Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

poruka: 36
|
čitano: 12.580
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

Prije nego krenete sa igranjem u BIOS-u važno je napomenuti da za OC trebate imati programe koi nadaziru temperature,opterečenje,itd.....

Za pregled temperature najpouzdaniji je Coretemp.Za pregled stanja cijelog sustava Everest,a za roštiljadu(test stabilnosti) Prime 95.

Također je poželjno(ponekad nužno) osviježiti BIOS sa novom verzijiom.

 

Ponovno pokrenite računalo i u BIOS uđite pritiskom na tipku DELITE.

Prije nego krenemo sa promijenom taktova pronađite u BIOS-u opciju ADVANCED CPU CORE FEATURES.

Tu onemogučite sljedeče sustave:

TURBO BOOST

CPU ENHANCEDD HALT(C1E)

C3/C6/C7 STATE SUPPORT

CPU EIST FUNCTION

Ostalo ostavite nepromijenjeno.

 

Pa krenimo polako na ono najvažnije.

 

Prvi po redu je CPU CLOCK RATIO(MNOŽITELJ PROCESORA).Kod intelovih procesora množitelj je samo dijelomično otključan.Samo ga možete smanjivati.No neki proizvođači matičnih ploča(ASUS,GIGABYTE) su u BIOS-u otključali i množitelj

Turbo Boosta.Tako se max množitelj penje sa 20x na 22x.

 

Kada ste podesili množitelj omogučite opciju:BASE CLOCK(BCLK) CONTROL.

Sada možete ručno mijenjati temeljni radni takat(BCLK)

Večina matičnih radi stabilno sa temeljnim radnim taktom od 200Mhz.Neke mogu više,a neke i manje.

Tako da če MAX takt ovisit isključivo o vašoj matičnoj ploči.

 

Nakon ručnog podešavanja temeljnog takta isključite opciju:EXTREME MEMORY PROFILE(X.M.P).

Sada ručno postavite SYSTEM MEMORY MULTIPLIER:minimalni memoriski množitelj je 6x,a maksimalni je 12x.

Efektivni radni takt memorije generira se iz temeljnog radnog takta i memorijskog množitelja.

Primjerice:temeljni radni takt je na 200Mhz.Memorijski množitelj je na 10x:dobite radni takt RAM-a od 2000Mhz(200x10=2000).

 

Nakon ručnog postavljanja memorijskog množitelja i Efektivnog radnog takta RAM-a sljede Latencije(memorijski tajminzi).

To obavezno postavljajte ručno jer automatika postavlja lude latencije.Primjerice meni je na 2000Mhz BIOS postavio latencije:10-9-10-24-T2.LUDO ZAR NE?Iznenađen.

Moje pločice rade do 1750Mhz sa latencijama:7-7-7-21-T1.Do 2150Mhz sa:9-9-9-24-T2.

 

Sada smo gotovi sa taktovima,množiteljima i latencijama i krečemo na zadnji i najbitniji pohvat,a to su NAPONI.

U BIOS-u imate ponuđeno nekoliko vrsta napona.No ručno postavljajte dobro nam znani V-core,DRAM voltage i novi VTT/QPI napon.

Kod ovih procesora V-core napon praktički ni ne treba dirati sve do nekih 4.0Ghz.

NAPOMENA:Važno je napmenuti da razlika između VTT/QPI i DRAM napona nesmije biti veča od 0.5v.

Blažena srednia bi bila(Koje se ja držim) razlika od 0.3v.Znači ako je VTT/QPI na 1.35v napon DRAM-a stavite na 1.65v.

 

 

Evo nekih primjera postavka koje sam ja provijerio:

 

3.3Ghz:

 

CPU clock Ratio:20x

QPI clock Ratio:auto

Temeljni takt(BCLK):165Mhz

Memory Multiplier:10X

Memory Frequency:1650Mhz

CAS:Latencije:7-7-7-21-T1

CPU V-corre:Normal(1.18v)

VTT/QPI voltage:1.35v

DRAM voltage:1.60v

 

3.6Ghz:

 

CPU clock ratio:20x

QPI clock ratio:auto

Temeljni takt(BCLK):180Mhz

Memory multiplier:10x

Memory Frequency:1800Mhz

CAS-Latencije:9-9-9-24-T2

CPU V-core:normal(1.18v)

VTT/QPI voltage:1.35v

DRAM voltage:1.60v.

 

4.0Ghz

 

CPU clock ratio:20x

QPI clock ratio:auto

Temeljni takt(BCLK):200Mhz

Memory multiplier:10x

Memory Frequency:2000Mhz

CAS-Latencije:9-9-9-24-T2

CPU V-core:1.30v

VTT/QPI voltage:1.35v

DRAM voltage:1.60v

 

NAPOMENA:Za bilo kakvu štetu nastalu neuspijelim overclockom odgovarate sami.Ne mogu garantirati da če na vašoj konfiguraciji raditi ovi primjeri koje sam naveo.

Istina je oko nas,a laž još više.
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2009 15:19 (microman).
Moj PC  
16 0 hvala 11
15 godina
neaktivan
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

jel ima razlike u clockanju AMD-a?

je sam tu totalni neznalica što se tiče OC, a mislim kupiti neki Phenom II X4 pa svaki savjet je dobrodošao.

 

Darth Vader
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.12.2009 15:11 (malo zaigrano dijete).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)
Istina je oko nas,a laž još više.
Moj PC  
3 0 hvala 3
15 godina
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

Microman si razmišljao o update-anju cpu-za?

 

Sadašnja verzija je 1.53, a ti imaš 1.49.2, vidim da ti cpu-z krivo očitava tog i7 860.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2009 21:59 (Hyperion).
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
Hyperion kaže...

Microman si razmišljao o update-anju cpu-za?

 

Sadašnja verzija je 1.53, a ti imaš 1.49.2, vidim da ti cpu-z krivo očitava tog i7 860.

 Ma da.Čital mi ga je ko i5.No riješeno je i to.

Moram priznat da sam ostao iznenađen lakočom OC-a ovog Lynnfielda(i7 860).Štoviše i pomalo razočaran.

Kad se sijetim starog Q6600 i znoja koji je curio sa mene kada je bio na 3.6Ghz i 1.60v n V-coreu.To su bila vremena kada je svaki megaherc bio upitan i kada si pola sata samo zurio u BIOS kako bi izvukao svaki atom snage iz njega.A ovoga sam iz prve stavio na 4.0Ghz.Uopšte nije bilo izazova niti je trebalo isprobavat kombinacije.

Jednostavno PRELAKO.Mršti se

Istina je oko nas,a laž još više.
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2009 22:58 (microman).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
microman kaže...

Moram priznat da sam ostao iznenađen lakočom OC-a ovog Lynnfielda(i7 860).Štoviše i pomalo razočaran.

Kad se sijetim starog Q6600 i znoja koji je curio sa mene kada je bio na 3.6Ghz i 1.60v n V-coreu.To su bila vremena kada je svaki megaherc bio upitan i kada si pola sata samo zurio u BIOS kako bi izvukao svaki atom snage iz njega.A ovoga sam iz prve stavio na 4.0Ghz.Uopšte nije bilo izazova niti je trebalo isprobavat kombinacije.

Jednostavno PRELAKO.Mršti se

 Isto se i ja osjećam... Q9650 ide na 4.36GHz bez da diram išta drugo osim FSB frekvencije. Kada sam imao E6600, pomno sam se trudio dobiti dobar OC (3.6GHz @ 1,60V)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put čet 31.12.2009 23:10 (Oly_E3).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
Oly_E3 kaže...

 Isto se i ja osjećam... Q9650 ide na 4.36GHz bez da diram išta drugo ism FSB frekvencije. Kada sam imao E6600, pomno sam se trudio dobiti dobar OC (3.6GHz @ 1,60V)

 Upravo to.Mislim ove procove i največi početnik digne na 4.0Ghz.A bome za OC stare rage je trebalo imat hrabrosti.Pogotovo na našim voltažama koje su več graničile sa vodenim.Smijeh

Eh sad mi samo ostaje da kupim vodeno(nadam se da če doč i taj dan) i da moj ljubimac ide na 5Ghz.Belji se

Istina je oko nas,a laž još više.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
microman kaže...

 Upravo to.Mislim ove procove i največi početnik digne na 4.0Ghz.A bome za OC stare rage je trebalo imat hrabrosti.Pogotovo na našim voltažama koje su več graničile sa vodenim.Smijeh

Eh sad mi samo ostaje da kupim vodeno(nadam se da če doč i taj dan) i da moj ljubimac ide na 5Ghz.Belji se

 Mene hebe RAM (nije toliko fleksibilan), nisam još mrdnuo s 4.5GHz Sramim se

 

(hehe, zadnja poruka u 2009. Znači moram promjeniti RAM u 2010.Smijeh)

And even in the darkest nights, I'm a Thug for Life
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.1.2010 0:19 (Oly_E3).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
Oly_E3 kaže...
microman kaže...

 Upravo to.Mislim ove procove i največi početnik digne na 4.0Ghz.A bome za OC stare rage je trebalo imat hrabrosti.Pogotovo na našim voltažama koje su več graničile sa vodenim.Smijeh

Eh sad mi samo ostaje da kupim vodeno(nadam se da če doč i taj dan) i da moj ljubimac ide na 5Ghz.Belji se

 Mene hebe RAM (nije toliko fleksibilan), nisam još mrdnuo s 4.5GHz Sramim se

 Meni pak je ram fleksbilan da ga niti ne mogu iskoristit.Uzel sam G-skill Ripyawes na 2000Mhz stock.A uspio sam ga dignut na 2200Mhz(sa 1.66v).No koči me proc.Zapravo ne sam proc koliko njegova temperatura.Nekih 85°c pod punim opterečenjem.Zato i razmišljam o vodenom hlađenju pa da beba ide na 5Ghz.Osmijeh.Uzel bi odmah ja vodeno.No u linksu onaj Corsair nema postolje za socket 1156.Smijeh

Istina je oko nas,a laž još više.
14 godina
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
microman kaže...

Moram priznat da sam ostao iznenađen lakočom OC-a ovog Lynnfielda(i7 860).Štoviše i pomalo razočaran.

Kad se sijetim starog Q6600 i znoja koji je curio sa mene kada je bio na 3.6Ghz i 1.60v n V-coreu.To su bila vremena kada je svaki megaherc bio upitan i kada si pola sata samo zurio u BIOS kako bi izvukao svaki atom snage iz njega.A ovoga sam iz prve stavio na 4.0Ghz.Uopšte nije bilo izazova niti je trebalo isprobavat kombinacije.

Jednostavno PRELAKO.Mršti se

 

Pa dobro, vremena se mijenjaju, granice se pomiču. Naravno da nije problem dići i7 860 na 4GHz kad svaki ide na taj takt.

Probaj ti njega dići iznad 4.6GHz pa se onda javi dal je PRELAKO. ;)

15 godina
neaktivan
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

Danas mi je relativno dosadan dan pa sam odlučio malo se igrat sa BIOS-om.I došao sam do PREDIVNIH rezultata.

Naime procesor za stalni rad držim na 3,6Ghz i do sada je bio na 1.30v na Vcoreu.No malo pomalo spuštao sam voltažu i došao do nevjerovatnih 1.12v na Vcoreu stabilno.

Istina je oko nas,a laž još više.
Moj PC  
3 0 hvala 2
14 godina
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

Ako je to 100% stabilno onda odlično :)

Aj probaj pustit da 40 puta prođe LinX pa vidi dal će se srušit, baš me interesira.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

@microman

 

Super su temp kad si spustio voltazu, nisam siguran dal je toliko stabilan ipak :D probaj odvrtit neki jaci bench na sat-dva, pa javi.. moj je sa stock coolerom.

 

Btw evo kako sam ja prije par dana to rijesio, u loadu su temp 63 nakon 1 sata prime-a

 

http://i45.tinypic.com/259ltw6.jpg

*You can lead a fool to wisdom but you can't make him think *
Poruka je uređivana zadnji put čet 14.1.2010 5:46 (puls4R).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

Koliko se može clockat  i5 750 bez podizanja voltaža?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1

Pa ne trebas podizat, trebas je smanjit na najmanju mogucu al da je stabilno 24/7

 

Prevelika voltaza moze smanjit vijek.. Al ako mislis na normalnoj, to je oko 1.25 onda bi iso do 3,3 da je kuciste prozracno.. naravno load temp bi isle do 65 al ne preporucam preko toga. Meni je s 1.18 voltazom na 3,3 max load 58 dok igram crysis ili far cry 2..

Want me to Google that for you?
14 godina
protjeran
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

Koju memoriju imas u ovom stroju?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

Ovako. Evo i mene sa i5 750.

 

Digao sam ga na 4.0. voltažu nisam dirao... niti ništa ekstrmno

 

Imam katana 3 cooler

 

Vrtim prime95 već 2 sata i temp i je 80-90 nikad nije iznad....

 

Jesu to prihvatljive temp za taj takt???

 

Edit: ostatak konfe ko vam treba P55a-ud3r, i 5 750, G. skill 1333MHz 4 gb, HD 5850

 

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

Previsoka temperatura ako se mene pita. Kada je oko 75° onda je to u granicama normalne, sve iznad toga je previše.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
Kex kaže...

Ovako. Evo i mene sa i5 750.

 

Digao sam ga na 4.0. voltažu nisam dirao... niti ništa ekstrmno

 

Imam katana 3 cooler

 

Vrtim prime95 već 2 sata i temp i je 80-90 nikad nije iznad....

 

Jesu to prihvatljive temp za taj takt???

 

Edit: ostatak konfe ko vam treba P55a-ud3r, i 5 750, G. skill 1333MHz 4 gb, HD 5850

 

 

 

Trebas voltazu namjestit.. preporucam da skines Gigabyte Easy Tune 6.. i smanji voltazu na oko 1.22, jer meni je na 3,6 sa 1.2v 100% stabilno i temperature se dosta smanje u odnosu na default voltazu..

16 godina
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

Iako temp iznad 85° ne mora biti štetna, preporučljivo se za i5 i i7 držati do te granice.

 

Dakle, do 85°.

 

Ovo govorim sudeći po više  izvora koje sam obišao budući da i sam imam i5.

When i get sad i stop being sad, and be awesome instead... TRUE STORY!
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
Kex kaže...

Ovako. Evo i mene sa i5 750.

 

Digao sam ga na 4.0. voltažu nisam dirao... niti ništa ekstrmno

 

Imam katana 3 cooler

 

Vrtim prime95 već 2 sata i temp i je 80-90 nikad nije iznad....

 

Jesu to prihvatljive temp za taj takt???

 

Edit: ostatak konfe ko vam treba P55a-ud3r, i 5 750, G. skill 1333MHz 4 gb, HD 5850

 

 

 Pošto nisi mijenjao napon čudno je da je tolika temperatura.Iako imaš slabiji cooler od mojeg ne vijerujem da bi razlika mogla biti između mojeg i tvojeg 20°c.Možda ti cooler nije sijeo dobro na proc ili pak si stavio previše paste na bazu.

Uglavnom kao što je maxonja napisao da nije baš poželjno da ide iznad 75°c.Iako je tvornički deklariran na 100°c.

Istina je oko nas,a laž još više.
14 godina
protjeran
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

Sutra stize i5 + giga p55-ud3

 

na koliko ga clockat sa tvornickim coolerom i bez mijenjanja napona a da ne ulazim u neke rizike. nekako mi se cini da bi 3.2-3.4 bilo ok.

 

napominjem, posto je PC od firme ne zelim osobno kupovat dodatni hladnjak. kuciste je antec 300 + 2x120mm opcijska ventilatora na ulazu.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
surki kaže...

Sutra stize i5 + giga p55-ud3

 

na koliko ga clockat sa tvornickim coolerom i bez mijenjanja napona a da ne ulazim u neke rizike. nekako mi se cini da bi 3.2-3.4 bilo ok.

 

napominjem, posto je PC od firme ne zelim osobno kupovat dodatni hladnjak. kuciste je antec 300 + 2x120mm opcijska ventilatora na ulazu.

 Garant ide na 3,3Ghz bez prčkanja po voltaži na Vcore-u.Štoviše ja sam svojeg natijerao na 3,6Ghz na 1,15v na Vcore-u.

 

Istina je oko nas,a laž još više.
14 godina
protjeran
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
microman kaže...
surki kaže...

Sutra stize i5 + giga p55-ud3

 

na koliko ga clockat sa tvornickim coolerom i bez mijenjanja napona a da ne ulazim u neke rizike. nekako mi se cini da bi 3.2-3.4 bilo ok.

 

napominjem, posto je PC od firme ne zelim osobno kupovat dodatni hladnjak. kuciste je antec 300 + 2x120mm opcijska ventilatora na ulazu.

 Garant ide na 3,3Ghz bez prčkanja po voltaži na Vcore-u.Štoviše ja sam svojeg natijerao na 3,6Ghz na 1,15v na Vcore-u.

 

Da, ali vidim da ti imas extra cooler a mene upravo temperatura najvise brine. Do sada sam clockao Athlona 64 5000+ sa 2,66 na 2,9 pa bi ljeti svako malo bio blue screen, a ovdje je rijec o poprilicno vecem overclocku. Sprzim li nesto, ode lova iz vlastitog djepa. Mozda bi najpametnije bilo nista ne dirat, ali svi mi kazu da je i5 750 ostaviti na tvornickim postavkama idiotizam.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
surki kaže...

 

Da, ali vidim da ti imas extra cooler a mene upravo temperatura najvise brine. Do sada sam clockao Athlona 64 5000+ sa 2,66 na 2,9 pa bi ljeti svako malo bio blue screen, a ovdje je rijec o poprilicno vecem overclocku. Sprzim li nesto, ode lova iz vlastitog djepa. Mozda bi najpametnije bilo nista ne dirat, ali svi mi kazu da je i5 750 ostaviti na tvornickim postavkama idiotizam.

 OC-bez podizanja napona ne diže znatno temperature.No ako nisi zicer bolje nemoj ništa OC-at jer i5 je več na tvorničkim postavkama odličan proc.

Istina je oko nas,a laž još više.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
surki kaže...

Sprzim li nesto, ode lova iz vlastitog djepa. Mozda bi najpametnije bilo nista ne dirat, ali svi mi kazu da je i5 750 ostaviti na tvornickim postavkama idiotizam.

Nema potrebe za strahom od prženja, kolko ide ide na stocku...do nekih 3.4-3.5

 

Samo pratit temperature, nema straha dok je ispod nekih 75°C

everybody lies
14 godina
protjeran
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

Ako sam dobro shvatio (iako je kod mene i5 750) najbolje bi mi odgovarale ovakve postavke:

 

3.2Ghz:

 

CPU clock Ratio:20x

QPI clock Ratio:auto

Temeljni takt(BCLK):160Mhz

Memory Multiplier:10X

Memory Frequency:1600Mhz

CAS:Latencije:??????????

CPU V-corre:Normal(1.18v)

VTT/QPI voltage:1.35v

DRAM voltage:1.60v

 

Memorija mi je:

 

DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1333MHz, 9-9-9-24, TW3X4G1333C9A

 

Da li bi ova moja memorija mogla raditi na tih 1600 i postoji li neki sistem za namjestanje latencija?

 

 

 

BTW. Stroj je izgleda zapeo ili u ADM-a ili u snijegu jer sam ih jutros zvao, kazu da su poslali a jos nije stiglo.

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.3.2010 21:27 (surki).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
surki kaže...

Ako sam dobro shvatio (iako je kod mene i5 750) najbolje bi mi odgovarale ovakve postavke:

 

3.2Ghz:

 

CPU clock Ratio:20x

QPI clock Ratio:auto

Temeljni takt(BCLK):160Mhz

Memory Multiplier:10X

Memory Frequency:1600Mhz

CAS:Latencije:??????????

CPU V-corre:Normal(1.18v)

VTT/QPI voltage:1.35v

DRAM voltage:1.60v

 

Memorija mi je:

 

DDR3 4GB (2x2GB) Corsair, 1333MHz, 9-9-9-24, TW3X4G1333C9A

 

Da li bi ova moja memorija mogla raditi na tih 1600 i postoji li neki sistem za namjestanje latencija?

 

 

 

BTW. Stroj je izgleda zapeo ili u ADM-a ili u snijegu jer sam ih jutros zvao, kazu da su poslali a jos nije stiglo.

 Pa ne treba ti memorija radit baš na 1600Mhz.Stavi memory multiplier na 8x i radi na 1280Mhz.Također ak imaš Gigabytovu ili Asusovu ploču vijerojatno možeš staviti fiksni množitelj(CPU clock Ratio)turbo boosta na 22x samo onda nesmiješ isključiti turbo boost. te temeljni radni takt(BCLK) na 150Mhz što bi dalo konačni takt proca od 3300Mhz te memorije od 1200Mhz

ZNAČI OVAKO:

 

 

CPU clock Ratio:22x(sa uključenim turbo boost)

QPI clock Ratio:auto

Temeljni takt(BCLK):150Mhz

Memory Multiplier:8x

Memory Frequency:1200Mhz

CAS:Latencije:9.9.9.24(po tvojim tvorničkim specifikacijama)

CPU V-corre:Normal(1.18v) probaj i niže od toga ak ide.

VTT/QPI voltage:1.30v

DRAM voltage:1.50v prvo probaj tak,a ak nije stabilno stavi na 1.60v

 

Inače ploča sama automatski namiješta latencije ak ih ti ne postaviš ručno.No često se dogodi da postavi veče latencije nego bi trebale bit pa je preporučljivo to naštimat ručnoNamigiva

Istina je oko nas,a laž još više.
14 godina
protjeran
offline
Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1156)

Stigla oprema.

 

Nesto se jako cudno dogadja.

 

Sad sam doma pa ne mogu postavit screenshot, ali CPU-z mi daje neke blesave rezultate iako nista jos nisam dirao. Radni takt mi prikazuje da je 1,44 a voltaza 0,8????

 

Nije mi jasno sta se zbiva. Sutra cu flashat bios, mozda je do toga.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Uputstvo za OC Intelovih i7 I i5 procova(sck:1
surki kaže...

Stigla oprema.

 

Nesto se jako cudno dogadja.

 

Sad sam doma pa ne mogu postavit screenshot, ali CPU-z mi daje neke blesave rezultate iako nista jos nisam dirao. Radni takt mi prikazuje da je 1,44 a voltaza 0,8????

 

Nije mi jasno sta se zbiva. Sutra cu flashat bios, mozda je do toga.

 

To je 2d mode tj. kad ti se underclocka jer si samo na desktopu il ne radis nesto zahtjevno pa se i voltaza smanji.. ako nije do tog samo loadaj defaulte u biosu..

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice