HDD ostao u FAT32

poruka: 17
|
čitano: 4.118
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
HDD ostao u FAT32?

Poz,neki dan uzeo nov ekst HDD,odnijeo lptp u servis da ga "odrade" od virusa i prebace podatke na HDD,ali posto sam zaboravio formatirati hdd u NTFS,isto tako i njima tamo zaboravio reci tako da je izgleda ostao u FAT32?

Da sam ga formatirao u NTFS,da li bi u svojstvima pisalo da je NTFS?

Jer sada pise da je FAT32,i moze li to sta smetati/skoditi HDDu?osim sto necu moci prebaciti vece fajlove od 4GB? odjednom?

SLIKA

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: HDD ostao u FAT32?
Danyyy kaže...

Poz,neki dan uzeo nov ekst HDD,odnijeo lptp u servis da ga "odrade" od virusa i prebace podatke na HDD,ali posto sam zaboravio formatirati hdd u NTFS,isto tako i njima tamo zaboravio reci tako da je izgleda ostao u FAT32?

Da sam ga formatirao u NTFS,da li bi u svojstvima pisalo da je NTFS?

Jer sada pise da je FAT32,i moze li to sta smetati/skoditi HDDu?osim sto necu moci prebaciti vece fajlove od 4GB? odjednom?

SLIKA

 https://www.groovypost.com/howto/convert-fat32-to-ntfs-windows-7-8/

 

Vrlo jednostavno i brzo....

11 godina
neaktivan
offline
Re: HDD ostao u FAT32?

Jel sigurno necu izgubiti podatke sa hdda...

7 godina
offline
Re: HDD ostao u FAT32
Ništa nije 100% sigurno. Prvo backup, pa onda eksperimentiranje.
13 godina
online
HDD ostao u FAT32

Koji mamlaz ga ostavio u FAT32? Sad prvo to prebaci na neku drugu lokaciju i formatiraj u ntfs jer ovako direkt neće bit sreće

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: HDD ostao u FAT32
dax-lax kaže...

Koji mamlaz ga ostavio u FAT32? Sad prvo to prebaci na neku drugu lokaciju i formatiraj u ntfs jer ovako direkt neće bit sreće

 Zasto nece?

9 godina
offline
Re: HDD ostao u FAT32
Posmatrač kaže...

 Zasto nece?

 Uvijek kod prčkanjima s važnim podacima treba napraviti backup. 

13 godina
online
Re: HDD ostao u FAT32
Posmatrač kaže...
dax-lax kaže...

Koji mamlaz ga ostavio u FAT32? Sad prvo to prebaci na neku drugu lokaciju i formatiraj u ntfs jer ovako direkt neće bit sreće

 Zasto nece?

 Zato jer ne možeš mijenjat format bez posljedica na podatke

15 godina
offline
Re: HDD ostao u FAT32
dax-lax kaže...
Posmatrač kaže...
dax-lax kaže...

Koji mamlaz ga ostavio u FAT32? Sad prvo to prebaci na neku drugu lokaciju i formatiraj u ntfs jer ovako direkt neće bit sreće

 Zasto nece?

 Zato jer ne možeš mijenjat format bez posljedica na podatke

 -može i to se tad nazove konverzija :) .. naravno, prije bilo čega postoji pravilo backup! .. jer što god se radi može nešto poći krivo, čak i slučajan kvar, no tad nema smisla ni konverzija jer .. nema, tad je brže preformatirati u par sekundi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: HDD ostao u FAT32
dax-lax kaže...
Posmatrač kaže...
dax-lax kaže...

Koji mamlaz ga ostavio u FAT32? Sad prvo to prebaci na neku drugu lokaciju i formatiraj u ntfs jer ovako direkt neće bit sreće

 Zasto nece?

 Zato jer ne možeš mijenjat format bez posljedica na podatke

 Ocigledno to nisi nikad radio. Probaj na usb sticku. Mozda te iznenadi....

10 godina
offline
Re: HDD ostao u FAT32

Ja sam to odradio u windowsima u par sekundi, upišeš naredbu i bez gubitaka svojih podataka napraviš konverziju u NTFS. Nije loše prije toga provjeriti da li disk ima BAD sektora.

 

 

 

https://recoverit.wondershare.com/partition-management/fat32-to-ntfs-without-losing-data.html

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.2.2022 18:47 (AF139).
13 godina
online
Re: HDD ostao u FAT32
Sve ide do trenutka dok se ne ostane bez bitnih podataka.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: HDD ostao u FAT32
dax-lax kaže...
Sve ide do trenutka dok se ne ostane bez bitnih podataka.

 Kao i sve ostalo. Ovo nije nikakav izuzetak....

10 godina
offline
Re: HDD ostao u FAT32

Radio sam to više puta ovako kako je opisano u linku i svaki put je bilo OK , i to u po minute pa stječem dojam da se data podaci i ne diraju konverzijom (trajalo bi daleko više) već samo FAT i njena kopija.

5 godina
offline
Re: HDD ostao u FAT32
AF139 kaže...

Radio sam to više puta ovako kako je opisano u linku i svaki put je bilo OK , i to u po minute pa stječem dojam da se data podaci i ne diraju konverzijom (trajalo bi daleko više) već samo FAT i njena kopija.

 Backup je preporucljiv svakako i sa i bez konverzije... I ja nisam nikad imao problema sa tim....

Poruka je uređivana zadnji put sub 19.2.2022 11:25 (Posmatrač).
2 godine
online
Re: HDD ostao u FAT32?
Danyyy kaže...

Poz,neki dan uzeo nov ekst HDD,odnijeo lptp u servis da ga "odrade" od virusa i prebace podatke na HDD,ali posto sam zaboravio formatirati hdd u NTFS,isto tako i njima tamo zaboravio reci tako da je izgleda ostao u FAT32?

Da sam ga formatirao u NTFS,da li bi u svojstvima pisalo da je NTFS?

Jer sada pise da je FAT32,i moze li to sta smetati/skoditi HDDu?osim sto necu moci prebaciti vece fajlove od 4GB? odjednom?

SLIKA

 svaki pristojan čovjek, ljudskoga karaktera, bi za takve stvari trebao imati jedan vanjski USb 3.0 1 TB disk (za kojih 350 kn.)

▓ Razlika između patnje i sreće jest samo u različitom rasporedu atoma u prostoru.
15 godina
offline
HDD ostao u FAT32

-.. svaki juzer koji brine o podatcima .. (već je to napravio, tj na taj disk je prebacio podatke, tj backupirao..)

-pošto je sad problem 'pogrešan' FS .. poželjno ga je formatirati a možda i još ponešto.. u željenom formatu, možda potrebno, možda i ne. Ne treba zaboraviti univerzalnost fat32.. koji ima i tu ulogu, mada je ntfs 'jači'.

-ako su podatci na računalu, tad se backup-disk može bilo kad formatirati-konvertirati, brisati itd. (pa i pokvariti) tj nije problem ako su podatci na računalu sigurni tj ako se ne desi tad neki problem-kvar na računalu.

-backup se može napraviti proizvoljan broj puta, brisati itd.. jedino se tad ne smije desiti problem na izvoru-originalu, odnosno ako je to potrebno tad imamo višestruki backup... a to bi bilo backup-backupa tj nepotrebno ako su podatci na računalu (i ako im se u tom periodu nešto ne desi..).

-konverzija u tom slučaju nije pretjerani problem-rizik, tj kao i sve ostalo na računalu sigurno je barem 99%.. (više decimala), bez nekih posebnih-dodatnih alata tj ms to nudi juzeru (ali u pravilu ne nudi isto to obrnuto.. npr iz ntfs u fat32.. kao što inače ms u diskpart-u nudi malo juzeru, čak s pravom jer to nije za juzera koji čačka nego treba koristiti onaj tko zna) .. drugi alati su recimo zgodniji-lakši, klik-next .. + važna prednost, juzer prvo podesi-poklika i ništa se neće desiti dok ne stisne aplay.. tj može vidjeti točno što će se desiti, npr resizanje particja itd.. nije trenutno-izvršno nego čeka naredbu, dok je msov alat trenutni što god se radi pa nešto pogrešno recimo natipkano može biti problem.. lakše je klikati, eliminira se i takva greška, dok je rezultat jednak svakim alatom, jer radi isto, rezultat je isti-identičan, mora biti.

 

-naravno, to je pod uvjetom da juzer zna napraviti (koristiti?) backup..(?) a u vezi tog spominje servis.. i mogućnost da ekšli on disk vidi kao 'kutiju' s kojom ekšli ne zna što dalje, npr ako mu zatreba restore.. tj može biti običan copy-paste a može i neki od alata-softa o kojem tad ovisi, tj zato juzer treba raditi svoj backup s kojim zna što i gdje je kopirao-backupirao, kojim alatom (ponekad bolje bez dodatnog-oem-softa, kiss) jer inače ovisi o 'servisu' tj imati backup i ne znati što-kako s njim je slično kao da ga i nema, a ako to zna, tad nije neki veliki rizik ako čačka s konverzijom jer može ponoviti kopiranje-backupiranje s originala-računala ako su podatci tamo.. ili nisu a tad taj disk nije backup nečega nego jedini izvor podataka a tad se svaki rizik treba eliminirati .. tad je najmanje važno koji FS se koristi, važni su podatci (ili nisu..). :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice