Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.403.707
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Marti kaže...

Kupio sam juce u bojama zvuka STEREO RECEIVER Yamaha r n602 i prvi utisci su onako djeciji UVAUUU......

Inace sam uvijek bio na kucnom kinu i htio sam ovako nesto vec duže vrijeme, ( kako nemam mjesta u boravku te financiske mogućnosti da imam pravo kucno i kino i stereo sistem za muziku, prodao sam sistem kucnog kina te uzeo stereo sistem ) Denon mi je bio ok za kucno kino ali ne i za muziku, inače zaista dobar receiver sa more funkcija i novim điđama i svim i svaćim........ puno bolji od Pioneer-a kojeg sam imao prije, sad se tek kuži razlika sa istim stereo zvućnicima, znam da nisu neki ali eto služe svrsi vec duze vrijeme

 

Htio sam uzet stereo pojačalo MARANTZ PM 6007, ali opet onda dok kupim i neki radio tuner ipadne to dosta para, a Marantz nema nikakve funkcije osim zvuka ( mislim mogli su mu bar bluetooth ugradit ), u Ronisu sam bio nisu ga imali na stanju a i nema nikakav popust za gotovinsko plaćanje, bitno da na netu pise da imaju sve, pito sam kolko se ceka a oni nemaju pojma, vele da je naručeno. U sonus art mi se nije išlo da vidim jel ga oni imaju, na kraju mi je drago kaj sam kupio stereo receiver.

 

Yamaha trenutno svira sa magnat zvucnicima "magnat monitor supreme 202" naravno, jasno mi je da oni ne mogu izvuč maksimum iz ovog recievera. to su ipak zvucnici koji su tisucu kuna u pevcu

Znam prepoznat dobar zvuk za sebe, to mi je bitno . Još malo ce me žena bacit van sa svom tom opremom, njoj su to sve ružne i velike kutije 

 

Uglavnom prodao sam denona "DENON AVR-X2600H AV RECEIVER" ( kojeg sam također kupio orije godinu dana novog u  RONIS-u ) sa satelitima, centralnim i subom, te uzeo gore navedenu Yamahu, sad tek vidim šta je zvuk, kroz par mjeseci nadam se da ce stic i pravi zvucnici. 

gledao sam ovako nesto, ali mozete i vi dat svoje prijedloge slobodno.

 

DALI OBERON 3 - 4 000 kn.

DALI Spektor 6 - 4 400 kn.

POLK Signature S50e - 3 200 kn. - na akciji ( inače su 5 250 kn. ) to mi se ćini kao super prilika

 

 

Pohvale za uslužnost i ljubaznost u bojama zvuka, a najviše za popust koji sam dobio zbog placanja gotovinom 

Također sam pitao i za zvučne kablove kaj bi mi preporućili, veli neke za 70 kn m. i da su to več kvalitetni kablovi, tako da njih takoder kupujem sljedeci tjedan cca 5m, za svaki zvučnik 2.5 m to mi je dovoljno, 2m mi je naknap uvijek fali još malo.....

 

Također na slikama je sistem kucnog kina sa DENON-om koji sam imao, te trenutno stereo sa novom YAMAHOM, stalci za zvučnike njih sam sam radio prije cca 5 god.

 

Ovi (polovni) zvucnici bi ti mogli bit interesantni isto:

 

Monitor Audio Bronze 2 = 1800kn

Dynaudio Emit m20 + stalci = 4000kn

 Mislim da ta Yamaha neće dati dovolno snage Emitima, jako su žedni i što više snage dobiju bolje rade.

4 godine
offline
Vaš audio kutak

Bil jučer s preampom i izlazom na probi, a danas dolaze zvulje k meni ......

.....nekak mi čudno zvučie ti Avaloni......

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 8:06 (analogni).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Vaš audio kutak

Ne mogu na xiaomi telefonu upogonit ovaj amp dac.

Dobijem zvuk al zvuk ide očito prek moba jer je jednako glasno a nigdje ne postoji opcija da prebacim na dac.

Nit na telefonu opcije nit na aplikaciji u kojoj palim zvuk nitnse to automatski odradi kao na Windowsima kad ga uključim u laptop ili komp.

Ima neko rješenje ?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ja bi se odlučija za aktivne zvučnike te klase, pogotovo ako bih za istu cijenu dobio barem 50% bolju kvalitetu zvuka u odnosu da kupujem pasivne zvučnike, odvojene komponente i dodatne kabele. Aktivni zvučnici imaju i puno bolji Wife Acceptance Factor u odnosu na kombinacju zvučnici i 2, 3 audio komponente.  

 

Šta fali npr. kombinaciji vrhunski aktivni zvučnici i Mytek Brooklyn Bridge. :-)

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 11:51 (Mosha).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Silent horror1992 kaže...

Ne mogu na xiaomi telefonu upogonit ovaj amp dac.

Dobijem zvuk al zvuk ide očito prek moba jer je jednako glasno a nigdje ne postoji opcija da prebacim na dac.

Nit na telefonu opcije nit na aplikaciji u kojoj palim zvuk nitnse to automatski odradi kao na Windowsima kad ga uključim u laptop ili komp.

Ima neko rješenje ?

 

Koliko sam našao na Googleu info čini se da je ovo na Androidu 10 neizvedivo.

Ne postoji opcija da se switcha na USB zvuk.

Smiješno.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Nisam audiophil, ali uživam u kvalitetnom zvuku i čujem razliku između mp3 i high res audia. Nevidim ništa loše u tome da se u aktivnom zvučniku nalazi "diktirano" pojačalo koje svira onako kako su zamislili proizvođači zvučnika. Pogotovo ako za istu cijenu dobijem bolju kvalitetu u odnosu da kupujem odvojene komponente. 

 

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Silent horror1992 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Ne mogu na xiaomi telefonu upogonit ovaj amp dac.

Trebaš app koji je kompatibilan sa externim USB/DAC-om, npr. Neutron Music Player (malo kompliciran za podesiti) ili USB Audio Player ako slušaš glazbu iz arhive ili primjerice Tidal ako stream-aš. Moj AQ Dragonfly DAC radi bez problema na Android 10.

My redemption lies in your demise
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tommmyyy kaže...
Silent horror1992 kaže...
Silent horror1992 kaže...

Ne mogu na xiaomi telefonu upogonit ovaj amp dac.

Trebaš app koji je kompatibilan sa externim USB/DAC-om, npr. Neutron Music Player (malo kompliciran za podesiti) ili USB Audio Player ako slušaš glazbu iz arhive ili primjerice Tidal ako stream-aš. Moj AQ Dragonfly DAC radi bez problema na Android 10.

 

Ja slušam glazbu u youtube music vanced app i za tamo mi treba taj dac ali ne mogu ga upogoniti da zvuk ide prek njega.

Taj neutron košta 60kn.

Kako ti radi ? Preko neke od tih app ili ?

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Silent horror1992 kaže...
Ja slušam glazbu u youtube music vanced app i za tamo mi treba taj dac ali ne mogu ga upogoniti da zvuk ide prek njega.

Taj neutron košta 60kn.

Kako ti radi ? Preko neke od tih app ili ?

OK, pretpostavio sam da te zanima bitperfect, u tom slučaju trebaš Neutron (ako imaš lokalnu FLAC zbirku) ili Tidal (za stream) ili slično da ima exclusive mode (znači upravljanje zvukom prebacuje na DAC). Ako koristiš DAC za youtube onda sumnjam da ćeš dobiti bolji zvuk od standardnog izlaza (ne znam koji Xiaomi imaš ali bolji modeli imaju jako dobar USB-C na 3.5mm izlaz).

 

P.S. Neutron player je top, ako zanemarimo neatraktivno/zastarjelo sučelje, nakrcan je opcijama (npr. radi sa eksternim DAC-om, ima vrhunski EQ, čita lokalne i mrežne datoteke, DLNA, itd.)

 

My redemption lies in your demise
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tommmyyy kaže...
Silent horror1992 kaže...
Ja slušam glazbu u youtube music vanced app i za tamo mi treba taj dac ali ne mogu ga upogoniti da zvuk ide prek njega.

Taj neutron košta 60kn.

Kako ti radi ? Preko neke od tih app ili ?

OK, pretpostavio sam da te zanima bitperfect, u tom slučaju trebaš Neutron (ako imaš lokalnu FLAC zbirku) ili Tidal (za stream) ili slično da ima exclusive mode (znači upravljanje zvukom prebacuje na DAC). Ako koristiš DAC za youtube onda sumnjam da ćeš dobiti bolji zvuk od standardnog izlaza (ne znam koji Xiaomi imaš ali bolji modeli imaju jako dobar USB-C na 3.5mm izlaz).

 

P.S. Neutron player je top, ako zanemarimo neatraktivno/zastarjelo sučelje, nakrcan je opcijama (npr. radi sa eksternim DAC-om, ima vrhunski EQ, čita lokalne i mrežne datoteke, DLNA, itd.)

 

 

Ma redmi note 8.

Primarno sam si uzeo taj USB dac da bi imao za pc nije mi nužno na mob ali rekoh ako de da upiknut zašto ne, a onda sad sva ta zavrzlama, mislio sam uštekaš i automatski radi prek daca zvuk.

Skinuo sam tidal app, aktivirao trial hifi acc i nema nigdje opcija da output mijenjam.

Kad sam već aktivirao trial za tidal pa bar prek njega da može sli nr može heh

9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Skinuo sam tidal app, aktivirao trial hifi acc i nema nigdje opcija da output mijenjam.

Nema u app output, na AQ DAC zasvijetli lampica tako da vidiš da je "aktiviran" i koji je bitrate. Ako koristiš adapter USB-A na USB-C (pretpostavljam da ti DAC nema C konektor) probaj neki drugi adapter, meni nije radilo sa "no name", kad sam spojio UGREEN adapter proradilo. 

My redemption lies in your demise
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Mosha kaže...

Ja bi se odlučija za aktivne zvučnike te klase, pogotovo ako bih za istu cijenu dobio barem 50% bolju kvalitetu zvuka u odnosu da kupujem pasivne zvučnike, odvojene komponente i dodatne kabele. Aktivni zvučnici imaju i puno bolji Wife Acceptance Factor u odnosu na kombinacju zvučnici i 2, 3 audio komponente.  

 

Šta fali npr. kombinaciji vrhunski aktivni zvučnici i Mytek Brooklyn Bridge. :-)

 Nemoguće je, pogotovo u toj klasi dobit 50% bolju kvalitetu zvuka u odnosu na pasivne zvučnike i odvojene komponente zbrojeno iste cijene. A i taj WAF koji je je u osnovi irelevantan, zašto bi bio puno bolji kod aktivnih zvučnika?! Nekome su komponente ukras u stanu kao što je u mom slučaju. Nemam ništa protiv aktivnih zvučnika iako ih nikad ne bih kupio, jer držim da odvojene komponente potencijalno imaju manje problema od integriranih. Aktivni zvučnici znaju imati šum od unutarnjeg pojačala ako je izvedba integracije površna.

Možda ja grješim, ali mislim da nije nemoguće jer npr. par aktivnih zvučnika DYNAUDIO FOCUS 20 XD ima 4 pojačala, dac, interkonekcijske kabele pa kad bi to kupovao odvojeno i htio postići istu kvalitetu trebalo bi 25k kuna. A u ovoj klasi aktivnih zvučnika ne vjerujem da će integracija biti površna i da će imati šum od integriranog pojačala. Mislim da su ovi Dynaudiovi aktivni zvučnii po ovoj cijeni dobra kupovina. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 21:19 (Mosha).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
RIZ 604 UKV Radio

Kao što sam i najavio,  nabavio sam vintage RIZ 604 UKV radio i prije planiranog vremena (nemoralna ponuda).

U linku dolje ima moj kratki osvrt te etare vintage kante.

 

http://www.forum.hr/showpost.php?p=85532055&postcount=7858

 

Evo i par slikica ovdje:

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.4.2021 21:41 (analogni).
 
4 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
Dead kaže...
Marti kaže...

Dead

A gle, iskreno neznam, jel ih trenutno nisam u mogućnosti kupiti, mozda bude i neka akcija kad ču uzimat nadam se.

Naveo sam na prethodnoj stranici koji mi se sviđaju, a nisam isključio ni opciju rabljenih, jel mislim da nema šta bit toj klasi zvucnika, ipak bi trebali trajati godinama......

 

Kvadratura sobe, e da, to si i ja kontam-razmišljam, zato što je ukupan prostor cca 30 kvadrata ( boravak spojen s kuhinjom )

Boravak mi je cca 18 kvadrata s tim da je ostatak kuhinja - otvoren prostor, neznam kako bi bolje objasnio....te baš zbog toga nisam pametan koje zvučnike odabrat ( desni zvučnik je blizu zida, a lijevi ima otvorenu stranu " prema kuhinji " od njega je zid udaljen cca 4,5m

 

Evo i slika dole, ako pomogne.

 U takvom prostoru bi mogao razmišljati i o floorstanderima pa baci oko na:

https://sonusart.hr/zvucnici/samostojeci-zvucnici/q-acoustics-3050i-samostojeci-zvucnik-2554.html

https://www.qacoustics.co.uk/q3000i-range-q3050i-floorstanding-speaker.html#specs

Kolega Sil bi ti mogao reći nešto o njima, a to su samo superlativi koliko znam.

Cijena u Sonusarta je za jedan zvučnik i mislim da je to pošteno za tako dobar par zvučnika.

I pitam se zbog čega pitar s cvićem na desnom zvučniku?

Sorry, pomalo nevezano za kolegin upit za zvučnike, ali, gledam po SonusArt ponudi rasprodaje, pa mi pada u vidno polje slijedeće:

 

DYNAUDIO FOCUS 20 XD - AKTIVNI ZVUČNIK  https://sonusart.hr/zvucnici/aktivni-zvucnici/dynaudio-focus-20-xd.html

sa popustom/rasprodaja načinom "rješavanja" zalihe od 55% početne cijene, ugrubo sa 18,5 na 8,5 k kn (komad).

 

Na ovim prostorima, što to znači?

Malo se ljudi odlučuje na kupovinu aktivnih zvučnika ove klase inicijalne cijene od (početnih) 37+ k kn... u startu. Realno, tko bi od nas ovdje kupio aktivne kutije po 37+ k kn?

Ja prvi ne bih... vjerujem ni drugi, jer, stanje rasprodaje pokazuje puls kupaca.

 

Radije bih uzeo posebno odlično pojačalo za 17+ k kn i zvučnike za 20+ k kn, nego "aktivce" all in one" za 37+ k kn.

 

Da o većem modelu i ne govorim (još viša početna, inicijalna cijena i srazmjerni popust).

DYNAUDIO FOCUS 30XD - SAMOSTOJEĆI ZVUČNIK   https://sonusart.hr/zvucnici/aktivni-zvucnici/dynaudio-focus-30xd-samostojeci-zvucnik.html

 

Ideja aktivaca je inače OK, pruža u jednoj kutiji sve, ali... to je vrlo specifičan proizvod na koji se odluči jako mali broj korisnika. Pogotovo što je Dynaudio i inače skupa (ali odlična) tvrtka i proizvođač, sa pomalo specifičnom "školom" zvuka, poznatom u svijetu.

Međutim, čini se da to domaćem kupcu ne igra na kartu "kupi me, tvoj sam"  :)

 S obzirom da je na rasprodaji ostao samo bijeli manji Dynaudio i veći crni izgleda da ipak ima ljudi na ovim prostorima koji se odlučuju na kupovinu i po cijenama bez popusta. Ili je ovo samo neki marketinški trik.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Mosha kaže...
Dead kaže...
Mosha kaže...

Ja bi se odlučija za aktivne zvučnike te klase, pogotovo ako bih za istu cijenu dobio barem 50% bolju kvalitetu zvuka u odnosu da kupujem pasivne zvučnike, odvojene komponente i dodatne kabele. Aktivni zvučnici imaju i puno bolji Wife Acceptance Factor u odnosu na kombinacju zvučnici i 2, 3 audio komponente.  

 

Šta fali npr. kombinaciji vrhunski aktivni zvučnici i Mytek Brooklyn Bridge. :-)

 Nemoguće je, pogotovo u toj klasi dobit 50% bolju kvalitetu zvuka u odnosu na pasivne zvučnike i odvojene komponente zbrojeno iste cijene. A i taj WAF koji je je u osnovi irelevantan, zašto bi bio puno bolji kod aktivnih zvučnika?! Nekome su komponente ukras u stanu kao što je u mom slučaju. Nemam ništa protiv aktivnih zvučnika iako ih nikad ne bih kupio, jer držim da odvojene komponente potencijalno imaju manje problema od integriranih. Aktivni zvučnici znaju imati šum od unutarnjeg pojačala ako je izvedba integracije površna.

Možda ja grješim, ali mislim da nije nemoguće jer npr. par aktivnih zvučnika DYNAUDIO FOCUS 20 XD ima 4 pojačala, dac, interkonekcijske kabele pa kad bi to kupovao odvojeno i htio postići istu kvalitetu trebalo bi 25k kuna. A u ovoj klasi aktivnih zvučnika ne vjerujem da će integracija biti površna i da će imati šum od integriranog pojačala. Mislim da su ovi Dynaudiovi aktivni zvučnii po ovoj cijeni dobra kupovina. 

Kolega Tajo je sve objasnio. Ja bih dodao da su aktivni zvučnici okay kad postoji nedostatak prostora za oformiti ozbiljniji hifi sustav. Kad prostor nije problem onda mislim da odvojenim komponentama aktivni zvučnici jednostavno nisu nikakva konkurencija.

Misliš da nisu konkurencija niti ovim trima aktivnim zvučnicima u videu u nastavku.

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: RIZ 604 UKV Radio
Dead kaže...

 

 Jesi li dobio i pašku čipku u paketu?

 Znao sam da će tabletić netko spomenuti.

Nekad su se tabletići obavezno stavljali na radio.

 

@Tajo

 

...barem ima solidna ponuda i jeftinijih i skupljih EL84 (ECC83 imam, a moram vidjeti koje još imam..)

 

https://www.megashop.hr/elektronska-cijev-e-84-6-bq5-polovi-9-sockel-noval-opis-endpentoda-121525

 

https://www.audiopro.hr/proizvod/jj-electronic-el84-power-vacuum-tube?idPro=16004

 

https://euro-unit.com/hr/gitare-i-basevi/gitarska-pojacala/elektronske-lampe/fender-gt-el84-s-duets-detail

 

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Mosha kaže...
Dead kaže...
Mosha kaže...
Dead kaže...
Mosha kaže...

Ja bi se odlučija za aktivne zvučnike te klase, pogotovo ako bih za istu cijenu dobio barem 50% bolju kvalitetu zvuka u odnosu da kupujem pasivne zvučnike, odvojene komponente i dodatne kabele. Aktivni zvučnici imaju i puno bolji Wife Acceptance Factor u odnosu na kombinacju zvučnici i 2, 3 audio komponente.  

 

Šta fali npr. kombinaciji vrhunski aktivni zvučnici i Mytek Brooklyn Bridge. :-)

 Nemoguće je, pogotovo u toj klasi dobit 50% bolju kvalitetu zvuka u odnosu na pasivne zvučnike i odvojene komponente zbrojeno iste cijene. A i taj WAF koji je je u osnovi irelevantan, zašto bi bio puno bolji kod aktivnih zvučnika?! Nekome su komponente ukras u stanu kao što je u mom slučaju. Nemam ništa protiv aktivnih zvučnika iako ih nikad ne bih kupio, jer držim da odvojene komponente potencijalno imaju manje problema od integriranih. Aktivni zvučnici znaju imati šum od unutarnjeg pojačala ako je izvedba integracije površna.

Možda ja grješim, ali mislim da nije nemoguće jer npr. par aktivnih zvučnika DYNAUDIO FOCUS 20 XD ima 4 pojačala, dac, interkonekcijske kabele pa kad bi to kupovao odvojeno i htio postići istu kvalitetu trebalo bi 25k kuna. A u ovoj klasi aktivnih zvučnika ne vjerujem da će integracija biti površna i da će imati šum od integriranog pojačala. Mislim da su ovi Dynaudiovi aktivni zvučnii po ovoj cijeni dobra kupovina. 

Kolega Tajo je sve objasnio. Ja bih dodao da su aktivni zvučnici okay kad postoji nedostatak prostora za oformiti ozbiljniji hifi sustav. Kad prostor nije problem onda mislim da odvojenim komponentama aktivni zvučnici jednostavno nisu nikakva konkurencija.

Misliš da nisu konkurencija niti ovim trima aktivnim zvučnicima u videu u nastavku.

 

A slušaj, za 40-ak tisuća USD koliko su Grimm aktivni zvučnici mogu se složiti vrhunske kombinacije odvojenih komponenti. 

 A naravno da se mogu za te novce složit vrhunske kombinacije s odvojenim komponentama, ali mislim da ne stoji da bi npr. Grimm aktivni zvučnici, barem u kvaliteti zvuka, bili nikakva konkurencija odvojenim komponentama u tom cijenovnom razredu. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 15:30 (Mosha).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Riz 604 UKV radio

Na starom radiju Riz 604 UKV (1960 g. serija) sam  zamijenio stare izlazne lampe EL84 (jedna Ei Niš, duga nepoznata/obrisana oznaka) sa novima

JJ Electronic.
Naravno, nove su uparene.

Također zamijenjena ECC83 Tunsgram sa novijom, iste firme.

Simensovu čuvam kao rezervu za cijevni preamp.

 

 
 

Promjena  u zvuku je bila vrlo čujna, poglavito u čvrstoči i dubini basa i većoj glasnoći i čistoći zvuka.
Nove cijevi, ništa čudno (pogotovu izlazne)....sad još nek se malo usviraju...

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.4.2021 19:18 (analogni).
 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Imam tih tabletića svih veličina cca pedesetak komada.

Sve moja mater naheklala.....

 

 
4 0 hvala 0
6 godina
offline
Vaš audio kutak

bok,

 

moze preporuka za dobar mikrofon? 

 

trenutno imam Blue Yeti Pro kojeg vec koristim sigurno jedno 5 godina, OK je, ali bih volio uraditi upgrade. 

 

pikirao sam Shure MV7, da li to losa kupnja naspram ovog trenutnog? dajte neku preporuku. 

 

hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Evo i troslojnih podložaka ispod radija (tvrda guma rebrasta, inox, glatka tvrda guma).

Bas je čujno bolje kontrole i definicije, a sednji spektar otvoreniji.

 

 

 
 
Kasnije ću staviti u gornje utore gume čelične kuglice za još manju dodirnu površinu i bolju definiciju kompletne zvučne slike.

Na podnu uzduznu letvu kutije ću ispod nalijepiti pluto/filc podlošku s rupom u sredini da kuglica bolje nasjedne.

 

EDIT:

Evo, stavljene i kuglice.

 

 

 
 

i opet napredak u svim gore nabrojanim parametrima zvuka, mali, ali ipak napredak.

Ništa čudno, jer kabinet radija od čistog, punog kvalitetnog drva (ptičji javor, ak se ne varam) sa 4 drivera i 17 kg se ponaša kao veliki Bookself (ili manji samostojeći) i nije svejedno na kakvim će podloškama biti.....

 

 

Jariće krstim.......

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.4.2021 0:45 (analogni).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Sretan Uskrs svima !

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 9:29 (analogni).
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

...svim ljubiteljima dobre mjuze i zvuka...

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
5 0 hvala 3
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Ja sam antiteista, i ljubitelj sam dobre glazbe i podnošljivoga zvuka, (nemam novaca za dobar zvuk).

Samo da pitam teiste i znalce, što uskrs ima veze sa pilićima i zečevima i obojanim jajima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 16:30 (Uran 11).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
baš slušam preko tidal hi fi albume Bryana Ferry ja iz osamdesetih,nevjerojatno koju produkciju taj tip ima za to doba
nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak

Pa vidim tu, ljudi čestitaju uskrsnuće Isusa Krista, i onda stavljaju slike, pilića, jaja, zečeva, a ni i od Isusa.

A kaj tebe braco mori moje pitanje?

Jednostavno sam znatiželjan.

 

Da nebude off topic, kupio sam nedavno budget slušalice, Seenheiser HD 400S.

Mogu reći da sam zadovoljan, ugodne su, a zvuk bolji nisam imao prilike čuti.

 

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Za piliće, zečeve, jajca i sl. ne znam....

 

Ali znam da sam danas ipak odlučio zamijeniti 60g. stari strujni kabel na RIZ 604 radiju.

 Gore je bio dvoredni (paralelni, neupleteni) kabel; licna 1 ili 1,5mm2 (?) u krem  podatnoj PVC izolaciji (ne znam dal danas konzumni kabeli imaju bolju, sumnjam).

 

 

Upleo sam 2 mm, puni presjek 2 žice (ne znam dal je OFC, al nebitno), stavljen je u egipatski pamuk (kupio od Marohei Cable još davno) i u onaj stari šteker...
......i svira......

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.4.2021 20:07 (analogni).
 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
_itsmoriarty kaže...

bok,

 

moze preporuka za dobar mikrofon? 

 

trenutno imam Blue Yeti Pro kojeg vec koristim sigurno jedno 5 godina, OK je, ali bih volio uraditi upgrade. 

 

pikirao sam Shure MV7, da li to losa kupnja naspram ovog trenutnog? dajte neku preporuku. 

 

hvala.

 

jedno vrijeme sam gledao mikrofone i svidio mi se Audio-Tecnhica AT4040, ima par likova na youtube-u koji seciraju mikrofone do besvijesti

8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...

Pa vidim tu, ljudi čestitaju uskrsnuće Isusa Krista, i onda stavljaju slike, pilića, jaja, zečeva, a ni i od Isusa.

A kaj tebe braco mori moje pitanje?

Jednostavno sam znatiželjan.

 

Da nebude off topic, kupio sam nedavno budget slušalice, Seenheiser HD 400S.

Mogu reći da sam zadovoljan, ugodne su, a zvuk bolji nisam imao prilike čuti.

 

 

 

 

 

 nemoš napravit jelo od Isusa ,od pilića jaja i zečetine on the other hand....   Valjda jer jaje predstavlja začetak  a zec plodnost  i tak neka brija koja se provukla stoljećima unazad 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice