Bnet - iskustva općenito ? izdvojena tema

poruka: 4.148
|
čitano: 1.661.887
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Vjerojatno imaš paket  sa 12 mbps i takva ti je brzina.

Vidi šta ti piše u ugovoru, ako je 12 ili do 12 sve ti je ok.

 

Xbox: Muskarcina
Poruka je uređivana zadnji put ned 7.2.2016 23:20 (Virty).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Virty kaže...

Vjerojatno imaš paket  sa 12 mbps i takva ti je brzina.

Vidi šta ti piše u ugovoru, ako je 12 ili do 12 sve ti je ok.

 

 da imas pravo sad sam pogledao ugovor sve ok

 

8 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

jel ima neko 120mbit download na Tehnicolor TC7200.20?

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.2.2016 17:21 (Taraba).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

U mojoj blizni stavljaju veliki ormar s napajanjem te do svake zgrade vuču kabele te je posebni manji ormarić ispred zgrade opet stavljen.

Možda sada manje kombiniraju hfc a više ulažu u optiku?

 

I kako ide fora, zgrada prije nije imala kabelsku. Na webu im stoji da uz Super+3D paket jedna televizija ide digitalno i do dvije analogno u cijeni.

Ima li kakve jednokratne naknade, kakva je kvaliteta slike na analognoj?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com (+recenzija Cubota X16- top mobitela iz EU za početak 2016.) Banggood kuponi za -10$ na PP
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ja sam na Iskonu ali i ja imam tako od bneta intalacuju u svojem kvartu. Mislim da je stvar u tome da optika ide to tog glavnog ormara sa napajanjem a od njega do ovih manjih ormarića se ide oklopljenim kablovima. U tom ormariću su vjerojatno analogna pojačala za kablovsku. Od tog ormarića onda ide u zgradu u PTT ormarić i onda iz njega nadžbuknim kanalicama u zgradu. To je ta tzv njihova HFC instalacija.
9 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
froxie24 kaže...
Ja sam na Iskonu ali i ja imam tako od bneta intalacuju u svojem kvartu. Mislim da je stvar u tome da optika ide to tog glavnog ormara sa napajanjem a od njega do ovih manjih ormarića se ide oklopljenim kablovima. U tom ormariću su vjerojatno analogna pojačala za kablovsku. Od tog ormarića onda ide u zgradu u PTT ormarić i onda iz njega nadžbuknim kanalicama u zgradu. To je ta tzv njihova HFC instalacija.

 nisam toliko strucan al mislim da sam cita il nam je prof na faksu rekao da bnet ima optiku (il whatever, brzi net) po kvartovima al sto vridi ako mi u zgradi stari bakreni:D

al da koliko sam skuzija tvoj post, i u mojoj ima kabelska, cak imam neke kabele u sobi sto vire iz poda al nikad ih nisam pokusa spojiti nigdi:D

9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

To su možda stari antenski kablovi za TV. 

 

Oni koji imaju u kvartu ovakvu instalaciju http://www.vecernji.hr/media/cache/a6/d8/a6d804d30412d14d5ec479eea6b8ee03.jpg

A ispred zgrade slične ovim bijelim zatvorenim ormarima sa ventilacijom jedan manji ormarić dimanzija 50x500x500cm (dxšxv) a u stubištu zgrada bijele kanalice od PTT ormarića do svakog stana imaju b-netovu optičko-koaksijalnu infrastrukturu. 

9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

... dupli post.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 18:38 (froxie24).
9 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
froxie24 kaže...

To su možda stari antenski kablovi za TV. 

 

Oni koji imaju u kvartu ovakvu instalaciju http://www.vecernji.hr/media/cache/a6/d8/a6d804d30412d14d5ec479eea6b8ee03.jpg

A ispred zgrade slične ovim bijelim zatvorenim ormarima sa ventilacijom jedan manji ormarić dimanzija 50x500x500cm (dxšxv) a u stubištu zgrada bijele kanalice od PTT ormarića do svakog stana imaju b-netovu optičko-koaksijalnu infrastrukturu. 

 da imas pravo, po kvartu su takvi

a ispred zgrade nemam nista mozda s druge strane:D

ugl da imaju ti kanalici po stubistu

 

ja se sad neckam dal da prijedem sa 12mbps i tv u duo paketu na ovaj malo bolji, sta ide od 21-30 mbps. samo iskreno nikako skuziti cijenu a neda mi se njih zvati

a tko zna mozda i iskon mada je to sad OT

 

samo mi glupo sto malo ne nude nesto za produzavanje ugovora, mada svi su to poceli po malo izbacivati il daju nesto sto nebi ni besplatno uzeja

9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Pa cijena TV+Internet paketa je 239kn ali prva tri mjeseca uz UO od 24mj ti je besplatno (0kn). Pa ako koristiš puno internet ili vas ima vise u kući mislim da to se isplati, evo recimo limit na 12mbps ti je 320gb mjesečno a onda ti smanje brzinu a na ovaj je 960gb. Sve to ovisi o tvojim potrebama i mogućnostima 

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
9 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
239kn za ovaj paket s vecom brzinom jel tako?
E da imam jos jedno pitanje. Sad posto mi je isteka ugovor i krenem potpisati novi recimo ovaj za 239kn dal onda isto dobijem 3mj za 0kn? Sry ako dosadujem samo volim ici na sigurno pogotovo sto se tice teleoperatera i sl
9 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Da, to je cijena za novi paket s novim brzinama

Pa nazovi B.net i pitaj(ili pismena korespondencija), ali koliko sam ja shvatio tih 3 mjeseca besplatno su vezani za to potpisivanje ugovora od 24mj, nigdje se nije spominjalo da to ne vrijedi za stare korisnike. Ugl, takve stvari obvezno moraju pisati u ugovoru pa bi s te strane trebao biti siguran ako dobro pročitaš sve što piše.

 

PS: Kad gledaš na njihovim stranicama ove nove pakete onda onaj kodeks ponašanja na internetu ne vrijedi nego trebaš otići pod podrška i naći kodeks ponašanja za super+ pakete ili tako nešto gdje se nalaze nove brzine

Povjerenje zahtijeva godine za izgradnju, sekunde za uništenje i vječnost za popravak
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2016 22:53 (JozoBozo121).
15 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ponuda za produljenje ugovora za postojeće korisnike http://www.bnet.hr/produljenje_ugovora

 

Ukratko, uz potpisivanje ugovora na 24 mjeseca nude nove pakete po cijenu koju trenutno placas (u slucaju da imas onaj stari 3d paket s brzinom od 8-12 sada dobijes ovaj od 35-50)

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

hvala svima

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Je li mozda netko zna koji  trenutno uređaj daju/montiraju za digitalnu tv? Trenutno od Vipa imam Albis koji je očajan.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bok ljudi,
Zanima li nekoga preuzimanje bnet duo paketa (internet + tv s 40ak programa)? Naime, vezana sam ugovorom na dvije godine no pošto se selim u stan koji već ima internet i tv, želim prebacit ugovor na nekoga kome treba jer meni više nije potreban. Bilo bi super da ga želi netko iz Zagreba jer sam ja tu :). Cijena je 209 kuna, ali naravno možemo se dogovorit za neku povoljniju cijenu.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Obnovio sam ugovor za trio paket gdje se samo brzina interneta povećava a kabel i telefon su isti.

Potpisano prije 3 tjedna,navratio kod  njih da pitam gdje je zapelo...kažu velika je gužva,evo,u postupku je.Ljubazna gospodična mi je objasnila da je rok za priključak/izmjene 40 dana...."ali to inače ide puno brže"

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Bnet - iskustva općenito ?

a ja bas nekidan bezveze se prebacim s bneta na ovu obicnu digitalnu il kako se vec zove, dakle osnovna programa. i ne da mi je slika bolja nego sam mislija da mi je neko kupija novi ultra q mea giga hd tv.

defitnitvo se prebaciti na digitalni bnet:D

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Taraba kaže...

jel ima neko 120mbit download na Tehnicolor TC7200.20?

 

lp

 ja imam 95Mbps preko Technicolora, s time da sam to mjerio preko laptopa koji ima 100Mbps mrežnu karticu, danas spajam na komp sa gigabitnom mrežnom pa opet testiram.

Skidam filmove od 8GB za par minuta :-) Naravno, za to treba imati zajednicu ljudi (torrenata) gdje se može postići maksimalna brzina downloada. Upload je 15Mbps, to nije bajno jer mislim da u ugovoru piše da bi trebalo biti do 50Mbps...

 

No, zamjerka ide na televiziju (imam duo paket), titlovi mi nakon nekog vremena počinju kasniti (sinkronizacija je banana) u odnosu na sliku, izvadim kabel za napajanje Koan (il kako se već zove prijamnik) iz njega i riješim problem no ne zadugo...

isto tako kvaliteta nekih sd kanala je lošija no na Amisu na kojem sam ranije bio, HD su dobri no većinu ih neću imati uskoro. Probat ću spojit s drugim HDMI kablom (izgleda da je ovaj njihov, a da su mi stari možda i uzeli jer ga ne vidim).

 

inače net brzine do 120Mbps i basic+extra paket tva plaćam prosječnih 196 kn / mj. Nimalo loše :-)

 

Bnet

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2016 9:35 (skyactive).
9 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
OBLAKprasine kaže...

a ja bas nekidan bezveze se prebacim s bneta na ovu obicnu digitalnu il kako se vec zove, dakle osnovna programa. i ne da mi je slika bolja nego sam mislija da mi je neko kupija novi ultra q mea giga hd tv.

defitnitvo se prebaciti na digitalni bnet:D

 hmmm, na koji digitalni bnet misliš? kod mene slika nije bajna, zar nije digitalni bnet tv kod mene? Koaksijalni kabeli su, bnet je mojem ulazu koristi postojeću kabelsku infrastrukturu otprije.

9 godina
protjeran
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
skyactive kaže...
OBLAKprasine kaže...

a ja bas nekidan bezveze se prebacim s bneta na ovu obicnu digitalnu il kako se vec zove, dakle osnovna programa. i ne da mi je slika bolja nego sam mislija da mi je neko kupija novi ultra q mea giga hd tv.

defitnitvo se prebaciti na digitalni bnet:D

 hmmm, na koji digitalni bnet misliš? kod mene slika nije bajna, zar nije digitalni bnet tv kod mene? Koaksijalni kabeli su, bnet je mojem ulazu koristi postojeću kabelsku infrastrukturu otprije.

 onda mozda i je :D

ma i kod mene je tako, postojeci kabeli koji su bili provedeni po stanu, tehnicar samo nasa kraj i spojija ruter na to, i ruter s tv s koaksijalnim.

nez kako opisati, jednostavno mi malo blinka slika, kad promjenim program pise mi uz br. programa i da je slika u 576i, al je katastrofa. prebacim onda na digitalnu iliti ovo standard sto mozes imati htv1 2 3 rtl nova... i slika ko u hd:D

 

mislio sam na neku foru kao i maxtv sto ima resiver i daljinski (ok daljinski i nije problem), al da je slika donekle ok

na ps3 mi preko hdmi ide 1080p, al ne trazim to trazim cistu sliku jer nekad zna biti zamucena. i nije do podesavanja slike na tv jer sam manje vise sve pokusa i nekako se ne moze ispraviti

8 godina
neaktivan
offline
Bnet - iskustva općenito ?

dali mi netko može pomoći?

 

b-netov sam korisnik 2D (flat internet,flat tele.),imam njihov modem tehnocolor tc7200.20 i nemam pristup wireless-u jer placam najam modema od 15kn.htijeo bi pristup wifi-u naravno bez dodatnog placanja b-netu.????

 

probao sam konfigurirat router ali imam pristup samo basic setings-u.

 

 

please pomoc!!! 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Bnetskyactive kaže...
Taraba kaže...

jel ima neko 120mbit download na Tehnicolor TC7200.20?

 

lp

 ja imam 95Mbps preko Technicolora, s time da sam to mjerio preko laptopa koji ima 100Mbps mrežnu karticu, danas spajam na komp sa gigabitnom mrežnom pa opet testiram.

Skidam filmove od 8GB za par minuta :-) Naravno, za to treba imati zajednicu ljudi (torrenata) gdje se može postići maksimalna brzina downloada. Upload je 15Mbps, to nije bajno jer mislim da u ugovoru piše da bi trebalo biti do 50Mbps...

 

No, zamjerka ide na televiziju (imam duo paket), titlovi mi nakon nekog vremena počinju kasniti (sinkronizacija je banana) u odnosu na sliku, izvadim kabel za napajanje Koan (il kako se već zove prijamnik) iz njega i riješim problem no ne zadugo...

isto tako kvaliteta nekih sd kanala je lošija no na Amisu na kojem sam ranije bio, HD su dobri no većinu ih neću imati uskoro. Probat ću spojit s drugim HDMI kablom (izgleda da je ovaj njihov, a da su mi stari možda i uzeli jer ga ne vidim).

 

inače net brzine do 120Mbps i basic+extra paket tva plaćam prosječnih 196 kn / mj. Nimalo loše :-)

 

Bnet

 

 

 

 evo i moje trenutne brzine na Bnetu

 Bnet

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 6.3.2016 14:38 (Taraba).
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?

Taraba , nemaš telefona?

kakav ti je ping i net navečer?

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com (+recenzija Cubota X16- top mobitela iz EU za početak 2016.) Banggood kuponi za -10$ na PP
13 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.3.2016 19:57 (mrud).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Ag008 kaže...

Taraba , nemaš telefona?

kakav ti je ping i net navečer?

 imam Super+ 3d paket turbo+ internet 120, ping i brzina navečer je isti kao i preko dana, znači kreće se od 6-8ms, jedino zna wirless dosta varirati ali ima i za to lijeka, recimo prebacim se na 5ghz frekvu gdje gotovo nema nikog i wirless radi full gas

 

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.3.2016 12:38 (Taraba).
16 godina
offline
Bnet - iskustva općenito ?

Ekipo sa bnet Technicolor TC7200.20 modemom, imm pitanje vezano za port forwardanje. 

 

Želim otvorit port na routeru (za torrent) ali očito nešto krivo radim. Sve sam upisao kao na slici ispod (IP adresa je točna, port je točan) ali uTorrent test kaže da port nije otvoren. Gdje griješim?

 

Hvala unaprijed :)

 

 

Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Tanelorn kaže...

Ekipo sa bnet Technicolor TC7200.20 modemom, imm pitanje vezano za port forwardanje. 

 

Želim otvorit port na routeru (za torrent) ali očito nešto krivo radim. Sve sam upisao kao na slici ispod (IP adresa je točna, port je točan) ali uTorrent test kaže da port nije otvoren. Gdje griješim?

 

Hvala unaprijed :)

 

 

 Glupo pitanje al jesi li propustio utorrent u Windows firewallu?

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
gocc01 kaže...
 Glupo pitanje al jesi li propustio utorrent u Windows firewallu?

 Win Firewall sam skroz ugasio (ali kad je Firewall on, torrent je tamo uredno propušten).

Steam: tanelorn666, PSN: tane666, XBLA: tanelornius, Origin: tanelorn666
12 godina
neaktivan
offline
Re: Bnet - iskustva općenito ?
Tanelorn kaže...

Ekipo sa bnet Technicolor TC7200.20 modemom, imm pitanje vezano za port forwardanje. 

 

Želim otvorit port na routeru (za torrent) ali očito nešto krivo radim. Sve sam upisao kao na slici ispod (IP adresa je točna, port je točan) ali uTorrent test kaže da port nije otvoren. Gdje griješim?

 

Hvala unaprijed :)

 

 

 Dakle, imamo isti problem (i isti router).

 

Želim otvorit ove portove za GTA Online (PC) : 

TCP Ports: 80, 443
UDP Ports: 6672, 61455, 61456, 61457, and 61458
Napravim statičku ip adresu u Port Forward Network Utilities programu, google dns, i postavim portove isto kao i kolega gore. Dole je i slika ˇˇ (link : http://i.imgur.com/I3GU8u7.png)
Odo provjerit jesu li otvoreni u "port checker" u istom programu i nada, ništa. "Your port is not open or not reachable"
Može tko pomoć ?
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.3.2016 0:33 (AngryBird).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice