T-Com Internet izdvojena tema

poruka: 19.363
|
čitano: 6.301.551
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
fila2208 kaže...
Hexfire kaže...
Najjednostavnije je poslati zahtjev za raskid ugovora ako nisi pod ugovorom. Zvati će te sigurno.

 Gdje to tražim pls da im pošaljem, moram mail ili kako.

danas ću snjušit iskon da vidim pa da pređem kad su takva stoka.

Zahtjev za trajno isključenje usluga u nepokretnoj mreži

 

Ispuniš i pošalješ im na navedeni mail, pričekaš da se netko javi. Barem je tako funkcioniralo dosad. Javi ti se ona famozna služba za savjetovanje korisnika koja nudi posebne pogodnosti. Posebno ih motivira ako veliš da prelaziš na A1.

 

Ili se dogovori s Iskonom da ideš kod njih pa će te T-com zvati nakon što dobe od Iskona zahtjev za prebacivanje.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Wox kaže...
guls kaže...

Potraži, čini mi se super ponuda.

 Što im znači ovo 700 sati najkvalitetnijeg sadržaja. Čini mi se premalo. Jer od ih 700 ono što mene zanima je možda 50 sati. Ili to znači da uz tih 700 ima još 7000 sati malo manje kvalitetnog sadržaja  i još 70000 sati nekvalitetnog sadržaja ?

 To znači da u jednom mjesecu ne možeš odgledati više od 700h TV sadržaja. Jer umreš.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Hexfire kaže...
Wox kaže...
guls kaže...

Potraži, čini mi se super ponuda.

 Što im znači ovo 700 sati najkvalitetnijeg sadržaja. Čini mi se premalo. Jer od ih 700 ono što mene zanima je možda 50 sati. Ili to znači da uz tih 700 ima još 7000 sati malo manje kvalitetnog sadržaja  i još 70000 sati nekvalitetnog sadržaja ?

 To znači da u jednom mjesecu ne možeš odgledati više od 700h TV sadržaja. Jer umreš.

 Čovjeće. A ja odugovlačio sa uvođenjem  IPTV televizije jer svi reklamiraju tih 700 sati kvalitetnog sadržaja. I stalno si zamišljam kako ću to odgledati u par mjeseci i što onda .

shit happens too often
Poruka je uređivana zadnji put pet 15.11.2019 17:33 (Wox).
16 godina
offline
Re: T-Com Internet
Marijano22 kaže...
Wox kaže...
Marijano22 kaže...

Služeći se s cjenikom kojeg je prije par dana objavio Antropofob, uspio sam s HT-om dogovoriti produženje ugovora za MAX3 paket po super uvjetima.

Znači, suma sumarum je sljedeća:

 

MAX3 paket = 209,00 kn

- neograničeni pozivi u mreži,

- neograničeni internet,

- osnovni paket MAX TV-a.

+ dodatno:

- Max Sport Plus paket = 44,50 kn

 

Ukupno = 253,50 kn na 24 mjeseca. Moram reći da nikad manje nisam plaćao navedeno.

Dodatno ću još i dobiti bon od Sancta Domenice u iznosu od 300 kn.

 

Zahvaljujem forumašu Antropofobu na objavljenom cjeniku, riješio si me ogromnih briga, jer čekam nekakvu dobru ponudu za produženje već 2 mjeseca otkad mi je istekao ugovor. 

 

 

 Imam samo jedno pitanje ako može jer ja plaćam puno više:

Da li je to iznos sa PDV-om ili bez i da li je ugovor u magenti ili ne ?

 Da, iznos je s PDV-om.

 

Može to malo detaljnije molim, ako ne tu onda na privatnu poruku..

Trebao bi aktivirati za frenda, kojem je istekao ugovor, neki paket pa mi se čini da je ovo odlično.

Imam skinute te Posebne ponude na PC-u ali ne kužim kako to upotrijebiti kod razgovora za agentom ili s kim već?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
djigibao kaže...

 

Može to malo detaljnije molim, ako ne tu onda na privatnu poruku..

Trebao bi aktivirati za frenda, kojem je istekao ugovor, neki paket pa mi se čini da je ovo odlično.

Imam skinute te Posebne ponude na PC-u ali ne kužim kako to upotrijebiti kod razgovora za agentom ili s kim već?

Ma ja sam u biti skinuo taj cjenik i screenshotao ponudu gdje je naveden taj Max3 paket za 209,00 kn i voucher os SD-a i proslijedio to korisničkoj podršci na fejsu, te zatražio ponudu. Zatim su me oni nakon dva dana zvali i ponudili mi ovo sve, i to je to.

MT22
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

TurboMix i Hybrid  Router Huawei HA35

kad na ovaj ruter spojim p56 unicom antene nemogu se spojit više wlanom i brzina padne drastično

jel taj ruter odnosno ulazi za antenu uopče za tu namjeru?

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

Da li se još nekome zadnjih godina brzina dsl-a spustila uz razlog da veća brzina 'više tehnički nije moguća'?

 

Imao sam prije dvije godine Turbo40, 40mbit-a, download je bio 4,6 -4,8 i sve super. Negdje otprilike zadnje dvije godine počelo je potpisivanje nekih ugovora gdje su se se usluge svele na jedan račun ili papir i napomenuo sam ih da bih zadržao brzinu ili da mise stavi brža ako je moguća, i tu mi je negdje već brzina pala s 40 na 30mbit-a tj. download otprilike 3,5 - 3,7. Kad sam kontaktirao službu rekli su mi da veća brzina u mom mjestu (kući) nije moguća, da je to testirano.

 

Da li nekim korisnicima namjerno mučki spuštaju brzine kako bi ostali s manjim brzinama surfali brže ili što?

 

I evo danas upalim komp, pokrenem test i kaže mi 22 megabita a skidanje ide maksimalno 2,7mbita, a za istu cijenu kao i prije dvije godine dok sam imao 40!!

Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 19:26 (Dupein).
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Nepravilno spajaju korisnike, različite tipove usluga na iste DSLAM-e, raznu opremu i profile, pa ti promijene profil, parica degradira, kontakti zagore, raste broj korisnika i svašta nešto.

Moja linija je nekada mogla 43 i bilo je 40. Danas s novim žičama (3 praznine i kućna), na novom portu na dslamu i s 8b profilom jedva pušteno 35 s tim da sam ograničim na 30 kako bi riješio bufferbloat.

Na 17a ili 35b bi bilo možda 25.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dupein kaže...

Da li se još nekome zadnjih godina brzina dsl-a spustila uz razlog da veća brzina 'više tehnički nije moguća'?

 

Imao sam prije dvije godine Turbo40, 40mbit-a, download je bio 4,6 -4,8 i sve super. Negdje otprilike zadnje dvije godine počelo je potpisivanje nekih ugovora gdje su se se usluge svele na jedan račun ili papir i napomenuo sam ih da bih zadržao brzinu ili da mise stavi brža ako je moguća, i tu mi je negdje već brzina pala s 40 na 30mbit-a tj. download otprilike 3,5 - 3,7. Kad sam kontaktirao službu rekli su mi da veća brzina u mom mjestu (kući) nije moguća, da je to testirano.

 

Da li nekim korisnicima namjerno mučki spuštaju brzine kako bi ostali s manjim brzinama surfali brže ili što?

 

I evo danas upalim komp, pokrenem test i kaže mi 22 megabita a skidanje ide maksimalno 2,7mbita, a za istu cijenu kao i prije dvije godine dok sam imao 40!!

 meni se doma isto/slično zna dešavati u zadnje vrijeme

imali smo prije 20 mbit-a, nedavno tast aktivirao opciju za starije i na to smo napravili doplatu 10 kn za dizanje brzine na 40 mbit-a

i nakon što je bila obavijest t-coma o promjeni paketa, brzina je otišla gore na 38, ja zadovoljan

no od aktivacije tog paketa, zna se dešavati da brzina sama od sebe padnem tj zakuca se na 20 i više ne ide, i to tako zna biti po dan-dva-tri, kako kad, ne pomaže ni restart rutera, dali na reset tipku ili da ga ištekam iz zida na neko vrijeme, u početku je bilo i izboja sa mreže, da nismo imali ni telefon ni internet

i najednom samo se vrati nazad na 38 kako bi moralo biti 

 

bio tehničar da provjeri, veli maksimalno koliko mjerim kod vas doma je 44-45 mbit-a, imate aktivirano 40 (isto nam rekli i u t-centru)

reko ok, imamo samo telefon doma i internet, nemamo max tv i te gluposti, aktivirano nam je 40, znači moralo bi raditi normalno, veli on da bi trebalo da, ali da je tih par mb koliko ostaje do 44-45, kao malo prostora da mreža može normalno raditi, pa se možda javljaju smetnje zbog aktivnosti mreže, i da ako bude ponavljalo izbijanje linije, da zatražimo smanjivanje brzine na 30

 

za sad hvala bogu nije bilo izbijanja linije van nakon kaj je on podesio još neke parametre mreže, i ne bi htio tražiti spuštanje brzine interneta zbog tv-a i gledanja online u 4k (zbog tv-a i netflixa sam htio povećanje brzine), ali me zanima zbog čega se brzina bez ikakve najave ili objašnjenja zakuca na 20 mbit-a

btw, upload je stalno isti, dal brzina bila 38 ili 20, on je uvijek oko 5-6-7 mbit-a (ne znam točno sad), razumio bi da dok padne brzina interneta da padne i upload, ali on je isti stalno 

kablovi nam nisu problem, jer je do vanjske kutije na fasadi proveden novi utp kabel dok smo si radili stan u potkrovlju, tako da je pod krovom do rutera sve novo

battlelog: dev0lver - war thunder: dev0lver
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.11.2019 20:44 (matija656).
9 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dupein kaže...
I evo danas upalim komp, pokrenem test i kaže mi 22 megabita a skidanje ide maksimalno 2,7mbita, a za istu cijenu kao i prije dvije godine dok sam imao 40!!

 Parica moze degradirat sto zbog toga da sve na svijetu degradira s vremenom, sto zbog smetnji od drugih korisnika koji se prikljucuju na tom podrucju. Ali da ti padne s 40 na 20 je ipak previse, i upucuje ili na problem, ili da se nesto zblesiralo na dslamu pa te prebacio na nizi profil. Stavi podatke parice da se vidi.

191x7 kaže...

Nepravilno spajaju korisnike, različite tipove usluga na iste DSLAM-e, raznu opremu i profile, pa ti promijene profil, parica degradira, kontakti zagore, raste broj korisnika i svašta nešto.

 Ne spajaju nista nepravilno niti "razlicite tipove usluga na iste dslame, razinu opreme i profile" jer to nema apsolutno nikakvog smisla sto si napisao.

 

Parica degradira i raste broj korisnika i to je to. Kad kontakti "zgore" se lako skuzi jer tada usluga osjetno degradira.

13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Dupein kaže...

Da li se još nekome zadnjih godina brzina dsl-a spustila uz razlog da veća brzina 'više tehnički nije moguća'?

 

 

 https://www.increasebroadbandspeed.co.uk/2014/vectoring-crosstalk-crisis

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
Antropofob kaže...
Dupein kaže...

Da li se još nekome zadnjih godina brzina dsl-a spustila uz razlog da veća brzina 'više tehnički nije moguća'?

 Više korisnika- manja brzina.

https://www.increasebroadbandspeed.co.uk/2014/vectoring-crosstalk-crisis

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
13 godina
offline
Re: T-Com Internet
stokis kaže...

TurboMix i Hybrid  Router Huawei HA35

kad na ovaj ruter spojim p56 unicom antene nemogu se spojit više wlanom i brzina padne drastično

jel taj ruter odnosno ulazi za antenu uopče za tu namjeru?

 Jesu.

Probaj promjenit u postavkama opciju da isti koristi vanjsku antenu.

Ja koristim neku vanjsku za par dolara s aliexpressa, dodalo mi jednu crticu signala.

Al ako u opcijama uključim da koristi vanjsku antenu signal mi padne, dok na "auto" opciji radi kak se spada.

“See the happy moron, / He doesn’t give a damn, / I wish I were a moron, / My God! Perhaps I am!”
10 godina
neaktivan
offline
T-Com Internet

očito sam onda nešto sbrljao u samim antenama pošto sam ih tek postavio.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
T-Com Internet

Ima tko link za te antene?

Čisto da bacim pogled što mogu očekivati.

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
T-Com Internet

Danas mi je dosao SMS u kojem me T-Com ljubazno obavijestio da ce me podariti s hibridnim modemom bez ikakvog trazenja istog s moje strane.
Zivim u Svetoj Nedelji pa mi ocito brzina nije bajna (10 mbps), ali je stabilan ping - sto mi je puno bitnije jer vecinom internet koristim kada dodjem doma navecer i bacim partiju dvije CSGO-a.
Znam da je vjerojatno za ocekivati da ce ping biti gori - moje pitanje je:

Ako netko ima takav uredjaj, kakva su vasa iskustva s latencijom?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: T-Com Internet
U-Sux kaže...

Danas mi je dosao SMS u kojem me T-Com ljubazno obavijestio da ce me podariti s hibridnim modemom bez ikakvog trazenja istog s moje strane.
Zivim u Svetoj Nedelji pa mi ocito brzina nije bajna (10 mbps), ali je stabilan ping - sto mi je puno bitnije jer vecinom internet koristim kada dodjem doma navecer i bacim partiju dvije CSGO-a.
Znam da je vjerojatno za ocekivati da ce ping biti gori - moje pitanje je:

Ako netko ima takav uredjaj, kakva su vasa iskustva s latencijom?

 U postavkama rutera možeš isključit 4G mode. Ili jednostavno izvadiš sim karticu iz modema.

12 godina
offline
Re: T-Com Internet
U-Sux kaže...

Danas mi je dosao SMS u kojem me T-Com ljubazno obavijestio da ce me podariti s hibridnim modemom bez ikakvog trazenja istog s moje strane.
Zivim u Svetoj Nedelji pa mi ocito brzina nije bajna (10 mbps), ali je stabilan ping - sto mi je puno bitnije jer vecinom internet koristim kada dodjem doma navecer i bacim partiju dvije CSGO-a.
Znam da je vjerojatno za ocekivati da ce ping biti gori - moje pitanje je:

Ako netko ima takav uredjaj, kakva su vasa iskustva s latencijom?

 Ja sam isto iz sv.ned, lovim čak do 20mbps, ali s rupama.

Jako nestabilna veza, pol minute radi super, nizak ping, onda kao da stane i stoji 15 sekundi, sav promet stane, i onda opet krene...

Neigrivo.

Know your limits.
10 godina
offline
T-Com Internet

Čisto da podjelim iskustva i problem sa internetom. Imao sam problema sa internetom, inače sam na optici, dolazilo je do čestog pucanja veze i ne mogućnosti da bilo koju datoteku skinem do kraja sa interneta, iako mi je brzina 200MBps/100Mbps. Nakon što sam zvao par puta službu za korisnike, danas mi se jave iz HT-a i kažu da su uradili update software routera i max tv-a i da su problemi riješeni, te je naglasio da će za mjesec dana biti još jedan update software za router. Inače router je Speedport. :)

Svijet je zanimljiv onoliko koliko smo mi radoznali!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
T-Com Internet

Da, novi firmvare je 09022001.00.029_HT7. Izgleda kao hotfix do prave nove verzije. Dobro mi je tehničar to najavio prije mjesec dana :)

Imam i ja revolut pozivnice s novcima i besplatnom dostavom, pa slobodno se javite. | Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
T-Com Internet

lol, najavim izlaz od tcoma, ženska mi nudi da se spojim na newsletter i neku tarifu za 250kn.

ok hvala

Kompa probaj ignoriraj autora, pomaže.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet
Ima li netko sličnu situaciju (modem speedport)?
Inače imam optiku preko gfast uređaja i crkao mi net..prijavio kvar, tehničar bio, brzina stabilna kao i prije kvara.

ALI....učitavanje stranica je sporo, treba nekoliko sekundi da učita cijelu, thumbailove i sl.

Davno mi je slična situacija bila na androidu mobitelu (wifi)i to je riješeno mijenjanjem rutera. Bila neka fora sa ipv4 i/ili ipv6.

Spojen sam žično cijelo vrijeme.
Luc
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: T-Com Internet

Meni danas dosao hybrid router koji uopce nisam trazio (kao male su mi brzine).

Kontaktiram prijatelja koji radi u T-comu i kaze mi da ni pod razno ne ukljucujem router nego da ga vratim unutar 7 dana njima.

Lik mi objasni da ako ga spojim automatski gubim flat rate tarifu te cu biti ogranicen na 100 gb prometa i da nema više vračanja nazad na staru tarifu.

Pa jel ovi iz T-coma mogu biti veća gamad.

Marko Ištuk
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 17:56 (Marko008).
9 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet
Marko008 kaže...

Meni danas dosao hybrid router koji uopce nisam trazio (kao male su mi brzine).

Kontaktiram prijatelja koji radi u T-comu i kaze mi da ni pod razno ne ukljucujem router nego da ga vratim unutar 7 dana njima.

Lik mi objasni da ako ga spojim automatski gubim flat rate tarifu te cu biti ogranicen na 100 gb prometa i da nema više vračanja nazad na staru tarifu.

Pa jel ovi iz T-coma mogu biti veća gamad.

 Ne gubiš flat rate, dobivaš 100gb po većoj brzini, mislim da 30 i onda kad to iskoristiš te vraća na osnovnu brzinu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
neaktivan
offline
Re: T-Com Internet

Neznam šta tvoj frend radi točno u t-comu, al neka se ne sramoti i ne daje krive informacije ljudima. 100gigabajta je po brzini 30Mbps/5Mbps preko mobilne 4G mreže, a nakon potrošenih giga ti prebacuje na tvoju "sporu" brzinu. Evo ti i link na njihovoj stranici https://www.hrvatskitelekom.hr/pogodnosti/hibridbox?gclid=Cj0KCQiAq97uBRCwARIsADTziyaC4fTEFUN11wYS8h4pWOqakdyCtbPSQ_duzMcIr0-Lg36VeuAdH1UaAiFLEALw_wcB

PSN Grimsey2955
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.11.2019 18:16 (Juqa).
14 godina
offline
T-Com Internet

Frenda nazad na zavod

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

Ja bih trebao jednu uslugu od nekog tko je zaposlen u t-com od forumasa, pa bi molio da mi se javi privatnom porukom.

 

Hvala

 

Update:

 

Riješio sam stvar preko t-com stranice i agenta.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.11.2019 14:15 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
T-Com Internet

S kojim profilima puštaju Vectoring, 17a, 35a? Ja sam na 8b jer s njime imam veće brzine (ako nisu pustili vectoring).

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: T-Com Internet
191x7 kaže...

S kojim profilima puštaju Vectoring, 17a, 35a? Ja sam na 8b jer s njime imam veće brzine (ako nisu pustili vectoring).

 Profili su 17a i 35b predviđeni za Vectoring i SuperVectoring e sad oni i na jednom i drugom najavljuju najveću maksimalnu brzinu o samo 100/20Mbps a SuperVectoring brzine (zasad) još kao nisu najavljene a nama koji smo bliži tim FTTC kabinetima npr. kao ja preko 35b SuperVectora mogli bi imat i oko 250/50Mbps što puno bolje zvuči.

Al jbg možda bude to ipak tako psoloženo a možda i ne, bumo vidjeli kad napokon i ponude komercijalno te veće brzine u ponudu.

7 godina
offline
T-Com Internet

Dobio sam i ja hibridbox. Poslali sami od sebe.

 

Eh sad.. Inače imam flat i max brzinu od jedva 8mb. Sa hibridboxom je to puno brže. max potrošnja mi je 180gb i to da neznam što radim i da nas ima neznam koliko. Jel moguće otkazati flat i uzeti samo opciju od dodatnih 100gb? To bi mi cjenovno čak bilo i bolje. Valjda.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice