Spori internet preko usb wifi

poruka: 11
|
čitano: 3.801
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Spori internet preko usb wifi

Pozdrav. Imam sljedeću situaciju. internet je brzine 85mb/s upload/dowloand. Preko kabela uredno dostize tu brzinu. Ostali uređaju su spojeni preko wifi. Svi uređaju (mobiteli, smart tv, ps4) hvataju uredno brzine 60-70 mb/s osim pc koji je spojen preko ovoga momka. Jedva hvata 25 mb/s. 

Porotokol preko kojeg je spojen je wi-fi 5 (802.11ac), 5 ghz, a maks brzina koji bi trebao hvatati je 866/866 mbps.

Pokusao sam puno stvari, od dsn flusha pa do potpunog reseta svih mreznih uredaja na pc-ju, deinstalacija hardware-a pa ponove instalacije itd itd. Ne pada mi vise nista na pamet sto napraviti. Ako ima netko kakvu ideju ili savjet molio bih da mi pomogne. Isto tako ako imate pitanje slobodno ih napisite.

Unaprijed hvala.

 

It is not who you are, it is who you know.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Spori internet preko usb wifi

Slab signal, pogotovo ako je dongle uštekan odnosno zakukuljen odozada na kučištu a kučište na podu u kutu. Treba ti adapter sa antenicom. Mada probaj i običan wi fi koji nije 5 ghz.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 17:46 (Cryogenic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Spori internet preko usb wifi
Cryogenic kaže...

Slab signal, pogotovo ako je dongle uštekan odnosno zakukuljen odozada na kučištu a kučište na podu u kutu. Treba ti adapter sa antenicom. Mada probaj i običan wi fi koji nije 5 ghz.

probao 2.4 ghz, isto. pozicija usb adaptera nema utjecaj. probao gore i iza, nema pomaka. wifi router je 3 metra udaljen od kucista, a isti se nalazi na podu.

It is not who you are, it is who you know.
12 godina
offline
Re: Spori internet preko usb wifi
Obi Wan kaže...
Cryogenic kaže...

Slab signal, pogotovo ako je dongle uštekan odnosno zakukuljen odozada na kučištu a kučište na podu u kutu. Treba ti adapter sa antenicom. Mada probaj i običan wi fi koji nije 5 ghz.

probao 2.4 ghz, isto. pozicija usb adaptera nema utjecaj. probao gore i iza, nema pomaka. wifi router je 3 metra udaljen od kucista, a isti se nalazi na podu.

 Jesi probao promijenit kanal wi fi'a na ruteru? Možda mu smeta malo susjedov wi fi, imaš aplikaciju wi fi analyzer pa vidiš jel ti se wi fi možda sudara sa susjedovim, možda su na istom kanalu, pa prebaciš svoj ruter na neki kanal gdje nema nikog ili ih je manje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2022 19:04 (Cryogenic).
10 godina
offline
Re: Spori internet preko usb wifi

Normalno bi bilo da TV i PC spojiš LAN kablom  (pa samo je 3m od rutera do PC ).

 

Wifi se međusobno gaze signalima pa onaj koji ima naj slabiji signal puši .

Taj Asus adapter za 300/867 Mbps mora u toj plastici imati 4 antenice (totalno skraćene) a radna brzina max. bi bila 140/400 Mbps kad nema drugih korisnika u okolini na tom kanalu koji koristiš.

16 godina
offline
Re: Spori internet preko usb wifi
Cryogenic kaže...
Obi Wan kaže...
Cryogenic kaže...

Slab signal, pogotovo ako je dongle uštekan odnosno zakukuljen odozada na kučištu a kučište na podu u kutu. Treba ti adapter sa antenicom. Mada probaj i običan wi fi koji nije 5 ghz.

probao 2.4 ghz, isto. pozicija usb adaptera nema utjecaj. probao gore i iza, nema pomaka. wifi router je 3 metra udaljen od kucista, a isti se nalazi na podu.

 Jesi probao promijenit kanal wi fi'a na ruteru? Možda mu smeta malo susjedov wi fi, imaš aplikaciju wi fi analyzer pa vidiš jel ti se wi fi možda sudara sa susjedovim, možda su na istom kanalu, pa prebaciš svoj ruter na neki kanal gdje nema nikog ili ih je manje.

 ne bi trebalo bit smetnji jer jedini wifi koji mogu uhvatit je moj. svi ostali su jako slabi

AF139 kaže...

Normalno bi bilo da TV i PC spojiš LAN kablom  (pa samo je 3m od rutera do PC ).

 

Wifi se međusobno gaze signalima pa onaj koji ima naj slabiji signal puši .

Taj Asus adapter za 300/867 Mbps mora u toj plastici imati 4 antenice (totalno skraćene) a radna brzina max. bi bila 140/400 Mbps kad nema drugih korisnika u okolini na tom kanalu koji koristiš.

ma svakako da cu se spojit na lan kabel, to uopce nije upitno. ovdje je samo pitanje zasto usb wifi ne hvata one brzine koje ostali uredaju hvataju. sigurno necu biti na 30/30 mb/s kad imam 75/75 mb/s dostupno preko kabela. kupim lan od 10 metara i popratim ga okolo i to je to

It is not who you are, it is who you know.
10 godina
offline
Re: Spori internet preko usb wifi

Tu brzinu koju imaš na svom ruteru djeliš na korisnike, pa ako trenutno nitko ne troši podatke imaš punu brzinu tih 75/75Mbps a kad je više korisnika djelite koliko kome trenutno treba.

Ako netko gleda video sa YouTube sa 50Mbps , tada drugima preostaje djeliti 25Mbps. Brzine na wifi su još manje jer paketiće podataka koje je netko primao se uslijed smetnji drugih korisnika ponavljaju dok ne prođu do korisnika što umanjuje brzinu.

16 godina
offline
Re: Spori internet preko usb wifi
AF139 kaže...

Tu brzinu koju imaš na svom ruteru djeliš na korisnike, pa ako trenutno nitko ne troši podatke imaš punu brzinu tih 75/75Mbps a kad je više korisnika djelite koliko kome trenutno treba.

Ako netko gleda video sa YouTube sa 50Mbps , tada drugima preostaje djeliti 25Mbps. Brzine na wifi su još manje jer paketiće podataka koje je netko primao se uslijed smetnji drugih korisnika ponavljaju dok ne prođu do korisnika što umanjuje brzinu.

to je problem... brzinu ne dijelim. testirao sam brzinu bez istovremene upotrebe ostalih uredaja. mobiteli nisu koristeni, smart tv i ps4 iskljuceni. jedini uredaj koji je nesto radio sa internetom je pc. zato mi je ova situacija ovako bizarna jer po svoj logici brzina bi trebala biti bar 60 mb/s. kad testiram brzinu preko speedtesta na ostalim uredajima brzina je skroz uredna. pc dostize max 30mb/s (testirano preko steama kada sam isao skinuti igru, odnosno gledao sam koji mu je peak), dok speedtest kaze 27, tako da to je u prinicipu to. cini mi se kao da je propusnost limitirana ali ne znam kako

It is not who you are, it is who you know.
10 godina
offline
Re: Spori internet preko usb wifi

Probaj posuditi neki drugi wifi adapter, radna brzina 27Mbps odgovara modu 802.11g , ac  bi trebali biti daleko brži.

Wifi adapteri kad ima više ponavljanja uslijed smetnji ili slabog signala automatski smanjuju mod .

Vidi u postavkama rutera možda imaš mogućnost wifi postavke umjesto "auto" da odrediš npr. samo 802.11n pa probaj onda kako ide.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.12.2022 19:53 (AF139).
16 godina
offline
Re: Spori internet preko usb wifi
AF139 kaže...

Probaj posuditi neki drugi wifi adapter, radna brzina 27Mbps odgovara modu 802.11g , ac  bi trebali biti daleko brži.

Wifi adapteri kad ima više ponavljanja uslijed smetnji ili slabog signala automatski smanjuju mod .

Vidi u postavkama rutera možda imaš mogućnost wifi postavke umjesto "auto" da odrediš npr. samo 802.11n pa probaj onda kako ide.

 na routeru je mode ax, dakle nije g... svi modovi su kako trebaju bit.

It is not who you are, it is who you know.
10 godina
offline
Re: Spori internet preko usb wifi

Sumnjam da svi korisnički uređaji koje imaš uopće imaju .ax mod već ruter ako je podešen na "auto" mjenja mod prema uređajima od b,g,n,ac,ax i pritom ako je loša veza smanjuju na mod manje brzine. Pošto od ISP imaš 75/75 Mbps možeš slobodno postaviti fiksno na .n mod koji može raditi i sa 150Mbps iako tu brzinu ruter ne može isporučiti (samo do 75/75 koje imaš). Niži mod ima i veću wifi snagu dakle i domet nego viši modovi.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice