Naša Zemlja (Planet of our own)

poruka: 37
|
čitano: 7.691
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

Nakon dugo vremena da pokrenem raspravljacku temu.

Kako sam sve stariji, sve vise me smeta nepravda koja se desava okolini/prirodi u kojoj zivimo.

Ovo s Amazonom me stvarno dovelo do razmisljanja da se zapitam pa dokle vise...

 

 

 

Amazona nestaje...

 

Zagadena voda

 

Kako dugo ce nas priroda trpit i tolerirat zagadivanje dok mi "zivimo sve kvalitetnije" (???)

 

Zivim na selu pa bi rekao da je to jedan od razloga zasto me opcenito oneciscenje planeta smeta vise od nekog tko zivi u gradu... Vjerujem da ima izuzetaka.

U mom kraju ljudi koji se bave stocarstvom, zivotinjski otpad istovare u obliznju sumu u predjel gdje rijetko tko zalazi zbog nepristupacnog terena.

To je izvor bakterija, virusa. Divlje zivotinje dolaze se prehranjivat tim otpadom...

 

Koji broj nazvat, na cija vrata pokucat da se to kazni i zabrani ?

 

 

Kakva trula spodoba moras biti da ispustis fekalije u vodu ?

 

Link

 

Oduzimanje jahte i s njom na bubanj...

Sa tim novcima napravit centre za zbrinjavanje takvog otpada koji opet naplacuju vlasnicima jahti i brodova masne pare. Jahte i kruzeri su cisti luksuz, luksuz treba naplatit.

 

 

 

 

 

 

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 10:36 (Batista).
15 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

Zemlja kao sustav ima mehanizme da se riješi nametnika poput nas. A život će se nastaviti...

 

Vjerujem da je želja za profitom i razni lobiji jači od zdravog razuma i da će se uništavanje i prekomjerno iskorištavanje resursa nastaviti dok god ne bude puno prekasno.

 

Čeka nas scenarij iz Wall-Eja, samo neće bit robota koji slažu smeće i nas u svemiru. A Zemlja će kad tad napraviti reboot, radila ga je već nekoliko puta, šta je još jedan put...

Rvat katolik!
8 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

Ah sad bi vi.. Pa valjda je prioritet crkva  i ostale građevine negoli zrak koji udišemo..Nemo'š se molit zraku da ti pomogne, to tribaa sist na klup'cu opal't dva tri  očenaša i krunice i ta šuma će sama se ugast ee. Nevjerninče jedan puj .  Vrijeme je već krenulo nizbrdo...Velike vrućine...duge kiše...Promjene su tu  vec,a koliko ce se jos promijeniti budemo saznali ubrzo. Ne bi me čudilo da kroz nekolicinu godina u hrvatskoj pod "normalno" budemo slušali  pijavica ovdje pijavica ondje 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
12 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

Osobno sam nazalost jako pesimistican oko toga... istina je da stvari mozda polako idu nabolje, ali to je "too little too late", eventualno da bi se nesto postiglo moralo bi se drasticno krenuti raditi na tome i to na globalnoj razini. Ove sve promjene kojima svjedocimo zadnjih 30 god kolko sam ziv su vjerojatno "tip of the iceberg" i samo ce biti sve gore. Pogledajte raznolikost zivotinjskog svijeta - kad ste zadnji put vidjeli pcele ili bumbare u gradu? - bijelog bozica nije bilo vec 15 godina valjda, 90ih je svaki bio bijel... sve ekstremniji vremenski uvjeti u oba smjera (vrucine i oluje/ nepogode), itd. itd.

 

A svijest o svemu tome je jos uvijek nikakva. Zlo mi dode kad se sjetim kak se ljudi ponasaju na moru, kolko se smeca ostavlja po plazama, baca u more, gasenje cikova u suhim borovim iglicama. Cijela obala pretvorena u septicku jamu, bogte vozis se po magistrali i vise nema onog mediteranskog mirisa, 50% vremena smrdi po govnima... S tim da je nase more/ obala jos uvijek kao cisto, s obzirom na vecinu svijeta.

 

A da ne spominjem ova krcenja suma, unistavanje prirode nemilice (serijal Our Planet dosta otvara oci u vezi ovoga), otoke smeca u morima, nuklearni otpad, milijarde tona plastike u okolisu...

 

I uz to sve glavni problem eksponencijalnog rasta populacije, cisto radi sve veceg broja ljudi jednostavno je nemoguce ista promijeniti na bolje. Iskreno ja najvise zagovaram neko rjesenje poput onog iz Inferna; suptilna sterilizacija 70% populacije. A ne samo da se ne radi na ovom problemu, nego vecina drzava misli i djeluje iskljucivo lokalno i provode se raznorazne pronatalitetne politike, jer eto, nema nas dosta na zemlji.

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
16 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

Kada je gorjela Notre Dame-a ti mater, pare su doletjele ekspresno... Sada kada gori Amazona svi sute ko pizde ko da ce im kisik nadomjestit cvijece u teglama...

Truth in engineering.
4 godine
protjeran
offline
Re: Naša Zemlja (Planet of our own)

možda se nadaju kisiku od boga koji ce proizlaziti iz notre dame kad unistimo sve sto se da unistiti.

davno sam gledao dva dobra dokumentarca Age of stupid 09 i Home 09
topla preporuka za pogledati, covjek se stvarno zapita.

masa dozoljava šaki ljudi da upravljaju sistemom i našom planetom zbog cega, zbog para.

14 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

Previse je neobrazovanih ljudi i oni ne razmisljaju uopce o otpadu. Kada odem kod rodbine u BiH, stari moj oni ti kroz prozor auta dok se voze komotno bace vrecicu od cipsa, jafa keksa, kutiju cigareta, bocu vode itd.... Zgrozio sam se.... Ja ko cigan trpam po pretincima u autu pa kada se napuni onda skupim i u kontenjer.

Mene je najvise strah kada nam zagade podzemne vode, e onda ce biti velikih problema. Zivim u kvartu di je jedna obitelj bila u provjerenom ( i u'jo vuk magare ) radi iskopa šljunka i zatrpavanja rupe sa smecem i nikom nista vec godinama. Nije to gradevinska suta nego svega, od madraca pa do bacvi punih otpadnog ulja... a sve u zoni vodoprivrede.

 

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
7 godina
offline
Re: Naša Zemlja (Planet of our own)
Batista kaže...

Nakon dugo vremena da pokrenem raspravljacku temu.

 da, što se događa s našim društvom?

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
16 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

Pocelo je u okolici Cakovca, malo prije u Zg, sad Pula...

 

Pulsko smetliste

 

Ne znam koji vrag, al ljudska rasa je generalno kretenska...

Truth in engineering.
4 godine
protjeran
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

U istoj kuci nas je prije 30g zivjelo 5, jedva smo uspjevali napuniti kantu za smece(onu manju), sad nakon 30g ima nas opet 5 slicne dobi, sad imam 3 pune kante svaki 3 dan, deponij pored njih sto u njih ne stane jer debili iz cistoce nece pokupiti vrece sto su pored kanti vec moraju biti u ili na kanti(zamisli ti to), takoder sad su nam jos podjelili nekakve usrane zute vrecice da u njih trpamo metal, plastiku i sl. dvoriste mi lici na yebeno odlagaliste otpada, te plastike, papira prospekata ima na yebene tone, nemogu da vjerujem od kuda to sve, djeca su mi sva mrsava skupa samnom jedemo ko vrapci, hrane u tim kantama ima najmanje no ovoga ostalog kao da s neba pada, da ne pricam na sta cijeli Zagreb izgledaza povratiti, odite u Sloveniju cisto za primjer da vidite kaj je cistoca, nemozes naci yebeni grafit na zidu, banderi kamoli smece.

10 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

Bit ce novog smeca u moru kad Dorian pogodi Floridu, znaci tuci ce ista mjesta cijeli dan (pomogucnosti 2 dana) vjerovatrima vjerovatno po +300km/h

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2019 15:06 (hahhaajaads).
14 godina
offline
Re: Naša Zemlja (Planet of our own)
IvanBrekalo kaže...

U istoj kuci nas je prije 30g zivjelo 5, jedva smo uspjevali napuniti kantu za smece(onu manju), sad nakon 30g ima nas opet 5 slicne dobi, sad imam 3 pune kante svaki 3 dan, deponij pored njih sto u njih ne stane jer debili iz cistoce nece pokupiti vrece sto su pored kanti vec moraju biti u ili na kanti(zamisli ti to), takoder sad su nam jos podjelili nekakve usrane zute vrecice da u njih trpamo metal, plastiku i sl. dvoriste mi lici na yebeno odlagaliste otpada, te plastike, papira prospekata ima na yebene tone, nemogu da vjerujem od kuda to sve, djeca su mi sva mrsava skupa samnom jedemo ko vrapci, hrane u tim kantama ima najmanje no ovoga ostalog kao da s neba pada, da ne pricam na sta cijeli Zagreb izgledaza povratiti, odite u Sloveniju cisto za primjer da vidite kaj je cistoca, nemozes naci yebeni grafit na zidu, banderi kamoli smece.

imamo državu, ali nemamo društvo.. imamo hrpu samo(za)dovoljnih Rvat'na ali malo građana...

a dovoljno smo bogati da nas boli klinac za reciklažu kao što se prije sve koristilo x puta i preađivalo, ovo danas je samo new-age preseravanje (najčešće)...

 

i uz sve to pokelkli smo k0nzumerizmu, što i nije čudno za malu kmetsku naciju...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
offline
Re: Naša Zemlja (Planet of our own)
tnakir kaže...

Zemlja kao sustav ima mehanizme da se riješi nametnika poput nas. A život će se nastaviti...

 

Vjerujem da je želja za profitom i razni lobiji jači od zdravog razuma i da će se uništavanje i prekomjerno iskorištavanje resursa nastaviti dok god ne bude puno prekasno.

 

Čeka nas scenarij iz Wall-Eja, samo neće bit robota koji slažu smeće i nas u svemiru. A Zemlja će kad tad napraviti reboot, radila ga je već nekoliko puta, šta je još jedan put...

Pazi kaj pišeš,ipak je ovo Krščanska država a takav scenario ne uklapa se u Bog je svemoguč zacrtane šeme.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
14 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

 https://www.facebook.com/Go1308/  Tu možete vidjeti slike uništenih šuma što su im poslali ljudi. 

15 godina
offline
Re: Naša Zemlja (Planet of our own)

Bojim se da nitko nije pitao dinosaure u kojeg boga vjeruju.:)

Rvat katolik!
12 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

Naravno da dezurna ekipa ateista offtopicare temu nepotrebnim usporedbama sa vjerom i Bogom.

Oh da,Bog je vec napravio reboot na zemlji i napraviti ce ga ponovo,malo se informirajte!

Vjerovanje u Bibliji jasno opisuje da se priroda ne smije unistavati,te da prirodu treba cuvati i stovati,zato ne baljezgajte gluposti!

Izvolte' sada svi meni TD- hvala!😋😋😋

Ne vjeruj ženi koja laže!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 8:00 (Milka30).
15 godina
offline
Re: Naša Zemlja (Planet of our own)
Milka30 kaže...

Naravno da dezurna ekipa ateista offtopicare temu nepotrebnim usporedbama sa vjerom i Bogom.

Oh da,Bog je vec napravio reboot na zemlji i napraviti ce ga ponovo,malo se informirajte!

Vjerovanje u Bibliji jasno opisuje da se priroda ne smije unistavati,te da prirodu treba cuvati i stovati,zato ne baljezgajte gluposti!

Izvolte' sada svi meni TD- hvala!😋😋😋

Ja sam ti dao TU za dišpet. Misliš na onaj reboot di je na arku ukrcao dva muška jednoroga i sjebao vrstu?

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 8:45 (tnakir).
12 godina
offline
Re: Naša Zemlja (Planet of our own)

Arka kao arka ima sasvim drugo znacenje,od onoga na koji nacin ju tumacis.Poruka,o unistavanju prirode se desila prije same arke.Biblijske kataklizme(potopi,vatrena neba...),su tada bile opisivane kao takve zbog ogranicenosti ljudskoga znanja(a i efekt pokvarenoga telefona ima veliki utjecaj) i ne treba ih shvacati doslovno!

Nedavno sam sa molitvenom zajednicom srce Isusovo na Papuku posadili 250 Hrastovih mladica zbog silne devastacije nasih suma.Prosle godine smo 2dana cistili Orljavu.....Nama nije problem okupiti se i organizirati takve akcije,usput se i pomoliti,zapjevati i druziti,jer cinimo dobro i sebi...a i planetu u konacnici.Pravo je pitanje,sta si ti tocno ucinio za planet,osim sto si za tipkovnicom iznosio sve mane KC?

Ne vjeruj ženi koja laže!
8 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

U bibliji pise kako je Bog dao zemlju,Kanaan, hebrejima i naredio da moraju sve pobiti i unistiti, ali naslo se pojedinaca koji su postedjeli zivot zeni,djecaku,kozi ... zasto? u to necemo ulaziti bitno je da je Bog popizdio i zaprijetio zidovskim plemenima da nece nikad imati mira u zemlji koju su od njega dobili ! Nije bitno ni to sto je taj dio zemlje geopoliticki i prometno oduvijek atraktivan !

 

 Sto se tice plastike u oceanima,najveci zagadjivaci su zemlje treceg svijete,koje sa svim svojim problemima poput korupcije,nepotizma,diktatura,gradjanskih ratova,molitvi ... nemaju mogucnosti a ni volje da zbrinjavaju plasticni otpad.Elita sa jahtama su nebitni zagadjivaci !Plastika se uspjesno reciklira samo drustvo treba poduzeti odgovarajuce mjere,edukacija,financiranje ... 

 

Amazon bez prestanka gori vec dvije godine,ovo u zadnje vrijeme je samo kulminacija ,nesto sto je izmaklo kontroli.Uzrok su ljudi i korumpirana politicka elita Brazila,koja  za ,,simbolicnu,, naknadu lokalnih zemljoradickih mocnika dopusta paljenje suma i kultivaciju .Najtragicnije je to sto nakon sezone-dvije kultivisanja  ,tropska zemlja postane sterilna i neupotrebljiva !

(jos nije odgonetnuto kako su nativni indijanci,oni koji su stvorili mrezu puteva i ,,megagradove,, amazona, stvarali humus i kultivisali amazon bez unistavanja geoloske ravnoteze tropskih suma,nazalost kolonizatori su ih istrijebili boginjama u prvom stoljecu kolonizacije,pa nitko nije ostao da danasnje ljude nauci kako se to radi )

 

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 11:48 (warhammer).
16 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

Gdje je granica prirodnog i neprirodnog? Zašto je sve što čovjek stvori neprirodno, ako smo i mi dio prirode?

 

Mi smo isto jedan mehanizam u svemiru i dio prirode i ako podredimo zemlju svojim potrebama kako bi se dalje razmnožavali i širili to je prirodno i legitimno i tome teži svaka vrsta samo smo mi dovoljno napredovali da nas priroda ne može tek tako regulirati.

 

Da se razumijemo ja sam za očuvanje prirode, ali mi argumentacija najglasnijih ne drži vodu.

Welcome my son...
15 godina
offline
Re: Naša Zemlja (Planet of our own)
Milka30 kaže...

Arka kao arka ima sasvim drugo znacenje,od onoga na koji nacin ju tumacis.Poruka,o unistavanju prirode se desila prije same arke.Biblijske kataklizme(potopi,vatrena neba...),su tada bile opisivane kao takve zbog ogranicenosti ljudskoga znanja(a i efekt pokvarenoga telefona ima veliki utjecaj) i ne treba ih shvacati doslovno!

Nedavno sam sa molitvenom zajednicom srce Isusovo na Papuku posadili 250 Hrastovih mladica zbog silne devastacije nasih suma.Prosle godine smo 2dana cistili Orljavu.....Nama nije problem okupiti se i organizirati takve akcije,usput se i pomoliti,zapjevati i druziti,jer cinimo dobro i sebi...a i planetu u konacnici.Pravo je pitanje,sta si ti tocno ucinio za planet,osim sto si za tipkovnicom iznosio sve mane KC?

Ajd ne truj ovu temu sa tim glupostima. Ako ćeš raspravljati o ekologiji, raspravljaj. Ako ćeš pričat kako su katolički boyscouti spasili amazonu molitvom, nemoj.

Rvat katolik!
5 godina
offline
Re: Naša Zemlja (Planet of our own)
Amazona...to se lako riješiti....s jedne strane ljudotine troše 2000 milijardi$(Army)...godišnje...kao boje se za vlastiti ŽIVOT...A s druge strane... Amazona...pluća planete....zaboli nas ona stvar....

Umisto....da europa potroši 50 milijardi€ za army...s tim novcima kupe dio Amazone...Kod nas kad bi bio referendum....3 milijarde kuna za bojne zrakoplove ili za kupnju dijela Amazone...Amazona bi debelo popušila



mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 12:17 (HCMAA).
14 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

ali ako veliš da ćemo naš dio Amazone 50% potaracat, da dobijemo šahovnicu, možda bi i prošlo...

 

jedino bi onda bilo - kakvo je prvo polje šahovnice...

Ju je je? Je ju je!
14 godina
offline
Re: Naša Zemlja (Planet of our own)
Stric_Jura kaže...

ali ako veliš da ćemo naš dio Amazone 50% potaracat, da dobijemo šahovnicu, možda bi i prošlo...

 

jedino bi onda bilo - kakvo je prvo polje šahovnice...

 Tvoji postovi protiv hrvatna su uvijek točno pogođeni u centar

Samo nazalost od nasih rijeci nema nista.

 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
8 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

meni je sahovnica lijep heraldicki motiv,volim je vidjeti na zastavi,plocama drzavnih institucija ... ali na nekom drugom mjestu,poput pretvaranja zelenih povrsina u taj motiv bilo bi neukusno,besmisleno ,ruzno poput necijeg praznovjerja kao predmet u skolama i sepurenja  istim po drzavnim institucijama

waaagh
14 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

pa ne veli bez veze izreka:

 

patriotizam je zadnje utočište hulja...

 

inače šahovnica je baš zgodna za igre s njom, vidio sam Minija s HR zastavom po visini i na vratima šahovnica onako ukoso "rastegnuta od brzine"... baš dobro izgleda

Ju je je? Je ju je!
11 godina
protjeran
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

Nije šahovnica naš motiv ... ipak Poljaci su nas pretekli odavno, samo što smo to kasnije utrpali si na grb.

 

Mene osobno ne brine zagađenje, zatopljenje i zahlađenje. Mi smo arogantna bića, mi vjerujemo kako naše kratke živote i što radimo u njima Zemlja osjeti. Da sve što radimo ima utjecaj na samo tkanje svemira ... a nema, niti će ikad imati. Holywood nas je malo bacio u trans previše.

Utjecaj koji radimo MI najviše osjetimo, jer u životnom vijeku ove kugle mi smo na samom izmaku njenog životnog vijeka, onaj je stara bakica sa plastičnim kukom koja čega umrijeti.

 

Zemlja nas osjeti isto ko i koker španijel kad ga mops pokušava našpanat.

 

 

14 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

sve to stoji ali ak si namrčil nekaj, kaj ostavljaš tom klincu..

 

iza mene potop  nije iskaz samodostatnosti nego gluposti..

Ju je je? Je ju je!
7 godina
offline
Naša Zemlja (Planet of our own)

smiješne su mi ove personifikacije zemlje u kojima se zemlja karakterizira kao živo biće pa će tako zemlja ovo ili ono jer se naljutila i ima mehanizme...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
16 godina
offline
Re: Naša Zemlja (Planet of our own)
Louis Pluto kaže...

smiješne su mi ove personifikacije zemlje u kojima se zemlja karakterizira kao živo biće pa će tako zemlja ovo ili ono jer se naljutila i ima mehanizme...

 ???

 Ne, ziva bica za koja smatras da su "ziva" su potekla iz nezivog planeta... 

Truth in engineering.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice