TP-LINK wifi extenter i powerline - problem

poruka: 8
|
čitano: 1.987
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
TP-LINK wifi extenter i powerline - problem

Imam slijedeći problem.

 

Koristim TP-LINK TL-WA850RE u sobi koji je spojen na powerline adapter mrežnim kabelom u sobi. Powerline je spojen sa glavnim routerom u dnevnom.

Problem je taj što mi je brzina u sobi jako loša iako na TP-u signal skoro pun. Spojen je kao wifi extenter u postavkama.

 

Na kompu mi je signal pun kada sam spojen na taj TP-LINK, ali na speedtestu je brzina 1mbps.

 

Je li tako ok što sam ga spojio preko powerline adaptera? Ili da pokušam s nekim drugim extenderom?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
online
Re: TP-LINK wifi extenter i powerline - problem
Pero Dinamit kaže...

Imam slijedeći problem.

 

Koristim TP-LINK TL-WA850RE u sobi koji je spojen na powerline adapter mrežnim kabelom u sobi. Powerline je spojen sa glavnim routerom u dnevnom.

Problem je taj što mi je brzina u sobi jako loša iako na TP-u signal skoro pun. Spojen je kao wifi extenter u postavkama.

 

Na kompu mi je signal pun kada sam spojen na taj TP-LINK, ali na speedtestu je brzina 1mbps.

 

Je li tako ok što sam ga spojio preko powerline adaptera? Ili da pokušam s nekim drugim extenderom?

 Kolika ti je brzina na powerlineu na koji je  spojen extender? I zasto extender ako vec imas powerline u sobi? Ako zelis brzinu prebaci ga na access point mode.....

16 godina
offline
Re: TP-LINK wifi extenter i powerline - problem

Želim u sobi wifi isto. Ovo nije dobro spojeno pa tražim rješenja.

 

Da TP stavim u AP mode? Idem probati.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
online
Re: TP-LINK wifi extenter i powerline - problem
Pero Dinamit kaže...

Želim u sobi wifi isto. Ovo nije dobro spojeno pa tražim rješenja.

 

Da TP stavim u AP mode? Idem probati.

 Extender mod ti je da uredjaj hvata wifi i salje ga dalje a ako ti je povezan kablom onda treba staviti u access point mod i isto imas wifi ali u punoj brzini. Extender mod ti daje manje od pola brzine....

16 godina
offline
Re: TP-LINK wifi extenter i powerline - problem
Ma ja sam glup. Cijelo vrijeme mislio da ako spojim kabel iz powerlinea u extender da cu imati pun signal.
Nisam ni istrazivao to previse jer dok nisam radio od kuce jacina mi nije ni bila toliko bitna za surfanje preko mobitela.

Uzeo sam novi tp-link powerline (AV600 kit) koji u sebi ima wifi tako da imam pun signal sada.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 1 hvala 0
5 godina
online
Re: TP-LINK wifi extenter i powerline - problem
Pero Dinamit kaže...
Ma ja sam glup. Cijelo vrijeme mislio da ako spojim kabel iz powerlinea u extender da cu imati pun signal.
Nisam ni istrazivao to previse jer dok nisam radio od kuce jacina mi nije ni bila toliko bitna za surfanje preko mobitela.

Uzeo sam novi tp-link powerline (AV600 kit) koji u sebi ima wifi tako da imam pun signal sada.

 Imaces jacinu signala ali neces imati brzinu ;)

16 godina
offline
Re: TP-LINK wifi extenter i powerline - problem

Brzinu imam kakvu imam skoro kao i preko routera, nešto je niža ali ja sam zadovoljan. 30ak mbps preko glavnog routera, preko powerlinea oko 25mbps.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
5 godina
online
Re: TP-LINK wifi extenter i powerline - problem
Pero Dinamit kaže...

Brzinu imam kakvu imam skoro kao i preko routera, nešto je niža ali ja sam zadovoljan. 30ak mbps preko glavnog routera, preko powerlinea oko 25mbps.

 Pricam na izlazu iz extendera.... Imao bi pun signal ali bi brzina bila u najboljem slucaju nesto manja od 50%. Inace ti extenderi su zadnje sto bi ja koristio... Ako bi morao ici na tu opciju uvijek bih kupio dva najjeftinija acces pointa od kojih bi jedan bio u client modu da prima wifi i prosledjuje ga drugom preko lan kabela a drugi bi bio u Access point modu i sla dalje wifi signal. Mozda nezgrapno ali daleko pouzdanije i imao bi punu brzinu....

Al bitno da si rijesio....

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice