Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

poruka: 37
|
čitano: 31.141
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Evo,probao sam se spojiti zicno i eto opet problema.Imam ovaj modem i meni kompjuter ne propoznaje UTP Patch kabel.Kabel je full novi neostecen i nesto ne valja.Na modemu su mi upaljene lampice ovako:Power,DSL,Voice,Internet su zelene a WLAN je narancasti.Da li mozda zbog WLANA se ne mogu spojiti zicno i kako da iskljucim WLAN da ne svijetli?

 

EDIT:stranica na kojoj je modem ne zeli se ucitati.Modem je:Thompson ST780

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2009 14:46 (luckyluke).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Si probo otic u browseru 192.168.1.1? Probaj si napravit set up  mrezu.

15 godina
offline
RE: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?
Vuxy kaže...

Si probo otic u browseru 192.168.1.1? Probaj si napravit set up  mrezu.

ne zeli mi uci u to.

16 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Jel ti je mrezna kartica na kompu ispravna ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

nemam ja mrezne kartice u kompu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Ako nemaš mrežnu karticu ,bilo PCI ,bilo integriranu onda se ni ne možeš spojit žično. Na kaj onda spajaš utp kabel?! Otvori Device Manager i napravi screenshot pa ga postaj da vidimo!

I'm so tired...
15 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

gledajte kad sam imao router bez antene(znaci koji nije hvatao wireless signal) jedanput sam spojio se zicno bez problema.do sada nisam nista mjenjao u kompjuteru,nikakvu komponentu niti bilo sto i sada se nemogu spojiti.danas imam router s antenom i nemogu se zicno spojiti.u cem je problem?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Dobro ,žično?! kak žično?! Jel imaš mrežu na PC-u ili si se spajal preko usb-a?! Izjasni se! Još bolje ,otvori Device Manager ,uslikaj ss i postaj da vidimo kaj imaš!

I'm so tired...
15 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

ma ne zeli mi prebaciti SS.u tom je problem.**bemti spor sugavi komp.dajte samo recite kaj treba bit u om device manageru pa da sam to provjerim.

BTW kako mogu provjeriti ispravnost LAN utora jer mi on nesto sumnjiv?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Device Manager -  pod Network adapters ti treba biti mrežna kartica. Ako je sve u redu ,nema nikakvog znaka ,ako nije imaš žuti upitnik. Pogledaj i u Netvork Connections (Control Panel) jel je sve u redu. Ako je crveni križić pored ,desni klik ,Properties i onda Internet Protocol - klik na Properties. Tu bi trebalo bit sve na Automatic. Ako nije stavi. I onda otvori browser ,ukuucaj - http://192.168.1.1

To je jedini način da provjeriš mrežu.

I'm so tired...
15 godina
offline
RE: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?
kizo2703 kaže...

Device Manager -  pod Network adapters ti treba biti mrežna kartica. Ako je sve u redu ,nema nikakvog znaka ,ako nije imaš žuti upitnik. Pogledaj i u Netvork Connections (Control Panel) jel je sve u redu. Ako je crveni križić pored ,desni klik ,Properties i onda Internet Protocol - klik na Properties. Tu bi trebalo bit sve na Automatic. Ako nije stavi. I onda otvori browser ,ukuucaj - http://192.168.1.1

To je jedini način da provjeriš mrežu.

Pod network adapter nalazi se samo ovo D-Link G-DWL G122

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Dobro ,jel sve u redu tu? Nema nikakvih znakova? Daj molim te pročitaj kaj sam napisal - provjeri to sve!!!

I'm so tired...
15 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Imaš u računalu samo wireless mrežnu karticu (D-Link G-DWL G122) i čudiš se što se ne možeš spojiti žično?! Na prijašnji modem (router) kojeg si imao si se spajao usb kablom (vjerojatno - vidi sliku 1.) a ne patch kablom (slika 2.).

 

Lampica na routeru ti svijetli žutom bojom zato što je uključena WEP enkripcija za bežićni pristup na router. Imaš u sistemskoj traci (kraj sata) ikonu wireless kartice, desni klik na nju te odaberi View available wireless networks. dupli klik na tvoju mrežu (najjači signal). Tražit će te password, on je zapisan na donjoj strani routera (WEP key)....

 

EDIT: dodao slike...

Slika 1. usb kabel Slika 1. usb kabel
Slika 2. UTP patch kabel Slika 2. UTP patch kabel
I find your lack of faith disturbing!
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.7.2009 18:42 (0v3r10rd).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?
0v3r10rd kaže...

Imaš u računalu samo wireless mrežnu karticu (D-Link G-DWL G122) i čudiš se što se ne možeš spojiti žično?! Na prijašnji modem (router) kojeg si imao si se spajao usb kablom (vjerojatno - vidi sliku 1.) a ne patch kablom (slika 2.).

 

Lampica na routeru ti svijetli žutom bojom zato što je uključena WEP enkripcija za bežićni pristup na router. Imaš u sistemskoj traci (kraj sata) ikonu wireless kartice, desni klik na nju te odaberi View available wireless networks. dupli klik na tvoju mrežu (najjači signal). Tražit će te password, on je zapisan na donjoj strani routera (WEP key)....

 

EDIT: dodao slike...

kirvo,na prijasnjem modemu sam se isto spajao patch kabelom kao sada.i ti pitas sta se cudim.pa eto,cudim se sto se na ovom modemu sa antenom ne mogu spojiti zicno a na isti nacin sam se spajao kod starog modema.

 

EDIT:kada patch kabel stavim u LAN utor ne zasvjetli mi ona lampica i kad stavim kabel u Ethernet port opet ne zasvjetli lampica za Ethernet

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2009 11:05 (luckyluke).
15 godina
neaktivan
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Dobro ,napokon si stavil konfiguraciju da se vidi kaj imaš u PC-u. Znači ,imaš nVidia LAN integriranu karticu (okvir u slici),a ne kak si ti rekel da nemaš ništa.

Koja to matična danas dolazi bez integriranog LAN-a?!

 

Pošto je nema u Device Manageru ili je na Disable (isključena) - to moraš vidjet u Network Connections ,ili je isključena u BIOS-u ,ili je pokvarena.

U svakom slučaju ,na posao ,treba isprobat sve opcije. E onda ćeš znat kaj je i onda se javi.

Ovdje ti je stranica tvoje mbo pa se malo informiraj!

 

Ako je pokvarena ,nema ti druge nego otić u prvi PC shop i kupit PCI LAN karticu i instalirat ju ,ako se hoćeš spajat kabelom na SpeedTouch.

I'm so tired...
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2009 11:52 (kizo2703).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Kao što ti je Kizo rekao, ako ti se mrežna kartica (integrirana, nVidia) ne vidi u device manageru, ondak je ili isključena u biosu ili neispravna.

 

Možeš kupiti PCI mrežnu karticu ili koristiti postojeću wireles d-linkovu. U prijašnjem postu sam ti objasnio kako se spojiti i što znači žuta ledica za WLAN (inaće boja je crvena ako nema nikakve zaštite, te zelena ako je uključena WPA enkripcija).

 

Inaće, želiš li da ti ekipa na forumu što kvalitetnije pomogne, budi točniji s upitom i informacijama (a ne - kažeš, nemam ja ethernet karticu)

I find your lack of faith disturbing!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?
kizo2703 kaže...

Dobro ,napokon si stavil konfiguraciju da se vidi kaj imaš u PC-u. Znači ,imaš nVidia LAN integriranu karticu (okvir u slici),a ne kak si ti rekel da nemaš ništa.

Koja to matična danas dolazi bez integriranog LAN-a?!

 

Pošto je nema u Device Manageru ili je na Disable (isključena) - to moraš vidjet u Network Connections ,ili je isključena u BIOS-u ,ili je pokvarena.

U svakom slučaju ,na posao ,treba isprobat sve opcije. E onda ćeš znat kaj je i onda se javi.

Ovdje ti je stranica tvoje mbo pa se malo informiraj!

 

Ako je pokvarena ,nema ti druge nego otić u prvi PC shop i kupit PCI LAN karticu i instalirat ju ,ako se hoćeš spajat kabelom na SpeedTouch.

kako mogu u biosu vidit da li je iskljucena kartica pa da je onda ukljucim jer ne vjerujem da je pokvarena?

Ako je pokvarena koliko kartica dode i da li mi mozete preporuciti koju da uzmem?Bio bi pozeljan neki link.

 

15 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

iz CMD-a pingaj 127.0.0.1...ako ping prolazi znaci da ti je kartica u redu, provjeri vrstu kabla, pc sa ruterom se spaja sa cross kablom...ako i dalje ne radi zovi helpdesk od providera...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Ne znam koji je bios da ti sad objašnjavam ,uđi u njega ,gledaj po tabovima. Dal sam ti link od Abit-a ,skini manual i prouči malo kaj je gdi.

 

A ako mrežna ne radi , cijene su ti 80 - 100 bilo gdje i od bilo kojeg proizvođača. I u Vemilu i Linksu i HGspotu. Od kojeg proizvođača? Pa ,mislim da su D-Linkove dovoljno dobre - bitno je samo da je gigabajtna ,zbog brzine.

I'm so tired...
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2009 18:44 (kizo2703).
15 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

to je ono sta trebam?LINK

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?
luckyluke kaže...

to je ono sta trebam?LINK

Da ,to trebaš ,ali ovo je još bolje zato jel je 10/100/1000 - znači gigabajtni ko i original na matičnoj. Jeste da je skuplja ,ali se isplati. Jesi isprobal pingat ,pogledat u bios kaj je s integriranom. Da ne kupuješ nekaj prije nego vidiš jel ova ispravna ili nije!

I'm so tired...
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2009 22:15 (kizo2703).
15 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Hvala ekipo,nemojte jos lockat ovu temu jer mozda ce bit eventualnih problema npr.oko ugradnje itd.BTW sto prije cu se potrudit nabavit ovu stvar pa vam javim?

P.S. kako se cita  ova kratica PCI?"pi-si-i"  ili nekako drugacije.to mi je vazno kada kupujem

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Pi-Si-Aj - tak se čita!

 

I ak smo ti pomogli lijepo klikni na HVALA !

I'm so tired...
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2009 22:19 (kizo2703).
15 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

evo ljudi nasao sam na tavanu svoju staru PCI mreznu karticu i montirao sam ju u svoj komp.Odem pod network connection i pise mi Incoming COnnection.Da li je to znak da mrezna kartica lijepo radi i da li je to znak da se mogu zicno spojit?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Najvjerojatnije

15 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Mislim da ti nisi instalirao drivere od mrezne kartice, probaj nac

cd i instalirat.

otpor je uzaludan!
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

instalirao drivere opet se probao spojit i...RADI!Smijeh

Hvala svima koji su mi pokušali pomoći i onome ko mi je pomogao(BORG)Cool

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

e ovako imam integriranu mrežnu koja ne prepoznaje patch kabel. ispravna je u device maneger je posojana.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

valjda ti kabel ne valja,probaj s nekim drugim

Luckyluke!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kompjuter ne prepoznaje UTP patch kabel?

Evo malo offtopic, al da ne otvaram novu temu. Dakle; zanima me da li je UTP patch kabel, konkretno ovaj model: KLIK utp kabel s RJ-45 konektorom već spojenim na oba kraja, ili samo kabel, pa moram još naknadno kupit jack i spojiti.

 

Skoro sam sto posto siguran da je, ali opet šaljem starog po to, a znam da će mi kvocat 100 godina ako nekim slučajem ne bude s jackom, nego samo kabel.

 

 

Kažu da imamo dva uha i samo jedna usta, kako bi pričali samo pola onoga što čujemo....
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice