Porez, pdv, carina - P&O izdvojena tema

poruka: 734
|
čitano: 326.919
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
191x7 kaže...

Ako bih naručio putem AliExpressa slušalice vriejdnosti $70 s $10 dostavom, koliko bi me mogla izaći carina?

Znam da je PDV najmanje $20 tj nekih 130-150 Kn, no ne mogu više pronaći koliko košta carinski postupak. Carine en bi trebalo biti jer je mali iznos (ispod 150€).

 -pomiješali su ti se iznosi-valute :) 160kn cca 22$/€ tj kad osobno ideš preko granice (po sjećanju) je iznos 300kn. Naravno svaka zemlja ima nešto svoje ili preciznije no milsim da je sad za eu 22€ ili tako nešto 150-160kn.

-roba do tog iznosa može proći bez carine-troška-postupka.. a uskoro ništa.

-carina je 10%, trošak itd i tad na taj iznos ide pdv, tako da će biti viši nego što računaš, pogrešna osnovica, ofrlje duplo recimo 200kn (mislim da je trošak 38€ ili tako neki iznos). Naravno, trošak carinjenja za jednu malu stavku je prevelik i tad se ne isplati uvoz jedne takve stavke tj zato to radi trgovac i uveze šleper robe uz sličan fixni trošak i njemu je to po komadu jeftinije nego pojedinačno tj to pravilo vrijedi za sve, količina.. dok su postotci isti-linearni.

-od nove godine takvi paketi neće biti isplativi u odnosu na robu dostupnu u lokalnoj ili eu trgovini. .. tj gledaj tad ako ima iz eu jer pojedinačno ako se plaća sve ne može biti jeftinije (naravno ako trgovac ne pretjera s maržom ili nečeg nema.. no ima i drugih kriterija kao jamstvo i sl.).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
ihush kaže...
191x7 kaže...

Ako bih naručio putem AliExpressa slušalice vriejdnosti $70 s $10 dostavom, koliko bi me mogla izaći carina?

Znam da je PDV najmanje $20 tj nekih 130-150 Kn, no ne mogu više pronaći koliko košta carinski postupak. Carine en bi trebalo biti jer je mali iznos (ispod 150€).

 -pomiješali su ti se iznosi-valute :) 160kn cca 22$/€ tj kad osobno ideš preko granice (po sjećanju) je iznos 300kn. Naravno svaka zemlja ima nešto svoje ili preciznije no milsim da je sad za eu 22€ ili tako nešto 150-160kn.

-roba do tog iznosa može proći bez carine-troška-postupka.. a uskoro ništa.

-carina je 10%, trošak itd i tad na taj iznos ide pdv, tako da će biti viši nego što računaš, pogrešna osnovica, ofrlje duplo recimo 200kn (mislim da je trošak 38€ ili tako neki iznos). Naravno, trošak carinjenja za jednu malu stavku je prevelik i tad se ne isplati uvoz jedne takve stavke tj zato to radi trgovac i uveze šleper robe uz sličan fixni trošak i njemu je to po komadu jeftinije nego pojedinačno tj to pravilo vrijedi za sve, količina.. dok su postotci isti-linearni.

-od nove godine takvi paketi neće biti isplativi u odnosu na robu dostupnu u lokalnoj ili eu trgovini. .. tj gledaj tad ako ima iz eu jer pojedinačno ako se plaća sve ne može biti jeftinije (naravno ako trgovac ne pretjera s maržom ili nečeg nema.. no ima i drugih kriterija kao jamstvo i sl.).

 Nisu mi se pomješali iznosi. Do 150€ plačaš samo PDV https://gov.hr/moja-uprava/financije-i-porezi/placanje-internetom/kupovanje-preko-interneta-iz-inozemstva/442

I ovo za uskoro -to ćeš plaćati PDV trgovcu. I opet te neće kačiti carina do određenih iznosa.

Nešto se tebi pomješalo.

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
12 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Može mala pomoć, naručivam neku elektroniku sa alibabe. 1 komad toga je 107.5usd i poštarina je 65usd slanjem Fedexom sve skupa je 173usd odnosno 144.54 eura. Ispod onih 150 eura, ali na temi za carini piše ako se salje fedexom i slicnima automatski ide na carinu? Jeli to meni bitno na ovaj iznos? Zanima me ja oću platiti samo PDV i manipulativne troskove ili ide i na carinu pošto se fedexom salje? Puno hvala ako netko zna više. Moj neki laički izračun s ležarinom i PDVom mi dolazi da će me koštati 350-400 kuna troškova+144 eura(1088hrk) što sam već kupio. Ima li to smisla? Hvala

Ubi bene, ibi patria.
11 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O
Naručio robu iz Švedske 08.12., vrijednost ~108€, međutim sa shippingom i tax-om online plaćeno mi iznosi ~161€.
Poslano UPS-om.
Ne znam što će pisat na konačnoj, međutim sada vidim da je danas stiglo u Zagreb (10.12.) u Veliku Goricu i da je "Customs processing".

Zanima me mogu li očekivati plaćanje PDV-a i Carinjenje? - dakle iz EU prostora, Švedska -> Hrvatska, s time da je roba ne znam sad da li 108€ kak je (<150€) ili će ipak biti 161€ (>150€)?

Hvala!
15 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ola ekipa, dobio sam danas paket (Torba za gitaru) koji je neki dan bio na carini.

Odlucili su da nije za carinit i vratili mi paket bez da su slali pismo i te gluposti. Gle cuda, a ja ocekivo 100% barem pismo i 20kn dodatnog troska.

 

Danas mi postar na ruke urucio paket koeg sam potpiso. Paket je bio omotan sa onom standardnom trakom carine jer su ga otvarali.

Kad sam otvorio paket imao sam sta vidit, zastitna vecica sa mjehuricima (kada sam otvoiro onu osnovnu crnu zastitu) jer bila razrezala necim ostrim (99% skalpel) i naravno skalpel je prosao kroz sve i prorezao torbu no polovici u rezu dubokom 20cm. Torba se vise ne moze koristit.

Gledam ovu crnu osnovnu zastitu koja ide kao prvi sloj na paketu i vidi se tocno gdje je carina otvarala paket i na kojem mjestu su ga rezali, gle cuda rez je na istoj strani i pakticki iste velicine kao i rez na vrecici sa mjehuricima i torbi.

 

Znaci ukratko, na carini su isli otvarat torbu i ostetili mi proizvod kad su razrezali slakpelom.

Sta ja sad tu mogu radit ? Kako ja mogu dobit odstetu neku od njih. Svi dokazi upuciju da su oni sj*bali stvar, sve sam posliko.

Ne zelim da se izvuku iz ovog  jer su se htjeli ogrebst za koju kunu i onda su sj*bali stvar, zalijepili sve i poslali meni da bude kao, nema potrebe za carinjenjem.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Prijavljuješ oštećenje (nisam siguran da li pošti ili pošiljatelju, pa onda on šalje prigovor pošti preko koje je poslao), a dalje se oni natežu tko je u lancu napravio to oštećenje.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Paket je iz Kine, nece se ovi natezat s njima.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Stvar je u tome da ti ni s poštom ni s carinom nemaš ništa - ti si naručio od pošiljatelja, on ti je dužan isporučiti u neoštećenom obliku, a pošiljatelj je ugovorio uslugu sa svojom poštom.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Posiljatelj ce dat refund, al zao mi i njega i vremena kojeg sam potrosio da mi paket dode. I tko je kriv, carina koja je ostetila paket, zaj"ebali su stvar, zamasirali i to je to. Ne moze to tako, netko treba bit odgovoran za to. Sta da je bio proizvod od 300$, a ne ovo od 20. Ne mogu oni sam tak ostetit proizvod i proslijedit ga na odrediste bez posljedica
Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
odjavljen
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Pa da je skuplji paket, onda bi seller tražio obeštećenje od svoje pošte, a što se dalje događa ovisi o međunarodnim ugovorima.

 

Ti eventualno možeš poslati pritužbu na carinu, ali da ćeš s njom išta postići, ne vjerujem.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Poslo sam upit na carinu, proslijedili su me na postu.

Carina ne otvara pošiljku, pošiljku otvaraju poštanski djelatnici , pa Vas upućujemo na:

Kontaktni centar Hrvatske pošte

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Ide li od 01.01.2021 naplata carine i PDV-a na sve pošiljke iz Kine i ima li veze kad je naručeno/plaćeno/poslano ako ide?
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.12.2020 15:57 (tintin).
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
tintin kaže...
Ide li od 01.01.2021 naplata carine i PDV-a na sve pošiljke iz Kine i ima li veze kad je naručeno/plaćeno/poslano ako ide?

 

Od sljedećeg ljeta, točnije od 1. srpnja 2021. za svaku pošiljku naručenu iz trećih zemalja – uključujući i Kinu, bit će potrebno platiti porez na dodanu vrijednost od 25 posto.

https://www.novilist.hr/novosti/hrvatska/porezna-uprava-uvodi-pdv-na-male-posiljke-iz-kine-jeftinije-od-22-eura/

BF3:fluffy_inside
4 godine
protjeran
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Može li itko potvrditi sa sigurnošću ima li carine/poreza na poštanski promet sa UK od 1.1.2021? Ovi što misle dati odgovor brzinskim googlanjem brexit+carina nek zaobiđu

15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
ivan_iv kaže...

Može li itko potvrditi sa sigurnošću ima li carine/poreza na poštanski promet sa UK od 1.1.2021? Ovi što misle dati odgovor brzinskim googlanjem brexit+carina nek zaobiđu

 Sluzbeno se još nezna, ali bude 99% kao i svaka druga zemlja koji nije članica EU.

 

Uglavnom računaj da bude sigurno.

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.12.2020 10:18 (kostolomac).
12 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
ivan_iv kaže...

Može li itko potvrditi sa sigurnošću ima li carine/poreza na poštanski promet sa UK od 1.1.2021? Ovi što misle dati odgovor brzinskim googlanjem brexit+carina nek zaobiđu

 Nazovi ili pošalji mail pošti pa javi ovdje. Ima jako puno zainteresiranih

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Narucio sam za kcer i zenu neku opremu s Razerovog EU webshopa i kad sam odabrao gdje da mi isporuce (u HR) obracunali su mi pdv od 25%. (ukupna vrijednost je 159,98€)

 

U medjuvremenu je posiljka krenula prema meni i vidim da ide iz Hong Konga... Mogu li ocekivati dodatnu naplatu carine i PDV-a? ukoliko da, imate li kakav savjet - s obzirom da je artikl narucen u EU webshopu?

 

Hvala

 

and the heavens shall tremble
16 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Vezano za ovaj Bre-exit, sad sam procitao (između ostalog) ovo:

- Sporazumom je definirano da Britanija zadržava pristup jedinstvenom tržištu EU-a s 450 milijuna potrošača bez carina i kvota

 

 

Da li je to to ili nešto drugo?

 

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2243265

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
15 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
djigibao kaže...

Vezano za ovaj Bre-exit, sad sam procitao (između ostalog) ovo:

- Sporazumom je definirano da Britanija zadržava pristup jedinstvenom tržištu EU-a s 450 milijuna potrošača bez carina i kvota

 

 

Da li je to to ili nešto drugo?

 

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2243265

 Po tome neće biti carine , ali će biti PDV-a, što je ipak  velika stavka s obzirom na naših 25%.

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
13 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Zanima me da li u ovaj iznos od 160 Kn ulazi i poštarina. Npr. nešto košta 150 Kn i poštarina je 20 Kn, da li se i to broji ili ne?
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
RonoN kaže...

Narucio sam za kcer i zenu neku opremu s Razerovog EU webshopa i kad sam odabrao gdje da mi isporuce (u HR) obracunali su mi pdv od 25%. (ukupna vrijednost je 159,98€)

 

U medjuvremenu je posiljka krenula prema meni i vidim da ide iz Hong Konga... Mogu li ocekivati dodatnu naplatu carine i PDV-a? ukoliko da, imate li kakav savjet - s obzirom da je artikl narucen u EU webshopu?

 

Hvala

 

 Neće ti obračunati PDV pošto si ga već plati prilikom kupnje. Jedino te naša carina može tražiti račun da dokažeš da si platio PDV.

kostolomac kaže...
djigibao kaže...

Vezano za ovaj Bre-exit, sad sam procitao (između ostalog) ovo:

- Sporazumom je definirano da Britanija zadržava pristup jedinstvenom tržištu EU-a s 450 milijuna potrošača bez carina i kvota

 

 

Da li je to to ili nešto drugo?

 

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2243265

 Po tome neće biti carine , ali će biti PDV-a, što je ipak  velika stavka s obzirom na naših 25%.

 https://carina.gov.hr/vijesti/povlacenje-ujedinjenog-kraljevstva-iz-clanstva-eu-brexit/6356

Znaći za nas se ništa ne mjenja do 01.01.2021, a onda ovisi kakav će trgovinski ugovor potpisati EU i UK

BF3:fluffy_inside
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.1.2021 20:48 (Wolf88).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Wolf88 kaže...

 https://carina.gov.hr/vijesti/povlacenje-ujedinjenog-kraljevstva-iz-clanstva-eu-brexit/6356

Znaći za nas se ništa ne mjenja do 01.01.2021, a onda ovisi kakav će trgovinski ugovor potpisati EU i UK

Baci pogled na kalendar. 01.01.2021. je bio dan prije nego si napisao post.

 

Od prekjučer za robu iz UK vrijede ista pravila kao i za ostale zemlje izvan EU, osim za robu koja se u tom trenutku zatekla na tržištu, u prijevozu ili u carinskom postupku, na koju se onda primjenjuju stara pravila.

 

U prijevodu, sve što je iz UK poslano do zaključno 31.12.2020. dolazi normalno, po starim pravilima, a na sve što je poslano od 01.01. se obračunava PDV ako je iznad 160 kn, te treba EORI broj i postupak carinjenja ako je preko 150 € ili ide preko kurirske službe, a ne pošte.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
MrBlc kaže...
Wolf88 kaže...

 https://carina.gov.hr/vijesti/povlacenje-ujedinjenog-kraljevstva-iz-clanstva-eu-brexit/6356

Znaći za nas se ništa ne mjenja do 01.01.2021, a onda ovisi kakav će trgovinski ugovor potpisati EU i UK

Baci pogled na kalendar. 01.01.2021. je bio dan prije nego si napisao post.

 

Od prekjučer za robu iz UK vrijede ista pravila kao i za ostale zemlje izvan EU, osim za robu koja se u tom trenutku zatekla na tržištu, u prijevozu ili u carinskom postupku, na koju se onda primjenjuju stara pravila.

 

U prijevodu, sve što je iz UK poslano do zaključno 31.12.2020. dolazi normalno, po starim pravilima, a na sve što je poslano od 01.01. se obračunava PDV ako je iznad 160 kn, te treba EORI broj i postupak carinjenja ako je preko 150 € ili ide preko kurirske službe, a ne pošte.

 da sad sam skužio da sam totalno krivo napisao.

 

 

  • Items valued at under €22 will remain part of the Low Value Consignment Relief (LVCR) Scheme for items sent to the EU and are not subject to VAT or duties until 1 July 2021 (subject to further extension date to be set by the EU).

  • Commercial items/goods (excluding personal correspondence) sent to the EU over €22  and below €150 may be taxed at the border and may incur a customs clearance/handling fee in the receiving country.

  • Commercial items/goods sent to the EU over €150 may attract VAT, customs duties and a clearance/handling fee.

  • https://personal.help.royalmail.com/app/answers/detail/a_id/106

 

BF3:fluffy_inside
6 godina
online
Re: Porez, pdv, carina - P&O
sve preko 22€ poštom ukupno sa poštarinom 19.95gbp,neko iz Irske je u drugoj temi napisao od 1.1.21 ide u postupak carnijenja isto vrijedi za sve članice prema Velikoj Britaniji
13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

jučer se neugodno iznenadio kada su mi javili iz DHLa da moram platiti porez i carinu na igrice naručene iz UK...

 

 

10 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Vozdra, našao sam na ebayu LG V60Thinq za 366€ uz 38€ dostava. 

 

Mobitel se nalazi u Kaliforniji i ebay mi odmah izračuna import fee u iznosu od 98€. Odem na checkout i izbaci mi konačnu cijenu od 605$. 

 

Jel to konačna cijena ili bi mi naši mogli još nekaj ubacit na carini? 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
14 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Jel zna netko koliko bi me dosla carina ako narucim tipkovnicu sa ove stranice u Njemacku.

Shipping pise 30$, ali to ne ukljucuje poreze carine itd. Pa me zanima ako netko zna kako funkcionira  za Njemacku. 

 

Edit: pronasao sam svoj odgovor na linku .

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 14:27 (rocko9).
14 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Moze pitanje, sa paypala sam povuka na devizni cca 5000$ , sad bi povlacio jos 10 000 mozda malo vise, na koliko porezna prati privatne račune ? imam dva paypala pa mogu povuci na dvi osobe ali me zanima na koliko se prati i oporezuje za privatne osobe

11 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Soniccro kaže...

Moze pitanje, sa paypala sam povuka na devizni cca 5000$ , sad bi povlacio jos 10 000 mozda malo vise, na koliko porezna prati privatne račune ? imam dva paypala pa mogu povuci na dvi osobe ali me zanima na koliko se prati i oporezuje za privatne osobe

 Jesi probao na revolut povuci? 

14 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
donzega kaže...
Soniccro kaže...

Moze pitanje, sa paypala sam povuka na devizni cca 5000$ , sad bi povlacio jos 10 000 mozda malo vise, na koliko porezna prati privatne račune ? imam dva paypala pa mogu povuci na dvi osobe ali me zanima na koliko se prati i oporezuje za privatne osobe

 Jesi probao na revolut povuci? 

 nisam nemam ga

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice