PC ventilatori izdvojena tema

poruka: 1.018
|
čitano: 265.597
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
PC ventilatori

Za preporuku ventova, napiši koje kućište imaš. Bestbuy ventovi su Arctic F i P serije.

 

Ako kućište ima puno filtera uzmi P seriju naprijed, F iza za ispuh, a ako je prozračno/otvoreno, možeš F i naprijed.

 

Naprijed obavezno 140mm ako stane.

 

 

Ukoliko je apsolutna tišina jako bitna, tu su (puno) skuplji BeQuiet, Noctua itd.

Pixel 4A (HTC 10 | HTC 8X :) no more)
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.2.2021 9:06 (kratos091).
Moj PC  
3 0 hvala 2
13 godina
offline
PC ventilatori

Prije 2 mjeseca sam kupio 3 f140 bionix za cors 750d i mogu potvrditi da su ti ventovi puno bolji od cors af140l koji su stigli s kućištem (doduše, već su godinama u operativi).

Dok recimo, imam na D14 nakeljene noctuine a14 pwm i a15 pwm fanove, koji su i na višim okretajima dosta tiši od arctica. Ne nužno zvuk motora, već ugodniji zvuk protoka zraka. 

Obzirom da sam izvadio h110 vodeno i ugradio d14, sad mi na stropu trebaju dva venta. Taman dva bionix-a smjestim na strop i ugradim dva p140 naprijed na usis

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Ne znam koliko je bolje uvijek stavljati naprijed 140 naspram 120 ventove, više faktora je u igri, ja imam define meshify c mini, koji naprijed ima mesh, filter, naprijed sam stavio bequiet 120 jel imaju dosta bolji air pressure 1.25 naspram 140 koji imaju 0.76, a razlika u airflowu je 61.2 naspram 51.4 u korist 140, tako da sam išao na 120 je im bolje ide pritisak kroz filter

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Ne znam koliko je bolje uvijek stavljati naprijed 140 naspram 120 ventove, više faktora je u igri, ja imam define meshify c mini, koji naprijed ima mesh, filter, naprijed sam stavio bequiet 120 jel imaju dosta bolji air pressure 1.25 naspram 140 koji imaju 0.76, a razlika u airflowu je 61.2 naspram 51.4 u korist 140, tako da sam išao na 120 je im bolje ide pritisak kroz filter

 

 

 

 

Naravno da ovisi od modela do modela, ali u principu veći promjer ventilatora znači bolji noise/performance. Npr ako gledamo Articovu seriju - P12 i P14 modele - na cca istoj glasnoći P14 ima i bolji SP (2.4 vs 2.2) i airflow (72.8 vs 56.3).

10 godina
online
Re: PC ventilatori

Momci, imao sam i malo testirao Arctic P14, F12, Noctua NF-A15, Be Quiet PW2 140 i SW3 120mm, Thermalright TY-141 i 147A, Fractal stock s kucista 140 i 120mm.. Najbolji nacin za skuzit kako vent radi je stavit ruku ispred njega i osluskivati kako radi pri kojim brzinama, kolko got to primitivno zvucalo. Ove decimale izvadjene iz konteksta ne znace puno, barem neki link treba ici uz to da se vidi test, uvjeti pod kojima je testirano. Nazalost, jako je malo testova di je hrpa ventilatora testirano pod istim uvjetima, makar se nadju. Uglavnom, 140mm je UVIJEK bolji od 120mm pri istim uvjetima.

 

P serija zbilja je best buy i zbilja jako upuhuje i ispuhuje zrak. Mana je izrada, odnosno jeftini plasticni okvir te malo zujkavi motor pri tocno odredjenim brzinama i zadnje, osjetljivost s obzirom na sto se ventilator prisloni ili koja je prepreka ispred ili iza njega. Npr. kod mene je iz nekog razloga P14 osjetno glasniji u BQ 500DX kucistu u odnosu na Fractal Define Mini C, pretpostavljam radi metala sa strane prednjih ventilatora kod 500DX. Najveca prednost je po meni jako dobra krivulja tisina/propuh s obzirom na kolko se pojacaju okretaji i tu je vjerojatno 2. najbolji nakon SW3 u odnosu na one nabrojane ventilatore. Znaci malena je razlika u glasnoci npr. sa 850 na 1150rpm. Dobra ili najbolja stvar je sto su tolko jeftini da Vam nebi trebalo biti zao platit jednog pa isprobati.

 

Da je Noctua tisa pri visim (>1100rpm) okretajima od Arctica se ne bih slozio, da je ujednaceniji tonalitet pri svim brzinama je, makar ja tu Noctuu nisam previse testirao. Fora kod Noctue po meni je da je to vent napravljen da radi vrhunski ispod 900 rpm, tj. da lagano usmjerava zrak kroz cpu cooler. Ipak, slican Noctui, a defnitivno tisi, ako ne najtisi ventilatori koje sam imao su Thermalrightovi. Nazalost oni su tesko dobavljivi. Silent Wings 3 je isto super i vrlo ugladjen pri svim brzinama, ali i vrlo skup. U top klasu spadaju i Noiseblocker ventilatori, njih je testirao kolega koji je napravio ovu temu, ovdje: https://forum.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/fractal-vs-noiseblocker-vs-scythe-usporedni-test/245023.aspx

 

Po meni:

dizajn najbolji za radijatore i staticki pritisak je onaj od P14, odnosno onaj od Noctua nf-a12x25, odnosno onaj EK Vardar evo, odnosno onaj od kojeg je sve krenulo Scythe gentle typhoon (danas kaze flex).

dizajn najbolji za cpu coolere i ispuh je po meni onaj od Noctua nf-a14/a15, Thermalright TY-14x, Be Quiet SW3 itd. Ova 3 ventilatora prakticki imaju u dlaku iste lopatice ventilatore, a razlike su u motorima, finesama, izradi i ambalazi.

dizajn najbolji za airflow i upuh je zbog statickog pritiska i cesto sugavih front panela opet onaj isti dizajn prvi nabrojani, Arctic P14 itd., dok bi tradicionalno to bili ventilatori s cim vise lopatica, nesto kao BQ Pure Wings ili Arctic F serija ili Scythe glide stream.

 

TL:DR Dobra stvar je sto je danas vecina komponenti termalno prilicno efikasna, tako da je skoro pa svejedno koji ventilator se stavi u kuciste, bitno da ima protoka zraka i da ne zuji..

12 godina
offline
Re: PC ventilatori
The_Fichek kaže...

Momci, imao sam i malo testirao Arctic P14, F12, Noctua NF-A15, Be Quiet PW2 140 i SW3 120mm, Thermalright TY-141 i 147A, Fractal stock s kucista 140 i 120mm.. Najbolji nacin za skuzit kako vent radi je stavit ruku ispred njega i osluskivati kako radi pri kojim brzinama, kolko got to primitivno zvucalo. Ove decimale izvadjene iz konteksta ne znace puno, barem neki link treba ici uz to da se vidi test, uvjeti pod kojima je testirano. Nazalost, jako je malo testova di je hrpa ventilatora testirano pod istim uvjetima, makar se nadju. Uglavnom, 140mm je UVIJEK bolji od 120mm pri istim uvjetima.

 

P serija zbilja je best buy i zbilja jako upuhuje i ispuhuje zrak. Mana je izrada, odnosno jeftini plasticni okvir te malo zujkavi motor pri tocno odredjenim brzinama i zadnje, osjetljivost s obzirom na sto se ventilator prisloni ili koja je prepreka ispred ili iza njega. Npr. kod mene je iz nekog razloga P14 osjetno glasniji u BQ 500DX kucistu u odnosu na Fractal Define Mini C, pretpostavljam radi metala sa strane prednjih ventilatora kod 500DX. Najveca prednost je po meni jako dobra krivulja tisina/propuh s obzirom na kolko se pojacaju okretaji i tu je vjerojatno 2. najbolji nakon SW3 u odnosu na one nabrojane ventilatore. Znaci malena je razlika u glasnoci npr. sa 850 na 1150rpm. Dobra ili najbolja stvar je sto su tolko jeftini da Vam nebi trebalo biti zao platit jednog pa isprobati.

 

Da je Noctua tisa pri visim (>1100rpm) okretajima od Arctica se ne bih slozio, da je ujednaceniji tonalitet pri svim brzinama je, makar ja tu Noctuu nisam previse testirao. Fora kod Noctue po meni je da je to vent napravljen da radi vrhunski ispod 900 rpm, tj. da lagano usmjerava zrak kroz cpu cooler. Ipak, slican Noctui, a defnitivno tisi, ako ne najtisi ventilatori koje sam imao su Thermalrightovi. Nazalost oni su tesko dobavljivi. Silent Wings 3 je isto super i vrlo ugladjen pri svim brzinama, ali i vrlo skup. U top klasu spadaju i Noiseblocker ventilatori, njih je testirao kolega koji je napravio ovu temu, ovdje: https://forum.bug.hr/forum/topic/ostale-hardverske-teme/fractal-vs-noiseblocker-vs-scythe-usporedni-test/245023.aspx

 

Po meni:

dizajn najbolji za radijatore i staticki pritisak je onaj od P14, odnosno onaj od Noctua nf-a12x25, odnosno onaj EK Vardar evo, odnosno onaj od kojeg je sve krenulo Scythe gentle typhoon (danas kaze flex).

dizajn najbolji za cpu coolere i ispuh je po meni onaj od Noctua nf-a14/a15, Thermalright TY-14x, Be Quiet SW3 itd. Ova 3 ventilatora prakticki imaju u dlaku iste lopatice ventilatore, a razlike su u motorima, finesama, izradi i ambalazi.

dizajn najbolji za airflow i upuh je zbog statickog pritiska i cesto sugavih front panela opet onaj isti dizajn prvi nabrojani, Arctic P14 itd., dok bi tradicionalno to bili ventilatori s cim vise lopatica, nesto kao BQ Pure Wings ili Arctic F serija ili Scythe glide stream.

 

TL:DR Dobra stvar je sto je danas vecina komponenti termalno prilicno efikasna, tako da je skoro pa svejedno koji ventilator se stavi u kuciste, bitno da ima protoka zraka i da ne zuji..

Meni su P14 imali zvuk rezonancije niske frekvencije u Define 7. Onako vrooom...(par sekundi tišina)...vrooom i tako u nedogled, baš iritantan zvuk

10 godina
online
Re: PC ventilatori

Da, jer kad se zavrte ohlade nesto za par stupnjeva, onda im radi krivulje padne brzina pa se opet ta neka komponenta zakuri pa opet zavrte itd.

 

Jesi probao rjesit fan krivulju ili je to bilo stalno, kako got namjestio? Meni su tak naglo zazujali samo na pocetku kad palim komp jer tek nesto nakon paljenja komp rjesi sve fan krivulje.

 

Btw. bas neki dan gledao recenziju malog Define 7 compacta i ne vjerujem kolko su unistili best buy kuciste i kolko to jadno izgleda bez gornjeg poklopca kada je samo filter na mjestu. Nadam se da je bolja situacija kod veceg Define 7.

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 12:07 (The_Fichek).
12 godina
offline
Re: PC ventilatori
The_Fichek kaže...

Da, jer kad se zavrte ohlade nesto za par stupnjeva, onda im radi krivulje padne brzina pa se opet ta neka komponenta zakuri pa opet zavrte itd.

 

Jesi probao rjesit fan krivulju ili je to bilo stalno, kako got namjestio? Meni su tak naglo zazujali samo na pocetku kad palim komp jer tek nesto nakon paljenja komp rjesi sve fan krivulje.

 

Btw. bas neki dan gledao recenziju malog Define 7 compacta i ne vjerujem kolko su unistili best buy kuciste i kolko to jadno izgleda bez gornjeg poklopca kada je samo filter na mjestu. Nadam se da je bolja situacija kod veceg Define 7.

Nene, probao sam čak staviti fiksnu brzinu i opet se čuje taj zvuk...onda sam pročitao da je to rezonancija, odnosno nešto u kučištu im "smeta". Stavio SW3 i evo sve je whisper quiet.

12 godina
online
PC ventilatori

Imam 5x Arctic P14 u Defineu 7, apsolutno nikakvih problema, necujno u radu, jedva cujno u gamingu. Jedino kad dignem na 100% brzinu radi benchanja ili neceg jedan zvrnda, al posto mi to nije standardno koristenje, neda mi se zezat s otkrivanjem koji i zasto i reklamiranjem :P

~beware the beast, but enjoy the feast he offers~
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Naravno da bi u pravilu trebalo da bude da je 140 bolje od 120, ali kažem nije strogo tako. Ja sam htio pure Wings jer sam išao na tišinu, a što se toga tiče su super za 90 -ak kuna, a imaju dobre specke. 120 dosta bolje stoje za mesh, meni su 2 x120 pure Wings naprijed  za upuh i 1 iza za ispuh, gore su mi 2 x120 fractal gp2 120 jedan upuh , jedan ispuh, oni se pale samo po potrebi,  oni su došli sa mesihfy c mini. Doslovno mi se ventovi ne čuju, nemam ni neke komponente da griju : r2200 g sa thermalright True spirit 140 gore i rx 570 8 gb ali nadam se uskoro to promijeniti pa ćemo vidjeti

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Naravno da bi u pravilu trebalo da bude da je 140 bolje od 120, ali kažem nije strogo tako. Ja sam htio pure Wings jer sam išao na tišinu, a što se toga tiče su super za 90 -ak kuna, a imaju dobre specke. 120 dosta bolje stoje za mesh, meni su 2 x120 pure Wings naprijed  za upuh i 1 iza za ispuh, gore su mi 2 x120 fractal gp2 120 jedan upuh , jedan ispuh, oni se pale samo po potrebi,  oni su došli sa mesihfy c mini. Doslovno mi se ventovi ne čuju, nemam ni neke komponente da griju : r2200 g sa thermalright True spirit 140 gore i rx 570 8 gb ali nadam se uskoro to promijeniti pa ćemo vidjeti

 prvo pogledaš karakteristike, jer 120mm obični pure wings se vrte do 1.500rpm, a 140mm je max na 1.000rpm i onda normalno da nemaju iste karakteristike

što nisi gledao 140mm high speed koji se vrte na 1.600rpm, pa bi vidio da im je air pressure skoro 50% viši od 120mm koji se vrte samo 100rpm manje

9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Kao što sam i naveo da sam prvo išao na tišinu, a 140 High-speed imaju 36,3 db, a moji 19,3 i jako dobro zadovoljavaju moje potrebe za hlađenjem a nisu skupi, i jesam gledao sam karakteristike svih kad sam birao

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Kao što sam i naveo da sam prvo išao na tišinu, a 140 High-speed imaju 36,3 db, a moji 19,3 i jako dobro zadovoljavaju moje potrebe za hlađenjem a nisu skupi, i jesam gledao sam karakteristike svih kad sam birao

 Kakve veze ima je li High-speed ili koji vec drugi marketinski vrag. Namjestis si valjda sam krivulju da ti ventilator ide kak ti hoces, a ne ostavis da radi na max jelda. Btw. moji high speed 3pin Arctic P14 ponekada rade na 18.45, a ponekad na 20.87 dB, dok u loadu znaju biti i 25.47 dB, mnogo dobro :) Kuzis o cemu ti pricam..

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.2.2021 21:39 (The_Fichek).
9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Pa onda nisu te karakteristike, i onda vjerojatno su lošiji od ovih običnih na recimo 30 % snage, a opet su glasniji. Ali da, nariktane su mi krivulje i ne idu preko 1000 okretaja, svi case fanovi

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
The_Fichek kaže...
doktordoc kaže...

Kao što sam i naveo da sam prvo išao na tišinu, a 140 High-speed imaju 36,3 db, a moji 19,3 i jako dobro zadovoljavaju moje potrebe za hlađenjem a nisu skupi, i jesam gledao sam karakteristike svih kad sam birao

 Kakve veze ima je li High-speed ili koji vec drugi marketinski vrag. Namjestis si valjda sam krivulju da ti ventilator ide kak ti hoces, a ne ostavis da radi na max jelda. Btw. moji high speed 3pin Arctic P14 ponekada rade na 18.45, a ponekad na 20.87 dB, dok u loadu znaju biti i 25.47 dB, mnogo dobro :) Kuzis o cemu ti pricam..

 Kažem, ja sam išao na tišinu, moji ne idu preko 1000 okretaja ni pod igranjem, znači ne idu preko npr. 10-12 dB kad se igra, nagađam, a meni je komp upaljen 24/7, na njemu vrtim VM, 

Sve u svemu jako sam zadovoljan, omjer kvalitete i performansi, a naročito buke je po meni kao dobar

10 godina
online
Re: PC ventilatori

Sve super, ne kazem da si nista krivo uzeo. Moja poanta je da su High-speed i obicni ventilatori bilokoje vrste ista stvar pri istim okretajima.

11 godina
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Pa onda nisu te karakteristike, i onda vjerojatno su lošiji od ovih običnih na recimo 30 % snage, a opet su glasniji. Ali da, nariktane su mi krivulje i ne idu preko 1000 okretaja, svi case fanovi

 

 onda si mogao uzet i 140mm, imao bi i veći airflow i veći air pressure na 1.000 rpm, a buka slična

mogao si uzet i 140mm high speed, pa ih ograničit na 1.000 rpm kao i te 120mm, s boljim rezultatima

 

ti gledaš karakteristike na različitom max rpm i normalno je da će 120mm na 1.500rpm imati veći airflow/pressure nego 140mm na 1.000 rpm

nemereš iz takvih ventova izvodit zaključke da je 120mm bolji, jer kad im izjednačiš rpm 140mm je u pravilu bolji

 

 

9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Ali glasniji

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Ali glasniji

normalno kad guraju više zraka, staviš ih na 1.000 rpm i niti jednu verziju nećeš čuti dok ne prisloniš uho na kućište, a 140mm će gurati osjetno više 

9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Pa usporedi pure Wings 120 i 140, 140 imaju lošiji pritisak, znači kroz mrežicu + filter na meshify c mini lošije upuhuju tu veću količinu zraka, zato sam išao na 120

Šta tu nije jasno

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
The_Fichek kaže...

Sve super, ne kazem da si nista krivo uzeo. Moja poanta je da su High-speed i obicni ventilatori bilokoje vrste ista stvar pri istim okretajima.

 Ma znam. Ja sam se vodio tim da bolje guraju kroz mrežicu i filter

 

 

11 godina
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Pa usporedi pure Wings 120 i 140, 140 imaju lošiji pritisak, znači kroz mrežicu + filter na meshify c mini lošije upuhuju tu veću količinu zraka, zato sam išao na 120

Šta tu nije jasno

 

 nije lošiji, nazivno je lošiji zato jer gledaš karakeristike pri max rpm, a 120mm ima 1.500rpm dok 140mm ima max 1.000rpm

stavi ih oba na 1.000 rpm i 140mm će imat bolje rezultate uz minimalno veću buku jer gura više zraka

 

samo što ti gledaš max rezultat i misliš da će ti ostati takav kad spustiš 120mm na 1.000 rpm - neće sigurno, bit će lošiji dosta od 140mm

9 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Da ja sam gledao pri Max okretajima, jel sam krivulju slagao prema stupnjevima kad sam ih montirao, tako da sam očekivao da će morati raditi na Max rpm, ali ne moraju. Ali šta kažeš, nešto malo će biti glasniji 140.

Sljedeći vjerojatno idu 140, ali opet moram paziti na sp

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
PC ventilatori

Sve te specifikacije ventova su u totalnom rasulu, ima više mjernih jedinica za istu stvar, jedan proizvođač koristi jedne, drugi druge itd...Na kraju je sve zakomplicirano i običnom korisniku zbunjujuće. Isto kao što su sve te specke za max. rpm, a nitko normalan (nadam se) ne vrti svoje ventove na maxu. Umjesto da izlistaju tablicu od 10% do 100% brzine, znam da postoji varijacija od jednog do drugog venta istog modela, ali ove brojke za max rpm su meni beskorisne, i nisu linearne. Ako je jedan vent tiši na 100% ne znači da će biti na 70%, isto za pritisak, ariflow itd...

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: PC ventilatori
doktordoc kaže...

Da ja sam gledao pri Max okretajima, jel sam krivulju slagao prema stupnjevima kad sam ih montirao, tako da sam očekivao da će morati raditi na Max rpm, ali ne moraju. Ali šta kažeš, nešto malo će biti glasniji 140.

Sljedeći vjerojatno idu 140, ali opet moram paziti na sp

 

 kolika je razlika 140 vs 120mm možeš vidjeti po 140mm high speed i 120mm normalni, gdje je razlika u brzini vrtnje samo 100 rpm, a 140mm vent ima skoro duplo bolje rezultate

u airflowu nešto više, u pressure nešto manje razlike, no pitanje je i kako oni to mjere i jel ćeš ti iste rezultate dobiti u svojoj situaciji

 

140mm će biti nešto glasniji na istim okretajima, ali će zato gurati puno više zraka - zato su i glasniji, jer većina buke na 1.000 rpm dolazi od strujanja zraka

ja svoje silent wings ograničim na cca 900-1.000rpm, nažalost ograničen sam kućištem pa sam morao uzeti 120mm, ali da sam mogao uzet 140mm vjerojatno bi isti rezultat hlađenja imao sa 20-30% manjim rpm, a tad bi bili i tiši od 120mm

Promster kaže...

Sve te specifikacije ventova su u totalnom rasulu, ima više mjernih jedinica za istu stvar, jedan proizvođač koristi jedne, drugi druge itd...Na kraju je sve zakomplicirano i običnom korisniku zbunjujuće. Isto kao što su sve te specke za max. rpm, a nitko normalan (nadam se) ne vrti svoje ventove na maxu. Umjesto da izlistaju tablicu od 10% do 100% brzine, znam da postoji varijacija od jednog do drugog venta istog modela, ali ove brojke za max rpm su meni beskorisne, i nisu linearne. Ako je jedan vent tiši na 100% ne znači da će biti na 70%, isto za pritisak, ariflow itd...

 on ipak gleda iste ventove istog proizvođača, samo razliku 120 vs 140mm, tako da je tu situacija ipak donekle bolja nego kad uspoređuješ različite ventove različitih proizvođača

7 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Stigli moji Snowman ventilatori😁. Nema carine👀. Upakirani odlično,u kutiji kao i neki top brand. Čak imaju male gumirane dijelove na čoškovima protiv vibracija🤣🤣🤣. Balonasta zaštita od udaraca top😬. Mislim da ću naručiti i njihov 6 pipe cooler za 180 kn sa dva venta za te pare isto mrak proizvod😬 Komedija živa🤣

Poruka je uređivana zadnji put čet 18.2.2021 12:00 (BOOMboy).
Moj PC  
3 0 hvala 1
10 godina
online
Re: PC ventilatori
Javi kako rade! Jesu tihi, kako ispuhuju, upuhuju, malo jos dojmova kad ih instaliras :)
7 godina
neaktivan
offline
PC ventilatori

Prva slika pokusni kunić, jedan ventilator upuh, jedan ispuh, dva na 212 plusu. Na cooleru su Snowmani i na upuhu, a na ispuhu je onaj masni sa 212 plusa. Idle temperature su 33-35 cpu a ovo dole je Heavy Loadom, zel sam njega jer i grafičku opere, na prime 95 na opciji zagrijavanje jer me to zanima nakon 45 min cpu je 48 stupnjeva. Koristim od asusa oriđinale program jer najbolje očitava, ovi drugi lupaju male brojeve. Poznato da je očitat fx proc malo zeznuto u nekim programima. Sad je došao na 24 minute u Heavy loadu isto 47 stupnjeva temperatura. Iste stupnjeve sam imao i sa tim masnim oriđinale ventom i još jednim identičnim na cooleru ali na 1500 okretaja kaj zvuči odvratno( bio je podmazan) ovi snowmanovi 1060 okrtaja ne čuješ ih, dok su na 1500 dobro trebaš načulit uho da ga primjetiš.  Temperatura prostorije je 26 stupnjeva sa zatvorenim prozorima, morat ću ih uskoro otvorit jel bum krepal😁 Sva četri venta su skopčana na matičnu a ova dva mogu kontrolirat na cpu cooleru ali ova druga dva se ravnaju po njihovim postocima vrtnje, to mi je ok. Za malo bolje namještanje speed fan mi ne gine. Proc je stock Fx 8300 uskoro stiže r5 3600 sa alija. Ja sam zadovoljan😁 Za tu lovu nema se kaj razmišljat, odlični ventilatori. Sad ubadam i njihov cooler jer je totalno neisplativo kupovat bracket  am4 za 212 plus. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.2.2021 18:25 (BOOMboy).
Moj PC  
3 0 hvala 2
PC ventilatori

GTX 770 Lightning
Crkli ventilatori na grafičkoj pa sam spojio dva Arctic p12 PWM ventilatora. 65% snage, potpuno nečujno, savršeno hlade.
Obožavam te ventilatore. Inače koristim još dva gore na radijatoru i dva naprijed kao usis.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2021 19:41 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
3 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: PC ventilatori
imsonotgonnatellyoumyname kaže...

GTX 770 Lightning
Crkli ventilatori na grafičkoj pa sam spojio dva Arctic p12 PWM ventilatora. 65% snage, potpuno nečujno, savršeno hlade.
Obožavam te ventilatore. Inače koristim još dva gore na radijatoru i dva naprijed kao usis.

 Ne kužim zakaj ne trpaju takve ventilatore na grafičke nego neka điđi miđi smeča. Izgleda da je estetika prva a sve ostalo dolazi kasnije. Taj jedan bi bolje sve ohladio nego oni kaj su bili gore.

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.3.2021 7:25 (BOOMboy).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice