Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoriala izdvojena tema

poruka: 15
|
čitano: 27.108
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoriala.

Dakle s obzirom da sam primjetio kako veliki broj ljudi ima fobiju od otvaranja svog računala,što vodi do bespotrebnog trošenja novca na servise te "stručne osobe" odlučio sam snimiti par video tutoriala koji početnicima tj ljudima bez ikakvog znanja o računalnom hardveru pomažu pri sastavljanju računala te daljnjem održavanju. Kroz tutoriale bilo kakav početnik može osim sastavljanja konfiguracije naučiti kako u svom računalu očistiti prašinu, zamijeniti termalnu pastu na grafičkoj kartici ili procesoru te kako zamijeniti bilo koju od komponenti. Tvrdi disk, ram, cpu, gpu. Time dobar dio korisnika može izbjeći plaćanje servisima/stručnjacima za radnje koje bez problema mogu obaviti sami.

Tutoriale sam snimao par dana a prilagođeni su osobama bez ikakvog predznanja, tj jako su detaljni/bazični. Ako imate prijatelje koji su voljni izdvojiti koji sat za svoje znanje,linkajte im {#}.

 

Također zalijepit cu link na video snimku predavanja koje sam održao unutar DUMP4fun grupe u Splitu, predavanje je posjetilo 50-ak ljudi a trajalo je 2 sata. Snimili smo samo 90 minuta jer jer 32Gb memorijske kartice nije bilo dovoljno {#}.

 

Kako sastaviti računalo tutorial za početnike:

 

 

 

Zamjena - ugradnja grafičke kartice tutorial za početnike:

 

 

Zamjena procesora tutorial za početnike:

 

 

Zamjena radne memorije tutorial za početnike:

 

 

Zamjena tvrdih diskova tutorial za početnike:

 

 

Čišćenje prašine i zamjena termalne paste u računalu tutorial za početnike:

 

 

DUMP4fun hardware - edukativno predavanje o računalnom hardveru (Također prilagođeno osobama bez predznanja).

 

 

 

 

 

 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.4.2013 11:09 (athlon64).
Moj PC  
82 0 hvala 66
14 godina
offline
Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoriala

Kolega puno bolji dojam odaješ kada pričaš nego kada pišeš...;)

Svaka čast na trudu! Namigiva

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
 
0 0 hvala 2
12 godina
offline
Re: Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoria

Super odrađeno kolega!

Werdum Combat Team
13 godina
offline
Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoriala

Kolega , svaka cast !{#}  Ovo ce zasigurno pomoci mnogima koji nisu na " ti " s kompovima !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
0 0 hvala 2
15 godina
offline
Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoriala

Genijalno, plus ono što sam primjetio, Hvala su kliknuli uglavnom ljudi koji su sastavili več xx konfi {#}

Ovo zahtjeva sticky u roku- ODMAH {#}

 

 

Edit: več odrađeno

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.3.2013 23:55 (rooswelt1991).
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoriala

Iskreno,nisam ocekivao ovako dobar feedback {#} , hvala svima. 

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoria

Svaka čast kolega, tako treba, mnogima će pomoći! {#}

14 godina
offline
Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoriala

Odlično odrađeno, tako malo ljudi zna išta o sastavljanju i održavanju računala, a puno njih nije sposobno ni žarulju promjeniti. Nakon ovakvog video tutorijala, svi koji imaju volje, sami će znati održavati računalo i po potrebi zamjeniti neku od komponenti.

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoriala

Dobro odrađeno!

Iako nisam pogledao sve, jer je jako kasno, ali svaka čast - očekivao sam za predavača neko dijete, a kad tamo bolje nego neki moji profesori iz gimnazije!

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoriala

Svaka cast.

 

Samo mislim da si mozda trebao...    Ma zaebaem, sve je odlicno {#}

Što hladnije to bolje :)
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoriala

Jako dobro i kvalitetno odrađeno! Svaka čast kolega! {#} Sada kada me netko pita zašto mu se komp pregrijava, samo ga mogu uputiti na tvoj video. 

 

EDIT: Btw, preporučujem SVIMA da pogledaju ovo Dump4Fun predavanje od 90 minuta, isplati se. Ja sam bio na predavanju uživo u MIC-u, i mogu se beskrajno zahvaliti autoru jer mi je potakao zanimanje za hardware, prije par mjeseci nisam znao ni što je cpu socket, a sada sam složio svoju konfu, i u zadnjih mjesec dana odabrao komponente za dvije konfiguracije i složio ih.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.3.2013 12:01 (TheAtomicMiner).
 
1 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoriala

Super, cilj mi je bio da ljudi koji neznaju zamijenit žarulju i na ovakve stvari gledaju kao na nuklearnu fiziku,pogledaju ovo i razmisle da li im treba platit servisera iduci put kad zele ubacit keks rama u PC. Jer ljudi to konstantno rade. Ja prijatelja ne mogu uvjerit da nije problem sam zamijenit hdd jer je on uvjeren da ce uništit pola PC-a. Pa evo,nadam se da ce ovi tutoriali bit efektivni za razbivanje straha.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoria
TheAtomicMiner kaže...

 

EDIT: Btw, preporučujem SVIMA da pogledaju ovo Dump4Fun predavanje od 90 minuta, isplati se. Ja sam bio na predavanju uživo u MIC-u, i mogu se beskrajno zahvaliti autoru jer mi je potakao zanimanje za hardware, prije par mjeseci nisam znao ni što je cpu socket, a sada sam složio svoju konfu, i u zadnjih mjesec dana odabrao komponente za dvije konfiguracije i složio ih.

Znas kako mi je drago cut ovo :) , jer ja iz perspektive predavača nisam mogao procijenit koliko ste vi shvatili odnosno da li ste pohvatali išta. Pokušao sam zaobići nepotrebne stvari i obijasnit vam kakvu ulogu ima koja komponenta s real life usporedbama i primjerima, da kasnije mogu prec na neke praktične teoretske stvari. Ali vjeruj mi 2 sata nije ništa,mogao sam jos 3 puta toliko pricat xd. Vjerojatno ce se u buducnosti odrzat jos nesto vezano za hardver. Sad nema vremena.

Nikad te necemo zaboraviti. RIP EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoriala

Svaka čast, hrpi ljudi ćeš pomoći s ovim tutorialima {#}

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Sastavljanje i održavanje računala - 6 tutoriala

Odlicno odradjeno.   Sve je jasno, shvatljivo i po p.s.-u, to ce potvrdit svak tko se ikada pozabavio sastavljanjem.  Amen!

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
2 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice