[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

poruka: 581
|
čitano: 205.723
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
david7 kaže...

Pitao sam već u drugoj temi, ali nitko ne odgovara... Jel bi išao Retail Lion ili Mountain Lion (kojim slučajem Mavericks kada dođe) na Dell Inspiron N5110 (konfa u moj pc)? Brine me grafika, Nvidia optimus, switchanje izmedju integruše i Nvidijionog čipa...

Moraš imat Snow Leopard gore (originalni retail disk) i onda kupit ML ili Mavericks iz App Storea

 

Ta grafa i proc bi trebali radit, mislim da je ista kombinacija u jednom starijem Air-u

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Onda radim Bootable USB? Znači trebalo bi raditi, hvala..

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
david7 kaže...

Onda radim Bootable USB? Znači trebalo bi raditi, hvala..

Lak je postupak, ali trebaš nabavit ovaj retail disk, a moj stiže već mjesec i pol sa Amazona

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Mogu li {#} spržiti na DVD? Nije mi problem kupiti original, ali ne da mi se čekati...

 

I da, imam u Virtualboxu ML, može li to poslužiti za pravljenje bootabilnog USB-a?

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2013 14:25 (david7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
david7 kaže...

Mogu li {#} spržiti na DVD? Nije mi problem kupiti original, ali ne da mi se čekati...

 

I da, imam u Virtualboxu ML, može li to poslužiti za pravljenje bootabilnog USB-a?

Pa to možeš sigurno, ali imat ćeš prazan USB samo formatiran u Mac-ov format.

 

Možeš zapržit, ali nisam siguran da li ćeš moći update-ati na 10.6.8 koji je potreban za MultiBeast.

 

 

U svakom slučaju, ako počinješ kao ja od nule (doduše još čekam DVD), moraš imati Snow Leopard instaliran.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

A jel mogu odmah sprzit 10.6.8 verziju tako da ne radim update?

A ovo za USB, zar nije da mogu iz virtualke napraviti bootabilan drive koji nije prazan vec odmah moze posluziti za instalaciju?

I jos nesto, ima li razlike u postupku instalacije ako ga stavljam u dual boot na istom hdd-u jer mi lap ima samo ovaj jedan od 640 gb na kojem bih napravio particiju za OS X..

 

Edit:

Zaboravi ovo za virtualku, i tako bih pravio bootabilan drive s Snow Leoparda, ne znam zašto sam pitao to uopće..

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2013 16:12 (david7).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
david7 kaže...

A jel mogu odmah sprzit 10.6.8 verziju tako da ne radim update?

A ovo za USB, zar nije da mogu iz virtualke napraviti bootabilan drive koji nije prazan vec odmah moze posluziti za instalaciju?

I jos nesto, ima li razlike u postupku instalacije ako ga stavljam u dual boot na istom hdd-u jer mi lap ima samo ovaj jedan od 640 gb na kojem bih napravio particiju za OS X..

 

Edit:

Zaboravi ovo za virtualku, i tako bih pravio bootabilan drive s Snow Leoparda, ne znam zašto sam pitao to uopće..

Ne možeš ,jel zadnji Snow Leopard dvd koji je izdan je verzija 10.6.3.

Nakon instalacije ,moraš skinuti combo update i pokrenuti ga.

 

A ako već imaš Mountain Lion u virtualki ,i ako si napravio Apple ID ,sve što ti treba je - ući u Mac App Store ,kupiti Mountain Lion ,skinuti ga i napraviti usb od njega.

Server ''ne zna'' jesi li ti u virtualki ,Hackintoshu ili na pravom Macu i jeli OS X original ili ne.

Na OS X-u NE POSTOJI aktivacija i ''genuine'' provjera.

 

Bitno je da imaš Apple ID i karticu s kojom ćeš platiti.

 

Zato si ne kompliciraj život.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.7.2013 19:07 (kizo2703).
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Zna li itko od vas šta je sa Robin web browserom za Mac ?
 Čini mi se da su odustali od developmenta a baš mi se čini kao savršena zamjena za chrome {#}

Majke mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Planiram pokusat instalirat ovo cudo na svoj PC( vidi Moj PC); pa bih trebao par savjeta kao imal sanse s mojom konfiguracijom da to napravim, dali ce mi praviti problem tastatura ps2 i mis usb ili to prolazi; i imam problem s DSDT-om koji postoji za moju MB ali za bios verziju F7 a u mene je verzija F8,

www.noviportal.net
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
RealMadrid4Ever kaže...

Planiram pokusat instalirat ovo cudo na svoj PC( vidi Moj PC); pa bih trebao par savjeta kao imal sanse s mojom konfiguracijom da to napravim, dali ce mi praviti problem tastatura ps2 i mis usb ili to prolazi; i imam problem s DSDT-om koji postoji za moju MB ali za bios verziju F7 a u mene je verzija F8,

Napravi instalaciju sa usb tipkovnicom i mišem ,a kasnije možeš instalirati kextove za PS2 sa MultiBeastom.

 

Ovdje imaš 5 DSDT-ova za svoju ploču

,ovisno o tome koji BIOS imaš. Između ostalog i za F8!

 

Skini MultiBeast odavde za onaj OS koji misliš instalirati - 10.6 ,10.7 ili 10.8

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put ned 11.8.2013 17:24 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Ok hvala; moja greska za DSDT nisam detaljno pogledao; pokusacu pa cu vidjeti hocel uspjeti.

www.noviportal.net
13 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Ovako uspjesno sam instalirao Mac OS X Snow Leopard 10.6.8 ( Konfiguracija pod MOJ PC)

 

Problemi:

1. Moja graficka nije podrzana pa sam s iBoot morao koristiti opciju GraphicsEnabler=No

2. Nakon ovog sve prolazi ok uspjesno sam instalirao sve i  skinuo Mac OS X 10.6.8 Combo Update; Update Helper ya SB; i DSDT ya svoju MB, nakon update sam pokrenuo MultiBeast i odabrao opcije System Utilites i UserDSDT i jos sam odabrao drivere za mreznu i zvuk i to (zvuk i mrezna) rade (pisem s Mac OS X 10.6.8 jedva ali nekako sam uspio jer mi se rusi Safari) ali nakon restarta sistem se nece da boota dobijem sljedece pogledajte sliku; bootat mogu samo s iBoot + opcija GraphicsEnabler=No

 

Imal tko kakvo rješenje

www.noviportal.net
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2013 14:52 (RealMadrid4Ever).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
RealMadrid4Ever kaže...

2. Nakon ovog sve prolazi ok uspjesno sam instalirao sve i  skinuo Mac OS X 10.6.8 Combo Update; Update Helper ya SB; i DSDT ya svoju MB, nakon update sam pokrenuo MultiBeast i odabrao opcije System Utilites i UserDSDT i jos sam odabrao drivere za mreznu i zvuk i to (zvuk i mrezna) rade (pisem s Mac OS X 10.6.8 jedva ali nekako sam uspio jer mi se rusi Safari) ali nakon restarta sistem se nece da boota dobijem sljedece pogledajte sliku; bootat mogu samo s iBoot + opcija GraphicsEnabler=No

 

Imal tko kakvo rješenje

Koji bootloader si instalirao? Chameleon ili Chimeru? Instaliraj zadnju Chimeru sa MultiBeastom.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
13 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
kizo2703 kaže...
RealMadrid4Ever kaže...

2. Nakon ovog sve prolazi ok uspjesno sam instalirao sve i  skinuo Mac OS X 10.6.8 Combo Update; Update Helper ya SB; i DSDT ya svoju MB, nakon update sam pokrenuo MultiBeast i odabrao opcije System Utilites i UserDSDT i jos sam odabrao drivere za mreznu i zvuk i to (zvuk i mrezna) rade (pisem s Mac OS X 10.6.8 jedva ali nekako sam uspio jer mi se rusi Safari) ali nakon restarta sistem se nece da boota dobijem sljedece pogledajte sliku; bootat mogu samo s iBoot + opcija GraphicsEnabler=No

 

Imal tko kakvo rješenje

Koji bootloader si instalirao? Chameleon ili Chimeru? Instaliraj zadnju Chimeru sa MultiBeastom.

Sve kako sam napisao to sam odabrao nisam birao bootloader; sad sam naknadno instalirao Chimeru ali nakon restarta opet isto

www.noviportal.net
15 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Skini program camilion vizard,i sa njim instaliraj zadnju verziju camiliona.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Nakon poigravanja s 10.8.3 s kojim sam izgubio zivce zbog svoje graficke; uspjesno instaliran 10.9 bez ikakvih problema sve radi osim zvuka ali i to se da rijesiti.

OS X Mavericks OS X Mavericks

www.noviportal.net
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
RealMadrid4Ever kaže...

Nakon poigravanja s 10.8.3 s kojim sam izgubio zivce zbog svoje graficke; uspjesno instaliran 10.9 bez ikakvih problema sve radi osim zvuka ali i to se da rijesiti.

Chameleon (i Chimera) podržavaju ATI 7770 već 6 mjeseci.

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Vi koji ste već isprobali Mavericks, kako vam se čini ?
Planiram ga već instalirati neko vrijeme na slobodnu particiju ali mi se neda zezazi sa ovim divljim RTL8139 za internet 

 

Majke mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Ja nikad ne stavljam mac na pc bez da mu kompjaliram kernel, kad mu se kernel kompjlira on u slucaju dobre kernel konfiguracije moze raditi znacajno brze na pc nego na pravome applu iste kategorije komponenata, cinjenica da je poluzatvoreni kod daje mogucnost da mac bude stvarno dobra zvijer od sustava cak i na pc

Vidio sam i da mac kernel ima podrsku za amd procesore, znaci greska je samo developera onih torrent verzija sto on rijetko radi na amd-u

Ludwig van Beethoven, your beautiful music lives forever
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2013 19:22 (layman).
 
2 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
kizo2703 kaže...
RealMadrid4Ever kaže...

Nakon poigravanja s 10.8.3 s kojim sam izgubio zivce zbog svoje graficke; uspjesno instaliran 10.9 bez ikakvih problema sve radi osim zvuka ali i to se da rijesiti.

Chameleon (i Chimera) podržavaju ATI 7770 već 6 mjeseci.

Znam; kod mene je bio problem kombinacija Intel HD2000 i ATI 7770 nije da se nemoze rijesiti ali ionako sam samo zelio da vidim i malo isprobam ta OS; mozda kad izace finalna verzija 10.9 se poigram malo vise s tim za sada sve ostaje na testrianju kako i sta. A sto se tice 10.9 DP6 ne mogu puno reci jer nisam prije nikad koristio OS X; ali na prvu dosta stabilno i lijepo radi bez nekih vecih bugova sta vise nisam imao ni jedan u ovom kratkom vremenu.

www.noviportal.net
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
RealMadrid4Ever kaže...

Nakon poigravanja s 10.8.3 s kojim sam izgubio zivce zbog svoje graficke; uspjesno instaliran 10.9 bez ikakvih problema sve radi osim zvuka ali i to se da rijesiti.

Nakon par pokušaja da instaliram 10.9 jednostavno sam odustao nikako nisam uspio da ih instaliram, pri tome sam koristio myHack još neke metode nikako da napravim ispravan bootabilan USB stick. Možeš li mi poslat na pm. gdje si našao dobar tutorijal gdje si instalirao 10.9.

Hvala

16 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

pozdrav

evo mene sa doslovno istim pitanjem, pogledajte pod moj pc konfu znam da ide na njega bez bed, samo me muči to kaj imam dve gzx 660, frend je nedavno uspio dič heka i ima isto jednu 660 (điđabajt) jel postoji ikakav načim da se disejbla ova jedna u samom os-x-u ili je napokon došlo do riješenja sa dulal graphic card, volio bi isprobat i malo čeprkat, al bi isto tako volio od Vas koji ste več dugo u slaganju hekova da mi date koji savjet oko te dve grafe.

 

hvala na svakoj pomoči :)

mrakky
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
mrakky kaže...

pozdrav

evo mene sa doslovno istim pitanjem, pogledajte pod moj pc konfu znam da ide na njega bez bed, samo me muči to kaj imam dve gzx 660, frend je nedavno uspio dič heka i ima isto jednu 660 (điđabajt) jel postoji ikakav načim da se disejbla ova jedna u samom os-x-u ili je napokon došlo do riješenja sa dulal graphic card, volio bi isprobat i malo čeprkat, al bi isto tako volio od Vas koji ste več dugo u slaganju hekova da mi date koji savjet oko te dve grafe.

 

hvala na svakoj pomoči :)

SLI nije podržan u OS X, dobiti češ performance isto kao sa single gpu.

 

Majke mi
16 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Cromaki kaže...
mrakky kaže...

pozdrav

evo mene sa doslovno istim pitanjem, pogledajte pod moj pc konfu znam da ide na njega bez bed, samo me muči to kaj imam dve gzx 660, frend je nedavno uspio dič heka i ima isto jednu 660 (điđabajt) jel postoji ikakav načim da se disejbla ova jedna u samom os-x-u ili je napokon došlo do riješenja sa dulal graphic card, volio bi isprobat i malo čeprkat, al bi isto tako volio od Vas koji ste več dugo u slaganju hekova da mi date koji savjet oko te dve grafe.

 

hvala na svakoj pomoči :)

SLI nije podržan u OS X, dobiti češ performance isto kao sa single gpu.

 

 znači nebude smetalo da i ostanu spojene u sli, nebudem morao vadit jednu van pri korištenju os x-a?

mrakky
16 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
mrakky kaže...
Cromaki kaže...
mrakky kaže...

pozdrav

evo mene sa doslovno istim pitanjem, pogledajte pod moj pc konfu znam da ide na njega bez bed, samo me muči to kaj imam dve gzx 660, frend je nedavno uspio dič heka i ima isto jednu 660 (điđabajt) jel postoji ikakav načim da se disejbla ova jedna u samom os-x-u ili je napokon došlo do riješenja sa dulal graphic card, volio bi isprobat i malo čeprkat, al bi isto tako volio od Vas koji ste več dugo u slaganju hekova da mi date koji savjet oko te dve grafe.

 

hvala na svakoj pomoči :)

SLI nije podržan u OS X, dobiti češ performance isto kao sa single gpu.

 

 znači nebude smetalo da i ostanu spojene u sli, nebudem morao vadit jednu van pri korištenju os x-a?

 nadam se da ste razumjenli, nebude smetalo pri samoj inatalaciji i daljnim radom prisustvo druge kartice i to što je povezana sa sli mostom, neda mi se baš svako malo otvarat komp i šrafit po njemu.

taman sam nabavil iz nekog lapa disk od 120gb nije neka nešto brz, al za isprobavanje taman, pa ak mi se svidi lako nabavim i za njega ssd, no to tek nakon testiranja.

 

dal več neko ovdije ima tak da u win koristi dve grafe u sliu i crosfireu i kad ode na os-x nikaj mu ne smeta?

 

hvala na odgovorima!

mrakky
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2013 9:49 (mrakky).
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo
Ne pravim se lud, pravim se da nisam.
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: [TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Teoretski je moguće ali u praksi možda nečeš moći ni pokrenuti instalaciju, riskantno je s prijenosnicima... Znam iz vlastitog iskustva.

Eto preporuke sa TonyMac Foruma: The closest you find to the perfect and easy to install hack laptop is the HP ProBook 4x30s and HP ProBook 4x40s series.

Majke mi
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Friško instaliran Mavericks :)

Majke mi
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Pozdrav! Jel je moje računalo kompatibilno za hackintosh? HW je pod moj pc. Hvala na odgovoru!

Zavist nije ništa drugo nego mržnja prema tuđoj superiornosti!
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
[TUT] Kako napraviti Hackintosh računalo

Evo u mene OS X 10.9 na AMD FX-4100 / ATi HD-7870

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice