Iz telekineze u religije zaključana tema

poruka: 384
|
čitano: 87.711
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije

I smeta mi kaj me ateisti uce o vjeri :)..

Statistički, ateisti znaju puno više o vjeri jer je proučavanje vjere i religije jedan od glavnih razloga zašto su ateisti...

15 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Kakve koristi imam od toga sto ne vjerujem u "Boga"?

 

Pa imam,razmisljam svjesno i inteligentno :)

 

Nece meni nikoji "Bog" pomoci u necemu. Sve sto napravis u zivotu,jedini koji je to napravio si TI!

TI sam sebi dajes snagu! TI si taj koji upravlja sa svojim postupcima! Nikakav BOG,ALAH,SIMO,PERO ili netko drugi!

Ma hajd',ovo je gubljenje vremena.

Samo dajte,kad budete u teskim problemima,pomolite se "Bogu" ,Sigurno ce vam uslisiti molitve.

 

Ako je "Bog" stvorio svijet po svojij slici i prilici(kako pise u Bibliji), e onda je "Bog" jedna odvratna spodoba! Takodjer i njegov ortak "Isus"!

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...

aj mi pojasni pametni

o čemu to bolje razmišljaju 6-godišnjaci?

kaj mi to nedaš za prav?

lol

rekao si sve o sebi u zadnjem posti nevjerni toma...

samo ti živi u svom svijetu kalaša i ružićastih tapeta...nađi si dečka i imajte orgije na trgu bana Jelačića---

tvoj problem...

nemoraš priznati da VJERUJEŠ...to je tvoja osobna stvar...

kad tad ćeš se suočit s time...

mene zaboli kaj ti misliš i kažeš o ovome...ionako te ljudi ne shvaćaju ozbiljno...

 

 

p.s

...ne vrijeđaj jer si pokazao koliko si vrijedan

 

EDIT:

nadam se da nisam u raspravi s nekim tko vjeruje u Gandalfa i slične

Sve sto si rekao si dobro rekao, mene samo zanima kako meni moze ateist objasnjavat vjerovanje itd.?

vidim da pises ... (tri točke) kao i ja, odakle si?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije

@doxy, Bog je u tebi? Bojim se da imaš imaginarne prijatelje :)

 

Rekao sam već nekoliko puta - bio sam vjernik, pa sad kad gledam na situaciju mogu prosuditi tko ima bolje argumente (tj. tko uopće ima argumente - vjernici imaju samo tradiciju koja im svojom starošću predstavlja autoritet).

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
VirtUoso kaže...

Kakve koristi imam od toga sto ne vjerujem u "Boga"?

 

Pa imam,razmisljam svjesno i inteligentno :)

 

Nece meni nikoji "Bog" pomoci u necemu. Sve sto napravis u zivotu,jedini koji je to napravio si TI!

TI sam sebi dajes snagu! TI si taj koji upravlja sa svojim postupcima! Nikakav BOG,ALAH,SIMO,PERO ili netko drugi!

Ma hajd',ovo je gubljenje vremena.

Samo dajte,kad budete u teskim problemima,pomolite se "Bogu" ,Sigurno ce vam uslisiti molitve.

 

Ako je "Bog" stvorio svijet po svojij slici i prilici(kako pise u Bibliji), e onda je "Bog" jedna odvratna spodoba! Takodjer i njegov ortak "Isus"!

po cemu si zakljucio da doxy ne razmislja inteligentno,

a u teskim trenutcima sam se pomolio Bogu i pomogao mi je (govorim zato sto znam iz iskustva) , a da mi niti on ne pomaze, daje mi nadu.

A ovo sto si rekao "ti si taj koji upravlja svojim postupcima", dobro si rekao ,a odgovor je :"Bog nam je dao da svjesno i slobodno radimo sto nas je volja, iako to On ne odobrava.".

Jesi li se ikad upitao zasto zivis na ovome planetu, među ovim ljudima, zasto uopce postojis i dali postoji "zivot" poslje smrti?

ako jesi molim te napisi mi svoje odgovore, iako mislim da na to je poprilicno tesko "odraslo" odgovorit na ta pitanja.

 

Edit :Zasto ti uopce zivis , i zasto volis, dali je ljubav isto plod tvojeg INTELIGENTNOG i SVJESNOG mozga?

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 22:24 (netko,netkovic).
16 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
VirtUoso kaže...

Kakve koristi imam od toga sto ne vjerujem u "Boga"?

 

Pa imam,razmisljam svjesno i inteligentno :)

 

Nece meni nikoji "Bog" pomoci u necemu. Sve sto napravis u zivotu,jedini koji je to napravio si TI!

TI sam sebi dajes snagu! TI si taj koji upravlja sa svojim postupcima! Nikakav BOG,ALAH,SIMO,PERO ili netko drugi!

Ma hajd',ovo je gubljenje vremena.

Samo dajte,kad budete u teskim problemima,pomolite se "Bogu" ,Sigurno ce vam uslisiti molitve.

 

Ako je "Bog" stvorio svijet po svojij slici i prilici(kako pise u Bibliji), e onda je "Bog" jedna odvratna spodoba! Takodjer i njegov ortak "Isus"!

znaci vjernici su nesvjesni i glupi?

e sad si ispao pametan, nema kaj

ja nigdje nisam rekao da Bog radi umjesto mene ni ikaj slično...

svatko ima poriv/snagu za svoja djela...uvijek imaš neki cilj i neko ohrabrenje...a ako to nemaš, onda imaš ozbiljnih psihičkih problema, ili si nolifer, Pale sam na svijetu...

nikad se ne molim da se izvučem iz nekih problema, sma se izvlačim iz problema, tu i tmao s pokojom pomoci od bližnjih...

i Bog nije stvorio svijet po svojoj slici i prilici, i Isus mu nije ortak

 

EDIT.

iz hrvatske sam, klostar ivanic

EDIT#2:

ne shvaćam thumb down-e ovolike

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 22:28 (doxy).
15 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Ocekivano..

 

Koliko je vas vjernika procitalo Bibliju?! I kako uopce mozete tvrditi nesto iz necega sto niste pipnuli?Cast iznimkama.

 

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
16 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
VirtUoso kaže...

Ocekivano..

 

Koliko je vas vjernika procitalo Bibliju?! I kako uopce mozete tvrditi nesto iz necega sto niste pipnuli?Cast iznimkama.

 

koliko si ti puta procitao ista?

ja kao Katolik, načitao sam se i "tuđih" vjerskih knjiga...

a Bibliju nebrojeno puta...

i ajd mi objasni kaj sam krivo rekao u zadnja 2-3 posta?

nije bilo veličanja religije ni ičeg slično, smao čisto ljudski ... očito da niste ljudi

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
VirtUoso kaže...

Ocekivano..

 

Koliko je vas vjernika procitalo Bibliju?! I kako uopce mozete tvrditi nesto iz necega sto niste pipnuli?Cast iznimkama.

 

Ja jesam neki dio, i neznam kako drugi, ali ja sam "modificirao" ono u sto vjerujem, malo drugacije shvacam nego to kaze vjeroucitelj, svecenik itd..

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...

očito da niste ljudi

Napokon si dokučio :D

 

Naime, mi smo strojevi samog sotone! I tu smo da te podlim znanstvenim argumentima navedemo na krivi put!

 

(no ne moraš se bojati, samo popričaj sa Bogom i sve će biti ok :) )

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.10.2009 22:33 (itf4n).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
netko,netkovic kaže...

Jesi li se ikad upitao zasto zivis na ovome planetu, među ovim ljudima, zasto uopce postojis i dali postoji "zivot" poslje smrti?

ako jesi molim te napisi mi svoje odgovore, iako mislim da na to je poprilicno tesko "odraslo" odgovorit na ta pitanja.

Nemaš šta ti pitati kao vjernik, imaš samo slijepo slijediti vjeru. Jer osnova svih vjera ovog svijeta su dogme, a dogme su tvrdnje bez dokaza. Bog postoji.. Kad umreš ideš u raj ili pakao.. Točka. Ti kao vjernik ne smiješ sumnjati u dogme, brzo 3 x oče naš i 2 x zdravo marijo..

doxy kaže...

i Bog nije stvorio svijet po svojoj slici i prilici, i Isus mu nije ortak

ja kao Katolik, načitao sam se i "tuđih" vjerskih knjiga...a Bibliju nebrojeno puta...

Pročitaj još jednom bibliju, pa vidi na čiju je sliku i priliku bog stvorio čovjeka.. A Isus mu, istina nije ortak, već sin.. (drastična razlika..)

 

Ako preskočimo stari zavjet, koliko me sjećajne služi Isus reče; ne gradite hramove i oltare, bog je svuda oko nas i moliti se može bilo gdje, a krstiti može svatko tko je kršten. A vidi šta imamo danas; firmu, poduzeće koja ima licencu na krštenje, molitvu, a i hramove s oltarima i podružnice u svakom mjestu. Rado bih to gledao kroz prizmu religije, ali nekako mi teško ide kad plaćam da bi ti ljudi imali plaću, socijalno, mirovinsko. I još bi da nitko ne može nedjeljom raditi osim njihove firme, zar nije to monopol u demokraciji?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
bed kaže...
netko,netkovic kaže...

Jesi li se ikad upitao zasto zivis na ovome planetu, među ovim ljudima, zasto uopce postojis i dali postoji "zivot" poslje smrti?

ako jesi molim te napisi mi svoje odgovore, iako mislim da na to je poprilicno tesko "odraslo" odgovorit na ta pitanja.

Nemaš šta ti pitati kao vjernik, imaš samo slijepo slijediti vjeru. Jer osnova svih vjera ovog svijeta su dogme, a dogme su tvrdnje bez dokaza. Bog postoji.. Kad umreš ideš u raj ili pakao.. Točka. Ti kao vjernik ne smiješ sumnjati u dogme, brzo 3 x oče naš i 2 x zdravo marijo..

doxy kaže...

i Bog nije stvorio svijet po svojoj slici i prilici, i Isus mu nije ortak

ja kao Katolik, načitao sam se i "tuđih" vjerskih knjiga...a Bibliju nebrojeno puta...

Pročitaj još jednom bibliju, pa vidi na čiju je sliku i priliku bog stvorio čovjeka.. A Isus mu, istina nije ortak, već sin.. (drastična razlika..)

 

Ako preskočimo stari zavjet, koliko me sjećajne služi Isus reče; ne gradite hramove i oltare, bog je svuda oko nas i moliti se može bilo gdje, a krstiti može svatko tko je kršten. A vidi šta imamo danas; firmu, poduzeće koja ima licencu na krštenje, molitvu, a i hramove s oltarima i podružnice u svakom mjestu. Rado bih to gledao kroz prizmu religije, ali nekako mi teško ide kad plaćam da bi ti ljudi imali plaću, socijalno, mirovinsko. I još bi da nitko ne može nedjeljom raditi osim njihove firme, zar nije to monopol u demokraciji?

"Ortak" sam rekao iz zajebancije.

 

I da,Doxy,ispada da nisi procitao Bibliju. Jasno pise da ciju je sliku stvoren covjek.

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
14 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
bed kaže...
netko,netkovic kaže...

Jesi li se ikad upitao zasto zivis na ovome planetu, među ovim ljudima, zasto uopce postojis i dali postoji "zivot" poslje smrti?

ako jesi molim te napisi mi svoje odgovore, iako mislim da na to je poprilicno tesko "odraslo" odgovorit na ta pitanja.

Nemaš šta ti pitati kao vjernik, imaš samo slijepo slijediti vjeru. Jer osnova svih vjera ovog svijeta su dogme, a dogme su tvrdnje bez dokaza. Bog postoji.. Kad umreš ideš u raj ili pakao.. Točka. Ti kao vjernik ne smiješ sumnjati u dogme, brzo 3 x oče naš i 2 x zdravo marijo..

doxy kaže...

i Bog nije stvorio svijet po svojoj slici i prilici, i Isus mu nije ortak

ja kao Katolik, načitao sam se i "tuđih" vjerskih knjiga...a Bibliju nebrojeno puta...

Pročitaj još jednom bibliju, pa vidi na čiju je sliku i priliku bog stvorio čovjeka.. A Isus mu, istina nije ortak, već sin.. (drastična razlika..)

 

Ako preskočimo stari zavjet, koliko me sjećajne služi Isus reče; ne gradite hramove i oltare, bog je svuda oko nas i moliti se može bilo gdje, a krstiti može svatko tko je kršten. A vidi šta imamo danas; firmu, poduzeće koja ima licencu na krštenje, molitvu, a i hramove s oltarima i podružnice u svakom mjestu. Rado bih to gledao kroz prizmu religije, ali nekako mi teško ide kad plaćam da bi ti ljudi imali plaću, socijalno, mirovinsko. I još bi da nitko ne može nedjeljom raditi osim njihove firme, zar nije to monopol u demokraciji?

Slazem se sa svime osim sa onime da se nemam sta pitati , nisam turbo vjernik :)

16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Otac, sin i duh sveti su zapravo jedna osoba! Bog je poslao samog sebe u obliku Isusa da svojom smrću (iako ne može umrijeti) otkupi naše grijehe koje smo naslijedili od Adama i Eve jer su pojeli jabuku.

16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Ako se mene pita Bog kao osoba kojim ga prikazuje Biblija ne postoji...ni slično...nije se javljao u obliku nikakvih gorećih grmova niti slao proroke i sinove.Ja vjerujem u nit energije,nečega "višeg" od nas što drži cjeli svemir u savršenoj ravnoteži.Od nečega je moralo nastat,ali to nije Bog...

http://www.njuskalo.hr/oglas380962
16 godina
moderator
offline
RE: Iz telekineze u religije
netko,netkovic kaže...

a Boga i naš postanak ljudski mozak još nije u stanju shvatiti, probaj promisliti o svemu tome malo bolje, vidjet češ da će ti nešto tu faliti, ali nikako nečeš moči shvatiti što je to.

Sto se o ljudskome postanku ima za shvatiti? I kakve veze ima "snaga" ljudskog mozga s tim? Ili imamo informacije ili nemamo informacije - nema se to sto shvacati.

 

A glede shvacanja "Boga" - ne mozes shvatiti nesto sto ne postoji ili nesto za sto nije evidentno da postoji. Jednu stvar smo vec odavno shvatili, a ta je da utjecaj navodnog "Boga" na nas i Zemlju ne postoji, ili je toliko malen da je nemjerljiv icime cime raspolaze znanost (dakle, efektivno ne postoji, u praksi ne postoji). I opet tu nemamo sto za shvacati. Nema apsolutno nikakvih dokaza koji bi potvrdili prisutnost tzv. Boga, znanoscu mozemo objasniti velik dio kljucnih pitanja, utvrdili smo vecinu fizikalnih zakona po kojima se "vlada" svijet. Dakle, tvrdnja da ljudski mozak nije u stanju shvatiti tzv. Boga je samo pokusaj mazanja ociju, kako vjernicima (kao obrambeni mehanizam - samozavaravanje), tako i onima koji to nisu.

 

To me podsjeca na one nebuloze da se paranormalne stvari, pseudo-"znanosti" (telekineza - gle, vracamo se na izvornu temu! Osmijeh , vidovitost, rasljanje, akupunktura...), ne mogu dokazati znanstvenim metodama, ne mogu se izmjeriti ili stovec, jer su iznad znanosti, mogucnosti spoznaje, bla bla bla. Pazi ovo - mi ne mozemo izmjeriti recimo "telekineticke sile". Al dal mi to zaista i trebamo moci napraviti da bismo dokazali/pobili da takve sile postoje? NE! Mi mozemo izmjeriti posljedice tih navodnih sila. A posljedica je da se, u kontroliranim uvjetima, objekt pomakne. Ako se objekt pomakne, a iskljuceni su svi drugi moguci utjecaji, to je u najmanju ruku indicija, ako ne i dokaz da postoje telekineticke sile. A u bezbroj kontroliranih uvjeta objekt se ne mice. Namigiva Stoga nam, molim te, nemoj prodavati nebuloze da ljudski mozak (jos) nije u stanju shvatiti Boga - kad nemas apsolutno nikakve dokaze, nikakve informacije, nemas sto shvacati. Ne mozes napraviti zakljucak, ako nemas premise (ili nemas premise za koje znas da su tocne).

16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije

Mislim da nisi u pravu u jednom bitnom dijelu, a taj je da znanost,  koliko god ne može potvrditi, toliko ne može ni negirati postojanje "trećih sila".

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Ne, ali može pokazati koliko je ništavna njihova vjerojatnost. Kao u slučaju čajnika u orbiti oko Sunca, ili nevidljivog ružičastog jednoroga.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
16 godina
moderator
offline
RE: Iz telekineze u religije
naxeem kaže...

Mislim da nisi u pravu u jednom bitnom dijelu, a taj je da znanost,  koliko god ne može potvrditi, toliko ne može ni negirati postojanje "trećih sila".

Znanost nema potrebe negirati nesto za cije razmatranje u prvom redu ne postoji dostatan ili opravdan razlog.

 

Govorimo li konkretno o telekinezi, znanost moze reci da telekineza nije postojala ni u jednom jedinom kontroliranom eksperimentu - drugim rijecima, moze ustvrditi da ni jedan propisno testiran covjek ne posjeduje takve sposobnosti. Kad jos to uparimo s tim da sa stajalista fizike ne postoji nacin na koji bi tako nesto moglo biti izvedivo, mislim da znanost ima puno pravo tvrditi da telekineza ne postoji. Nemoj zaboraviti da je znanost ziva - netko je rekao da znanost nije imenica, nego glagol. Znaci, ako se pojavi indicija da bi telekineza mogla biti postojati, znanost ce se time poceti baviti. Dotad, telekineza je, kao sto je itf4n natuknuo, izmisljotina bas poput cajnika koji orbitira oko Sunca. Ili nevidljivog ruzicastog jednoroga.

16 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

Mislio sam, prvenstveno, na religijske pretpostavke. Postoji jedan znanstveni model, nazovimo ga tako, u slučaju proučavanja "čuda" (onih znanstveno priznatih), a koji kaže da je prilično nemoguć sam događaj, tj. nije ga moguće objasniti preko nama poznatih činjenica (čudo), pa je iz tog razloga nemoguće i negirati upletanje neke treće sile. Koliko je "opća sila" moguća, a koliko se radi o nama nepoznatim okolnostima, nešto je sasvim drugo.

Sve što sam napisao nije mišljenje BUG d.o.o., nego je isključivo moje mišljenje na koje imam pravo po članku 38. Ustava Republike Hrvatske koji jamči slobodu mišljenja i izražavanja misli.
16 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
bed kaže...
netko,netkovic kaže...

Jesi li se ikad upitao zasto zivis na ovome planetu, među ovim ljudima, zasto uopce postojis i dali postoji "zivot" poslje smrti?

ako jesi molim te napisi mi svoje odgovore, iako mislim da na to je poprilicno tesko "odraslo" odgovorit na ta pitanja.

Nemaš šta ti pitati kao vjernik, imaš samo slijepo slijediti vjeru. Jer osnova svih vjera ovog svijeta su dogme, a dogme su tvrdnje bez dokaza. Bog postoji.. Kad umreš ideš u raj ili pakao.. Točka. Ti kao vjernik ne smiješ sumnjati u dogme, brzo 3 x oče naš i 2 x zdravo marijo..

doxy kaže...

i Bog nije stvorio svijet po svojoj slici i prilici, i Isus mu nije ortak

ja kao Katolik, načitao sam se i "tuđih" vjerskih knjiga...a Bibliju nebrojeno puta...

Pročitaj još jednom bibliju, pa vidi na čiju je sliku i priliku bog stvorio čovjeka.. A Isus mu, istina nije ortak, već sin.. (drastična razlika..)

 

Ako preskočimo stari zavjet, koliko me sjećajne služi Isus reče; ne gradite hramove i oltare, bog je svuda oko nas i moliti se može bilo gdje, a krstiti može svatko tko je kršten. A vidi šta imamo danas; firmu, poduzeće koja ima licencu na krštenje, molitvu, a i hramove s oltarima i podružnice u svakom mjestu. Rado bih to gledao kroz prizmu religije, ali nekako mi teško ide kad plaćam da bi ti ljudi imali plaću, socijalno, mirovinsko. I još bi da nitko ne može nedjeljom raditi osim njihove firme, zar nije to monopol u demokraciji?

hahaha

ček malo

koliko se sjećam, rekao si da je stvorio svijet na svoju sliku, ne čovjeka, na to sam ti prigovorio...nemoj *rat, nisam nikaj rekao za čovjeka i sliku svoju...

NAPOMENA: ne branim Crkvu kao ustanovu, jer ona je samo ustanova...istina, gadi mi se, Crkva ne smije imati ikakve veze s vjerom, osobnom vjerom čovjeka, jer, vjera je svakog drukčija, a u Crkvi svi rade ovce od nas, gori su od političara, a i miješaju se u politiku

kak si i sam rekao, "moliti se možete bilo gdje", to ja kažem fanaticima koji sole pamet zasto nejdem u crkvu...

 

dečki, napadate me bezveze, miješate kruške i jabuke

 

EDIT:

iz godine u godine, poneko znanstveno otkriće propadne, i kažu da je to drukčije ili nekaj drugo, tako i ti zakoni, stalno se mjenjaju ko hrvatski ustav (skoro si osim fizikalnih)

vjera se ne dokazuje, neka treca sila takodjer, ona ne djeluje na Zemlju, ona djeluje na ljude, smao na one koji su je spremni prihvatiti...

kad ti se nekaj dogodi, shvatit ces

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 7:12 (doxy).
16 godina
moderator
offline
RE: Iz telekineze u religije
naxeem kaže...

Mislio sam, prvenstveno, na religijske pretpostavke. Postoji jedan znanstveni model, nazovimo ga tako, u slučaju proučavanja "čuda" (onih znanstveno priznatih), a koji kaže da je prilično nemoguć sam događaj, tj. nije ga moguće objasniti preko nama poznatih činjenica (čudo), pa je iz tog razloga nemoguće i negirati upletanje neke treće sile.

To sto nesto ne mozemo objasniti nije razlog ni opravdanje da se to deklarira kao cudo, da se "objasnjava" necim natprirodnim ili "Bogom" - to je logicki pogresno. Drugim rijecima, logicki je pogresno pretpostaviti upletanje neke vise sile (pretpostavljam da si to mislio pod "trecom silom" posto raspravljamo o cudima). Neznanje ne moze biti argument.

 

Mozda sam te krivo shvatio. Mozes dati neki konkretni primjer "cuda"?

16 godina
moderator
offline
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...

iz godine u godine, poneko znanstveno otkriće propadne, i kažu da je to drukčije ili nekaj drugo, tako i ti zakoni, stalno se mjenjaju ko hrvatski ustav (skoro si osim fizikalnih)

vjera se ne dokazuje, neka treca sila takodjer, ona ne djeluje na Zemlju, ona djeluje na ljude, smao na one koji su je spremni prihvatiti...

Jedino na sto "djeluje" je psiha nekih pojedinaca. Na nista drugo. Namigiva

16 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
mbaksa kaže...
doxy kaže...

iz godine u godine, poneko znanstveno otkriće propadne, i kažu da je to drukčije ili nekaj drugo, tako i ti zakoni, stalno se mjenjaju ko hrvatski ustav (skoro si osim fizikalnih)

vjera se ne dokazuje, neka treca sila takodjer, ona ne djeluje na Zemlju, ona djeluje na ljude, smao na one koji su je spremni prihvatiti...

Jedino na sto "djeluje" je psiha nekih pojedinaca. Na nista drugo. Namigiva

pa točno to...koliko smiješno i neznam kak zvučalo, djeluje samo na nas u glavi...

evo, zadnje neobjašnjeno iskustvo moje...

prije nekih mjesec dana sam zaspao za volanom...zadrijemao totalno, i probudila me truba kamiona il tak nekaj slično, a oko mene ni žive duše kad sma pogledao i vratio se na svoju traku, naime bio sam sam na cesti u šumi (ravna ko špaga, cesta prazna) da nije bila ravna, završio bi u drvu...a da mi nije "netko" potrubio opet bi bio u drvu...

tak da

ovo nemogu ja ni znanost objasniti...točka

 

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 7:23 (doxy).
15 godina
neaktivan
offline
Iz telekineze u religije

lol

 

Ista situacija se vjerojatno dogodila s nekom drugom osobom. Recimo,"Bog" ili netko/nesto je spasio nekoga,dok je u isto vrijeme tzunami poharao Indoneziju i pobio masu ljudi.

Cudno? Cudno.

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.10.2009 7:28 (VirtUoso).
16 godina
protjeran
offline
RE: Iz telekineze u religije
VirtUoso kaže...

lol

 

Ista situacija se vjerojatno dogodila s nekom drugom osobom. Recimo,"Bog" ili netko/nesto je spasio nekoga,dok je u isto vrijeme tzunami poharao Indoneziju i pobio masu ljudi.

Cudno? Cudno.

ne vidim kakve to ima veze s mojim iskustvom

vec par postova bezveze meljete u nadi da ce netko se slozit s vama, a u stvari od obijesti neznate kaj bi pametno rekli

ak nekaj ne vjerujete, ak vas nekaj ne zanima, nemojte to vrijeđat i dirat onda, idite svojim putem, nitko vas ne tjera na ovo ili ono...

ja svojim vjerovanjem nikome nikaj ne namećem il solim pamet, nikome ne smetam il nekaj slično...pa stoga ne vidim problem vaš

moram radit, a vi samo se tješite...treba krovište napravit

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...
VirtUoso kaže...

lol

 

Ista situacija se vjerojatno dogodila s nekom drugom osobom. Recimo,"Bog" ili netko/nesto je spasio nekoga,dok je u isto vrijeme tzunami poharao Indoneziju i pobio masu ljudi.

Cudno? Cudno.

ne vidim kakve to ima veze s mojim iskustvom

vec par postova bezveze meljete u nadi da ce netko se slozit s vama, a u stvari od obijesti neznate kaj bi pametno rekli

ak nekaj ne vjerujete, ak vas nekaj ne zanima, nemojte to vrijeđat i dirat onda, idite svojim putem, nitko vas ne tjera na ovo ili ono...

ja svojim vjerovanjem nikome nikaj ne namećem il solim pamet, nikome ne smetam il nekaj slično...pa stoga ne vidim problem vaš

moram radit, a vi samo se tješite...treba krovište napravit

Ja bih rekao da je to stvar kod Vas,vjernika. :)

 

Vi se drzite nekakve imaginarnosti(izmisljotina),dok mi barem imamo neke dokaze:)

My guns are bigger than the baby's arm / http://www.youtube.com/watch?v=qD7xqBPhVn0&feature=related
16 godina
neaktivan
offline
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...
prije nekih mjesec dana sam zaspao za volanom...zadrijemao totalno, i probudila me truba kamiona il tak nekaj slično, a oko mene ni žive duše kad sma pogledao i vratio se na svoju traku, naime bio sam sam na cesti u šumi (ravna ko špaga, cesta prazna) da nije bila ravna, završio bi u drvu...a da mi nije "netko" potrubio opet bi bio u drvu...

 

Ti sve što ne možeš objasniti pripisuješ Bogu.

The candle flame gutters. Its little pool of light trembles. Darkness gathers. The demons begin to stir.
16 godina
moderator
offline
RE: Iz telekineze u religije
doxy kaže...
mbaksa kaže...
doxy kaže...

iz godine u godine, poneko znanstveno otkriće propadne, i kažu da je to drukčije ili nekaj drugo, tako i ti zakoni, stalno se mjenjaju ko hrvatski ustav (skoro si osim fizikalnih)

vjera se ne dokazuje, neka treca sila takodjer, ona ne djeluje na Zemlju, ona djeluje na ljude, smao na one koji su je spremni prihvatiti...

Jedino na sto "djeluje" je psiha nekih pojedinaca. Na nista drugo. Namigiva

pa točno to...koliko smiješno i neznam kak zvučalo, djeluje samo na nas u glavi...

evo, zadnje neobjašnjeno iskustvo moje...

prije nekih mjesec dana sam zaspao za volanom...zadrijemao totalno, i probudila me truba kamiona il tak nekaj slično, a oko mene ni žive duše kad sma pogledao i vratio se na svoju traku, naime bio sam sam na cesti u šumi (ravna ko špaga, cesta prazna) da nije bila ravna, završio bi u drvu...a da mi nije "netko" potrubio opet bi bio u drvu...

Moj komentar je bio cinican, tj. znacio je da ne djeluje na vas nikako, nego da ste si sve to umislili. Pripisujete stvarima i dogadjajima znacenje koje oni nemaju. Sto si upravo dokazao ovim primjerom - nije ti nikad palo na pamet da si mozda umislio da ti je netko potrubio? Nije ti palo na pamet da ti je stvarno netko potrubio, ali dok se ti nisi snasao pokusavajuci se vratiti na cestu, da je auto nestao u noci? Sto si si ti uopce mislio - ako si presao na drugu stranu ceste, zar si ocekivao da ti drugi vozac nece potrubiti?

 

doxy kaže...

ovo nemogu ja ni znanost objasniti...točka

Ja cu na ovo reci "LOL". Neobjasnjeno ne znaci i neobjasnjivo. Tvoj dogadjaj znanost moze lako objasniti - za tvoju situaciju ti moze izlistati hrpu mogucih scenarija. Znanost ti nece reci konkretno sto se dogodilo zato jer joj ti ne mozes dati relevantne informacije, a neki drugi promatrac ne postoji.

16 godina
protjeran
offline
Iz telekineze u religije

da ne pričamo o meni, vratimo se na temu...

znam kaj ej bilo... i auto nije mogao u "tenutku dok sam se osvjetio" preći 4 km ... nema teorije...niej ga bilo...i baš sam si taj tren umislio trubu koja trubi, dok sam zadrijemao...lol

vidim da drobite bezveze...

vama su izmišljotine stvari koje su ljude živima održale...

vjera i nada su snažne stvari bez kojih si nitko i ništa...a to upravo vjera u nekaj daje.... (neovisno o bilo kakvim ustanovama)

aha...to se može objasnit na znanstvenoj razini...hm da...

vidim da ste odrasli na Discovery Channelu..bravo za vas...

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice