Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 36.716
|
čitano: 13.040.255
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozz,

 

Kupujem sisterki laptop za faks pa vrtim po temi i nisam jos uspio nac točno ono što tražim.

 

E sad, buđet je fleksibilan s obzirom da cu uzet na rate ali oko nekakvih 4000kn recimo da se vrti, par sto kuna vise/manje.

 

Ekran joj je dosta 15,6 (IPS?), i5 bi bio pozeljan, grafa je dosta 940m s obzirom da ce mozda tu i tamo neki LoL ili OW pokrenut, nista pretjerano niti precesto.

 

Hard bi najbolje bilo kada bi bio 1Tb ali da se moze dodati SSD (po mogucnosti M.2) ili obrnuto, da ima SSD i da se moze HDD dodati jer namjerava imati hrpu serija i filmova također na njemu.

 

8Gb rama je dosta, isto pozeljno kada bi se moglo dodati jos (pogotovo ako je model s 4Gb). Neznam, mozda trazim dlaku u jajetu jbg, pogotovo jos za taj budzet, ali reko nista me ne kosta pitati.

 

Lp,

cAu

 

P.S. dolazi u obzir i jos veci budzet ako se nadje bas ovo sto trazim :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav

 

Ako može neki stručnjak preporučiti laptop sa sljedećim karakteristikama:

 

- i7 procesor (7700HQ ili jači)

- Grafička kartica sa 4GB

- 16GB rama

- Kvalitetan display 17"

- SSD + HDD (ili samo SSD ali sa 512GB)

- Tipkovnica sa pozadniskim osvjetljenjem

 

Unaprijed se zahvaljujem:)

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

th3c4u

 

U tom cjenovnom rangu IPS se može dobiti samo uz i3 (Lenovo 510-15 - nema M.2), a malo kvalitetniji TN tek za 4200 kn (jednokratno plaćanje) nudi i5 i 940 (ima M.2). Acer E5-575G s lošijim TN-om, M.2, i5 i 940 ima za kartice za malo više od 4200 kn.

 

Ako si iz Slavonije, onda možeš u Vacom-u dobiti za 4500 kn (s popustom; vjerojatno sve vrste plaćanja) Pavilion Gaming 15 (IPS) s i5-6300HQ, 8 GB, 1 TB HDD (ima M.2), GTX950M 2 GB.

 

 

Keyb89

 

Najbolje bi bilo kada bi rekao budžet jer je ovako vrlo širok izbor.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Hvala na ponudama. S obzirom da ja na svom laptopu imam IPS i i7 pa neznam/nisam siguran treba li njoj isto ili je dosta TN sa i3 pa da zadovoljava ove ostale kriterije?

Jer znam da joj je to važnije nego da ima neke performanse, ali opet s druge strane gledam da joj laptop potraje bar kroz faks pa bi onda i5 bio preporucljiv, jel?

 

A ako povisim na 5000kn budžet ima li onda možda točno to što tražim? Jer spreman sam čak i toliko dat ako uspijem baš nać to što tražim.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

U tom slučaju bi mogao dobiti HP Pavilion Gaming 15 i Acere s malo kvalitetnijim TN zaslonom, Acer F5-573G (od 4800kn; i7-7500U, 8 GB, 1 TB, 940MX), Acer E5-774G (od 4900 kn; 17,3", i5-7200U, 8 GB, 1 TB, 950M) i eventualno uz jednokratno plaćanje Lenovo 700-15 (od 5000 kn; iste specifikacije kao i HP samo s DDR3 memorijom GPU-a). Svi bi trebali imati M.2 utore.

14 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

 

https://www.elipso.hr/prilika/laptopi-5godina-jamstva-travanj-2017/

 

 5 godina produljenog jamstva na određene modele laptopa! Prilika traje do 30.04.2017 ili do isteka zaliha!

Ko voli nek izvoli.

 

http://www.neobux.com/?rh=70726F6661
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
U pravu ste... Budzet mi je izmedju 8 i 12 tisuca kuna. Unaprijed hvala na pomoci.
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

HP Omen 17 (od 12000 kn; IPS zaslon 75 Hz, i7-6700HQ, 16 GB, 256 GB SSD (NVMe)?+ 1 TB HDD, GTX1060 6GB) daje najviše za te novce. Procesor nije i7-7700HQ, ali modeli s tim procesorom su skuplji, odnosno nemaju tako dobre druge specifikacije. Hlađenje na Omenu je prosječno, tj. postoji određeni pad frekvencije procesora i GPU-a tijekom bench-a. Baterija je isto vrlo izdašna sa svojih 95 Wh.

 

Alternative s i7-7700HQ

Acer Aspire V Nitro 17 (od 12200 kn; IPS zaslon 60 Hz(?), i7-7700HQ, 8 GB, 256 GB SSD, GTX1060 6GB), MSI GE72 (od 11000 kn; TN zaslon 120 Hz, i7-7700HQ, 16 GB, 256 GB SSD (SATA)? + 1 TB HDD, GTX1050Ti 4GB), HP Omen 17 (od 11300 kn; IPS zaslon 75 Hz, i7-7700HQ, 16 GB, 128 GB SSD (SATA) + 1 TB HDD, GTX1050 Ti 4 GB), MSI GP72VR (od 12000 kn; TN zaslon 60 Hz(?), i7-7700HQ, 8 GB, 128 GB (SATA) + 1 TB HDD, GTX1060 3 GB)

 

Recenzije;

HP Omen 17 (i5-6300HQ i GTX1060)

HP Omen 17 (i7-6700HQ i GTX1070)

MSI GE72

MSI GP72

Aspire V Nitro Black

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kiwi_91 kaže...
 

Lael

 

Osobno bih išao na modele s jačim procesorima, ali kako budžet i uvjeti plaćanja to ne dopuštaju, onda smatram da bi i taj bez AMD GPU-a bio dovoljan za tvoje potrebe.

 

Dakle, skoro pa zagriznem na taj HP koji si mi preporučio, ali idem čitati s razumijevanjem i piše "bez optičkog uređaja". Mislim, nije da to sad jako često koristim, ali tu i tamo dobijem nešto na cd-u iz stručne literature ili nešto pržim za projekte. Tako da... s obzirom da želim da mi laptop potraje dugo izgledno da ću barem jednom trebati cd/dvd.

Tako da, ta jeftinija verzija ipak otpada.

 

A što misliš o ovom HP-u? Dosta je jeftiniji od ostalih preporučenih, a ima 8 GB RAM-A, SSD 256 GB, i3 procesor, AMD grafička.. Npr. Preporučio si mi i ovaj ACER, a HP čak jeftiniji, a ima više RAM-a.  Ne znam, nisam toliko stručna.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 8:35 (Lael).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Bok. Treba mi laptop po mogućnosti danas do 3500 kn. Namjena: gaming i ostale potrebe (word, excel, spss...) uglavnom sve. Od igara igram: Diablo 3, Hearthstone, Overwatch, Faeria. Tražim BESTBUY, ak ima za tu lovu, da pokrene i zahtjevnije igre, ak ne, gore navedene. HVALA
Battle.net: Glogy#2831
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lael

 

Taj HP je ona skuplja varijanta o kojoj smo govorili. Previdio sam nedostatak optičkog kod ovog jeftinijeg HP-a pa nisam to napomenuo. Može se kupiti eksterni optički od nekih 200 kn, ali onda ispadne cijena kao i kod skupljeg HP-a pa se na kraju ne isplati njega uzeti.

Acer je skuplji/bolji zato što ima brži procesor, GPU i veću bateriju. RAM-i se kod njega relativno jednostavno nadograđuju jer ima poseban odjeljak za nadogradnju pa nije potrebno otvarati cijelu donju stranicu prijenosnika, a još bi trebao imati i M.2 utor za SSD (pretp. da je on zauzet) te normalni SATA priključak za HDD, što kod HP-a vrlo vjerojatno ne postoji tako da se tamo ne može dodati još diskova za pohranu.

 

Ako nije hitno, možda pričekati nekakvu akciju na eKupi jer znaju dati ovu nižu cijenu za rate. S tim da sam sada probao unijeti neki kod specifično za Lenovo 110 i tamo mi je pri kupnji izbacilo da 24 rate ide samo s American-om, Visa Avenue i Maestro ZABA karticama. Na načini plaćanja piše da daju 24 rate za PBZ, ali bi to ipak trebalo provjeriti.

Uglavnom, u slučaju da daju, onda bi se uz prethodno navedenu akciju isplatilo uzeti onaj Acer ili Lenovo.

 

Jesi li možda iz Slavonije? U Vacomu je u Osijeku i Vukovaru do kraja tjedna moguće iskoristiti popust s kojim bi se mogli dobiti dobri modeli za ispod 4000 kn. Samo nisam siguran kakve su vrste plaćanja...

 

 

Glogić

 

Minimalno bih gledao modele s GTX 940MX i GTX 950M. Znači Acer ili Acer.

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 11:53 (kiwi_91).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kiwi_91 kaže...

Lael

 

Taj HP je ona skuplja varijanta o kojoj smo govorili. Previdio sam nedostatak optičkog kod ovog jeftinijeg HP-a pa nisam to napomenuo. Može se kupiti eksterni optički od nekih 200 kn, ali onda ispadne cijena kao i kod skupljeg HP-a pa se na kraju ne isplati njega uzeti.

Acer je skuplji/bolji zato što ima brži procesor, GPU i veću bateriju. RAM-i se kod njega relativno jednostavno nadograđuju jer ima poseban odjeljak za nadogradnju pa nije potrebno otvarati cijelu donju stranicu prijenosnika, a još bi trebao imati i M.2 utor za SSD (pretp. da je on zauzet) te normalni SATA priključak za HDD, što kod HP-a vrlo vjerojatno ne postoji tako da se tamo ne može dodati još diskova za pohranu.

 

Ako nije hitno, možda pričekati nekakvu akciju na eKupi jer znaju dati ovu nižu cijenu za rate. S tim da sam sada probao unijeti neki kod specifično za Lenovo 110 i tamo mi je pri kupnji izbacilo da 24 rate ide samo s American-om, Visa Avenue i Maestro ZABA karticama. Na načini plaćanja piše da daju 24 rate za PBZ, ali bi to ipak trebalo provjeriti.

Uglavnom, u slučaju da daju, onda bi se uz prethodno navedenu akciju isplatilo uzeti onaj Acer ili Lenovo.

 

Jesi li možda iz Slavonije? U Vacomu je u Osijeku i Vukovaru do kraja tjedna moguće iskoristiti popust s kojim bi se mogli dobiti dobri modeli za ispod 4000 kn. Samo nisam siguran kakve su vrste plaćanja...

 

Nisam iz Slavonije pa ništa od Vacoma.

A nije ni toliko hitno, mjesec dana amo-tamo.

 

Ok, onda biram između Acera i Lenova. Thanks.  Inače, daju na 24 rate PBZ Visa, makar ne piše tamo u samoj košarici. Već sam kupovala druge proizvode tako.

 EDIT: taj Lenovo je u Sancta domenici za 3699 kn za obročno plaćanje, dok je na ekupi za 4210 kn za obročno plaćanje. Naziv je isti, koliko vidim, sve je isto..

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 12:32 (Lael).
11 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Acer 1 ili Acer 2?

 

Koji od ova dva mi je bolja opcija? Što se tiče procesora, grafičke, HDD,SSD? Ak' uzmem sa SSD svaka ću kupit eksterni HDD, pa pitam Vas koji znate kaj je bolje. Hvala

Battle.net: Glogy#2831
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Lael

 

Da, izgleda da je isti model. Nije mi izbacilo tu ponudu u SD-u, a ovako je najjeftiniji u Linksu (3400 kn), no tamo ne odgovaraju uvjeti plaćanja.

 

 

Glogić

 

Ako možeš, idi na skuplju varijantu jer je tamo sve bolje (CPU, GPU, baterija). Ti bi modeli trebali imati M.2 utor za SSD pa ako je kod ovog jeftinijeg SSD u M.2 formatu, onda u nj možeš ubaciti interni 2,5" HDD. Isto tako bi trebali imati i 1x slobodan utor za RAM-a pa možeš i njih u budućnosti nadograditi.

Jedino kod ovog skupljeg ne navode koja je memorija za GPU (možda ti u trgovini mogu reći...). Moguće da je inferiornija DDR3, ali i s njom bi GTX 950M trebao biti bolji od 940MX GDDR5.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2017 16:33 (kiwi_91).
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Dobri ljudi, molim hitan savjet za lap best buy, na koji ne moram instalirat baš Win10 već i nešt po vlastitom izboru, cijena do 3000 kuna. Ženi riknula mašina i sad hitno trebam nešt ubost. Mašina koja može podnjet neki medium resolution casual gaming tipa Sims3 i Skyrim, da Skyrim. Hvala na pomoći!!!

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.4.2017 20:15 (Baldrick76).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Čini mi se da bi Lenovo Z50-75 (od 2800 kn) bio najbolji za navedene potrebe.

 

Eventualno kao alternativu vidim Acer F5-571G. Ima bolju grafičku jedinicu, ali samo 4 GB RAM-a i možda preslab procesor.

7 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa!

 

Ovako, troumim se oko ova 3 laptopa, pa bi mi pomoglo kada biste mi mogli savjetovali koji bi mogao biti najbolji za te novce, ili bar ako ništa drugo najgori.

Također, ako znate za ili ako uočite neke nedostatke vezane uz ove laptope, koji se na prvu ne mogu lako primijetiti, bio bih isto zahvalan ako biste ih mogli istaknuti.

 

Lenovo IdeaPad 700 80RU00FXSC

Notebook Acer Aspire E5-575G-52CZ, NX.GLAEX.014

 

HP Pavilion Gaming 15-bc003nm Y0B73EA

 

Hvala puno!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, 

 

ovako prijateljica mi trazi novi laptop. Koristio bi se najvise za multimediju i web, uz to neke radnje u ilustratoru i photoshopu. Bitno da nije previse tezak, da ga se moze lako nosit sa sobom. Cijena je do 4000kn. Pa ako moze kakva preporuka, i kakvi su Dellovi laptopi u ovom cijenovnom rangu ?

Hvala unprijed. 

Float like a butterfly, sting like a bee. His hands can't hit what his eyes can't see. Now you see me, now you don't. George thinks he will, but I know he won't.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

TheRobertissimo

 

Lenovo je meni osobno najatraktivnije, ali ima lošiji DDR3 VRAM u odnosu na HP. Acer dolazi s lošim zaslonom i slabim procesorom (ULV), ali ima SSD i dobru bateriju pa bi responzivnost i autonomija bili dobri.

Znači za gaming bih uzeo HP, no kao najbolji izbor za oko 5000 kn bih izdvojio HP Pavilion Gaming 15 s jačim GPU-om (od 5200 kn; IPS, i5-6300HQ, 8 GB, 128 GB SSD + 1 TB HDD, GTX960M 2 GB GDDR5). U trgovini Centro je taj model sa SSD-om jeftiniji za 500 kn nego u drugim trgovinama, a za tu cijenu inače ide varijanta bez SSD-a, ali je s više VRAM-a.

 

Ako možeš izdvojiti oko 5800 kn, onda ne bi bilo loše malo povećati budžet za Lenovo Y520 (od 5850 kn; IPS, i5-7300HQ, 8 GB, 1 TB HDD, GTX 1050 4 GB GDDR5). Za oko 5500 kn se može naći Acer V5-591G (od 5500 kn; TN (kvalitetniji), i7-6700HQ, 8 GB, 1 TB, GTX 950M 2 GB GDDR5(?)) s dobrim procesorom pa bi to bila najbolja opcija za radno računalo s povremenim gaming-om. U tom cjenovnom rangu se može i uzeti solidan 17,3" model Acer E5-773G (od 4800 kn; TN (kvalitetniji), i5-7200U, 8 GB, 1 TB HDD, GTX 950M 2 GB GDDR5(?)).

 

 

JackD

 

Acer F5-573G (od 4200 kn; TN (kvalitetniji), i5-7200U, 8 GB, 1 TB, 940MX 2 GB), Acer V3-574 (od 3635 kn; IPS, i7-5557U, 4 GB, 1 TB, Intel HD Iris 6100) i Lenovo 510-15 (od 3700 kn; IPS, i3-6100U (i5-7200U od 4500 kn), 8 GB, 1 TB, 940MX 4 GB DDR3(?)). Lenovo ima najslabiji procesor, bateriju te kao i Acer V5 nema utora za eventualnu nadogradnju s M.2 SSD-om (F5 ima), ali je najkompaktniji i najlakši od navedenih. Acer F5 ima najbolju bateriju i GPU, a V3 ima najbolji procesor i najjeftiniji je, s tim da bi kasnije (ili odmah) bilo poželjno staviti bar još 4 GB RAM-a.

 

Acer F5 bi trebao imati kvalitetniji TN zaslon sa širokim rasponom sRGB i AdobeRGB, što je korisno za grafičke potrebe. Jedino su problem nešto veća odstupanja u bojama pa bi za točniji prikaz boja trebalo izvršiti kalibraciju. IPS-ovi u Acer-u V3 i Lenovo-u imaju bolje kuteve gledanja i točnije boje, ali je pokrivenost sRGB i AdobeRGB ograničena.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hvala. :)
16 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav ekipa, frend traži preporuku laptopa, a budući da ih ne pratim već neko vrijeme, što biste preporučili do 4200kn, 17.3" i da se ponešto može odigrati na njemu? Za filmove i surfanje će ionako biti dobro bilo što, ali je bitno da se može igrat na njemu.  Također bi trebao neki pretvarač 24V u 220V da ga može puniti u kamionu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Na preporuku prije 2 godine sam uzeo ACER Aspire V3-772G (Core i5 4200M, DVDRW DL, 8GB, 120GB Intel SSD + 1TB HDD, GeForce GT 750M 4GB, 17.3'' LED 1600x 900, LAN, kamera, HDMI, USB 3.0) tj nadogradio ga i platio oko 5000kn.

Jamstvo ističe krajem ove godine, zanima me isplati li se kupovati novi 17.3 laptop tj prodati ovaj?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Bilo bi preporučljivo ići na model s 950M (od 4500 kn; FHD TN, i3-6006U, 8 GB, 1 TB HDD, 950M 2 GB), ali i 940MX (od 4000 kn; FHD TN, i3-6006U, 8 GB, 1 TB HDD, 940MX 2 GB) će poslužiti za većinu igara. Mogućnosti tih grafičkih jedinica se može vidjeti na linkovima (940MX i 950M), ali tu su većinom prijenosnici s jačim procesorima pa treba oduzeti nekoliko FPS-a.

 

Za pretvarače bi mogao vidjeti u Conrad-u jer do 02.05. imaju popust 15% na svu kupnju. Osobno imam dobrih iskustava s Mean Well izmjenjivačima (doduše s običnim napajanjima 220VAC - 12VDC) i oni koriste kvalitetne komponente u svojim napajanjima, ali specifično ovaj u Conrad-u ima slično kućište kao i jeftini "HQ" model u Chipoteci pa ne znam jesu li i unutra slični. Nekako mislim da je iznutra MW puno kvalitetniji, ali budući da ne mogu reći sa sigurnošću, onda se možda bolje odlučiti na jeftinija Voltcraft i e-ast rješenja (1 / 2 / 3 / 4). 150 W je dovoljno jer bi napajanje za navedene prijenosnike trebalo biti deklarirano na 65 W. Neka on još provjeri da li ovi svi pretvarači imaju potrebne priključke, karakteristike ili što je već potrebno za kamionsku utičnicu.

11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
kiwi_91 kaže...

 

 

Glogić

 

Ako možeš, idi na skuplju varijantu jer je tamo sve bolje (CPU, GPU, baterija). Ti bi modeli trebali imati M.2 utor za SSD pa ako je kod ovog jeftinijeg SSD u M.2 formatu, onda u nj možeš ubaciti interni 2,5" HDD. Isto tako bi trebali imati i 1x slobodan utor za RAM-a pa možeš i njih u budućnosti nadograditi.

Jedino kod ovog skupljeg ne navode koja je memorija za GPU (možda ti u trgovini mogu reći...). Moguće da je inferiornija DDR3, ali i s njom bi GTX 950M trebao biti bolji od 940MX GDDR5.

 Kad je vec cijena 3700kn, jel ima nkj za 300kn vise (znaci 4000kn) ak cini znatnu razliku u performansama, odnosno isplativosti kupnje? 4000kn je sad stvarno plafon, jer ovak se mogu penjat do beskonačnosti :D

Battle.net: Glogy#2831
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Koliko vidim, tek od 4400 kn se može dobiti nešto s boljim performansama (i5, 8 GB RAM...). Eventualno se raspitaj u trgovini da li taj Acer od 3700 kn dolazi s GDDR5 VRAM-om pa ako ne dolazi onda bi vjerujem bolja opcija bio model (link) sa slabijim procesorom (i3-6006U), ali s 8 GB RAM-a i GDDR5. Ukoliko prvi model ima GDDR5, onda možeš tražiti da ti ubace još 4 GB RAM-a, što bi trebalo ispasti 4000 kn.

 

Provjeri samo da li bi ti odgovarao zaslon na tom Acer-u E5-575G jer je to lošiji TN. Za bolju kvalitetu zaslona (IPS ili kvalitetniji TN) do 4000 kn možeš birati neke modele s 940MX.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Može preporuka znači treba mi najjeftiniji laptop za programiranje koji može pokretati viusal studi 2017 ili bar 2015
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Nemam iskustva s tim programom, ali gledajući službene zahtjeve, za oko 2500 kn bi se našao prijenosnik koji bi to mogao pokrenuti. Najbolje bi bilo kada bi naveo koliko si otprilike mislio izdvojiti jer osobno bih za te potrebe gledao modele s i5, 8 GB RAM, SSD, FHD što bi značilo oko 4000-5000 kn.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
IvoSplit kaže...
Može preporuka znači treba mi najjeftiniji laptop za programiranje koji može pokretati viusal studi 2017 ili bar 2015

 Ako si na jako malom budžetu onda je ovo savršeno:

 

https://www.centro.hr/acer-aspire-es1-533-intel-pentium-n4200-2-50ghz-8gb-256gb-ssd-dvdrw-dl-linux-15-6-fullhd-intel-hd-graphics-505-p-n-nx-gftex-093.aspx

samo nešto struže..
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

napokon je doslo vrijeme za novi laptop,
ova trgovina mi se jako svidja i zelim nesto s ovog linka iz ovog cijenovnog rangea.Izbor
laptop bi bio namjenjen za gaming uz externi monitor(moguce da ce me zelja odvuci na 27" ali vjer 24"). E sada, vise mi je bitno da je laptop kvalitetan(da se ne pregrijava, da dizajn nije od neke jeftine lako lomljive plastike itd) nego da moze pokrenuti igru na high 60fps umjesto medium 60fps. Al sam zakomplicira, zelim kvalitetu prije kvantitete. Imao sam jako neugodna isustva s nekim "gaming" toshibama od ~7k kn koje su se nakon godinu dana pocele grijati do 90° a laptop se nije pomaknuo s radnog stola.. itd.

Igre koje igram su nezahtjevne(wow, lol, d3) ali volio bi u buducnosti zaigrati i nesto novije, ne nuzno na nikakvim previsokim postavkama (overwatch i slicno), pa me zanima jel ta neka cijena od 6-7.500kn dovoljna?

Takodjer, visoko preferiram laptop sa SSDom, moze cak i bez hdda kojeg ionako imam externog. Takodjer bi bilo dobro i da nema opticki uredaj kojeg nisam koristio vec godinama.
Ekran preferiram 15 ispred 17 zbog battery lifea, ionako ce ici na externi.

Ako znate za nesto slicno u nekom drugom ducanu, samo opalite link.

Hvala puno na pomoci :D

P.S. naravno da ne mora sve od gore navedenoga biti zadovoljeno, ali bilo bi super kad bi se naslo nesto takvo :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.4.2017 23:08 (Hypnotick).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Najviše za novac se dobiva kod Lenovo-a Y520 (od 6800 kn; SD), a u taj cjenovni rang može ući i varijanta (od 6800 kn) s jačim procesorom i7-7700HQ, no bez SSD-a (za od oko 700-800 kn se može nabaviti M.2 od 256 GB). Za njega recenzija kaže da ima vrlo čvrstu plastiku na poklopcu tako da se pritiskom ne dobivaju značajna udubljenja, no u hlađenju baš i nije najbolji.

 

Postoji i HP Pavilion Gaming 15 (od 6600 kn s 128 GB SSD + 1 TB HDD; SD; s 256 GB SSD od 6800 kn) koji ima "najsmireniji" izgled, ali kućište mu nije toliko robusno i nisam siguran kakvo mu je točno hlađenje, tj. mislim da nije na razini drugih modela.

 

Mislim da Acer VX5 (od 6500 kn (ima slobodan M.2 utor); s 256 GB SSD + 1TB HDD od 7500 kn) ima najbolje hlađenje u smislu najmanje pojave smanjenja frekvencije CPU-a i GPU-a (kućište se poprilično zagrije...), ali plastika na poklopcu nije toliko snažna kao i kod Lenovo-a.

 

Moj favorit za tvoje potrebe bi bio nešto skuplji Dell 7567 (od 6750 kn s 1 TB SSHD-om (ima slobodan M.2 utor); s 256 GB SSD od oko 7800 kn). Isto kao i kod HP-a i Acer-a se pritiskom na poklopac stvara ulegnuće i od sva 3 prethodna modela ima najlošiji TN zaslon, ali ima odlično hlađenje (vjerujem da s i5 ne bi bilo značajnog CPU "throttle-a" u stress testu), najbolju bateriju i čini se da ima najrobusniju konstrukciju (ako zanemarimo plastiku na poklopcu).

 

Temeljeno na recenzijama:

 

Lenovo Y520

HP Pavilion Gaming 15 / Link 2 (slabiji model)

Acer VX5 / Link 2

Dell 7567 / Link 2

 

Uzeti u obzir da se specifikacije uglavnom razlikuju od ovih što ih ti gledaš (jači/slabiji procesor, RAM, GPU...).

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice