Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.395.662
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Možeš napisati koja su to pojacala bila (oznaka)?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Pošto čovjek traži pojačalo (jedini uvjet BT), očito mu mrežni streaming nije prioritet. Ako je tako, ja bi osobno gledao u smjeru Rotela, CA ili Audiolaba. Nisu svestrani kao preporučena Yamaha, Denon ili Marantz, ali u onom najbitnijem mislim da su ipak superiorniji uređaji.
Just my 2 cents!
 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Vaš audio kutak

Frend je u Nl, jel netko cuo za ovo i valja li to cemu?

 
 
 
 
 

https://teufelaudio.nl/ultima-40-kombo-105808000?v=001&extProvId=5&extPu=teufelnl-gaw&extLi=12127385701&extCr=117207051256-492811576268&extSi=&extTg=&keyword=&extAP=&extMT=&partner_id=sea-nl..google.12127385701.492811576268.&gclid=Cj0KCQjwutaCBhDfARIsAJHWnHvDghE9fTamirAvv_d5rlMGMK27aDQdsuVTGr8NEKjtlrvNt9j1UksaAiGuEALw_wcB

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 21.3.2021 17:19 (Boris grozni).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Kolko vidim, ovo je neki bundle, zvučnici + receiver. Trebaju li njemu i zvučnici ili samo amp?
Ne želim biti rob nikakvih predrasuda, al ovo mi ne izgleda obećavajuće...
Makar, tko zna...
3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
bukowski kaže...
Kolko vidim, ovo je neki bundle, zvučnici + receiver. Trebaju li njemu i zvučnici ili samo amp?
Ne želim biti rob nikakvih predrasuda, al ovo mi ne izgleda obećavajuće...
Makar, tko zna...

 Pa ako je ovo dobro uzeo bi taj komplet. Gledam recenzije na youtubeu kaj ja znam sve mi to ok zvuci, Ima ovdje znalaca pa mozda se jos netko javi!

3 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
analogni kaže...

Da, direktna usporedba bi sve pokazala.

Međutim, Rotel je (bez sniženja) skoro duplo skuplja komponenta.

A čuvši neke ampove Rotela (tog ranga) i Yamahinih (ranga tog streamera) osobno bih se kladio na Rotel......

 ja sam imao do sada dva pojačala od yamahe,ljepo na njima piše 2 *85 w na 8 ohma,je ljepo je to na papiru,ali kad okreneš potenciometar na 12 dobiješ neslušljivo pojačalo od izobličenja

 Moja vintage Yamaha je deklarirana na 120 WPC na 8 oma, 170 WPC na 4 ohma no na testirano daje 160WPC na 8oma, 1kHz prije klipanja :).

4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak
Just Outlaw kaže...
blackalbum kaže...
analogni kaže...

Da, direktna usporedba bi sve pokazala.

Međutim, Rotel je (bez sniženja) skoro duplo skuplja komponenta.

A čuvši neke ampove Rotela (tog ranga) i Yamahinih (ranga tog streamera) osobno bih se kladio na Rotel......

 ja sam imao do sada dva pojačala od yamahe,ljepo na njima piše 2 *85 w na 8 ohma,je ljepo je to na papiru,ali kad okreneš potenciometar na 12 dobiješ neslušljivo pojačalo od izobličenja

 Moja vintage Yamaha je deklarirana na 120 WPC na 8 oma, 170 WPC na 4 ohma no na testirano daje 160WPC na 8oma, 1kHz prije klipanja :).

 Da, samo te Yamahe iz kasnih 70-ih i 80-ih nisu baš slične današnjoj konfekciji u početnom segmentu.

 

http://www.thevintageknob.org/yamaha-CA-2010.html

 

http://www.thevintageknob.org/yamaha-A-1000.html

 

A pojačala snage iz tih godina su posebna priča....

 

 
EDIT:

A i uradci iz današnjih vremena mao više klase im nisu polučili željene rezultate.

Imao sam prije više od 10 g. na posudbi 2-3 mjseca Yamahu A-S2000i nije me nešto oduševila.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.3.2021 9:02 (analogni).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

OVO škicam ...nostalgije radi, a i zvuk j e vrlo dobar.

 

Nisu ni ovi loši (sve je to vrlo slična serija):

 

http://www.radiomuseum-croatia.com/new/kolekcija/311

 

https://hr.radiomuseum-croatia.com/?proizvod=riz-614-ukv

 

http://www.radiomuseum-croatia.com/new/kolekcija/316

 

BTW, krajem 50-ih/početkom 60-ih je djed kupio sličan (malo niži tip) RIZ lampaša (sa UKV).

Mi kasnije odselili na stan i kao djedu kupili novi, (mislim da tranzistorac Ei Niš , Simfonija ili sl..).

Ali taj nije bio ni sluga RIZ lampašu po zvuku (detalji, jasnoća, glasnoća....) i po hvatanju stanica i po svemu ostalome...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.3.2021 16:33 (analogni).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Zvuk i kako ga majstori stvaraju.

 

مرګ ژوبله
 
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Super64 kaže...

Zvuk i kako ga majstori stvaraju.

 

 

Jebemu miša, potaknul si me da ponovno preslušam Heartwork i Swansong. 

Zvuče bolje od večine albuma danas kaj je fakat poražavajuće. 

Nije totalno ista špreha al zadnji Benediction je jako fino modernizirao zvuk bez da se plastificira. 

4 godine
offline
Foobar Radio Paradise

Vjerojatno večina korisnika zna da npr. preko nekih software Media playera u Comp Audiu mogu slušati i internet radio postaje.

Večinom to ide sa 320 ili 128 kbps.

Osobno koristim Foobar za to, a sad već ima i radio postaja koje imaju Flac (lessloss) rezoluciju, jedna od njih je i Radio Paradise.

 

https://www.hiresaudio.online/radio-paradise-now-has-song-title-info/

 

Znači spremite i skopirate jedan od onih crvenih linkova (ili sve žanrove; po želji) u Foobar korištenjem gornje alatne trake; File/Add Locatio/Paste/OK.

 


 

Ako želite da vam se te pridružene radio postaje pamte u sučelju Foobara, svaka koja se dodavanjem pojavi na Play listi treba označiti

desnim klikom pa; Copy, te u gornjem menu-u uči u View/Playlist Manager/Paste.....

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.3.2021 12:00 (analogni).
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Ima li netko iskustva sa B-Ware opremom? Imam Wharfedale Evo 4.2 B ware za mizernu lovu, nove iz trgovine. Sjećam se da je jedan UK shop prodavao B-ware Tannoye za smiješnu lovu a u opisu je pisalo da je samo kutija/pakiranje oštećeno od stajanja i seljakanja po skladištu. 

 

Imam i Dali Opticon 2 na piku al pošto je izašla MK2 serija Opticona onda bih čekao neki review. 

 

Za sad, Wharfedale Evo 4.2 i Audiolab 6000A Play. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
gocc01 kaže...

Ima li netko iskustva sa B-Ware opremom? Imam Wharfedale Evo 4.2 B ware za mizernu lovu, nove iz trgovine. Sjećam se da je jedan UK shop prodavao B-ware Tannoye za smiješnu lovu a u opisu je pisalo da je samo kutija/pakiranje oštećeno od stajanja i seljakanja po skladištu. 

 

Imam i Dali Opticon 2 na piku al pošto je izašla MK2 serija Opticona onda bih čekao neki review. 

 

Za sad, Wharfedale Evo 4.2 i Audiolab 6000A Play. 

 Pa to je fini combo, javi dojmove ako uzmeš.

10 godina
offline
Vaš audio kutak

11400 sa dostavom iz Njemačke a sad sam našao u nekom mađarskom shopu za 10400. 

 

Ima li netko ideju kak kupit u tom shopu pošto nemaju dostavu za hrvatsku a zgleda mi ko da nit nemaju fizičku trgovinu. 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Koliko vidim imaju fizicki shop u Budimpesti. Probaj ih nazvati ako netko tamo prica engleski pa ti mozda posalju u HR ili vidi sa nekom kurirskom sluzbom da pokupe kod njih pa ti dostave

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Foobar Radio Paradise
analogni kaže...

Vjerojatno večina korisnika zna da npr. preko nekih software Media playera u Comp Audiu mogu slušati i internet radio postaje.

Večinom to ide sa 320 ili 128 kbps.

Osobno koristim Foobar za to, a sad već ima i radio postaja koje imaju Flac (lessloss) rezoluciju, jedna od njih je i Radio Paradise.

 

 Imati na umu da Radio Paradise, iako pusta Flac, dosta procesira muziku - kompresira dinamiku, podesi glasnocu, doda malo basova/visokih, takodjer dosta source datoteka koje koriste su mp3. Tako mi je barem potvrdio onaj deda sta vodi taj radio, kad sam ga pitao zasto neka pjesma zvuci jako drugacije od CD/Tidala.

 

Svejdeno slusam RP jer imaju odlicnu mjuzu, al na 320kbps jer je sasvim dovoljno, a Flac mi je znao zastajkivat.

~~ sound sommelier ~~
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 19:44 (hudo).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Pa, na gornjim slikama se kod Foobara vidi kolilko je to kbps po pojedinoj pjesmi.

Kao i kod Flaca sa HDD-a (od cca 800 do 1200 Kbps).

Jedino je wav sa HDD-a uvijek 1411 Kbps.....

 

Meni ništa ne zastajkuje i čujno jeste bolje od 320 kbps.

 

A ovo dole mi je čujno najbolje......za dušu....

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.3.2021 21:32 (analogni).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Kupio sam juce u bojama zvuka STEREO RECEIVER Yamaha r n602 i prvi utisci su onako djeciji UVAUUU......

Inace sam uvijek bio na kucnom kinu i htio sam ovako nesto vec duže vrijeme, ( kako nemam mjesta u boravku te financiske mogućnosti da imam pravo kucno i kino i stereo sistem za muziku, prodao sam sistem kucnog kina te uzeo stereo sistem ) Denon mi je bio ok za kucno kino ali ne i za muziku, inače zaista dobar receiver sa more funkcija i novim điđama i svim i svaćim........ puno bolji od Pioneer-a kojeg sam imao prije, sad se tek kuži razlika sa istim stereo zvućnicima, znam da nisu neki ali eto služe svrsi vec duze vrijeme

 

Htio sam uzet stereo pojačalo MARANTZ PM 6007, ali opet onda dok kupim i neki radio tuner ipadne to dosta para, a Marantz nema nikakve funkcije osim zvuka ( mislim mogli su mu bar bluetooth ugradit ), u Ronisu sam bio nisu ga imali na stanju a i nema nikakav popust za gotovinsko plaćanje, bitno da na netu pise da imaju sve, pito sam kolko se ceka a oni nemaju pojma, vele da je naručeno. U sonus art mi se nije išlo da vidim jel ga oni imaju, na kraju mi je drago kaj sam kupio stereo receiver.

 

Yamaha trenutno svira sa magnat zvucnicima "magnat monitor supreme 202" naravno, jasno mi je da oni ne mogu izvuč maksimum iz ovog recievera. to su ipak zvucnici koji su tisucu kuna u pevcu

Znam prepoznat dobar zvuk za sebe, to mi je bitno . Još malo ce me žena bacit van sa svom tom opremom, njoj su to sve ružne i velike kutije 

 

Uglavnom prodao sam denona "DENON AVR-X2600H AV RECEIVER" ( kojeg sam također kupio orije godinu dana novog u  RONIS-u ) sa satelitima, centralnim i subom, te uzeo gore navedenu Yamahu, sad tek vidim šta je zvuk, kroz par mjeseci nadam se da ce stic i pravi zvucnici. 

gledao sam ovako nesto, ali mozete i vi dat svoje prijedloge slobodno.

 

DALI OBERON 3 - 4 000 kn.

DALI Spektor 6 - 4 400 kn.

POLK Signature S50e - 3 200 kn. - na akciji ( inače su 5 250 kn. ) to mi se ćini kao super prilika

 

 

Pohvale za uslužnost i ljubaznost u bojama zvuka, a najviše za popust koji sam dobio zbog placanja gotovinom 

Također sam pitao i za zvučne kablove kaj bi mi preporućili, veli neke za 70 kn m. i da su to več kvalitetni kablovi, tako da njih takoder kupujem sljedeci tjedan cca 5m, za svaki zvučnik 2.5 m to mi je dovoljno, 2m mi je naknap uvijek fali još malo.....

 

Također na slikama je sistem kucnog kina sa DENON-om koji sam imao, te trenutno stereo sa novom YAMAHOM, stalci za zvučnike njih sam sam radio prije cca 5 god.

Martin
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 15:02 (Marti).
Moj PC  
6 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Super da si zadovoljan, volim kad su ljudi sretni s onim sto kupe, a volio bih i poslusati od svakog od vas iz grupe setup

 

Ovo u desnom kutu sobe je bass trap?

 

S yamahom znam da su znali preporucit klipsch bookshelfe, tocnije rp600m, imaju ih sigurno u bojama zvuka, pa daj i njima pokusaj, mozda i elac unifi ub5.2 ili elac debut dbr62, takodjer dosta hvaljeni zvucnici...jos mi padaju na pamet B&W 607 S2, TRIANGLE BOREA BR03...stvarno je more dobrih zvucnika u tom rangu i mislim da neces fulat s bilo kojim od njih

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
mali.kresho kaže...

Super da si zadovoljan, volim kad su ljudi sretni s onim sto kupe, a volio bih i poslusati od svakog od vas iz grupe setup

 

Ovo u desnom kutu sobe je bass trap?

 

S yamahom znam da su znali preporucit klipsch bookshelfe, tocnije rp600m, imaju ih sigurno u bojama zvuka, pa daj i njima pokusaj, mozda i elac unifi ub5.2 ili elac debut dbr62, takodjer dosta hvaljeni zvucnici...jos mi padaju na pamet B&W 607 S2, TRIANGLE BOREA BR03...stvarno je more dobrih zvucnika u tom rangu i mislim da neces fulat s bilo kojim od njih

 Ne nije bass trap, vec kosi zid koji sam pofarbao u tamno sivu boju.

Hvala na preporuci, razmotrit ću sigurno i te klipsch kad cu kupovat zvucnike.

Također i ja bi htio poslušat od svakog setup 

Martin
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 14:26 (Marti).
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Čestitam na Ymaha stereo receiveru !

 

Naravno da će Stereo receiver iste (pa i manje, a ovdje veće) cijene dati puno bolji zvuk u stereu.

Da je nabavljeno traženo stereo integrirano pojačalo bilo bi još bolje (glede zvuka).....

 

Ako je soba dovoljno velika tj. dosta veća od 20 m2 u obzir mogu doći i samostojeći zvučnici.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

samo se mani DALIja ,jesu jeftiniji ali ni toliko ne vrijede,opet pišem iz iskustva

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Dead

A gle, iskreno neznam, jel ih trenutno nisam u mogućnosti kupiti, mozda bude i neka akcija kad ču uzimat nadam se.

Naveo sam na prethodnoj stranici koji mi se sviđaju, a nisam isključio ni opciju rabljenih, jel mislim da nema šta bit toj klasi zvucnika, ipak bi trebali trajati godinama......

 

Kvadratura sobe, e da, to si i ja kontam-razmišljam, zato što je ukupan prostor cca 30 kvadrata ( boravak spojen s kuhinjom )

Boravak mi je cca 18 kvadrata s tim da je ostatak kuhinja - otvoren prostor, neznam kako bi bolje objasnio....te baš zbog toga nisam pametan koje zvučnike odabrat ( desni zvučnik je blizu zida, a lijevi ima otvorenu stranu " prema kuhinji " od njega je zid udaljen cca 4,5m

 

Evo i slika dole, ako pomogne.

Martin
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.3.2021 18:42 (Marti).
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Vaš audio kutak

Da, to je sve otvoren prostor (kamo se bez problema širi zvuk) i takvog ga treba računati; dakle 30 m2.

 

Pasali bi samostojeći.

Prišparati lovu i vidjeti OVAKVU (Tannoy Revolution XT 6F) ili sličnu priliku....

 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
10 godina
offline
Vaš audio kutak

Definitivno probaj ove Tannoye sa Yamahom, imao sam taj receiver doma na probi sa XT6F ali sam bio u potrazi za integriranim pojačalom pa sam ga vratio.

 

Uglavnom, RN602 se sa Tannoyima pokazao puno bolji od AS801 a to je stereo receiver od 4600kn naspram integriranog pojačala od 7600kn. Tako ak ti netko kaže da ne gledaš Dali zvučnike, ne slušaj ga. Uzmi na probu pa sam vidi sa SVOJIM pojačalom/receiverom. 

 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Marti kaže...

Kupio sam juce u bojama zvuka STEREO RECEIVER Yamaha r n602 i prvi utisci su onako djeciji UVAUUU......

Inace sam uvijek bio na kucnom kinu i htio sam ovako nesto vec duže vrijeme, ( kako nemam mjesta u boravku te financiske mogućnosti da imam pravo kucno i kino i stereo sistem za muziku, prodao sam sistem kucnog kina te uzeo stereo sistem ) Denon mi je bio ok za kucno kino ali ne i za muziku, inače zaista dobar receiver sa more funkcija i novim điđama i svim i svaćim........ puno bolji od Pioneer-a kojeg sam imao prije, sad se tek kuži razlika sa istim stereo zvućnicima, znam da nisu neki ali eto služe svrsi vec duze vrijeme

 

Htio sam uzet stereo pojačalo MARANTZ PM 6007, ali opet onda dok kupim i neki radio tuner ipadne to dosta para, a Marantz nema nikakve funkcije osim zvuka ( mislim mogli su mu bar bluetooth ugradit ), u Ronisu sam bio nisu ga imali na stanju a i nema nikakav popust za gotovinsko plaćanje, bitno da na netu pise da imaju sve, pito sam kolko se ceka a oni nemaju pojma, vele da je naručeno. U sonus art mi se nije išlo da vidim jel ga oni imaju, na kraju mi je drago kaj sam kupio stereo receiver.

 

Yamaha trenutno svira sa magnat zvucnicima "magnat monitor supreme 202" naravno, jasno mi je da oni ne mogu izvuč maksimum iz ovog recievera. to su ipak zvucnici koji su tisucu kuna u pevcu

Znam prepoznat dobar zvuk za sebe, to mi je bitno . Još malo ce me žena bacit van sa svom tom opremom, njoj su to sve ružne i velike kutije 

 

Uglavnom prodao sam denona "DENON AVR-X2600H AV RECEIVER" ( kojeg sam također kupio orije godinu dana novog u  RONIS-u ) sa satelitima, centralnim i subom, te uzeo gore navedenu Yamahu, sad tek vidim šta je zvuk, kroz par mjeseci nadam se da ce stic i pravi zvucnici. 

gledao sam ovako nesto, ali mozete i vi dat svoje prijedloge slobodno.

 

DALI OBERON 3 - 4 000 kn.

DALI Spektor 6 - 4 400 kn.

POLK Signature S50e - 3 200 kn. - na akciji ( inače su 5 250 kn. ) to mi se ćini kao super prilika

 

 

Pohvale za uslužnost i ljubaznost u bojama zvuka, a najviše za popust koji sam dobio zbog placanja gotovinom 

Također sam pitao i za zvučne kablove kaj bi mi preporućili, veli neke za 70 kn m. i da su to več kvalitetni kablovi, tako da njih takoder kupujem sljedeci tjedan cca 5m, za svaki zvučnik 2.5 m to mi je dovoljno, 2m mi je naknap uvijek fali još malo.....

 

Također na slikama je sistem kucnog kina sa DENON-om koji sam imao, te trenutno stereo sa novom YAMAHOM, stalci za zvučnike njih sam sam radio prije cca 5 god.

 

Ovi (polovni) zvucnici bi ti mogli bit interesantni isto:

 

Monitor Audio Bronze 2 = 1800kn

Dynaudio Emit m20 + stalci = 4000kn

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
4 godine
offline
Re: Vaš audio kutak

Pitar s cvicem zbog zene pretpostavljam

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Marti kaže...

DALI OBERON 3 - 4 000 kn.

DALI Spektor 6 - 4 400 kn.

POLK Signature S50e - 3 200 kn. - na akciji ( inače su 5 250 kn. ) to mi se ćini kao super prilika

 

 

Pohvale za uslužnost i ljubaznost u bojama zvuka, a najviše za popust koji sam dobio zbog placanja gotovinom 

Također sam pitao i za zvučne kablove kaj bi mi preporućili, veli neke za 70 kn m. i da su to več kvalitetni kablovi, tako da njih takoder kupujem sljedeci tjedan cca 5m, za svaki zvučnik 2.5 m to mi je dovoljno, 2m mi je naknap uvijek fali još malo.....

 

Također na slikama je sistem kucnog kina sa DENON-om koji sam imao, te trenutno stereo sa novom YAMAHOM, stalci za zvučnike njih sam sam radio prije cca 5 god.

 Odi opet u boje i trazi da ti na tvoj model pojačala spoje ono što te zanima.

Sa rn402 guram Oberone 7 + SVS PB1000 sub. Slušao kod njih Oberon 3 + Dali 12" sub no zvuk mi nije bio dovoljno mesnat. 

 

Imaš praktički identično pozicionirane zvučnike ko ja (na lijevoj strani prolaz do hodnika, sa desne strane kut). Taj kut boosta nekih 50-70Hz za 15-20dB(dvostruka do četverostruka glasnoča u odnos na ostale frekve, znači baš ful očito) i sugeriram ti kad ćeš slušat bilo kakve zvučnike zamoli ekipu da ih tutnu u kutove prostorije kako bi bar donekle dobio dojam o tome. Sanirao sam to kalibracijskim mikrofonom iako se dobrim dijelom može i od uha ako si malo upoznat sa EQom.

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Marti kaže...

Dead

A gle, iskreno neznam, jel ih trenutno nisam u mogućnosti kupiti, mozda bude i neka akcija kad ču uzimat nadam se.

Naveo sam na prethodnoj stranici koji mi se sviđaju, a nisam isključio ni opciju rabljenih, jel mislim da nema šta bit toj klasi zvucnika, ipak bi trebali trajati godinama......

 

Kvadratura sobe, e da, to si i ja kontam-razmišljam, zato što je ukupan prostor cca 30 kvadrata ( boravak spojen s kuhinjom )

Boravak mi je cca 18 kvadrata s tim da je ostatak kuhinja - otvoren prostor, neznam kako bi bolje objasnio....te baš zbog toga nisam pametan koje zvučnike odabrat ( desni zvučnik je blizu zida, a lijevi ima otvorenu stranu " prema kuhinji " od njega je zid udaljen cca 4,5m

 

Evo i slika dole, ako pomogne.

 U takvom prostoru bi mogao razmišljati i o floorstanderima pa baci oko na:

https://sonusart.hr/zvucnici/samostojeci-zvucnici/q-acoustics-3050i-samostojeci-zvucnik-2554.html

https://www.qacoustics.co.uk/q3000i-range-q3050i-floorstanding-speaker.html#specs

Kolega Sil bi ti mogao reći nešto o njima, a to su samo superlativi koliko znam.

Cijena u Sonusarta je za jedan zvučnik i mislim da je to pošteno za tako dobar par zvučnika.

I pitam se zbog čega pitar s cvićem na desnom zvučniku?

 Da, ljubav još uvijek traje što se 3050i tiče.  Iskrena preporuka u tom rangu cijene za poslušati prije kupovine. Nije zvučnik koji analizira, detaljizira, razdvaja svaku notu, tako da za ekipu koja traži tako nešto možda i nije savršen izbor. Meni osobno se sviđaju jer i prilikom nešto tišeg slušanja zvučnici zadržavaju dinamiku, bas je prisutan, tako da nije potrebno pretjerivati s glasnoćom da bi se izvukao nekakav minimum. Uglavnom, vrlo su ugodni za dulje slušanje i definitivno nisu zamorni, iako detalja u visokom spektru ima dovoljno. Nisu bez razloga privukli pažnju recenzenata i dobili pristojne ocjene. Na netu ima zaista puno recenzija tako da tko je zainteresiran za malo stručniji opis, neka si slobodno pogleda, a ukoliko je netko u mogućnosti poslušati ih prije kupovine, to bi bila dobra ideja jer ponavljam, možda se nekome i ne svide jer nisu toliko analitični a onda je problem ako se baš to tražilo.

 
2 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice