Ultimativna tema za odabir prijenosnika izdvojena tema

poruka: 37.042
|
čitano: 13.456.097
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

pozdrav!

 

molila bih preporuku za laptop do 4000 kn. dijagonala 15,6, namjena za sufranje, filmove, faks.. dakle nikakve igrice ni zahtjevni programi. valjalo bi da radi normalnom brzinom i ne pregrijava se, da je baterija koliko-toliko ok. isto tako, poželjno što dulje jamstvo. hp ne bih jer sam se opekla i sad imam averziju prema njemu, ostalo može. 

 

unaprijed hvala :)

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
dogma25 kaže...

-budzet do 4000 kn.

-dijagonala 15,6 (vise mi nije ni potrebno)

-rezolucija nije bitna (bolje sto veca ali necu cjepidlacit)

-uglavnom ce se koristit kod kuce tako da mi izdrzljivost

baterije nije "must have"

-ne mislim ga koristit za igranje

-bitno mi je da za navedenu cijenu dobijem prosjecan uredaj koji ce me sluzit nekoliko godina (uz mogucu nadogradnju) te da bude relativno brz (filmovi, internet, multitasking...)

-sto bolji pristup komponentama je svakako pozeljan.

 

P.S.

Uvijet je kupnja na American(12 rata,bez kamata), koliko vidim u igri su mi samo Elipso i Technomarket (Zadar)

 


http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=lenovo+g510+i3

http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=probook+i3 - gledaj samo ako ti  je potreban matt ekran, neisplativ je u odnosu na g510 radi manje prostora na hardu, manjeg jamstva i skupljeg produljenja jamstva

Inace prema novome Lenovo bi trebao imati 2, a ne 1 god jamstva za fizicke osobe.

 

Ako zelis FHD rezu razmotri Lenovo z50-70, neznam di je nestala hrpetina z50 modela izmedju 3200 i 4200kn jer mislim da je bilo jeftinijih modela sa FHD i i3 U, ali sto je tu je. Inace taj i5 U procesor je samo malo jaci od i3 M, dok i5 U produljuje bateriju smanjenom potrosnjom.

Sa FHD rezom dodatno razmotri jos jedan z50 model kojeg sam linkao forumasici u ovom postu ispod, iako imam neki osjecaj da nikako ne zelis ici ispod i3.

 

Nacine placanja prouci u ducanima sa nabava.net Preporucujem da ne placas iste laptope u Elipso i Technomarket za npr. 700kn vecu cijenu kako oni uredno znaju dici cijenu, ako mozes platit Americanom preko weba u jednom od ducana sa nabava.net-a.

sandza kaže...

pozdrav!

 

molila bih preporuku za laptop do 4000 kn. dijagonala 15,6, namjena za sufranje, filmove, faks.. dakle nikakve igrice ni zahtjevni programi. valjalo bi da radi normalnom brzinom i ne pregrijava se, da je baterija koliko-toliko ok. isto tako, poželjno što dulje jamstvo. hp ne bih jer sam se opekla i sad imam averziju prema njemu, ostalo može. 

 

unaprijed hvala :)

Sve isto preporucujem kao forumasu u ovom postu iznad. Ako nije bitan pristup ispod poklopca za samostalno ciscenje kao njemu, preporucio bih dodatno jos samo ovog Asusa ili jeftinije Lenovo z50, koji i ima dobar pristup ispod poklopca, al nesto slabiji procesor, no i dalje skroz dobar za surfanje i filmove, a tu je naravno FHD rezolucija zbog kojeg ga i preporucujem. Svi ti laptopi sa U procesorom imaju smanjenu potrosnju i smanjene performanse, ali ni blizu koliko produljenu bateriju u odnosu na M procesore. Te smanjene performanse se vide u igrama i zahtjevnijim programima, upravo za ono za sto se kolko vidim nebi koristio laptop.

 

Edit: eto povratne informacije na ovoj stranici teme da je stedljiv i3 skroz fluidan za normalne radnje, tako da nema brige, a nebi trebalo biti niti sa Pentium 3558U posto je to identican procesor i3 U, samo bez hyperthreadinga, znaci slabiji je za hrpetinu otvorenih tabova i dodatne otvorene programe, tj. multitasking. Otvoreni tabovi na web browseru se po difoltu rjesavaju da se ne loadaju ako nisu oznaceni, jedino ako se pusta par videja simultano, ali to je onda problem vise do internet veze..

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 1:19 (The_Fichek).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
duvnjak5 kaže...

Pozdrav na kraju sam se odlucio na ovog Acera,ekran je prlijep,kvalitetna izrada.Brz i fluidan ali vec lagano razmišljam o nadogradnji RAMA prvo na 6 pa ako ne bude dosta i na 8 gb,sad me zanima jedna stvar posto je moj model DDR3L SODIMM,dal ja sad mogu kupiti bilo koji ram te vrste ili bas imaju neki "posebni" za acera? 

Fala na povratnoj informaciji za pocetak, a mislim da ce i nekome pomoci takva info, pogotovo kad netko sa foruma kaze da je stedljivi i3 fluidan, jer se cesto sumnja u te "stedljive" procesore, pogotovo one ispod i5 U. Vrijedi reci da su ti i3 U procesori prema testovima jaci od ogromne vecine AMD laptop procesora, zapravo samo 3 AMD-a su jaca od stedljivog i3 kod laptopa.

 

Kaj se rama tice treba biti taj ddr3L model da, ovo sodimm mislim da isto oznacava laptop rame, najbolje ti pitati pod temu rama ili jos bolje i brze Roby-a sa foruma. On je nedavno na ovoj temi pricao o nekakvoj novoj Kingston HyperX seriji laptop rama za 30kn van redovne 300kn cijene za 4gb rama, tako da bi ti to moglo bit najbolje. Prvo na 6 pa zatim na 8 gb rama ti se ne isplati posto imas samo 1 slobodni slot, a 2gb rama kosta 200kn.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Naravno da nije stetno imati laptop ukljucen u punjac, nebi da baterija traje beskonacno dugo. Pozeljno je laptop iskljucit iz punjaca samo kad mu je baterija na 100% a ne misli se biti dulje na laptopu, npr. prek noci. Btw. performanse u igricama redovito padaju kad je bilokoji laptop istekan. 860m grafa bi se trebala sama paliti za igre, ali to vjerojatno nije tako jer nisi skinuo drivere za nju sa nvidijne stranice. Kako se grafa sredi da radi za bilosta se radi preko nvidia control panela, lako ces skuzit jednom kad skines drivere. Jos nest, ta NFS rivals igrica je najneoptimiziranija igra za laptope prema notebookchecku, navodno se ne vrti preko 30fps sa bilocim. Mozda je i to bug od stranice. Eto jednom kad sve sredis mozes nam reci i taj info :)

Koliko znam taj NFS rivals je sam developer (EA) zakucao na 30 fps tako da ni sa puno jačim komponentama nema neke velike razlike.

 

                                                                                           


Inaće, kad se očekuje nova pošiljka n550jk, jer je nedavno tu netko napisao da treba doći u par dućana? Očekuje li se možda uskoro i acer v3-772g sa i5 nekim neštedljivim i novom 850m?

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 6:03 (AirLive).
11 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
duvnjak5 kaže...

Pozdrav na kraju sam se odlucio na ovog Acera,ekran je prlijep,kvalitetna izrada.Brz i fluidan ali vec lagano razmišljam o nadogradnji RAMA prvo na 6 pa ako ne bude dosta i na 8 gb,sad me zanima jedna stvar posto je moj model DDR3L SODIMM,dal ja sad mogu kupiti bilo koji ram te vrste ili bas imaju neki "posebni" za acera? 

 

 

EDIT.sad skinuo Specya i on kaze ovo: 

Memory slots

Total memory slots 2

Used memory slots 1

Free memory slots 1

Memory

Type DDR3

Size 4096 MBytes

Channels # Single

DRAM Frequency 799,9 MHz

 

LP

Evo izvoliš http://www.nabava.net/search.php?tp=0&q=HyperX+Impact

 

Preporuka da ne ideš na 2 nego odmah na 4 ili 8GB, sve ukupno 8GB ti je i više nego dovoljno, razmisli i o ssd disku jer je to najbolji nacin ubrzavanja laptopa... 

13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Trebam najpovoljniji laptop bijele boje za filmove i surfanje...pretpostavljam 15'' ne treba mi veći.

Ako možete dat Vaše preporuke za 3 takva modela.

Hvala

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pošto s novim prijenosnikom neću dobiti drivere na cd-u,
zanima me koji je po vama "best" softver za pronalaženje i download pripadajućih drivera.
Odnosno da ga instaliran te da mi skenira čitavo računalo te ponudi drivere za download ?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika

neka me iskusniji isprave, ali po meni nemas sad nesto gro puno drivera:

 

- grafička, odeš na nvidia ili amd, ovisi koju imas i tamo skeniras komp

- matična ista stvar

- wlan (odeš pod devices i vidis koji ti je model i proguglas latest drivers)

- zvuk isto kao wlan al mislim da se s amatičnom više manje svi ostali driveri skinu i instaliraju ako imaju "pack"

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
MasterG kaže...

neka me iskusniji isprave, ali po meni nemas sad nesto gro puno drivera:

 

- grafička, odeš na nvidia ili amd, ovisi koju imas i tamo skeniras komp

- matična ista stvar

- wlan (odeš pod devices i vidis koji ti je model i proguglas latest drivers)

- zvuk isto kao wlan al mislim da se s amatičnom više manje svi ostali driveri skinu i instaliraju ako imaju "pack"

Nemoj zaboravit synapse driver ako imaš multi touch mousepad. Također danas dosta laptopa dolazi sa bluetoothom pa se i to najčešće mora posebno riješiti.

 

Što se softwarea za nalaženje drivera tiče, probaj DriverPack Solution samo idi ekspert mode jer instalira neke bloatware, a kroz ekspert mode to možes maknuti.

13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...

Što se softwarea za nalaženje drivera tiče, probaj DriverPack Solution samo idi ekspert mode jer instalira neke bloatware, a kroz ekspert mode to možes maknuti.

Dal je taj DriverPack Solution free il se plaća?
Odnosno što kažeš na DriverTuner?

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Gale92 kaže...
Shoes kaže...

Što se softwarea za nalaženje drivera tiče, probaj DriverPack Solution samo idi ekspert mode jer instalira neke bloatware, a kroz ekspert mode to možes maknuti.

Dal je taj DriverPack Solution free il se plaća?
Odnosno što kažeš na DriverTuner?

Besplatan je. Stvar je u tome da ja iskreno ne znam kolko koji driver pack valja jer ne koristim te driver packove nego idem po stranicama kao što ti je MasterG preporucio jer se zna desiti da te driver packove ljudi koji su ih napravili ne updajtaju često, a neki ti i instaliraju malware na PC.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
The_Fichek kaže...

Dobra je stvar ako bi mu laptop bio pretezito u stanu, doma di vec. Ovak za nosat ga do faksa svaki dan vamo tamo i nije nest najbolji, jer i adapter tezi pol kile. Mozda bolje da ga samo pitas bi li htio laksi prijenosnik sa duljim trajanjem baterije bez punjaca ili veci, a jaci laptop (prvenstveno jaci za igre, nesto jaci za CAD programe i sl. ako bi se sluzio time..) s kojim bi trebao nosit punjac ak bi ga koristio prek 2-max.3h na faksu. Sa stedljivim i5 i tako kvalitetnijim 15.6" laptopom u tom rangu to ide do 6h.

Znaci uzeo bi on laptop a da mu bude 17' i malo jaci za igre itd da bude kvalitetan u rangu od 4500 do 5000 pa neznam da li uzmem onog acera njemu ili mozda http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-dell-inspiron-5748-core-i5-4210u-dvdrw-8gb-1000gb-hd-graphics-17-3-led-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-srebrno&option=artikl&id_artikl=014.640.080

12 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hrvojeee kaže...

Molim Vas preporuku laptopa do 3000 kn.

 

Koristio bih ga za MS Office, Internet, društvene mreže, gledanje filmova, i nekakve projektiće za školu..

Volio bih da laptop radi fluidno, da nema problema sa pokretanjem filmova...

 

Je li to uopće moguće u tom cijenovnom rangu ?

 

Hvala

 

Bi li ovo zadovoljavalo kriterije navedene iznad ?

Asus X551CA-SX008D

http://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-asus-x551casx008d/75676

 

hvala.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 13:49 (Hrvojeee).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Asus K550LNV
Intel Core i7 4510U 2.0GHz
8GB
1TB
DVDRW DL
FreeDOS
15.6" Full HD
nVidia GeForce GT840 2GB
P/N: K550LNV-DM387D
5399,00kn

jel se ovo isplati vise neg Z50-70 sa i7 od lenovo-a zbog ekrana ak je bolji ovaj od asusa

http://www.tl-wr703n.blogspot.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 15:21 (fpopic).
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

trazim laptop prvenstveno za igrice (PES, FIFA, GTA) i internet, do najvise 4200.. svi hvale lenovo g 510 ali ga nema u ponudi i nezna se kad ce ga dobit opet.. pa mi je izbor pa na ASUS X550LN-XO006D, u je model jer nisam nasa sa m, a podjednakom grafickom
Specifikacije: Zaslon: 15.6"; HD LED 1366x768
Procesor: Intel Core i5 4200u
Radna memorija: 6GB DDR3
Tvrdi disk: 750GB 5400rp
Grafička: nVidia GeForce GT840m 2GB
OS: FreeDOS

ako neko ima nesto drugo, bolje samo nek stavi
Hvala :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 17:56 (jure23).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

http://www.robot.hr/informatika/laptopi/laptopi-1/6150/notebook-hp-255-g3-j4r73ea

 

Jel se može nać što bolje od ovoga za istu cijenu?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Pozdrav! Kupujem laptop, ali baš i ne pratim mobilni hardware pa sam neodlučan između dvije kombinacije.

Laptop kupujem da mi zamjeni desktop, na njemu bi radio lakše programiranje za faks i neki srednji gaming (znači novije igre ali nije mi cilj igrat na max postavkama samo bi htio u prosjeku 60fps pri 1080p na low/medium presetu).

8 i5 4210H + GTX 860M 4GB GDDR5
1 i7 4710HQ + GTX 850M 2GB GDDR3
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TibzzX kaže...

Pozdrav! Kupujem laptop, ali baš i ne pratim mobilni hardware pa sam neodlučan između dvije kombinacije.

Laptop kupujem da mi zamjeni desktop, na njemu bi radio lakše programiranje za faks i neki srednji gaming (znači novije igre ali nije mi cilj igrat na max postavkama samo bi htio u prosjeku 60fps pri 1080p na low/medium presetu).

Pretpostavljam da ti je ova prva opcija lenovo ideapad y50? Ako je nemoj uzeti onaj sa Win8.1 i 1080p rezolucijom. Uzmi onaj sa 4k ekranom i bez Windowsa, dođe jeftinije i dobiš puno bolji ekran. Ako neznaš gdje nabavit aktivirane Windowse besplatno pošalji mi privatnu poruku

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 18:02 (Shoes).
13 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Ajd mi preporučite nešto do 4000 kn, da je ekran 15", vrsta ekrana i trajanje baterije mi nije bitno, naravno bez windowsa, laptop bi sluzio za faks (matlab i slične gluposti) te surfanje internetom i gledanje filmova. Ponekad bi mozda zaigrao neku igricu, ali naravno ne mislim na nekim max detaljima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 18:12 (testerica).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Shoes kaže...
Pretpostavljam da ti je ova prva opcija lenovo ideapad y50? Ako je nemoj uzeti onaj sa Win8.1 i 1080p rezolucijom. Uzmi onaj sa 4k ekranom i bez Windowsa, dođe jeftinije i dobiš puno bolji ekran. Ako neznaš gdje nabavit aktivirane Windowse besplatno pošalji mi privatnu poruku

Je, dobro si pretpostavio. Uzet ću preko frendove firme pa ću vidjet što će biti dostupno, oba ekrana su super kako vidim po recenzijama i ne planiram gledati sadržaj iznad 1080p tako da mi je sve iznad realno nepotrebno ali ako bude dostupan uzet ću 4K verziju jer mi se više isplati. Win imam free preko faksa odnosno Dreamsparka tako da mi je to najmanji problem.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
TibzzX kaže...
Shoes kaže...
Pretpostavljam da ti je ova prva opcija lenovo ideapad y50? Ako je nemoj uzeti onaj sa Win8.1 i 1080p rezolucijom. Uzmi onaj sa 4k ekranom i bez Windowsa, dođe jeftinije i dobiš puno bolji ekran. Ako neznaš gdje nabavit aktivirane Windowse besplatno pošalji mi privatnu poruku

Je, dobro si pretpostavio. Uzet ću preko frendove firme pa ću vidjet što će biti dostupno, oba ekrana su super kako vidim po recenzijama i ne planiram gledati sadržaj iznad 1080p tako da mi je sve iznad realno nepotrebno ali ako bude dostupan uzet ću 4K verziju jer mi se više isplati. Win imam free preko faksa odnosno Dreamsparka tako da mi je to najmanji problem.

Neznam koje recenzije si čitao, ali za FHD ekran Ameri govore da nije dobar

12 godina
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Pozz, trazim prijenosnika za mog prijatelja koji krece studirati...max.cijena je 4500 kn. Sluzio bi za word,preglednik,filmove i pokoja igra. Trazim najbolje do 4500 kn. Hvala.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
pinc123 kaže...
Pozz, trazim prijenosnika za mog prijatelja koji krece studirati...max.cijena je 4500 kn. Sluzio bi za word,preglednik,filmove i pokoja igra. Trazim najbolje do 4500 kn. Hvala.

Možda ovako nešto: http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.c59c667c53a44917a0b4432307872c88.hp-probook-450-intel-core-i5-4200m-2-50ghz-4gb-500gb-dvdrw-dl-w8-15-6-hd-amd-radeon-hd8750m-1gb-hp-torba-p-n-f0y18ea.aspx. U tvom slučaju bih stavio čvršće kućište, dobru tipkovnicu i mat ekran ispred par % jačih komponenata koje bi dobio s nekim drugim modelom. IMHO, naravno.

12 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Darmarko kaže...
pinc123 kaže...
Pozz, trazim prijenosnika za mog prijatelja koji krece studirati...max.cijena je 4500 kn. Sluzio bi za word,preglednik,filmove i pokoja igra. Trazim najbolje do 4500 kn. Hvala.

Možda ovako nešto: http://www.mikronis.hr/detalji_proizvoda.c59c667c53a44917a0b4432307872c88.hp-probook-450-intel-core-i5-4200m-2-50ghz-4gb-500gb-dvdrw-dl-w8-15-6-hd-amd-radeon-hd8750m-1gb-hp-torba-p-n-f0y18ea.aspx. U tvom slučaju bih stavio čvršće kućište, dobru tipkovnicu i mat ekran ispred par % jačih komponenata koje bi dobio s nekim drugim modelom. IMHO, naravno.

Ja sam gledao ovakvo nesto https://www.hgshop.hr/artikl.aspx?lid=193452 , sta mislite o ovome?

10 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

Molim Vas za mišljenje o Acer e5-771g-37rx laptopu. 

 http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-acer-e5-771g-37rx-nx-mnvex-023-core-i3-4030u-dvdrw-4gb-1000gb-geforce-gt-840m-17-3-led-full-hd-kamera-lan-hdmi-usb-3-0-linux&option=artikl&id_artikl=014.650.088

Potreban za faks - office alati, photoshop, gledanje filmova, surfanje, poneka igra al one i nisu toliko bitne. Raspolažem sa nekih 4000 kuna, ali ako je moguće dobiti nešto bolje malo skuplje preporučite.
HITNO potrebno mišljenje jer moram u sljedećih dan-dva kupiti. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Ultimativna tema za odabir prijenosnika

zbog toga sto fifa ne moze na i5(dvije jezgre), moram na i7. koji je najbolji laptop sa i7 do 7.5k otprilike?

''Kakva bi tišina nastala kad bi ljudi govorili samo ono što znaju.'' (c) Čapek
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Sp0rZ kaže...
The_Fichek kaže...

Dobra je stvar ako bi mu laptop bio pretezito u stanu, doma di vec. Ovak za nosat ga do faksa svaki dan vamo tamo i nije nest najbolji, jer i adapter tezi pol kile. Mozda bolje da ga samo pitas bi li htio laksi prijenosnik sa duljim trajanjem baterije bez punjaca ili veci, a jaci laptop (prvenstveno jaci za igre, nesto jaci za CAD programe i sl. ako bi se sluzio time..) s kojim bi trebao nosit punjac ak bi ga koristio prek 2-max.3h na faksu. Sa stedljivim i5 i tako kvalitetnijim 15.6" laptopom u tom rangu to ide do 6h.

Znaci uzeo bi on laptop a da mu bude 17' i malo jaci za igre itd da bude kvalitetan u rangu od 4500 do 5000 pa neznam da li uzmem onog acera njemu ili mozda http://www.links.hr/?naziv=prijenosno-racunalo-dell-inspiron-5748-core-i5-4210u-dvdrw-8gb-1000gb-hd-graphics-17-3-led-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-0-linux-srebrno&option=artikl&id_artikl=014.640.080

Acer je ne samo kvalitetniji nego i jaci, a ogromna mana tog Della je sto nema zasebnu graficku u tom rangu, znaci igranje 0 bodova. Kupi mu v3-772g dok je jos na akciji, bit ce zadovoljan. Jedina bolja stvar je isti acer, ali sa 850m grafickom iz njemacke za tak negdje 5000kn, mozda nesto vise sa carinom cime vec. Gledas amazon.de, idealo.de (njemacka nabava.net) itd. ako si zainteresiran za kupnju vani.

10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cod2playahhh kaže...

zbog toga sto fifa ne moze na i5(dvije jezgre), moram na i7. koji je najbolji laptop sa i7 do 7.5k otprilike?

i5 ustvari ima 4 jezgre, guglaj "hyperthreading" .......

16 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
cod2playahhh kaže...

zbog toga sto fifa ne moze na i5(dvije jezgre), moram na i7. koji je najbolji laptop sa i7 do 7.5k otprilike?

Ne vjerujem da je ovo istina.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.9.2014 20:20 (BMT).
10 godina
offline
Re: Ultimativna tema za odabir prijenosnika
Hrvojeee kaže...
Hrvojeee kaže...

Molim Vas preporuku laptopa do 3000 kn.

 

Koristio bih ga za MS Office, Internet, društvene mreže, gledanje filmova, i nekakve projektiće za školu..

Volio bih da laptop radi fluidno, da nema problema sa pokretanjem filmova...

 

Je li to uopće moguće u tom cijenovnom rangu ?

 

Hvala

 

Bi li ovo zadovoljavalo kriterije navedene iznad ?

Asus X551CA-SX008D

http://www.protis.hr/products/details/prijenosno-racunalo-asus-x551casx008d/75676

 

hvala.

Laptop za tu namjenu prakticki mozes za 2000kn kupit i preporucio bih E5 Acer onda ili Lenovo g30-70 ili HP ako zelis matt ekran: lista

Ako zelis neki malo jaci odabir za bilokakvo jace koristenje u buducnosti nekaj sa i3 je sigurniji odabir i onda si dobro gledao, a ovdje imas punu listu: lista2

Preporucujem da sta got uzeo pogledas u ducanu kak izgleda sa upaljenim ekranom, znaci moras gledati laptope sa windowsima u izlogu. Za E5 Acer za 2000kn sam se sam uvjerio da ima odlican ekran za taj rang, za ostale neznam. Lenovo ima najbolji pristup komponentama za samostalno ciscenje i nadogradnju ako te to zanima i prema novome ima 2 god jamstva. Produljenje jamstva na 3g je za 150-200kn jeftinije kod lenova i acera nego kod asusa. To produljenje jamstva mozes produljit dok ne krene zadnji mjesec redovnog jamstva. HP je los sa jamstvom, zato ti rekoh da ga gledas samo ak oces matt ekran. Za kraj, ako mislis slucajno kakve igre zaigrat, onda imas HP jedan best buy: klik

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice