Potresi u Hrvatskoj

poruka: 604
|
čitano: 73.865
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
online
Potresi u Hrvatskoj

nitko ne komentira onog prognozera potresa 

10 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
zeryx kaže...

nitko ne komentira onog prognozera potresa 

 Ima ih vise, na kojeg mislis 

13 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Moram priznat da je i mene malo zainteresirao, nitko slučajno ne pogađa tolko potresa, a murja mu pobrala sav rad, i ide u zatvor ako opet objavi šta, cudno mi sve to. 

14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Da li je netko osjetio potres u 7:19? Namještaj je zaškripao, a ja čudno izgubio korak. Pa nisam valjda toliko počeo izmišljati. U Zagrebu sam na Trešnjevci i neugodno mi je pitati jer je daleko ali baš me zanima. U aplikacijama ništa.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 8:20 (CroDexter).
13 godina
online
Re: Potresi u Hrvatskoj
hahhaajaads kaže...
zeryx kaže...

nitko ne komentira onog prognozera potresa 

 Ima ih vise, na kojeg mislis 

 onog koji je bio pritvoren

 

za ostale ni ne znam

10 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
CroDexter kaže...
Da li je netko osjetio potres u 7:19? Namještaj je zaškripao, a ja čudno izgubio korak. Pa nisam valjda toliko počeo izmišljati. U Zagrebu sam na Trešnjevci i neugodno mi je pitati jer je daleko ali baš me zanima. U aplikacijama ništa.

 Nije bilo ništa u to vrijeme normalne vibracije prometa.

 

 

 

Možda ti se od prijašnjih potresa malo zdrmao centar za ravnotežu pa te zanosi ili je nekaj prošlo po cesti. Svi su malo našpanani zbog cijele situacije pa reagiraju i na inače normalne zvukove. Ovi u Zaprešiću digli policiju na noge prije tri dana zbog grmljavine. I još uvjeravaju da se od grmljavine ne mogu trest prozori. 

Hoy te he vuelto a recordar. Venias hacia mi, te oia sonreir. Hoy me dio por llorar. Me di cuenta que sin ti jamas sere feliz.
15 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
SimeKZ kaže...
toxic kaže...
Ezio kaže...

Ovaj zna o potresima koliko i ja

S tim da ne zna da su na usgs karti ucrtani samo rasjedi u americi. Ovo što se vidi su granice ploča.

Mah poanta nije bila kolko zna nego utjecaj planeta na potrese kao neki "patent" pa ima i ovaj koji kaze da polozaj plinovitih planeta utjece na potrese itd...

 

 

ako primjetite bilo slucajno ili ne

potresi se ovi jaci (oko 4 na vise) desavaju kod nas oko 12h popodne, 6 ujutro i 6 popodne gotovo svi par minuta simo tamo..

 

cak i onaj Zagrebacki je bio oko 06 sati

 Jos samo ludizao i kompletirani ste.

 I ti bi bio lud da se treses na svaki oko 3 a da ne pricam na one vece + sam na katu s dvoje male djece koja su uplasena a kuca mi iz doba prije Dinosaura cak jos i starija....Kad sam vidio sto se dogodilo u selima u kakvim i sam zivim a blizu epicentra su naravno da me strah ali ne za sebe vec za klince.. a nisam bas daleko od epicentra 23km zracne linije.... a jedan od ovih jacih je bio svega 9 km zracne linije od mene...

Bnet: mNik987#2148
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 9:35 (toxic).
5 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
CroDexter kaže...
Da li je netko osjetio potres u 7:19? Namještaj je zaškripao, a ja čudno izgubio korak. Pa nisam valjda toliko počeo izmišljati. U Zagrebu sam na Trešnjevci i neugodno mi je pitati jer je daleko ali baš me zanima. U aplikacijama ništa.

 
I meni su znanci odgovarali da mi se već pričinjava jer po aplikacijama nema ničeg... kad ono:

"Ovo je 57. potres koji se dogodio na ovom području u zadnja 73 sata."
https://www.telegram.hr/politika-kriminal/novi-potres-u-sredisnjoj-hrvatskoj-jos-nema-podataka-o-epicentru-i-magnitudi/

Za ovaj u 7:19 mislim baš da sam ulazio u zgradu (u Zaprešiću), a iz zidova dopiralo neko sumnjivo pucketanje. Ali samo na tren i ne bih mogao stavit ruku u vatru.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
12 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
toxic kaže...
SimeKZ kaže...
toxic kaže...
Ezio kaže...

Ovaj zna o potresima koliko i ja

S tim da ne zna da su na usgs karti ucrtani samo rasjedi u americi. Ovo što se vidi su granice ploča.

Mah poanta nije bila kolko zna nego utjecaj planeta na potrese kao neki "patent" pa ima i ovaj koji kaze da polozaj plinovitih planeta utjece na potrese itd...

 

 

ako primjetite bilo slucajno ili ne

potresi se ovi jaci (oko 4 na vise) desavaju kod nas oko 12h popodne, 6 ujutro i 6 popodne gotovo svi par minuta simo tamo..

 

cak i onaj Zagrebacki je bio oko 06 sati

 Jos samo ludizao i kompletirani ste.

 I ti bi bio lud da se treses na svaki oko 3 a da ne pricam na one vece + sam na katu s dvoje male djece koja su uplasena a kuca mi iz doba prije Dinosaura cak jos i starija....Kad sam vidio sto se dogodilo u selima u kakvim i sam zivim a blizu epicentra su naravno da me strah ali ne za sebe vec za klince.. a nisam bas daleko od epicentra 23km zracne linije.... a jedan od ovih jacih je bio svega 9 km zracne linije od mene...

 Pa tehnicki se tresem... na 60km sam od epicentra i svaki se u mojoj zgradi osjeti. Pogotovo sada kad smo svi pojacali osjetila na max. Jedino kaj me drzi normalnim je znanje da je zgrada gradena nakon onog potresa u Skopju i to ima nosece zidove i stupove koje hiltijevkom ne mozes probusit da si objesis sliku na zid. Zabit cavao u zid, zaboravi. 

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
5 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Evo, Zaprešić, u 12:03 zatreslo nema greške... baš me zanima ima li što na aplikacijama i kojim.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
7 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
mar123 kaže...
nemoj me krivo shvatit, ne mislim nista lose.
ali fejs i instagram su mi prepuni objava od ljudi koji nude smjestaj u svojim vikendicama, stanovima, apartmanima(bilo u zgu, bilo negdje u dalmaciji) pa zasto onda ne odu u jednu od tih kuca dok se bar malo sve ne smiri? ako ne svi, pa barem netko s tim malim da ne mora prozivljavat svaki drugi dan potres.

 

Mozda zato sto sto ljudi ne primaju u vikendicu dva psa, tri macke,

20ak kokosi, tri krave i kobilu. Za svinje i kokosi jos lako, to mozemo

na brzinu i poklati i zamrtnuti, al sta cemo sa kravama i kobilom?

 

 

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
5 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Čitatelj kaže...
mar123 kaže...
nemoj me krivo shvatit, ne mislim nista lose.
ali fejs i instagram su mi prepuni objava od ljudi koji nude smjestaj u svojim vikendicama, stanovima, apartmanima(bilo u zgu, bilo negdje u dalmaciji) pa zasto onda ne odu u jednu od tih kuca dok se bar malo sve ne smiri? ako ne svi, pa barem netko s tim malim da ne mora prozivljavat svaki drugi dan potres.

 

Mozda zato sto sto ljudi ne primaju u vikendicu dva psa, tri macke,

20ak kokosi, tri krave i kobilu. Za svinje i kokosi jos lako, to mozemo

na brzinu i poklati i zamrtnuti, al sta cemo sa kravama i kobilom?

 

 

 
Kontejner s grijanjem ili kakav kamper nema šanse da dobijete? Bar da se mirno spava unutra...

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Čitatelj kaže...
mar123 kaže...
nemoj me krivo shvatit, ne mislim nista lose.
ali fejs i instagram su mi prepuni objava od ljudi koji nude smjestaj u svojim vikendicama, stanovima, apartmanima(bilo u zgu, bilo negdje u dalmaciji) pa zasto onda ne odu u jednu od tih kuca dok se bar malo sve ne smiri? ako ne svi, pa barem netko s tim malim da ne mora prozivljavat svaki drugi dan potres.

 

Mozda zato sto sto ljudi ne primaju u vikendicu dva psa, tri macke,

20ak kokosi, tri krave i kobilu. Za svinje i kokosi jos lako, to mozemo

na brzinu i poklati i zamrtnuti, al sta cemo sa kravama i kobilom?

Ne moraju svi iseliti, to se naravno niti ne očekuje niti ima smisla. Jedna osoba (otac obitelji) ostane brinuti o životinjama/gospdarstvu i čuva imovinu koja je tamo ostala. Također, ta osoba je na licu mjesta kako bi mogla sudjelovati u daljnjim radnjama (obnova, ostvarivanje prava, naknada štete...). Djeca s majkom su za to vrijeme na sigurnom, toplom i udaljeni od traumatičnog iskustva. Pošto su lokalni smještajni kapaciteti ograničeni meni je nekako logično da žene, djeca, stariji ljudi odu na sigurno, pa makar i nekoliko stotina km dalje od tog područja, a da mladi muškarci ostanu brinuti o imovini i sudjeluju u obnovi. To bi značilo da treba osigurati puno manje privremenih smještajnih kapaciteta. Naravno da nije ugodno razdvajati obitelji, ali već smo to prošli u ratu i ovo je slična (izvanredna) situacija. Nadam se da neće dugo potrajati.

7 godina
protjeran
offline
Potresi u Hrvatskoj

Bit ce kak bude. Stvar je komplicirana, a tek kad se krene sve ponovno graditi i popravljati,

vidjet ce se koliko je zapravo stanje jos i gore, kad krenu politicke igre i birokratske spletke.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
jozef kaže...
Čitatelj kaže...
mar123 kaže...
nemoj me krivo shvatit, ne mislim nista lose.
ali fejs i instagram su mi prepuni objava od ljudi koji nude smjestaj u svojim vikendicama, stanovima, apartmanima(bilo u zgu, bilo negdje u dalmaciji) pa zasto onda ne odu u jednu od tih kuca dok se bar malo sve ne smiri? ako ne svi, pa barem netko s tim malim da ne mora prozivljavat svaki drugi dan potres.

 

Mozda zato sto sto ljudi ne primaju u vikendicu dva psa, tri macke,

20ak kokosi, tri krave i kobilu. Za svinje i kokosi jos lako, to mozemo

na brzinu i poklati i zamrtnuti, al sta cemo sa kravama i kobilom?

Ne moraju svi iseliti, to se naravno niti ne očekuje niti ima smisla. Jedna osoba (otac obitelji) ostane brinuti o životinjama/gospdarstvu i čuva imovinu koja je tamo ostala. Također, ta osoba je na licu mjesta kako bi mogla sudjelovati u daljnjim radnjama (obnova, ostvarivanje prava, naknada štete...). Djeca s majkom su za to vrijeme na sigurnom, toplom i udaljeni od traumatičnog iskustva. Pošto su lokalni smještajni kapaciteti ograničeni meni je nekako logično da žene, djeca, stariji ljudi odu na sigurno, pa makar i nekoliko stotina km dalje od tog područja, a da mladi muškarci ostanu brinuti o imovini i sudjeluju u obnovi. To bi značilo da treba osigurati puno manje privremenih smještajnih kapaciteta. Naravno da nije ugodno razdvajati obitelji, ali već smo to prošli u ratu i ovo je slična (izvanredna) situacija. Nadam se da neće dugo potrajati.

 tocno to isto sam htio odgovorit. 

razumijem da ljudi imaju zivotinje o kojima treba brinut, no postoji i dijete o kojem treba brinut, a sto duze ostane u ovakvim uvjetima to mu vise posljedica moze ostavit ovo sve psihicki. 

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

Stvar je ta, da mali necak ne zeli bez majke nikud, a otac, koji je operiran i hoda jedva do WC-a na stakama, ne moze se brinuti sam o blagu.

Moja sestricna, njegova zena, mora sve sama - kazem, komplicirano je, velike su to obaveze za jednu zensku

osobu, a uz to jos njeguje i bolesnog muza.

 

Ne mogu se zbog toga nikako odseliti. Da je moj sogor zdrav, mogla bi se sestricna odselit sa malim necakom.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 13:35 (Čitatelj).
13 godina
online
Re: Potresi u Hrvatskoj

bas zahebano...

ako ih treba obici ili odnijeti sto javi.

sutra idem u sisak pa mogu proci onuda

7 godina
protjeran
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

Obisao sam za vikend, i idem sad svaka dva tjedna dolje za vikend, obavim sto mogu za njih,

tako da nemas frke. I sam imam obavezu podnesti zahtjeve radi ostete, stan mi je unisten,

zgrada ce se vjerovatno morati rusiti, tako da, moram vidjet kud sa stvarima,

nitko nema mjesta, nitko ne zeli kupiti, a i novu kuhinju koja je radjena po mjerama,

skoro nikome ne pase.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher... Cyberpunk for PCMR
15 godina
offline
Potresi u Hrvatskoj

Jel mi moze netko objasnit...

onaj potres u Japanu od 9.1 jel on bio bas u gradovima 9.1 ili u samom epicentru ? 

Sam epicentar je udaljen cca 145km od najblize kopnene tocke..

 

Ako je bio u gradu izmjereno 9.1 kolko je onda bilo u fucking epicentru... to je bilo nest strasno..

Bnet: mNik987#2148
13 godina
online
Re: Potresi u Hrvatskoj

Pa sta nije da se uvijek pise izmjereno u epicentru?

14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

9.1 je bio u epicentru. Takav potres nikakva gradnja ne može izdržati, zamisli da cijela zgrada ide gore-dolje 1m, 10-tak puta u sekundi.

 

P.S. potres koji bio imao ML 9 na 145km udaljenosti je nemoguć jer na našoj planeti nema takvog rasjeda. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 15:10 (jozef).
5 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj


Opet se zdrmalo, pred minutu. Jel to igdje piše? Osjeća još netko?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
13 godina
online
Re: Potresi u Hrvatskoj

kazu 3.0

 

14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Mislim da se neki potresi uopće ne zabilježe na tim aplikacijama. Evo u 23:43 ležim doslovno na podu i osjetim kako je prošao val i samo zapucketa po stanu. U prizemlju sam zgrade. Zagreb, Trešnjevka. Nije da me frka ali gdje je ta tehnologija za praćenje potresa? I ne, nije promet.
Poruka je uređivana zadnji put pet 8.1.2021 23:55 (CroDexter).
10 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
CroDexter kaže...
Mislim da se neki potresi uopće ne zabilježe na tim aplikacijama. Evo u 23:43 ležim doslovno na podu i osjetim kako je prošao val i samo zapucketa po stanu. U prizemlju sam zgrade. Zagreb, Trešnjevka. Nije da me frka ali gdje je ta tehnologija za praćenje potresa? I ne, nije promet.

Gdje je ? Pa bila je tu i kod nasih prapraprabaka, i danas se (ne)koristi 

14 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
Touché ⚔️
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 0:15 (CroDexter).
13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj
CroDexter kaže...
Mislim da se neki potresi uopće ne zabilježe na tim aplikacijama. Evo u 23:43 ležim doslovno na podu i osjetim kako je prošao val i samo zapucketa po stanu. U prizemlju sam zgrade. Zagreb, Trešnjevka. Nije da me frka ali gdje je ta tehnologija za praćenje potresa? I ne, nije promet.

Iz EMSC-a su rekli da se zna koji puta dogoditi da neki potres prođe neprimjećen. Doduše, razlog može biti i nedostatak seizmografa i akcelerografa u Hrvatskoj.

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 8:10 (Marko :D).
16 godina
online
Potresi u Hrvatskoj

Ako prođe neprimjećen, je li uopće bio potres? :)

Do not approach me unannounced – especially while I am eating!
13 godina
offline
Re: Potresi u Hrvatskoj

I potres M0.5 je potres, bez obzira što ga nitko nije primjetio.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice