Putovanje kroz vrijeme zaključana tema

poruka: 195
|
čitano: 36.584
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

što mislite? jeli moguće ili ne?

 

ja mislim da je... a sad... možda se u budućnosti i napravi kakav vremeplov, ali nije mi jasno, kako to da onda nitko iz budućnosti nije došao u našu sadašnjost i rekao da je iz budućnosti? ili je to ipak nemoguće? ne znam...

 

što vi mislite?

15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme

pa vidi danas je to jos besmislica, a kroz par godina tko zna svasta se moze desiti...Posto tehnologija jakoooo brzo napreduje nebi me cudilo

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
jurluk kaže...

što mislite? jeli moguće ili ne?

 

ja mislim da je... a sad... možda se u budućnosti i napravi kakav vremeplov, ali nije mi jasno, kako to da onda nitko iz budućnosti nije došao u našu sadašnjost i rekao da je iz budućnosti? ili je to ipak nemoguće? ne znam...

 

što vi mislite?

 Ja sam siguran da ce napraviti vremeplov kad tad. Mozda i jesu dosli ali nam nisu rekli. U ostalom ko bi vjerovo kad bi nekom reko da si iz buducnosti... Neodlučan
Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Kad ljudi realiziraju teleportaciju onda će vjerovatno moći putovati i kroz vrijeme!! Ali sumljam da će to na zemlji uspit napraviti!!

Možda u svemiru( u vakumu) će biti moguće jedino!!

 

:D Smijeh

Nijedno pravilo bez iznimke!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2009 0:18 (Bellatrix).
15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
PoToKTM kaže...
Ja sam siguran da ce napraviti vremeplov kad tad. Mozda i jesu dosli ali nam nisu rekli. U ostalom ko bi vjerovo kad bi nekom reko da si iz buducnosti... Neodlučan
 istina. a što mislite hodate ulicom i sretnete nekog lika i on vam kaže da ste to vi kad imate 45 godina... čovječe...
16 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

Možda će moći funkcionirati jedino od točke kada se izumi vremeplov, nadalje (i natrag, naravno).

Ali ako se to dogodi baš na taj način, onda će valjda biti 'smak svijeta', jer će se u istom trenutku stvoriti svi iz budućnosti koji su se odlučili vratiti u prvi mogući trenutak u prošlost i osvojiti svijet Smijeh

Pazi, gledam te!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
jurluk kaže...
PoToKTM kaže...
Ja sam siguran da ce napraviti vremeplov kad tad. Mozda i jesu dosli ali nam nisu rekli. U ostalom ko bi vjerovo kad bi nekom reko da si iz buducnosti... Neodlučan
 istina. a što mislite hodate ulicom i sretnete nekog lika i on vam kaže da ste to vi kad imate 45 godina... čovječe...
 Pa ako bi izmijenio bilo kakav događaj. cak i najmanji to bi ostavilo posljedice u buducnosti. recimo vratis se u povijest bezveze kazem rima. i ubis nekog tipa. i kad se vratis natrag uspostavi se da ti je to neki tvoj davni predak i ti vise onda ne postojis. Ja povijest nebi nis izmjenjivo. neka ostane takva kakva je. Da ju je neko izmjenio mozda bi sadasnjost bila drugacija. a mozda i je netko izmjenio povijes samo sto to mi valjda neznamo!
Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Ma vi ste puno filmova gledali!!Smijeh

Ali ako bi smo se mogli vratiti paralelno u prošlost, dakle da postojimo sada, u sadašnjosti a da istovremeno smo i u prošlom ili budućem vremenu to bi bilo već nešto. Kad bi otkrili neku antimateriju. Nešto kao što su crne rupe u svemiru!Ali teško je to zamisliti.. vremeplov.. jer vrijeme ne postoji. postoji samo tijek!

Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

nema sanse da naprave vremeplov jer bi se sve poremetilo

a i da dode do toga sto je pak nemoguce drzali bi to u tajnosti

 

15 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

ehh. sad sam se sjetio super filmova. trilogija Povratak u budućnost. stvarno super filmovi... dobro to je baš SF. ali i sjećam se jedne epizode CSI-a, a to mi se čini nekak realna serija, kolko tolko, i baš je jedan lik mislim otišao par dana u prošlost, i bilo je nekih komplikacija oko toga. nije to nimalo jednostavno... Šutim

15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Bellatrix kaže...

Ma vi ste puno filmova gledali!!Smijeh

Ali ako bi smo se mogli vratiti paralelno u prošlost, dakle da postojimo sada, u sadašnjosti a da istovremeno smo i u prošlom ili budućem vremenu to bi bilo već nešto. Kad bi otkrili neku antimateriju. Nešto kao što su crne rupe u svemiru!Ali teško je to zamisliti.. vremeplov.. jer vrijeme ne postoji. postoji samo tijek!

 Ma biti ce vremeplova. I puno stvari za koje neznamo. Aj mi reci ko je prije 150-200 godina znao za struju? ili za automobile? nitko. Vi se cudite GTX 295? Racunalna je tehnologija je pocela napredovati prije 15-20. To je tek pocetak.. a koliko se tek priroda usavrsava 5 milijardi godina i jos uvjek se usavrsava. pitaj Boga kaj sve bude postoajlo za 100 godina, a kamoli 1000.(ako tad zemlja bude postojala). Mozda ce tad sudeci po napretku tehnologije biti procesori sa 100 ili 1000 jezgri i po 1000 Ghz po jezgri ili 1000TB rama ili bilijun terabajta harda itd itd.. e da mi je to sad Belji se
Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
PoToKTM kaže...
Bellatrix kaže...

Ma vi ste puno filmova gledali!!Smijeh

Ali ako bi smo se mogli vratiti paralelno u prošlost, dakle da postojimo sada, u sadašnjosti a da istovremeno smo i u prošlom ili budućem vremenu to bi bilo već nešto. Kad bi otkrili neku antimateriju. Nešto kao što su crne rupe u svemiru!Ali teško je to zamisliti.. vremeplov.. jer vrijeme ne postoji. postoji samo tijek!

 Ma biti ce vremeplova. I puno stvari za koje neznamo. Aj mi reci ko je prije 150-200 godina znao za struju? ili za automobile? nitko. Vi se cudite GTX 295? Racunalna je tehnologija je pocela napredovati prije 15-20. To je tek pocetak.. a koliko se tek priroda usavrsava 5 milijardi godina i jos uvjek se usavrsava. pitaj Boga kaj sve bude postoajlo za 100 godina, a kamoli 1000.(ako tad zemlja bude postojala). Mozda ce tad sudeci po napretku tehnologije biti procesori sa 100 ili 1000 jezgri i po 1000 Ghz po jezgri ili 1000TB rama ili bilijun terabajta harda itd itd.. e da mi je to sad Belji se
 e moj prika malo se informiraj koliko danasnje najjace superracunalo ima jezgri pa ces viti
a sto ce ti to ,dosta ti je jedna pristojna masinerija da ti more uglavnom vrtiti sve pomalo

15 godina
neaktivan
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
PoToKTM kaže...
Bellatrix kaže...

Ma vi ste puno filmova gledali!!Smijeh

Ali ako bi smo se mogli vratiti paralelno u prošlost, dakle da postojimo sada, u sadašnjosti a da istovremeno smo i u prošlom ili budućem vremenu to bi bilo već nešto. Kad bi otkrili neku antimateriju. Nešto kao što su crne rupe u svemiru!Ali teško je to zamisliti.. vremeplov.. jer vrijeme ne postoji. postoji samo tijek!

 Ma biti ce vremeplova. I puno stvari za koje neznamo. Aj mi reci ko je prije 150-200 godina znao za struju? ili za automobile? nitko. Vi se cudite GTX 295? Racunalna je tehnologija je pocela napredovati prije 15-20. To je tek pocetak.. a koliko se tek priroda usavrsava 5 milijardi godina i jos uvjek se usavrsava. pitaj Boga kaj sve bude postoajlo za 100 godina, a kamoli 1000.(ako tad zemlja bude postojala). Mozda ce tad sudeci po napretku tehnologije biti procesori sa 100 ili 1000 jezgri i po 1000 Ghz po jezgri ili 1000TB rama ili bilijun terabajta harda itd itd.. e da mi je to sad Belji se
 Pa čuj, ne pobijam ja to da priroda nema još tajni!! Postoji  još puno toga što čovječanstvo treba otkriti. Ali za to su potrebni ljudi kao što je bio Nikola Tesla ili Einstein. Da nije Tesla postojao mislim da bi bila mala mogućnost da i do dan danas imamo izmjeničnu struju.... Pitanje je kad ćemo dobiti takvog čovjeka ponovo da preokrene način razmišljanja cijelog čovječanstva!
Odkud znaš da je računalna tehnologija kakvu danas poznajemo budućnost?
Šta ako neko napravi nešto puno moćnije?Što ljudi ne poznaju sada...

Nijedno pravilo bez iznimke!!
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

ja sam samo predpostavio...

Tu bi trebo neš napisat???
15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
PoToKTM kaže...
jurluk kaže...
PoToKTM kaže...
Ja sam siguran da ce napraviti vremeplov kad tad. Mozda i jesu dosli ali nam nisu rekli. U ostalom ko bi vjerovo kad bi nekom reko da si iz buducnosti... Neodlučan
 istina. a što mislite hodate ulicom i sretnete nekog lika i on vam kaže da ste to vi kad imate 45 godina... čovječe...
 Pa ako bi izmijenio bilo kakav događaj. cak i najmanji to bi ostavilo posljedice u buducnosti. recimo vratis se u povijest bezveze kazem rima. i ubis nekog tipa. i kad se vratis natrag uspostavi se da ti je to neki tvoj davni predak i ti vise onda ne postojis. Ja povijest nebi nis izmjenjivo. neka ostane takva kakva je. Da ju je neko izmjenio mozda bi sadasnjost bila drugacija. a mozda i je netko izmjenio povijes samo sto to mi valjda neznamo!
E da, mozda.
Zamislite ovo:
Kupis neki casopis od povjesti nogometa, vratis se u proslost, podmetnes sam sebi taj casopis (ti podmetnes sebi u proslosti) i napises na nekom papiru tko si odakle dolazis, i kad bi se vratio u buducnost, sve bi se promjenilo(osvojis na kladionici velike pare umjesto nkoga drugog) , mozda nebi ima tu curu skojom si bio i ozenio bi se za drugu, taj koji je trebao pobjediti i njemu se sve ama bas sve promjenilo i sve je bi promjenilo i onima koje vi poznajete i tomu koji je trebao osvojiti na kladionici.

Svaki mali detalj koji ucinite odrazi se u budućnosti, recimo ovako:
Vratim se u proslost i pratim sebe u proslosti, i stavim na put neki papir(ili bilo sta sto bi mi odvratilo malo pozornost) i kad bi ja(mlađi ja) prolazio tuda uzeo bi papir i prije nego ga bacim u smeće vidio bi sta je na njemu i malo bi promislio od tomu, i ono o cemu sam trebao misliti sam smetnuo, i onda bi zaboravio sto sam tio rec ili sto sam tio uradit ili sl.
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

umro je tesla, umor je newton,umro je i einstein a i ja se ne osjecam bas najbolje

15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

putovanje kroz vrijeme po danasnjem pojmu neče nikada biti moguče,upravo iz razloga što postoji vremenski paradox iliti posljedica putovanja kroz vrijeme.čovjek če još dosta morati evoluirati da bi se to moglo desiti,jer tko kaže da netko iz budučnosti nije več bio u našoj prošlosti a čovjek kakav je danas nikada nebi uspio odoliti i ne napraviti nesto sto bi zauvijek ostavilo poslijedice na daljni tijek dogadjaja i tako spriječilo da se neke stvari dese pa tako i sam izum vremenskog stroja. zar nebi i vi da se nešto desi zbog čega vam je jedino na pameti kako da ispravite tu stvar i zbog toga načinite vremeplov i vratite se u vrijeme da to popravite,zar nebi onda razlog za stvaranje vremenskog stroja nestao i samim time nebi vremeplov niti postojao.a samim time niti mi nebi bili svjesni da se uopče nešto desilo jer zapravo i nije pošto se netko vratio i ispravio tu pogrešku i promijenio tijek događaja,tako da smatram da koliko god mi zeljeli načiniti vremenski stroj i putovati kroz vrijeme sve dok ne naučimo kontrolirati svoje osječaje i dok ne shvatimo ozbiljno posljedice mijenjanja tijeka dogadjaja i da se putovati kroz vrijeme moze samo i samo zato da bi se nešto naučilo iz prošlosti,jer budučnost nikada nije određena i konstantno se mijenja ovisno o tijeku i razvoju dogadjaja,zato nikada nečemo biti u stanju putovati kroz vrijeme jer jednostavno rečeno ljudi su previše sebični i iskorištavali bi to samo za svoju korist a ne za dobrobit cijele skupine i razvoj iste....

mb:ga-ma790x-ds4; cpu:amd athlon64x2 6000+; vga:nvidia gtx260; power:Chieftec power supply 650W,
15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
dadododo kaže...

putovanje kroz vrijeme po danasnjem pojmu neče nikada biti moguče,upravo iz razloga što postoji vremenski paradox iliti posljedica putovanja kroz vrijeme.čovjek če još dosta morati evoluirati da bi se to moglo desiti,jer tko kaže da netko iz budučnosti nije več bio u našoj prošlosti a čovjek kakav je danas nikada nebi uspio odoliti i ne napraviti nesto sto bi zauvijek ostavilo poslijedice na daljni tijek dogadjaja i tako spriječilo da se neke stvari dese pa tako i sam izum vremenskog stroja. zar nebi i vi da se nešto desi zbog čega vam je jedino na pameti kako da ispravite tu stvar i zbog toga načinite vremeplov i vratite se u vrijeme da to popravite,zar nebi onda razlog za stvaranje vremenskog stroja nestao i samim time nebi vremeplov niti postojao.a samim time niti mi nebi bili svjesni da se uopče nešto desilo jer zapravo i nije pošto se netko vratio i ispravio tu pogrešku i promijenio tijek događaja,tako da smatram da koliko god mi zeljeli načiniti vremenski stroj i putovati kroz vrijeme sve dok ne naučimo kontrolirati svoje osječaje i dok ne shvatimo ozbiljno posljedice mijenjanja tijeka dogadjaja i da se putovati kroz vrijeme moze samo i samo zato da bi se nešto naučilo iz prošlosti,jer budučnost nikada nije određena i konstantno se mijenja ovisno o tijeku i razvoju dogadjaja,zato nikada nečemo biti u stanju putovati kroz vrijeme jer jednostavno rečeno ljudi su previše sebični i iskorištavali bi to samo za svoju korist a ne za dobrobit cijele skupine i razvoj iste....

 Ali ima jedna caka, kad se vratis i ispravis gresku, ti ces znat sta se desilo dok mlađem ce biti normalno, i kad se vratis u svoje vrijeme(buducnost) sve ce bit drugacije, jer si ispravio tu gresku.
16 godina
online
Putovanje kroz vrijeme

S obzirom da koristimo samo mali dio svog mozga mi zapravo nemamo poima o puno stvari pa onda mislimo da je nekaj nemoguce a u stvari je itekako moguce samo kaj mi to nismo jos prokuzili, trebalo bi pitat Teslu o tome da je jos ziv ali vise ga nema jer on je ionako bio genijalac posebne vrste koji se s ostali obicnim ljudima ne moze usporedit ni pod razno. Ja mislim da je putovanje kroz vrijeme itekako moguce samo se kosi s onim kaj mi znamo no mi ljudi barem vecina ionako malo toga znamo o nekim slicnim pitanjima pa nam se to cini nemoguce ali ustvari to nije tak!!!Cool

Athlon 64 LE-1620 (3.0ghz) - Golden Orb 2 - Kingmax Mars 1GB ddr2 800 (960mhz) - Seagate Baracuda 160gb - Seasonic S12II 430w - Samsung SM 2232BW - Gigabyte MA790X - DS4 - Ati Crosfire HD 3650 x2
16 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Ja osobno vjerujem u teoriju kaosa, značeći da bi povratak u prošlost promijenio cjelokupni tjek materije...

A sad, svemir je beskrajan, mogućnosti je beskonačno. Ne mogu ni spoznati koliko smo   zapravo mali...

16 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

Ja osobno mislim da je takvo što nemoguće iz više razloga, no da ne duljim, jedan lik, John Titor je tvrdio da je iz budućnosti... LINK

...something diabolic
16 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

ajde, da je iz budućnosti, ne bi tvrdio tako nešto, nego bi uplatio osamsto lutrija i sve dobio...

15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
rambox kaže...

S obzirom da koristimo samo mali dio svog mozga mi zapravo nemamo poima o puno stvari pa onda mislimo da je nekaj nemoguce a u stvari je itekako moguce samo kaj mi to nismo jos prokuzili, trebalo bi pitat Teslu o tome da je jos ziv ali vise ga nema jer on je ionako bio genijalac posebne vrste koji se s ostali obicnim ljudima ne moze usporedit ni pod razno. Ja mislim da je putovanje kroz vrijeme itekako moguce samo se kosi s onim kaj mi znamo no mi ljudi barem vecina ionako malo toga znamo o nekim slicnim pitanjima pa nam se to cini nemoguce ali ustvari to nije tak!!!Cool

Ma triba klonirat Teslu, pa bi ti vidia napretka.. po meni najveći um čovjećanstva

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
15 godina
neaktivan
offline
Putovanje kroz vrijeme

Zanimljiv ovaj link, bas citam ovo malo, hehe.

Lik kaze da je 2015 bio svjetski rat koji u kojem je umrlo 3 milijarde ljudi.

A on je najdalje dosao u 2036 godinu.

 

A stvarno, cega se jos sve nece sjetiti...

On stvarno misli da ce mu netko povjerovati?

"1.6 billion Chinese are angry with Jack Bauer. Sounds like a fair fight."
15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Makić kaže...

Ma triba klonirat Teslu, pa bi ti vidia napretka.. po meni najveći um čovjećanstva

 pa meni također. samo što nitko nije htio financirat njegove radove. da je imao nekoga tko će ga financirati danas bi svijet potpuno bio drugačiji
15 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

Možemo samo zamišljat

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
offline
Putovanje kroz vrijeme

Da, Titor je čak imao vojsku fanova koja mu je vjerovala. Ljudima trebaju odgovori i u sve bi povjerovali...

...something diabolic
15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
a zamislite da se u budućnosti ipak napravi vremeplov i da netko ode u teslino doba i financira ga. što bi bilo? ne mogu ni zamislit...
15 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
jurluk kaže...
a zamislite da se u budućnosti ipak napravi vremeplov i da netko ode u teslino doba i financira ga. što bi bilo? ne mogu ni zamislit...
 tko zna bi li nas bilo, pola nas se nebi ni rodilo(bili bi drugi ljudi, poremetilo bi se), ali ti bi bilo vrlo razvijeno, i do sada bi bili duplo razvijeniji.
16 godina
offline
RE: Putovanje kroz vrijeme
Lovac kaže...

Ja osobno mislim da je takvo što nemoguće iz više razloga, no da ne duljim, jedan lik, John Titor je tvrdio da je iz budućnosti... LINK

joj za tog lika sam čuo.

mada mislim da je praktički nemoguče (dok teoretski???), razmislite što bi sve moguće bilo da se može putovati kroz vrijeme, kako bi se moglo utjecati na prošlost, budućnost, a samim time i na sadšnjost. Što bi dovelo do... Fatal Error-a, stoga mislim da ne ide.

EDIT: ups evo mene iz budućnosti, dokaz pogledajte kada sam uredio ovu poruku.
Poruka je uređivana zadnji put 01.01.2020. u 00:00 (HCSC).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice