T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.370
|
čitano: 6.308.590
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
T-Com Internet

Polako momci ako su kablovi na krovu, stići će optika.Ako ste do sada mogli čekati...strpljen spašen 

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet

Tako sam i ja potpisao u 12mj optiku ali se radovi otegli do pocetka 3mj ove godine i cim su decki zavrsili do kraja ...kroz 3 dana dosli tcomovci i spojili...ugovor ti ide tek kad tcom spoji i pusti uslugu....

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
froxie24 kaže...

Na hakomovoj stranicu u raspravu je pušten "Prijedlog Odluke o izmjenama Standardne ponude Hrvatskog Telekoma d.d. za uslugu uslugu veleprodajnog širokopojasnog pristupa (BSA)"

...

 Kada će to postati dostupno? Iznimno me raduje, mogu reći da mi je i dan parcijalno poboljšalo.

 Ne zna se točno, prvo mora završiti javna rasprava pa dok HT službeno objavi dokument na svojim stranicama, no nadam se već početkom ljeta. I mene raduje jer su mi dali Speedport Plus koji podržava supervectoring što znaći ako sve bude kako treba min 100mbps na FTTC/VDSL mi ne gine. :D

 

Zanimljiv mi je ovaj razred do 60/40mbps to je sadašnjih 60/10mbps max kojeg imaju u ponudi za VDSL. Izgleda da je ipak moguće imati veće upload brzine preko VDSL-a. 

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...

 

Zanimljiv mi je ovaj razred do 60/40mbps to je sadašnjih 60/10mbps max kojeg imaju u ponudi za VDSL. Izgleda da je ipak moguće imati veće upload brzine preko VDSL-a. 

 Ja sam na 35/5 s Speedport 931 VII ali onim kakvog su davali poslovnim korisnicima (bolja varijanta), router pokazuje max linije nekih 40/6 s tim da je nekada moglo i više, ali linija degradira (3 "praznine" do moje kuće su nove kao i nova instalacija; cat6 od tavana do routera). Što misliš, što mogu očekivati, barem tih 60/40? Iskreno, bio bih zadovoljan i s 50/10, barem neko vrijeme. Ovih 5Mbps uploada što se zaguše kada se gura konstantnih 3,5Mbps mi je debelo premalo, niti mogu pošteno streamati niti raditi dobar cloud backup.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
4 godine
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...
froxie24 kaže...

 

Zanimljiv mi je ovaj razred do 60/40mbps to je sadašnjih 60/10mbps max kojeg imaju u ponudi za VDSL. Izgleda da je ipak moguće imati veće upload brzine preko VDSL-a. 

 Ja sam na 35/5 s Speedport 931 VII

 ZTE. Ne Speedport nego ZTE. Ja ga imam i dobar je.

9 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
191x7 kaže...
froxie24 kaže...

 

Zanimljiv mi je ovaj razred do 60/40mbps to je sadašnjih 60/10mbps max kojeg imaju u ponudi za VDSL. Izgleda da je ipak moguće imati veće upload brzine preko VDSL-a. 

 Ja sam na 35/5 s Speedport 931 VII

 ZTE. Ne Speedport nego ZTE. Ja ga imam i dobar je.

 

Nemam ja ZTE. Vec Speedport Plus. Ok je samo mi ide na živce kad se nekad na random reconnecta. Mislim ok je kad ne radim ništa ali kad streamam ili igram nešto onda mi digne tlak. Ali dobro rijetko je to. Samo ne kuzim zasto ako vec moraju napraviti reconnect, nisu napravili u sustavu neki monitoring protoka podataka pa kad nema toka tek onda sustav da napravi reconnect. 

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
froxie24 kaže...
zelenapaprika kaže...
191x7 kaže...
froxie24 kaže...

 

Zanimljiv mi je ovaj razred do 60/40mbps to je sadašnjih 60/10mbps max kojeg imaju u ponudi za VDSL. Izgleda da je ipak moguće imati veće upload brzine preko VDSL-a. 

 Ja sam na 35/5 s Speedport 931 VII

 ZTE. Ne Speedport nego ZTE. Ja ga imam i dobar je.

 

Nemam ja ZTE. Vec Speedport Plus. Ok je samo mi ide na živce kad se nekad na random reconnecta. Mislim ok je kad ne radim ništa ali kad streamam ili igram nešto onda mi digne tlak. Ali dobro rijetko je to. Samo ne kuzim zasto ako vec moraju napraviti reconnect, nisu napravili u sustavu neki monitoring protoka podataka pa kad nema toka tek onda sustav da napravi reconnect. 

 Čovjek je napisao: "Ja sam na 35/5 s Speedport 931 VII", a to ne postoji. Postoji ZTE 931 VII i ja ga ima već 6. godinu otkako sam prešao na VDSL.

 

Ma nisu ti takvi routeri previše napredni. Zato sam ja zadovoljan s ovim ZTE-om koji dobro drži vezu. I on se nekada ne uspije sinkronizirati s centralom (to mi se dogodilo nedavno), ali inače ne znam ni da postoji jer uredno radi svoj posao. 

 

O Speedportu sam se bogme načitao na ovom forumu...

16 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
191x7 kaže...
froxie24 kaže...

 

Zanimljiv mi je ovaj razred do 60/40mbps to je sadašnjih 60/10mbps max kojeg imaju u ponudi za VDSL. Izgleda da je ipak moguće imati veće upload brzine preko VDSL-a. 

 Ja sam na 35/5 s Speedport 931 VII

 ZTE. Ne Speedport nego ZTE. Ja ga imam i dobar je.

 Tako je, isprike. Speedport su bili ona dva što ništa ne valjaju, nešto AC. Kada sam ja dobio ovaj ZTE novi Speedport Plus je imao problema gadnih, a koliko znam na njemu su zaključali tonu opcija.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
9 godina
offline
T-Com Internet

Puca mi mreža kada skidam nešto s torrentima preko gigabox-a, može li se to kako preskočiti?

Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
polymer1234 kaže...

Puca mi mreža kada skidam nešto s torrentima preko gigabox-a, može li se to kako preskočiti?

 Definirajte '' puca ''. Jel nestane interneta ili šta?

LP
10 godina
offline
T-Com Internet

Pozdrav, imam ovi hibridni ruter skupa sa tv-om i telefonom fiksnim i naime mogu imati samo 100gb brzog interneta. Je li to zaista tako ili me ovi iz t-coma "agenti" prave budalom. Vidim na njihovim stranicama daju 300+ gb, a ja uz to preplaćujem uslugu 360kn te sam korisnik njihovih usluga od kad je interneta i telefona, min 15 godina. Je li se može tu izvući nešto bolji ugovor, povoljnija cijena, bolji net ili je to sve mrtva trka sa njihovom korisničkom nesposobnom službom. Hvala unaprijed.

Gamer
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nakon 10-20 sekundi nestane internet, moram restartat ruter i pauzirat torrente da bi radilo kak spada

7 godina
offline
Re: T-Com Internet
mirko111222 kaže...

Pozdrav, imam ovi hibridni ruter skupa sa tv-om i telefonom fiksnim i naime mogu imati samo 100gb brzog interneta. Je li to zaista tako ili me ovi iz t-coma "agenti" prave budalom. Vidim na njihovim stranicama daju 300+ gb, a ja uz to preplaćujem uslugu 360kn te sam korisnik njihovih usluga od kad je interneta i telefona, min 15 godina. Je li se može tu izvući nešto bolji ugovor, povoljnija cijena, bolji net ili je to sve mrtva trka sa njihovom korisničkom nesposobnom službom. Hvala unaprijed.

 To hibrid sra*e ima limit 100gb nakon toga ti pada na brzinu parice.. Gigabox ti je tih 300+gb.

5 godina
offline
T-Com Internet

191x7 , froxie24 

 

"Prijedlog Odluke o izmjenama Standardne ponude Hrvatskog Telekoma d.d. za uslugu uslugu veleprodajnog širokopojasnog pristupa (BSA)"

 

Da li sam ja dobro shvatio da cemo mi koji imamo neke shit brzine ( tipa ja 20/2 ) moci imati nesto malo vecu brzinu?

vrijedi li to za cijelu hrv ili?

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: T-Com Internet
Li0nHeart kaže...
mirko111222 kaže...

Pozdrav, imam ovi hibridni ruter skupa sa tv-om i telefonom fiksnim i naime mogu imati samo 100gb brzog interneta. Je li to zaista tako ili me ovi iz t-coma "agenti" prave budalom. Vidim na njihovim stranicama daju 300+ gb, a ja uz to preplaćujem uslugu 360kn te sam korisnik njihovih usluga od kad je interneta i telefona, min 15 godina. Je li se može tu izvući nešto bolji ugovor, povoljnija cijena, bolji net ili je to sve mrtva trka sa njihovom korisničkom nesposobnom službom. Hvala unaprijed.

 To hibrid sra*e ima limit 100gb nakon toga ti pada na brzinu parice.. Gigabox ti je tih 300+gb.

 Gigabox se isto može uključiti umjesto ovog hibrid sranja? Kako to funkcionira uopće?

Gamer
7 godina
offline
Re: T-Com Internet

Hibridbox kombinira postojeći signal putem žice s 4G mobilnim signalom. 100 GB prometa dobivate početkom svakog mjeseca. Nakon potrošenih 100 GB nastavljate surfati neograničeno brzinom postojećeg kućnog interneta koja se zbraja s dodatnih do 5 Mbit/s mobilnog interneta. To je s njihove stranice, i to daju samo onima koji ne mogu imati vise od 20Mbit/s preko parice. S tim dok sam ga ja koristio brzina je bila limitirana na 30/5, nezz kako je sad. Gigabox ti je nesto kao A1 flatbox, nema parice i sve ide preko 4g.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 1:08 (Li0nHeart).
10 godina
offline
Re: T-Com Internet

Morao bi viditi tu nešto jer treba mi skupa sve to sa tv-om i telefonom a sad da uzimam samo internet posebno pa posebno tv i telefon mi se i ne isplati. Iako i sad plaćam 360kn, što isto smatram previše .

Gamer
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
aloevera13 kaže...

191x7 , froxie24 

 

"Prijedlog Odluke o izmjenama Standardne ponude Hrvatskog Telekoma d.d. za uslugu uslugu veleprodajnog širokopojasnog pristupa (BSA)"

 

Da li sam ja dobro shvatio da cemo mi koji imamo neke shit brzine ( tipa ja 20/2 ) moci imati nesto malo vecu brzinu?

vrijedi li to za cijelu hrv ili?

 U biti ne.
To će imati veće brzine samo oni korisnici koji su bliži centrali i imaju mogučnost vectoringa,gfast-a ili imaju veću marginu

5 godina
offline
Re: T-Com Internet

Nazalost tako sam i ja nasao neke grafove danas ujutro..

Ja sam taman nekih 800 metara od centrale u najboljem slucaju, a u najgorem 1.1km.. :(

4 godine
offline
Re: T-Com Internet
aloevera13 kaže...

Nazalost tako sam i ja nasao neke grafove danas ujutro..

Ja sam taman nekih 800 metara od centrale u najboljem slucaju, a u najgorem 1.1km.. :(

 Imaš različita tehnička pomagala koja bi mogla poboljšati situaciju, ali ne znam koliko je to moguće napraviti kod nas: https://www.positronaccess.com/archive-upload/BRX-VDSL2-Datasheet.pdf

 

 

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
zelenapaprika kaže...
aloevera13 kaže...

Nazalost tako sam i ja nasao neke grafove danas ujutro..

Ja sam taman nekih 800 metara od centrale u najboljem slucaju, a u najgorem 1.1km.. :(

 Imaš različita tehnička pomagala koja bi mogla poboljšati situaciju, ali ne znam koliko je to moguće napraviti kod nas: https://www.positronaccess.com/archive-upload/BRX-VDSL2-Datasheet.pdf

 

 

 To je za nas svemirski brod

 

9 godina
offline
T-Com Internet

Ne kuzim sto bi tu tocno bilo sci-fi? Ocito smatraju da im je ulaganje u ovako nesto nepotrebno

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 18:38 (sandokan111).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ocito ne vide profit u tome. Kompanije uvijek prvo gledaju profit a tek onda korist za korisnike.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Evo pogledajte razmjer cijena ADSL-a kod nas i u Njemackoj.
https://www.telekom.de/festnetz/tarife-und-optionen/internet-dsl
Isti vlasnik a cijene skoro pa duple

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gnjili kaže...

Evo pogledajte razmjer cijena ADSL-a kod nas i u Njemackoj.
https://www.telekom.de/festnetz/tarife-und-optionen/internet-dsl
Isti vlasnik a cijene skoro pa duple

 U pravu si puno skuplje u Njemačkoj

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Gnjili kaže...

Evo pogledajte razmjer cijena ADSL-a kod nas i u Njemackoj.
https://www.telekom.de/festnetz/tarife-und-optionen/internet-dsl
Isti vlasnik a cijene skoro pa duple

Tješi me da naši barem ne naplaćuju hibrid :)

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
8 godina
offline
Re: T-Com Internet
galinjo24 kaže...

Tako sam i ja potpisao u 12mj optiku ali se radovi otegli do pocetka 3mj ove godine i cim su decki zavrsili do kraja ...kroz 3 dana dosli tcomovci i spojili...ugovor ti ide tek kad tcom spoji i pusti uslugu....

 Tako je prijavelju! Ja sam potpisao novi ugovor u listopadu i trebalo je 30.11. biti uvedeno. Jos se ceka, tj. nisu mi uveli pa jos ide stari ugovor dok ne uvedu.

16 godina
offline
T-Com Internet

Et`mene.....

 

da ne duljim.....

imam 100/20 istekao UO davno..

Ruter stao... zvao SZK i sredili su problem...

Sad imam na Speedportu Plusu novi firmware :09022001.00.032T2

prije je bio 030HT.....

Nakon intervencije imam 210/150..... fijuuuu

Sutra zovem, da ne bude zabune, nisam trazio povecanje nego da osposobe ruter. Ja vise nemam zivaca oko rutera. Neka tehniicari to odrade.

Eto kratko i jasno....

Novi firmware i opet belaj...... dokle ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

Et`mene.....

 

da ne duljim.....

imam 100/20 istekao UO davno..

Ruter stao... zvao SZK i sredili su problem...

Sad imam na Speedportu Plusu novi firmware :09022001.00.032T2

prije je bio 030HT.....

Nakon intervencije imam 210/150..... fijuuuu

Sutra zovem, da ne bude zabune, nisam trazio povecanje nego da osposobe ruter. Ja vise nemam zivaca oko rutera. Neka tehniicari to odrade.

Eto kratko i jasno....

Novi firmware i opet belaj...... dokle ?

 

Vjerojatno su ti aktivirali besplatnu promo opciju 3 mjeseca 200/100.

Kad isteknu 3mj deaktivirat će ti se samo i neće naplaćivati.

Ne brini i uživaj.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Jebodiah kaže...

Et`mene.....

 

da ne duljim.....

imam 100/20 istekao UO davno..

Ruter stao... zvao SZK i sredili su problem...

Sad imam na Speedportu Plusu novi firmware :09022001.00.032T2

prije je bio 030HT.....

Nakon intervencije imam 210/150..... fijuuuu

Sutra zovem, da ne bude zabune, nisam trazio povecanje nego da osposobe ruter. Ja vise nemam zivaca oko rutera. Neka tehniicari to odrade.

Eto kratko i jasno....

Novi firmware i opet belaj...... dokle ?

 Svašta sam čuo al da se ljudi žale na bolju brzinu još nisam

LP
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice