Audio razdjelnik

poruka: 15
|
čitano: 6.210
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Audio razdjelnik

pozdrav!

imam pitanje vezano za audio razdjelnik...

izgleda ovako, klasika:

Razdjelnik Razdjelnik
 zanima me, ukoliko ja u njega uključim u jedan ulaz slušalice a u drugi zvučnike hoće li to utjecati na kvalitetu zvuka?

znači kada želim samo slušalice koristiti onda zvučnike na power off i to je to?

hvala, lp.

weedafuqyee
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Audio razdjelnik
SR3CKO kaže...

pozdrav!

imam pitanje vezano za audio razdjelnik...

izgleda ovako, klasika: zanima me, ukoliko ja u njega uključim u jedan ulaz slušalice a u drugi zvučnike hoće li to utjecati na kvalitetu zvuka?

znači kada želim samo slušalice koristiti onda zvučnike na power off i to je to?

hvala, lp.

Trebalo bi raditi, sve pet

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.7.2014 13:24 (Strm).
9 godina
protjeran
offline
Re: Audio razdjelnik
SR3CKO kaže...

pozdrav!

imam pitanje vezano za audio razdjelnik...

izgleda ovako, klasika: zanima me, ukoliko ja u njega uključim u jedan ulaz slušalice a u drugi zvučnike hoće li to utjecati na kvalitetu zvuka?

znači kada želim samo slušalice koristiti onda zvučnike na power off i to je to?

hvala, lp.

dijeli ti se signal,mislim da će bit zvuk slabiji....

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
13 godina
offline
Re: Audio razdjelnik
KerFlorijan kaže...
SR3CKO kaže...

pozdrav!

imam pitanje vezano za audio razdjelnik...

izgleda ovako, klasika: zanima me, ukoliko ja u njega uključim u jedan ulaz slušalice a u drugi zvučnike hoće li to utjecati na kvalitetu zvuka?

znači kada želim samo slušalice koristiti onda zvučnike na power off i to je to?

hvala, lp.

dijeli ti se signal,mislim da će bit zvuk slabiji....

Niwćw zvuk biti slabiji, tj. bit če ali toliko malo da neće to moć čut...

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
12 godina
offline
Audio razdjelnik

ok hvala na brzim odgovorima! :)

bitno mi je samo da kvaliteta znatno ne padne, slabiji zvuk nije problem.

weedafuqyee
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Audio razdjelnik
SR3CKO kaže...

ok hvala na brzim odgovorima! :)

bitno mi je samo da kvaliteta znatno ne padne, slabiji zvuk nije problem.

ovisi kakav razdjelnik uzmeš, neki jeftiniji su loše napravljeni pa znaju pogoršati zvuk, zemi neki skuplji!

aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaasa
12 godina
offline
Audio razdjelnik

ok, pogledat ću kakva je ponuda...

ukoliko imaš neki prijedlog, reci, dobro dođe?

nadam se da nije skuplje od 100 kuna?

weedafuqyee
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Audio razdjelnik

(na slici) to je cinch 2-u-jedan.. nije stereo jack 3.5mm (mada je istih dimenzija) trebaš takva 2 komada za Left-Right. Identično izgleda i adapter koji vjerojatno tražiš razlika koju možeš vidjeti je samo u 'muškom' dijelu..

-nije dobro spajati različite zvučnike, pogotovo serija-paralel spoj. Posotji dobra šansa da pregori pojačalo (zvučna).

- ovisi kako su interno spojene žice moguće su svakakvi rezultati.

 

-najvažnije, zašto kemijanje? Svaka današnja (i 5-10 godina stara) zvučna ima barem dva para izlaza, npr front panel koji je defaultno za slušalice + mic, (ostalo ovisi o driveru, npr da 5.1 može biti neovisan izlaz za drugi par..). Obično prikapčanje slušalica isključuje zvučnike ali i to se obično da podesti ako želiš istovremeno oba, pa do tog da neki zvučnici na sebi imaju te priključke. Sva ta rješenja su bolja (neće izazvati probleme) od ideje koju imaš.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Audio razdjelnik

malko si me izgubio sada...

da, prije svega, ovo na slici gore je samo primjer a zapravo namjeravam kupiti za jack 3.5mm.

kažeš da zapravo mogu spojiti i zvučnike i slušalice direktno na samu zvučnu?

 

točnije, ovo je zvučna koju imam trenutno:

http://asia.creative.com/p/sound-blaster/sound-blaster-5-1-vx

 

i sada, želim spojiti zvučnike (obične, 2.1) i slušalice... kako izvesti to?

hvala na trudu i odgovorima!

 

p.s nemam kutiju, odnosno audio izlaz/ulaz s prednje strane kako inaće svaka kutija podržava!

weedafuqyee
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.7.2014 22:01 (SR3CKO).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Audio razdjelnik
SR3CKO kaže...

..

i sada, želim spojiti zvučnike (obične, 2.1) i slušalice... kako izvesti to?

..

 

p.s nemam kutiju, odnosno audio izlaz/ulaz s prednje strane kako inaće svaka kutija podržava!

uobičajno je koristiti onboard audio i kućište koje ima front audio priključke (žice se spajaju na odgovarajuće pinove-jumpere na MBO).

-u ovoj kombinaciji provjeri (pogledaj) dali zvučna ima potrebne pinove, ako nema jedino kroz opcije drivera, ako nudi neovisan (ne znam kako drugačije nazvati) multi stereo izlaz. treba biti u 2.0/2.1 modu i prikljivanjem zvučnika-slušalica bi se trebao pojaviti popup koji pitaš što spajaš i što želiš.. u idealnom slučaju samo odgovoriš da je to (drugi) par stereo zvučnika ili slušalice, ali to ovisi o driveru.

 

izlazi su obojani bojom, zeleno -stereo zv, crveno -mic itd. ako spojiš npr na plavi ili crni trebalo bi se tako nešto moći aktivirati, ali ne ako je u 5.1/7.1 modu jer tad korisit sve izlaze.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Audio razdjelnik

da, razumijem... pokušat ću tako, hvala ti! :)

weedafuqyee
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Audio razdjelnik

Pozdrav! Zanima me gdje u Hr mogu kupiti ovaj splitter jer nikako da ga nađem  Hvala!!

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Audio razdjelnik

U Chipoteci ima. Link

7 godina
neaktivan
offline
Re: Audio razdjelnik

Hvala puno

12 godina
offline
Audio razdjelnik

ima li gdje za kupiti razdjelnik zvuka

da mogu spojiti slušalice i  vanjske zvućnike

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice