Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.396.299
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
14 godina
offline
Vaš audio kutak

https://www.npr.org/sections/therecord/2015/06/02/411473508/how-well-can-you-hear-audio-quality?t=1571638338074&fbclid=IwAR2gp-eChF1N9rmYMqbmpmZ52l-N6Mar6Hzx2h1Wda_WkTXB1Vy0ISukvt8

 

Imao 3 wav i 3 mp3 320kbps

 

Na ok slušalicama (Audio Technica M-30X) spojene na poslovni laptop, nisam dobro pogodio klasiku i vokale ajmo reći.

 

Treba probati na HiFi sustavu doma, nakon testa pita koja oprema se koristila i kad odabereš slušalice u komp napiše da je moguće teže ocjeniti i da je bolje poslušati sa DACom i na hifi sutavu.

 

Ajde budite iskreni pa postajte rezultate :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 8:24 (Zoki B).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Evo nabrzinu poslusano na monitor zvucnicima (4/6) 

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Evo nabrzinu poslusano na monitor zvucnicima (4/6) 

Tak i meni, na slušalicama. S time da nekaj ne štima sa komprimiranim audiom, na par mjesta kao da je stereo slika malko stisnuta, što znam da nije slučaj kad slušaš mp3, pogotovo na 320 kbit.
S druge strane, mo'š i varat i gledat koji audio se najdulje učitava da krene, pa onda znaš da je wav.

Test je za kujac.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
9 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
My redemption lies in your demise
14 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

5 od 6 preko zvučnika.

Stim da sam iz drugog pokušaja uspio iz prve.

drugi pokušaj drugi pokušaj
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 15:34 (Uran 11).
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
Father_Dougal kaže...
djigibao kaže...

Evo nabrzinu poslusano na monitor zvucnicima (4/6) 

Tak i meni, na slušalicama. S time da nekaj ne štima sa komprimiranim audiom, na par mjesta kao da je stereo slika malko stisnuta, što znam da nije slučaj kad slušaš mp3, pogotovo na 320 kbit.
S druge strane, mo'š i varat i gledat koji audio se najdulje učitava da krene, pa onda znaš da je wav.

Test je za kujac.

 Meni se svi isto učitavaju.

12 godina
offline
Vaš audio kutak

3/6,jebote sve mi isto sranje,ocajan zvuk i ocajan izbor muzike..slusao na slusama,nezz mozda bi bolje skuzija u dnevnoj sobi na hifi sistemu!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Vaš audio kutak

ja sam pogodio 4/6 a fulao  sam na coldplayu i  neil youngu . (preko hife slusano)

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.10.2019 21:16 (sseennoonn).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Naletio na ovaj video:

 

 

Moje mišljenje je bilo da je to crap, no ne mogu sa sigurnošću tvrditi da tu ima ili nema nečega jer iskreno nisam probao.

Sigurno ima poklonika i za jednu i za drugu stranu, no kako je i čovjek rekao ono što je on testirao i ne košta toliko u audiofilskom svijetu i da mu je unatoč njegovim očekivanjima doneslo poboljšanje.

Ukratko, ako budem u prilici svakako budem probao, onda ću imati iskustvo s navedenim :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Neko vrijeme me vuklo da probam neku od ovih naponskih letvi, neki power conditioner ili regenerator, ali istrazivajuci malo po bespucima interneta ispalo da ti uredzaji pokvare zvuk u valjda 90% slucajeva, a poprave nekolicini koji doma mozda imaju stvarno losu struju.

Bio pred pola godine / godinu na prezentcaciji nekih skandinavskih power conditionera, i u tom slucaju je promjena isla na bolje, ali to cudo je kostalo ~€5-7k, sviralo na sistemu od cca €30k. Promjena je bila vrlo mala.

Ali bilo bi zanimljivo probati ovu letvu sa YT reviewa, dovoljno je jeftina da se nece bankrotirati.

Neko vrijeme sam ju vidzao na Aliexpressu ali je vise nema, zna li netko gdje se to moze kupiti?

~~ sound sommelier ~~
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
hudo kaže...

Neko vrijeme me vuklo da probam neku od ovih naponskih letvi, neki power conditioner ili regenerator, ali istrazivajuci malo po bespucima interneta ispalo da ti uredzaji pokvare zvuk u valjda 90% slucajeva, a poprave nekolicini koji doma mozda imaju stvarno losu struju.

Bio pred pola godine / godinu na prezentcaciji nekih skandinavskih power conditionera, i u tom slucaju je promjena isla na bolje, ali to cudo je kostalo ~€5-7k, sviralo na sistemu od cca €30k. Promjena je bila vrlo mala.

Ali bilo bi zanimljivo probati ovu letvu sa YT reviewa, dovoljno je jeftina da se nece bankrotirati.

Neko vrijeme sam ju vidzao na Aliexpressu ali je vise nema, zna li netko gdje se to moze kupiti?

 Koliko vidjeh nabrzinu, zamjenio ju je W model, nama treba ovakva ako se ne varam:

 

https://www.aliexpress.com/item/32688577172.html?spm=a2g0o.detail.1000060.1.54a1243cJSsqTu&gps-id=pcDetailBottomMoreThisSeller&scm=1007.13339.146401.0&scm_id=1007.13339.146401.0&scm-url=1007.13339.146401.0&pvid=c2b90598-85b5-42c4-9e2a-001dc1ca1992

 

Zbilja nije neka pretjerana cifra, oko 900kn ako ne računamo carinu itd, ako se nekako može dovući ovdje bez nameta.

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Malo klasike i jedan vrlo dobro zvuceci old school album!Svakako preporuka svim ljubiteljima rock povijesti!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

... u principu, hi-fi ima jedan problem, postoji album koji na svakom set upu zvuci odlicno...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tallahassee kaže...

... u principu, hi-fi ima jedan problem, postoji album koji na svakom set upu zvuci odlicno...

 Jedino šta bolje zvuči od ovog je istoimeni film

morrisoN
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...

:-))) U doba kad je Buena Vista počela svoj proboj i na ovim prostorima (prije 20-ak godina), a imali su 4-5 stalnih postava koje su paralelno nastupale po svijetu, frend i ja smo pokušali izračunati koliko je godina (zbrojeno po članovima) imala ona najpopularnija postava (članovi, zbrojeno), pa kad smo došli do brojke od skoro 1.000 godina - odustali smo :-)))

 

Žao mi je što nisam nikada slušao uživo Buena Vista, ali zato pamtim doživljeni koncert grupe kubanske Cubanismo u Aquarius klubu na Jarunu (isto prije 20-ak godina)... Bio je to tada 2. najveći kubanski band sa tradicionalnom glazbom i autentičnim izvođačima i odsviranom feštom do ranih jutarnjih sati. Koncert/užitak/plesnjak - koji se pamti, zauvijek!    

 ... pridruzio se Ry Cooder, producirao s nekim Englezom, nisu mjerili... kak su do ovoga dosli... faza? d... a Stevie Ray stima gitaru na uho?... wtf?...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.10.2019 21:36 (Tallahassee).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Vaš audio kutak

Jbg, to su ljudi koji nisu svirali, nego živjeli muziku. Kod njih su ti ritmovi upisani u genetski kod. Svi sviraju, pjevaju i igraju, a samo najbolji od najboljih su na vrhu. Buena Vista je "pekla zanat" živim nastupima dugi niz godina. Različito je to od današnjih generacija muzičara koji prvo sjedaju za digitalne miks pulteve, pa tek onda uče da sviraju. (ako i tad)

morrisoN
 
1 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
morrisoN kaže...

Jbg, to su ljudi koji nisu svirali, nego živjeli muziku. Kod njih su ti ritmovi upisani u genetski kod. Svi sviraju, pjevaju i igraju, a samo najbolji od najboljih su na vrhu. Buena Vista je "pekla zanat" živim nastupima dugi niz godina. Različito je to od današnjih generacija muzičara koji prvo sjedaju za digitalne miks pulteve, pa tek onda uče da sviraju. (ako i tad)

 ... pitanje je dragi kolega... gdje staje mjerenje i matematika, gdje krece muzika i umjetnost... neki se smiju... jer su neuki... neki se smiju, jer ne razumiju... a muzika je bila i prije matematike...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
15 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Tallahassee kaže...
morrisoN kaže...

Jbg, to su ljudi koji nisu svirali, nego živjeli muziku. Kod njih su ti ritmovi upisani u genetski kod. Svi sviraju, pjevaju i igraju, a samo najbolji od najboljih su na vrhu. Buena Vista je "pekla zanat" živim nastupima dugi niz godina. Različito je to od današnjih generacija muzičara koji prvo sjedaju za digitalne miks pulteve, pa tek onda uče da sviraju. (ako i tad)

 ... pitanje je dragi kolega... gdje staje mjerenje i matematika, gdje krece muzika i umjetnost... neki se smiju... jer su neuki... neki se smiju, jer ne razumiju... a muzika je bila i prije matematike...

 Moja gitara ima ugrađen tuner, no većinom je štimam po sluhu, dakle "na uho". Ako želim svirati uz neku pjesmu, često se dogodi da je pjesma npr. na YT "out of tune" zbog načina kako je digitalizirana, odnosno izvora s kojeg potiče. Za one koji ne znaju o čemu govorim, npr. ton koji bi trebao biti "c" je blago niži (ili viši) od stvarnog "c" (i posljedično, svi ostali tonovi u skali). U toj situaciji, klavirom ne možeš ni pratiti tu pjesmu, no gitara ima prednost da je se može jednostavno uštimati po toj pjesmi. Naravno, ne uz pomoć tunera, nego po sluhu.

 

I, naravno da je dobar zvukk i muzika postojala i prije mjerenja. No, danas  su mjerenja praktična jer pomažu standardizaciji kvaliteta, a za sve ostalo tu je mnogo načina za korekciju zvuka po vlastitim željama, od eq-ova, pa do tepiha i tapiserija ( isvega onog što dođe između)

 

Lijep pozdrav svim ljubiteljima, muzike prije svega, a onda i dobrog zvuka.

morrisoN
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...

Jedan zahvat sam učinio prekjučer što sam morao puno prije. Na stalke Focal Chorus S 700 su postavljeni, prilijepljeni sa po četiri kuglice Patafixa, zvučnici Dynaudio Excite X18. Na stalke sam onako na brzinu prividao gumene nožice, isporučene u paketu i sa šiljcima. Rekoh kad budem od volje postavit ću šiljke. I učinio sam to. Prvo što sam primijetio je pojačan bas, a drugo je i lagani osjet vibracija u podu (laminatu). Kad imaš gumene nožice onda ta gume "upija" i tako poništava vibracije dok šiljci proslijeđuju vibracije u pod. Vibracija se širi podom i tako rasipa i slabi. Ako koga zanima tu je razmišljanje. Sad sam baš zadovoljan. Oduševljava me uradak Stanleya Clarka "East River Drive" koji bih preporučio za testiranje sustava jer obiluje nama interesantnim frekvencijama, a pogotovo niskim.

 Ako dobro shvatih, nisam ti bubu onda stavio u uho, ipak ti je doneslo poboljšanje :)

 

Stavio si ako dobro vidim i norstone counter spikes?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Dead kaže...
Zoki B kaže...
Dead kaže...

Jedan zahvat sam učinio prekjučer što sam morao puno prije. Na stalke Focal Chorus S 700 su postavljeni, prilijepljeni sa po četiri kuglice Patafixa, zvučnici Dynaudio Excite X18. Na stalke sam onako na brzinu prividao gumene nožice, isporučene u paketu i sa šiljcima. Rekoh kad budem od volje postavit ću šiljke. I učinio sam to. Prvo što sam primijetio je pojačan bas, a drugo je i lagani osjet vibracija u podu (laminatu). Kad imaš gumene nožice onda ta gume "upija" i tako poništava vibracije dok šiljci proslijeđuju vibracije u pod. Vibracija se širi podom i tako rasipa i slabi. Ako koga zanima tu je razmišljanje. Sad sam baš zadovoljan. Oduševljava me uradak Stanleya Clarka "East River Drive" koji bih preporučio za testiranje sustava jer obiluje nama interesantnim frekvencijama, a pogotovo niskim.

 Ako dobro shvatih, nisam ti bubu onda stavio u uho, ipak ti je doneslo poboljšanje :)

 

Stavio si ako dobro vidim i norstone counter spikes?

 Točno, uočio sam poboljšanje. Znam da ćeš mi ti povjerovat za razliku od nekih drugih, ali who cares. Nisu Norstoneovi counter spikes već sam ih dobio u paketu sa Focalovim šiljcima. Sve u svemu, pun pogodak.

 Yup, nije te briga tko će što reći, ako si zadovoljan to je onda to :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Jebo majku meni su bas gadni,tjst. nekako sam prestravljen alien pojavom!
AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Vaš audio kutak

iznenadiše me firma Karan Acoustic ove godine..sa svojim bolesno močnim monoblokovima 2.000/3.600/5.400 W  8/4/2 Ohma .  Čisto me zanima kada bih to spojio doma..Dal bi se ugasila struja u susjednoj zgradi prilikom pojačavanja 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Karan radi odlicna pojacala,znaju nasi susjedi dobro svoj posao.Slusao sam ih kod frenda sa Wilson Sofia,zaboravih koji model,ali opasna mrcina je bila u pitanju,snagas od sigurno 500W po kanalu!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Ipak je nesto slabiji,ali bez obzira odlicno pojacalo!
KA S 270,ne bih se bunio da osvane u mojoj slusaoni!
AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
to je više nego dobro, recimo za usporedbu moderna d-klasa ima oko 30.( ustvari 1.33 vs 1.8 oma)
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

koga zanimaju detalji o damping faktoru evo par linkova ...https://sound-au.com/impedanc.htm (odlican kalkulator! -> http://www.bcae1.com/dampfact.htm

inače "bolje" je šta je damping faktor veči a "bolje" je šta je izlazna impedanca pojačala manja, zašto bolje u navodnike pročitajte detalje na prvom članku jer nije sve crno bilo.


šta se tiče tog rotela u d klasi s df od 400 taj vjerovatno ima post filter feedback, pa se ne može direktno usporedit s "običnom" d klasom s df od 30, to neki audiofili nikako ne podnose iako ništa novo čak i meni je to palo napamet i taman prošli tjedan sam naruci prototip d klase s post filter feedbackom, možda ako budem volje tu postam kakve dojmove.

sad pitanje za nervoznog kolegu tu, kad kažeš damping faktor od 6.000 dali misliš na damping faktor od 6 ili od 6000? na kojoj frekvenciji? na kojoj izlaznoj snazi? na kojoj impedanci  zvucnika?  bonus pitanje kojih je to 250w of robust power ?



da ne zaboravim,cemu uvjek neki attack mod od tebe, molim ljepo suzdrži se od pobrkanih lončića, prouči malo i sličnih nepotrebnih komentara jer to nije civiliziran način rasprave.



Poruka je uređivana zadnji put ned 27.10.2019 15:09 (dabar_solta_V2).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

... lol, svidjaju mi se sve vise ove nove generacije digitalnih downloadera i streamera... kupio cd za 19 kuna  (samo nek djeca nastave rusit cijene), didgipack, kad ono dragulj na nivou Buena Viste, ELP-a, Floyda... moze, jos da tak bude u pravcima koje najvise slusam, gdje ipak ekipa drzi do muzicara i njihove zarade... dakle, audiofilski zapis...

... cijena drugog ne pada, oba albuma podjednake kvalitete... zalim Morrisona, jer je zasluzio... ali vise nije dobro bit mainstream...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.10.2019 0:07 (Tallahassee).
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Vaš audio kutak

Slusao sam malo revel performa3 bookshelfe ,fina kutijica ali podloznija  elektronskoj glazbi nego npr jazzu ili bluesu..ujedno  jucer usporedio  cambridge audio azur 840a vs parasound....i jeeote odmah na prvu notu totalno  drukciji zvuk...Tek sad primjetim koliko  ih parasound lakse tjera  i ima snage  i dinamike naspram ovoga(moje zvucnike jel ) ..Azur mi sada zvuci kao da nema u pola snagu parasounda

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Da Bog da propadnu sa takvim cijenama,ne oni nego svi odreda!Ja ne koristim CDp već skoro 10 godina,imam nešto sitno orginal CD,hebesga bio sam mlad i zelen i škrta za Dat 100-120 kn za CD ,pržilo se na veliko.Skidalo se po cilu noć i dan.Bez obzira sto oni izbacuju CDp od 38K eura,sve manje će ih bit i sve manje će se kupovat.Placam TV,internet,Netflix,Deezer,Tidal,ploce...pa tko će još Dat i za CD..😛Ali bez obzira voli bi udomit napr jednog Denona DCD SA1 ,tko zna možda i hoću ako uleti negdje neka prilika!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice