Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.401.538
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
sad će se javiti likovi da se još poigraš sa kabelima tobož da bi ti sistem zvučao još bolje, p. s kad je na redu roksan za prodaju

Po čemu si zaklučio da bi Roksan mogao u prodaju?

Da si pratio temu ne bi pitao ovako nešto, no shvaćam skrivenu namjeru i u kojem smjeru pokušavaš nešto napraviti.

 

p.s. odmah ti mogu reći da kucaš na kriva vrata i nećeš uspjeti ništa napraviti.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Stiglo, za sada odlično, otvorilo fino u visokima te se sve dodatno otvorilo, kao da sam imao krpu preko zvučnika sada je otvorilo sve, bas jači, dublji i čvršći.

Sada neka radi :)

 Hoćeš li skinuti foliju sa zaslona Gustarda ili je to za slučaj, ne daj Bože, da ga moraš vraćati.

 Budem ostavio "boljoj" polovici da skine foliju, nju vesele takve stvari pa neka joj bude :)

Znam da je polica banana, ona će ostati u stanu kada uzmem kuću, stan ću onda full namješten rentati.

Kada riješim sve s kućom onda ću napraviti kako spada policu, za sada je ok.

Imam već solidnih ideja šta i kako no bude pričekalo novi životni prostor.

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
blackalbum kaže...
sad će se javiti likovi da se još poigraš sa kabelima tobož da bi ti sistem zvučao još bolje

 E o toj temi... Upravo mi brat doma testira par strujnih i par interkonekata, prvi put u životu, do sada su sve bili noname. Zaključak je pomalo poražavajuć...

 

U igri je bio jedan obični strujni, od PCa, jeadn ručni rad DIY, jako kvalitetan, jedan Viablue od oko 300E i jedan Esprit nešto jeftiniji. Sve to se provrtilo na headamp/DACu Burson i Moon CD playeru s Audeze slušalicama, neznam koji model, neka magnaplanar od oko 1000E. Ja nisam slušao, ali brat kaže da skoro pa da nije čuo nikakve razlike. To što je možda čuo, ne može se zakunit, to je toliko sitno da je zanemarivo. Po opisu, meni zvuči da je već ušao u sferu psihoakustike... Po njemu, nije vrijedno para i ulaganja i baš je razočaran. Nema veze, bar su custom-made dužine, točno za policu, sad su tu gdje jesu i gotovo je.

 

Interkonekt Viablue od oko 100E je uspoređivao s nekim od 100 kuna i jednim što je došao uz stari CD player, znači oba malo otprilike noname. Tu već ima primjetne razlike, malo puniji zvuk, malo više basa, ali opet je naglasio da je to sve jako sitna razlika. Sitna, ali lagano primjetna, donekle isplativije.

 

Usput je isprobao sve skupa preko običnog produžnog kabela ili preko DIY strujnog kondicija. Tu isto ima primjetne razlike, opet sitne, ali malo je bolji bas i finiji visoki kad struje ide preko kondicija.

 

Sutra ću javit testiranje Kimber 8(PR ja mislim) zvučničkih protiv Viablue SC-6, a i strujne kabele na pojačalu.

 

Ovi rezultati se mogu tumačit na više načina. Nema dovoljno dobar sustav/sobu da čuje detaljnije razlike, nema dovoljno dobar sluh da čuje razlike ili su rezultati takvi kakvi jesu jer je tako. Sami odlučite. Po meni više tih sitnica u konačnici daju neku razliku jer se skupi toga, šiljci, stalci, kabeli, kondicio, tretiranje sobe, rezonatori, sve skupa, malo po malo, skupi se detalja. Koliko je isplativo ulagat u tako sitne razlike, ovisi o financijskim mogućnostima i zaluđenosti/ljubavi prema hobiju.

 

P.S.

Moram pohvalit Viablue firmu, super su, sve se može dogovorit s njima, za 8 eura dodatne cijene rade dužine po narudžbi, ako treba za strujni okrenut utikač za 90 stupnjeva, šta god tko želi. Interkonekti su poprilično prihvatljive cijene, a djeluje sve jako kvalitetno. Handmade in Germany.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 16:42 (Filox).
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

Složio sam tako da je apsolutno nečujan i ne gasim ga radi non stop.

 

Mozes napisat koje su sve komponente (ili ako zelis na PP) jer bi meni tako nesto trebalo?

Hvala

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...

 E o toj temi... Upravo mi brat doma testira par strujnih i par interkonekata, prvi put u životu, do sada su sve bili noname. Zaključak je pomalo poražavajuć...

 

U igri je bio jedan obični strujni, od PCa, jeadn ručni rad DIY, jako kvalitetan, jedan Viablue od oko 300E i jedan Esprit nešto jeftiniji. Sve to se provrtilo na headamp/DACu Burson i Moon CD playeru s Audeze slušalicama, neznam koji model, neka magnaplanar od oko 1000E. Ja nisam slušao, ali brat kaže da skoro pa da nije čuo nikakve razlike. To što je možda čuo, ne može se zakunit, to je toliko sitno da je zanemarivo. Po opisu, meni zvuči da je već ušao u sferu psihoakustike... Po njemu, nije vrijedno para i ulaganja i baš je razočaran. Nema veze, bar su custom-made dužine, točno za policu, sad su tu gdje jesu i gotovo je.

 

Interkonekt Viablue od oko 100E je uspoređivao s nekim od 100 kuna i jednim što je došao uz stari CD player, znači oba malo otprilike noname. Tu već ima primjetne razlike, malo puniji zvuk, malo više basa, ali opet je naglasio da je to sve jako sitna razlika. Sitna, ali lagano primjetna, donekle isplativije.

 

Usput je isprobao sve skupa preko običnog produžnog kabela ili preko DIY strujnog kondicija. Tu isto ima primjetne razlike, opet sitne, ali malo je bolji bas i finiji visoki kad struje ide preko kondicija.

 

Sutra ću javit testiranje Kimber 8(PR ja mislim) zvučničkih protiv Viablue SC-6, a i strujne kabele na pojačalu.

 

Ovi rezultati se mogu tumačit na više načina. Nema dovoljno dobar sustav/sobu da čuje detaljnije razlike, nema dovoljno dobar sluh da čuje razlike ili su rezultati takvi kakvi jesu jer je tako. Sami odlučite. Po meni više tih sitnica u konačnici daju neku razliku jer se skupi toga, šiljci, stalci, kabeli, kondicio, tretiranje sobe, rezonatori, sve skupa, malo po malo, skupi se detalja. Koliko je isplativo ulagat u tako sitne razlike, ovisi o financijskim mogućnostima i zaluđenosti/ljubavi prema hobiju.

 

P.S.

Moram pohvalit Viablue firmu, super su, sve se može dogovorit s njima, za 8 eura dodatne cijene rade dužine po narudžbi, ako treba za strujni okrenut utikač za 90 stupnjeva, šta god tko želi. Interkonekti su poprilično prihvatljive cijene, a djeluje sve jako kvalitetno. Handmade in Germany.

 Test Kimber vs Viablue je pokazao isto jako, jako sitne pomake. Malo mesnatiji zvuk i malo više basa u Viablue, ali kaže baš sitno razlike. S obzirom na razliku u cijeni, opet neisplativo. Sutra idem i sam poslušat zvučničke i interkonekte, pa da vidim hoću li ja primjetit išta više ili manje. U svakom slučaju, ja sad imam Kimbere, pa je meni u svakom slučaju win situacija.   

Live long and prosper.
7 godina
offline
Vaš audio kutak

Monitor audio bronze 6 trenutno 4100 kuna na extremedigital.
Ne znam dal da mi bude žao što sam uzeo prije koji mjesec Bronze 2 za 2400kn.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

 kupovo sam bang for buck do razumne cijene, sve je bolje od tv zvučnika :)

woofer i pojacalo imam

ovo je jos bolji bang

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2020 23:23 (fromilid).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

velika soba :) al dobro nadam se da je najveca razlika ipak u dubokim tonovima izmedu 2 i 6, sto vecinom pokriva woofer

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Zoki B kaže...

Složio sam tako da je apsolutno nečujan i ne gasim ga radi non stop.

 

Mozes napisat koje su sve komponente (ili ako zelis na PP) jer bi meni tako nesto trebalo?

Hvala

Stavio sam prtscn od narudžbe.

Vent na procesoru se može u biosu stišati, stavio sam da na 60 stupnjeva krene brže vrtiti ali nikad ne ide do 60 stupnjeva, vrti se na 700okretaja i nečujan je.

Vent na napajanju je bio 2pinski i nema regulaciju brzine, izvadio sam ga van iz napajanja i stavio 120mm vent sa 4 pina koji sam spojio na matičnu i regulirao okretaje na 600okretaja u biosu, ne čuje se da radi.

Sve je uredno rashlađeno, diskovi ne idu preko 45 stupnjeva po ovim vrućinama, uvjek se može dodati koji 120mm 4 pinski vent i regulirati u biosu ali zbilja nema potrebe, sve teperature su uredne.

Odabrao sam amd apu, iako je overkill za to za što mu je namjena, neka radi dugo godina :)

 

Najveći izazov su diskovi mehanički, ssd sam imao od prije pa nisam uzimao, mehanički diskovi šta god radio prenose vibracije na kućište i to me smeta jer komp radi non stop u dnevnom boravku.

Ukratko napravio sam "ljuljačku" za diskove, komad deblje kvalitetnije gume, i na krajeve plastične vezice, tako da napraviš doslovno ljulačku na kojoj je disk.

Vezice sam provukao u kućištu kroz utore (ima dosta utora), tako da diskovi doslovno vise na vezicama koje drže gumu, ne stvaraju apsolutno nikakvu vibraciju :)

Doslovno su na ljuljački od gume.

Mislio sam da će se grijati diskovi zbog toga što sjede (vise) na komadu gume, no ne idu preko 45stupnjeva nikada i nema potrebe za dodavanjem venta.

Ukratko, mehaničke diskove je teško ukrotiti, ima raznih guma koje se mogu stavljati itd ali šta god da radiš imat ćeš vibracije, jedinu "ljuljačka" tu pomaže jer ne diraju direktno kućušte nego doslovno vise u kućištu i stoga nema vibracija.

Ako ti treba još neki info može na pp pa se možemo i čuti :)

 

 

14 godina
offline
Vaš audio kutak

Evo da se raspišem nakon skoro 20tak sati kako dac radi, i smatram da se više neće bitno zvučno promjeniti.

Roksan K3 amp je detaljan amp, brz i dinamičan s brzim dubokim i punchy basom, balansiranim srednjim i visokim tonovima.

Falcon ram studio 20 su brzi i agilni zvučnici, s odličnim basom i srednjim tonovima no malo naginju na topliju stranu u visokim tonovima.

Sad da li su oni zapravo neutralni a ja sam do sada imao zvučnike koji dosta pršte, vjerojatno je ipak to u pitanju, da sam ja navikao na drugačije.

Ukratko kako sam i pisao, bas i srednji tonovi su mi s net playerom bili odlični ali mi je falilo ono nešto života u visokim, jako malo ali mi je falilo.

Gustard dac je to sve popravio, bas je postao još čvršći i kontroliraniji, također i dublje ide, više je punchy isto.

Sredina se još otvorila te je postalo još detaljnije, no najveći pomak je u zvučnoj slici koja je sada ogromna, proširila se po cijeloj sobi te je bolja separacije šta ide na koji zvučnik, ukratko svega je više i detaljnije te prozračnije.

Visoki, DSD filter sam stavio na H što znači da dac radi u normalnom modu, drugi filter je L što znači da može napraviti roll off u visokima, meni ne treba no nekoga možda to zanima, točno se čuje kada prebaciš filter da je nastala promjena.

Odlična stvar za harsh sustave.

PCM filtere (ima ih 6) sam ostavio defaultno SHORT SHARP, što znači da omogućuje brze prelaze, te se točno čuje da brže rade prelazi s instrumenta itd, radi brzo onako kako i treba, nema razvlačenja instrumenata da se blendaju i muljaju  nego svaki svoje odradi i to je kraj, ukratko preciznije i brže odrađuje sve promjene.

Visokih sam dobio taman koliko mi je trebalo, te je overall sound živnuo i otvorio se, bio sam spreman dodati i neki otvoreniji interconnect (tipa Cardas Clearlight ili slično) no za sada nema potrebe za tim, ovako radi zbilja odlično, no vjerojatno ću u budućnosti i interconnect zamjeniti.

 

Skraćeno - zvuk je brži, otvoreniji i dinamičniji sa novim dacom, pogotovo otvoreniji u visokima što mi je trebalo.

Bacio sam kocku i isplatilo se, no ne mogu reći da za 1100eura nisam mogao uzeti bolji dac jednostavno jer ih je nemoguće sve poslušati i testirati.

No meni u mom sustavu ovo zvuči fantastično i apsolutno sam sada zadovoljan, vjerujem na duže vrijeme :)

 

Ako netko ima dodatnih upita na raspolaganju sam :)

 

 
6 0 hvala 3
11 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
fromilid kaže...

Monitor audio bronze 6 trenutno 4100 kuna na extremedigital.
Ne znam dal da mi bude žao što sam uzeo prije koji mjesec Bronze 2 za 2400kn.

 

Ja sam imao starije 6ice i ak nemaš minimalno 25m2 i mjesta da budu odmaknuti po metar od bočnih i metar od stražnjeg zida bas nabija da su neslušljivi, tak da ak ne zadovoljavaš ove uvjete onda se nisi zajebo

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...
djigibao kaže...
Zoki B kaže...

Složio sam tako da je apsolutno nečujan i ne gasim ga radi non stop.

 

Mozes napisat koje su sve komponente (ili ako zelis na PP) jer bi meni tako nesto trebalo?

Hvala

Stavio sam prtscn od narudžbe.

Vent na procesoru se može u biosu stišati, stavio sam da na 60 stupnjeva krene brže vrtiti ali nikad ne ide do 60 stupnjeva, vrti se na 700okretaja i nečujan je.

Vent na napajanju je bio 2pinski i nema regulaciju brzine, izvadio sam ga van iz napajanja i stavio 120mm vent sa 4 pina koji sam spojio na matičnu i regulirao okretaje na 600okretaja u biosu, ne čuje se da radi.

Sve je uredno rashlađeno, diskovi ne idu preko 45 stupnjeva po ovim vrućinama, uvjek se može dodati koji 120mm 4 pinski vent i regulirati u biosu ali zbilja nema potrebe, sve teperature su uredne.

Odabrao sam amd apu, iako je overkill za to za što mu je namjena, neka radi dugo godina :)

 

Najveći izazov su diskovi mehanički, ssd sam imao od prije pa nisam uzimao, mehanički diskovi šta god radio prenose vibracije na kućište i to me smeta jer komp radi non stop u dnevnom boravku.

Ukratko napravio sam "ljuljačku" za diskove, komad deblje kvalitetnije gume, i na krajeve plastične vezice, tako da napraviš doslovno ljulačku na kojoj je disk.

Vezice sam provukao u kućištu kroz utore (ima dosta utora), tako da diskovi doslovno vise na vezicama koje drže gumu, ne stvaraju apsolutno nikakvu vibraciju :)

Doslovno su na ljuljački od gume.

Mislio sam da će se grijati diskovi zbog toga što sjede (vise) na komadu gume, no ne idu preko 45stupnjeva nikada i nema potrebe za dodavanjem venta.

Ukratko, mehaničke diskove je teško ukrotiti, ima raznih guma koje se mogu stavljati itd ali šta god da radiš imat ćeš vibracije, jedinu "ljuljačka" tu pomaže jer ne diraju direktno kućušte nego doslovno vise u kućištu i stoga nema vibracija.

Ako ti treba još neki info može na pp pa se možemo i čuti :)

 

 

 Razmisljao sam o slaganju compa za istu svrhu ali na kraju odustao. Kupio Synology nas, 2x8TB i stavio ga u hodnik tako da mi ne smetaju zvukovi. Player je Vero 4K, cisti Kodi.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 11:47 (john142).
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

prostorija je stvarno velika cca 6x8m i spaja se sa kuhinjom.

Za bas imam jblov 12incni sub od 250 300w tako da mi basa dodatnog ne treba. 

13 godina
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav, 

 

htio bi vam predstaviti jednu jako zanimljivu, neobičnu i prije svega, jeftinu kombinaciju.

 

Sanyo JA 2503 i Sansui SM-800.

 

Zvučnici su popriličo no name, pojačalo nije ništa više posebno...

 

Otvaranjem i čišćenjem pojačala, prva stvar koju sam primjetio su Rubycon kondenzatori kao i sve ostale komponente su od isključivo reputabilnih proizvođača... Skretnice u zvučnima imaju Nichicon komponente, to me je sve iznenadilo obzirom da nisam potrošio više od 2000kn kupujući zvučnike i pojačalo...

Pojačalo kao i zvučnici su made in Japan.

 

Sad, možda to sve ne govori puno, i možda stvarno nisu toliko dobri, no imao sam priliku čuti od prijatelja novi Pioneer reciver VSX 531 sa Dali Zensor 1 zvučnicima.

Slušajući njegovu konfiguraciju, u istoj prostoriji, sa istim izvorom koji je bio Marantz CD 6006, a slušali smo od Dire Straitsa Telegraph Road

Čitava prezentacija je zvučala odlično, dinamčno sa pregršt detalja, prostorija se brzo ispunila emocijama pjesme koje su izlazile jako dinamično i strogo, naravno, očekivanja su bila tamo gdje bi trebala biti za konfiguraciju koja košta ne više od 3000kn...

Međutim, šok je sljedio kada smo upregnuli stare japance, prva stvar koju sam primjetio, Knopfler mi je počeo šaptati na uši stihove pjesme, zvučao je kao da sjedi krajem mene, a u krilu drži gitaru, koja jednako dobro zvuči... Prezentacija je bila, fantastična, visoki tonovi su se razbistrili, srednji su ostali postojani kao i sa Dali Zensor.... Zatvarajuči oći, zamislio sam da se nalazim sa cijelim bendom na nekakvoj probi, nije mi uopće bilo problem to zamisliti kada je zvuk bio tako izvrsnu pružen

No okej, nije sve ipak tako sjajno, fali dubokih tonova, dosta, dizanjem basa na pojačalu malo se problem ispravio, no i dalje je malo falilo, u smislu da bubnjevi nisu imali istu pravu snagu kakvu trebaju imati, kakvu su i imali sa Marantzom i Dalijima.. I nekakvo se cijela prezentacija činila malo usporeno, kao da je falilo malo dinamike..

 

Eto, toliko od mene, mala usporedba izuzetno jeftinog Japanskog sustava iz 70ih i budget setupa koji možete danas kupiti..

 

Što vi mislite, to jest, što bi vi radije kupili i zašto?

Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
offline
Vaš audio kutak

U prijevodu 6ica je primamljiva opcija, a ove 2 prodat ili kao rear channel

 

To sve gore receno se mora ukomponirat estetski u prostor, meni osobno za kucno kino u dnevnoj sobi velike kutijetine pored malog tv izgledaju ruzno, o 2 woofera da ne govorimo i ovaj je jedvite uklopljen.

Buduci da sam kupio nedavno tv od 82incha uz njega estetski (osobno misljenje)vec idu toweri.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 11:08 (fromilid).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
fromilid kaže...

U prijevodu 6ica je primamljiva opcija, a ove 2 prodat ili kao rear channel

 

To sve gore receno se mora ukomponirat estetski u prostor, meni osobno za kucno kino u dnevnoj sobi velike kutijetine pored malog tv izgledaju ruzno, o 2 woofera da ne govorimo i ovaj je jedvite uklopljen.

Buduci da sam kupio nedavno tv od 82incha uz njega estetski (osobno misljenje)vec idu toweri.

Ako imaš veliki prostor uzim 6ce jer ti je to prilika odlična, izlazi novi model pa su zato na sniženjima.

2ke bi ostavio za rear, ne bi ih se rješavao ako nije frka za pare.

 

 

5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Strm kaže...

Pozdrav, 

 

htio bi vam predstaviti jednu jako zanimljivu, neobičnu i prije svega, jeftinu kombinaciju.

 

Sanyo JA 2503 i Sansui SM-800.

 

Zvučnici su popriličo no name, pojačalo nije ništa više posebno...

 

Otvaranjem i čišćenjem pojačala, prva stvar koju sam primjetio su Rubycon kondenzatori kao i sve ostale komponente su od isključivo reputabilnih proizvođača... Skretnice u zvučnima imaju Nichicon komponente, to me je sve iznenadilo obzirom da nisam potrošio više od 2000kn kupujući zvučnike i pojačalo...

Pojačalo kao i zvučnici su made in Japan.

 

Sad, možda to sve ne govori puno, i možda stvarno nisu toliko dobri, no imao sam priliku čuti od prijatelja novi Pioneer reciver VSX 531 sa Dali Zensor 1 zvučnicima.

Slušajući njegovu konfiguraciju, u istoj prostoriji, sa istim izvorom koji je bio Marantz CD 6006, a slušali smo od Dire Straitsa Telegraph Road

Čitava prezentacija je zvučala odlično, dinamčno sa pregršt detalja, prostorija se brzo ispunila emocijama pjesme koje su izlazile jako dinamično i strogo, naravno, očekivanja su bila tamo gdje bi trebala biti za konfiguraciju koja košta ne više od 3000kn...

Međutim, šok je sljedio kada smo upregnuli stare japance, prva stvar koju sam primjetio, Knopfler mi je počeo šaptati na uši stihove pjesme, zvučao je kao da sjedi krajem mene, a u krilu drži gitaru, koja jednako dobro zvuči... Prezentacija je bila, fantastična, visoki tonovi su se razbistrili, srednji su ostali postojani kao i sa Dali Zensor.... Zatvarajuči oći, zamislio sam da se nalazim sa cijelim bendom na nekakvoj probi, nije mi uopće bilo problem to zamisliti kada je zvuk bio tako izvrsnu pružen

No okej, nije sve ipak tako sjajno, fali dubokih tonova, dosta, dizanjem basa na pojačalu malo se problem ispravio, no i dalje je malo falilo, u smislu da bubnjevi nisu imali istu pravu snagu kakvu trebaju imati, kakvu su i imali sa Marantzom i Dalijima.. I nekakvo se cijela prezentacija činila malo usporeno, kao da je falilo malo dinamike..

 

Eto, toliko od mene, mala usporedba izuzetno jeftinog Japanskog sustava iz 70ih i budget setupa koji možete danas kupiti..

 

Što vi mislite, to jest, što bi vi radije kupili i zašto?

 

Radije bi uzeo stare japance, nego bilo šta drugo. Ali to sam samo ja, ja ionako imam starog Hitachia i Onkyo, oko 40 godina staro. Problem sa starim komponentama, pogotovo to iz sedamdesetih, blizu 50 godina starosti je što moraš obavezno servisirat svu elektroniku, osim trafoa sve drugo treba mijenjat. Problem je naći i osobu koja zna to napravit, problem su original djelovi, kojih najčešće nema više...

 

E sad, stari zvučnici možda nisu baš najpametniji za uzimat, jer se fizički troše i deformiraju nakon dugo vremena, pogotovo ako su puno radili.

 

Ako želiš nešt relativno povoljno, staro i fenomenalno, postoji u Hrvatskoj čovjek koji je specijaliziran za Sansui uređaje, vrhunski stručnjak s gomilom originalnih djelova. Često na Njuškalu prodaje neka pojačala, sređena ili se možeš dogovorit oko sređivanja. Sređeni uređaj nije više 2000-3000 nego prije 7000-8000 kuna, ali svejedno, ja sam misšljenja da se za te pare malo šta moderno može mjerit s tim old-school, kvalitetno sređenim japanskim uređajima. U biti, mislim da se ništa novo te cijene ne može niti usporedit sa sređenim Sansuiem. Puno ljudi neće dijelit ovo moje mišljenje, ali me uopće nije briga. Moj Onkyo je koštao 3000 kuna i svira bolje od Bursona (novog) koji je koštao 12.000 kuna, prema tome, ja sam u pravu.     Moj Hitachi je koštao isto 3000 kuna, a svira bolje od GatoAudio od 25.000 kuna. Toliko o tome. Vintage Japan number one!

Live long and prosper.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
...ako ima TV od 82" (kao sto je i napisao) onda je to uz TV...
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma, te rupe su za prosjecnu uporabu kako se kaze u medicini od "akademskog znacenja" haha.

Tv je 2m sirine, zvucnici tako pola metra od tv.

Jbg u velikoj sam u dilemi, nije da mi se razbacuje s novcima. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 12:20 (fromilid).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Evo da se raspišem nakon skoro 20tak sati kako dac radi, i smatram da se više neće bitno zvučno promjeniti.

Roksan K3 amp je detaljan amp, brz i dinamičan s brzim dubokim i punchy basom, balansiranim srednjim i visokim tonovima.

Falcon ram studio 20 su brzi i agilni zvučnici, s odličnim basom i srednjim tonovima no malo naginju na topliju stranu u visokim tonovima.

Sad da li su oni zapravo neutralni a ja sam do sada imao zvučnike koji dosta pršte, vjerojatno je ipak to u pitanju, da sam ja navikao na drugačije.

Ukratko kako sam i pisao, bas i srednji tonovi su mi s net playerom bili odlični ali mi je falilo ono nešto života u visokim, jako malo ali mi je falilo.

Gustard dac je to sve popravio, bas je postao još čvršći i kontroliraniji, također i dublje ide, više je punchy isto.

Sredina se još otvorila te je postalo još detaljnije, no najveći pomak je u zvučnoj slici koja je sada ogromna, proširila se po cijeloj sobi te je bolja separacije šta ide na koji zvučnik, ukratko svega je više i detaljnije te prozračnije.

Visoki, DSD filter sam stavio na H što znači da dac radi u normalnom modu, drugi filter je L što znači da može napraviti roll off u visokima, meni ne treba no nekoga možda to zanima, točno se čuje kada prebaciš filter da je nastala promjena.

Odlična stvar za harsh sustave.

PCM filtere (ima ih 6) sam ostavio defaultno SHORT SHARP, što znači da omogućuje brze prelaze, te se točno čuje da brže rade prelazi s instrumenta itd, radi brzo onako kako i treba, nema razvlačenja instrumenata da se blendaju i muljaju  nego svaki svoje odradi i to je kraj, ukratko preciznije i brže odrađuje sve promjene.

Visokih sam dobio taman koliko mi je trebalo, te je overall sound živnuo i otvorio se, bio sam spreman dodati i neki otvoreniji interconnect (tipa Cardas Clearlight ili slično) no za sada nema potrebe za tim, ovako radi zbilja odlično, no vjerojatno ću u budućnosti i interconnect zamjeniti.

 

Skraćeno - zvuk je brži, otvoreniji i dinamičniji sa novim dacom, pogotovo otvoreniji u visokima što mi je trebalo.

Bacio sam kocku i isplatilo se, no ne mogu reći da za 1100eura nisam mogao uzeti bolji dac jednostavno jer ih je nemoguće sve poslušati i testirati.

No meni u mom sustavu ovo zvuči fantastično i apsolutno sam sada zadovoljan, vjerujem na duže vrijeme :)

 

Ako netko ima dodatnih upita na raspolaganju sam :)

 

 Uh kolega Zoki... nadrlja si ako ti pojedinci pročitaju ovaj tvoj osvrt. Pa ti kupuješ ekvilajzere. 

 

Apsolutno se ne slažem.

Svatko od nas ima neku svoju predodžbu kako treba sustav zvučati.

 

Po vama ispada ovako:

 

Hoćeš pojačalo koje ima više basa - uh, kupuješ ekvilizer

Hoćeš pojačalo koje ima više visokih - uh, kupuješ ekvilizer

Hoćeš kabal koji je tamniji ili svjetliji - uh, kupuješ ekvilizer

Ovako mogu u nedogled.

 

Zašto onda kombinirate razne proizvođaće?

Jer želite dobiti najbliže onom što smatrate da je zvuk kakav treba biti i stoga kombinirate.

Stoga i postoje različite škole zvuka jer su i različite preference i može se kombinirati po potrebi.

Zašto ne uzmete onda sve entry lvl od marantza i povežete supra kablovima ili VDH kablovima i spojite na npr wharfedale zvučnike?

Dobijte mutan i taman zvuk bez visokih tonova.

I onda hoćete pojačalo npr Onkyo koji je svjetliji, to znači da kupujem ekvilizer?

U biti da, jer niti jedan proizvođać niti komad opreme nije neutralan, uvjek proizvođaći dodaju neki svoj "štih" i u biti sva orpema koju uzimamo pomalo i je ekvilizer.

Ovo prije nisu bili ekvilizeri?

 

Stoga ove opaske da netko pročita moj opis i kaže da kupujem ekvilizer, da slažem se, jer ih svi imamo onda i mislim da je to smiješno uopće spominjati, nismo od jučer u ovom hobiju....

 

Dodatno, pogledajte malo oko dacova itd novijih, svi imaju neke filtere za tweekanje zvuka, pa i skupi Chord isto stoga....

 

Ono što sam napisao/mislio je da dac čip sabbre 2011 stariji koji je u Pioneer N50A playeru ne može parirati niti približno novom akm 4499 niti po čemu, naravno da ima i do implementacije same no jednostavno ne može i potvrdilo je što sam nedavno pisao da taj net player ima blagi roll off na visokima, isto je ekvilizer naravno.

Gustard je full otvoren i tek se pali ajmo reći ekvilizer ako želiš odabrati L filter da napravi mali roll off na visokima... na H je defaultno i tako ga koristim....

 

Inače i da je to boostanje visokih ok sam s tim, neću valda zvučnike od 20 000kn nositi negdje da mi na skretnici boosta visoke kako se prije radilo, znam nosio sam u audio epilog da mi boostaju ili smanje visoke jer se to isto prije radilo...

 

Stoga momci, nemojte se zavaravati, svi doma koji koristimo hifi koristimo evkilizere koji su tunirani od samih proizvođaća, neki na jednu stranu neki na drugu, odnosno onako kako proizvođać vjeruje da bi zvuk trebao biti.... na nama je da biramo i iz tog razloga i postoje razne škole zvuka i razni proizvođaći.

Imam frenda koji obožava visoke da krv curi iz ušiju, ja to ne mogu slušati.

Imam frenda koji obožava da bas ubija sve živo, ja to ne mogu slušati.

Ja volim balansirani zvuk po cijelom spektru gdje ništa ne odskače ili smeta, da ima svega ali da je ugodno slušati.

Stoga i kombiniram da bi dobio ono što želim što u stvari svi mi radimo....

 

Gustard mi je otvorio fino cijeli sustav da sam sada pre zadovoljan i pitam se ima li smisla mjenjati interconnect koji mi je najslabija karika DAC>AMP.

No s obizorm kakav je ovo hobi, sigurno ću ga s vremenom mjenjati, ja to sebi priznam i imam mir s tim.

 

Nadam se da je shvatljivo što sam napisao:)

 

Malo sam u gužvi danas pa sam glup ko točak i nisam shvatio sarkazam mea culpa.

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 13:45 (Zoki B).
 
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 

Stoga momci, nemojte se zavaravati, svi doma koji koristimo hifi koristimo evkilizere koji su tunirani od samih proizvođaća, neki na jednu stranu neki na drugu, odnosno onako kako proizvođać vjeruje da bi zvuk trebao biti.... na nama je da biramo i iz tog razloga i postoje razne škole zvuka i razni proizvođaći.

Imam frenda koji obožava visoke da krv curi iz ušiju, ja to ne mogu slušati.

Imam frenda koji obožava da bas ubija sve živo, ja to ne mogu slušati.

Ja volim balansirani zvuk po cijelom spektru gdje ništa ne odskače ili smeta, da ima svega ali da je ugodno slušati.

Stoga i kombiniram da bi dobio ono što želim što u stvari svi mi radimo....

 

Gustard mi je otvorio fino cijeli sustav da sam sada pre zadovoljan i pitam se ima li smisla mjenjati interconnect koji mi je najslabija karika DAC>AMP.

No s obizorm kakav je ovo hobi, sigurno ću ga s vremenom mjenjati, ja to sebi priznam i imam mir s tim.

 

Nadam se da je shvatljivo što sam napisao:)

 

 

 

 

 

Sve to stoji što si napisao, ali ja uvijek pamtim riječi Tom Ishimota, konstruktora mog Onkyo pretpojačala, kad je pričao o zvuku tog modela: straight wire with gain. To je bio cilj, to su i napravili, znači trudili su se koliko god su mogli izbacit taj dio equiliziranja iz tog uređaja. Ništa toplo, ništa hladno, maximalno ravno. Sigurno da baš idemo secirat pod mikoskopom, našli bi da krivulja nije najravnija na svijetu, ali bitno je da su se trudili da im uređaj ne bude equilizer i da se ne miješa u proizvodnju zvuka. Po slušanju, mislim da su napravili odličan posao. Jako slično tome je konstruirano i moje pojačalo, sličan princip razmišljanja. 

 

E sad, kad bi ja našao neki DAC da je s istim razmišljanjem rađen, ja bi bio presretan, ali bojim se da danas više ljudi ne razmišljaju kao japanci u sedamdesetima. 

 

Poanta je da se može napravit poprilično neutralan uređaj, uređaj koji će se minimalno miješat u zvuk. Pitanje je tko to danas više radi, jer kako si rekao, svi imaju neki svoj karakterističan prizvuk, imamo i po državama već neke generalizacije o zvuku, engleski zvuk, talijanski zvuk, japanski zvuk...

 

EDIT:

 

Priča o equilizeru je došla s druge teme, komentar recenzije Simaudio headampa od 12.000 kuna, gdje su pojedinci tupili kako smo mi glupi i da su svi uređaji equilizeri. E pa moji nisu.

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 13:54 (Filox).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...
Dead kaže...
Zoki B kaže...

 Sve je jasno kolega. Srića da su pojedinci otkantali Vaš audio kutak jer su kako kažu tu ostali samo kreteni i glupani. Okay, uživam bit takav kreten i glupan.

 Ma nikad me nisu takvi dirali, sada mirno mi glupani možemo ovjde uživati i djeliti svoja iskustva :)

 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Zoki B kaže...

 Sve je jasno kolega. Srića da su pojedinci otkantali Vaš audio kutak jer su kako kažu tu ostali samo kreteni i glupani. Okay, uživam bit takav kreten i glupan.

 Ma nikad me nisu takvi dirali, sada mirno mi glupani možemo ovjde uživati i djeliti svoja iskustva :)

 Alo glupani, kreten ovde...

 

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
fromilid kaže...

Ma, te rupe su za prosjecnu uporabu kako se kaze u medicini od "akademskog znacenja" haha.

Tv je 2m sirine, zvucnici tako pola metra od tv.

Jbg u velikoj sam u dilemi, nije da mi se razbacuje s novcima. 

Ajde pogeldaj prvi review najslabijeg zvučnika u novoj bronze seriji i to od What HIFI koji preferira engleske proizvode:

 

https://www.whathifi.com/reviews/monitor-audio-bronze-100

 

Trebaš još koji dodatni poticaj?

Mislim da ne :D

Inače ako se ne varam Bronze 6 su bili oko 7000,00kn, stoga misli mda je cijena top pošto prostor očito imaš.

 

Dodatno na faceu na what hifi lik je komentirao taj review, pokidalo me:

 

'If it ain't broke don't fix it' comes to mind. Kinda' not a surprise. Maybe should be in the Copper class, not Bronze.

 

:D

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 13:57 (Zoki B).
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...
Dead kaže...
Zoki B kaže...

Malo sam u gužvi danas pa sam glup ko točak i nisam shvatio sarkazam mea culpa.

 

 

 

 

 Sve okay kolega dragi. Razumljivo je izgubit kompas dok milozvuci nove komponente oplakuju uši. 

 Ma frende penis od slušanja danas, morao u firmu(inače radimo od doma) pa sam malo bio nabrijan jer je bilo nekih problema koje smo uspjeli na kraju uz dosta muke riješiti, stoga sam i glup i nagao bio što inače nije slučaj :)

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
fromilid kaže...

Ma, te rupe su za prosjecnu uporabu kako se kaze u medicini od "akademskog znacenja" haha.

Tv je 2m sirine, zvucnici tako pola metra od tv.

Jbg u velikoj sam u dilemi, nije da mi se razbacuje s novcima. 

 Zapamti da je naveće bacanje para kad kupiš nešto radi kompromisa, pa poslije nisi baš zadovoljan, pa prodaješ, gubiš pare i kupuješ novo, skuplje...

 

Te kombinacije s manjim zvučnicima i wooferom, to zaboravi. OK je ako si mislio filmove gledat, nije OK za ozbiljni hifi. Kako ti je tajo reako, za tako nešto idu 2 woofera, a onda je velik problem to sve dobro uštimat da radi skupa i da je kvalitetnog zvuka. Pitanje je i koliko je dobar/kvalitetan taj woofer koji imaš, možda će ti samo kvarit zvuk.

 

Puno bolje rješenje je uzet malo bolji/veći/skuplji model zvučnika i zaboravit na te kerefeke, mislim da tvornica puno bolje od mene i tebe može uštimat rad i zvuk svojih zvučnika.

 

Ajd molim te reci mi koje pojačalo imaš?

Live long and prosper.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 14:18 (Filox).
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

 

 Za moje potrebe radije bih uzeo stereo integrirac jer koristim isključivo stereo pa možda i iz predrasuda me ne zanima multi channel receiver koji su uglavnom inferiorni u usporedbi sa stereo pojačalom u prikazu stereo glazbe. Za zvučnike bih se ipak odlučio za novije. Prastari zvučnci znaju doći u problem sa stanjem svojih drivera. Pogotovo ovjesi midrange i bas jedinica znaju propasti.

 

 

 

 

Ja sam na ovima radio na novo membarne, visokotonci nemaju membranu...

 

Ali slažem se sa tobom, imam u planu uzeti nove zvučnike, zapravo odluka se već svela na dva modela, pa me zanima, koji bi vi i zašto uzeli?

 

Ja naginjem Elac Debut B6.2, par bi me koštao 2500kn

Ali za 500kn više mogu uzeti Q Acoustics 3030i, međutim mislim da nisu 500kn bolji... Što vi mislite?

 

Treba imati na umu da idu na Sanyo JA2503(25W rms na 8ohm) dok su ovi gore navedeni 6ohm, što bi značilo da ću ga malo jače tjerati...

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.7.2020 14:48 (Strm).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Strm kaže...

 

 Za moje potrebe radije bih uzeo stereo integrirac jer koristim isključivo stereo pa možda i iz predrasuda me ne zanima multi channel receiver koji su uglavnom inferiorni u usporedbi sa stereo pojačalom u prikazu stereo glazbe. Za zvučnike bih se ipak odlučio za novije. Prastari zvučnci znaju doći u problem sa stanjem svojih drivera. Pogotovo ovjesi midrange i bas jedinica znaju propasti.

 

 

 

 

Ja sam na ovima radio na novo membarne, visokotonci nemaju membranu...

 

Ali slažem se sa tobom, imam u planu uzeti nove zvučnike, zapravo odluka se već svela na dva modela, pa me zanima, koji bi vi i zašto uzeli?

 

Ja naginjem Elac Debut B6.2, par bi me koštao 2500kn

Ali za 500kn više mogu uzeti Q Acoustics 3030i, međutim mislim da nisu 500kn bolji... Što vi mislite?

 

Treba imati na umu da idu na Sanyo JA2503(25W rms na 8ohm) dok su ovi gore navedeni 6ohm, što bi značilo da ću ga malo jače tjerati...

 

Zvučnike bih molio da ti netko od kolega preporuči, ja se ne razumijem.

 

Moja preporuka bi ti bila da potražiš Sansui iz tog doba, jer malo što se može mjerit sa Sansui pojačalima/receiverima. Ne znam ništa o tom Sanyo-u, iako dolazi iz pravog vremena i prave zemlje, pa mogu pretpostavit kvalitetu. Naglašavm ti još jednom, jako je bitno imat na pameti starost te komponente, bila kad ti se može dogodit da otkaže poslušnost, a to nije uređaj koji će ti Ante u servisu iza kuće sredit. Vinatge uređaji traže malo veće znalce i treba imat zalihu original djelova ili znat što on novijih može, a da drastično ne poremeti originalni zvuk.

 

Možeš kupit jako puno vrhunskih, ali starih pojačala za malo para i svi imaju isti problem, trebaju refresh, a to košta često puno više od samog uređaja u oglasu. Jednom kad se sredi, taj zvuk debelo premašuje uloženo, ali moraš uložit.

Live long and prosper.
13 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Filox kaže...
Strm kaže...

 

 Za moje potrebe radije bih uzeo stereo integrirac jer koristim isključivo stereo pa možda i iz predrasuda me ne zanima multi channel receiver koji su uglavnom inferiorni u usporedbi sa stereo pojačalom u prikazu stereo glazbe. Za zvučnike bih se ipak odlučio za novije. Prastari zvučnci znaju doći u problem sa stanjem svojih drivera. Pogotovo ovjesi midrange i bas jedinica znaju propasti.

 

 

 

 

Ja sam na ovima radio na novo membarne, visokotonci nemaju membranu...

 

Ali slažem se sa tobom, imam u planu uzeti nove zvučnike, zapravo odluka se već svela na dva modela, pa me zanima, koji bi vi i zašto uzeli?

 

Ja naginjem Elac Debut B6.2, par bi me koštao 2500kn

Ali za 500kn više mogu uzeti Q Acoustics 3030i, međutim mislim da nisu 500kn bolji... Što vi mislite?

 

Treba imati na umu da idu na Sanyo JA2503(25W rms na 8ohm) dok su ovi gore navedeni 6ohm, što bi značilo da ću ga malo jače tjerati...

 

Zvučnike bih molio da ti netko od kolega preporuči, ja se ne razumijem.

 

Moja preporuka bi ti bila da potražiš Sansui iz tog doba, jer malo što se može mjerit sa Sansui pojačalima/receiverima. Ne znam ništa o tom Sanyo-u, iako dolazi iz pravog vremena i prave zemlje, pa mogu pretpostavit kvalitetu. Naglašavm ti još jednom, jako je bitno imat na pameti starost te komponente, bila kad ti se može dogodit da otkaže poslušnost, a to nije uređaj koji će ti Ante u servisu iza kuće sredit. Vinatge uređaji traže malo veće znalce i treba imat zalihu original djelova ili znat što on novijih može, a da drastično ne poremeti originalni zvuk.

 

Možeš kupit jako puno vrhunskih, ali starih pojačala za malo para i svi imaju isti problem, trebaju refresh, a to košta često puno više od samog uređaja u oglasu. Jednom kad se sredi, taj zvuk debelo premašuje uloženo, ali moraš uložit.

 Jako si dobro rekao, dolazi iz pravog vremene i prave zemlje...

 

Gle refresh je sigurno jednom rađen, elektroničar sam, dosta se kužim, ali ne dovoljno da bi samoinicijativno radu na vintage hi-fiu.. Vidim da su kondenzatori mjenjani, jer u originalu ne budu ovi Rubycon i Nichicon koji su sad na njemu, vidi se da su potenciometri  također mijenjani...

 

Ja bi ga zadržao za sebe jer mi u ovakvom setupu zvuk aposolutno odgovara, kao i snaga, sa ovim zvučnicima nikad ga nisam tjerao više od 50%, za ugodno glasno slušanje je dovoljno kojih 40ak % snage.

 

Međutim sa novim zvučnicima, ako bi bio slabašan ili bi se zvuk bitno promjenio, definitivno bi išao ili na Sansui ili Technics... Cirka 70e godine

7 godina
offline
Vaš audio kutak

Pojacalo i sub su stari, pioneer vsx817

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice