do 5500 kuna bez PDV-a pa bih vas molio vašu preporuku. 

 

Hvala unaprijed :)


Dakle minimalno 16g rama i 1 tb ssd bi ti dobro sjeo. I bar nekakva grafička po mogućnosti da pogura renderiranje.

Jesi mislio 4k stvari radit? Njih baš ne možeš montirati smooth glatko mekano na laptopu od 5500 (u Americi možda da, u Hrv ne)
A i display bi bilo dobro da ti prikazuje sto točnije boje, dakle aceri od 4-5 hiljke otpadaju zbog tog :/

Bio sam u sličnim nedaćama i istraživanjima do prije koji dan, i naručio ovo jer je bio neki ludi popust u jednoj rupici u vremenu pa me došao 6000:
https://egarner.hr/shop/cijena/asus-zenbook-14-um431da-am070t-14-full-hd-amd-ryzen-7-3700u-16gb-ram-1tb-ssd-windows-10-silver

S druge strane ako ti nije bitna portabilnost, da je lagan za ruke (jer ces ga stalno koristit na poslu) i da mu ne traje duze baterija (jer ces ga stalno imat spojenog),
onda uvijek možeš otići na "gaming" varijantu lenovo legiona s nekim jacim procesorom od i5, zbog cega ces bojim se morat nadodat jos neke pare.

Ne znam, Thinkpad je isto uvijek ok opcija:
https://www.nabava.net/prijenosna-racunala/lenovo-thinkpad-20ne001gge-cijena-14-1920x1080-amd-ryzen-5-3500u-512gb-ssd-105779031

Odluči još samo jel zelis 14", 15" il 17" ... uglavnom sretno i čestitke na promjeni poslodavca :D




Poruka je uređivana zadnji put čet 16.7.2020 2:57 (kboyaobir).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice