Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

poruka: 5.989
|
čitano: 2.449.013
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

E ovako, u zadnjih nekoliko tjedana kad razgovaram s nekim na mob, ta osoba me dosta slabo čuje i nekako onak mutno. Problem se rijesi prelaskom na slušalice. E sad mene zanima ima li moj problem veze sa hardwerom ili softwerom, i postoji li način da se to riješi bez nekog velikog troška ??

Samsung Galaxy S, Firmware: CyanogenMod 7 , Version: 7.1 stable, Android: 2.3.7, Modem: XXJVT, Kernel: Stock-2.6.35.12, Launcher: Launcher pro, Theme: Rover's Cyan
13 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Probja promijenit modem.

Meni dobro radi JW4

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ljudi hitno mi treba pomoć.
Jutros su mi odjednom nestali svi kontakti iz telefona, ostali su samo oni na sim kartici, a na sim-u ih je samo nekoliko. Jako su mi bitni kontakti i moram ih vratiti. Molim vas ako netko netko zna neki način da to vratim nazad bio bi jako zahvalan.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
CopyPastee kaže...

Ljudi hitno mi treba pomoć.
Jutros su mi odjednom nestali svi kontakti iz telefona, ostali su samo oni na sim kartici, a na sim-u ih je samo nekoliko. Jako su mi bitni kontakti i moram ih vratiti. Molim vas ako netko netko zna neki način da to vratim nazad bio bi jako zahvalan.

 

Koristiš li google contacts?  Tj. što koristiš za pohranjivenje kontakata?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Hvala na odgovoru. Sada imam drugi problem. Stavio sam CM10 ali imam sada problem sa tipkovnicom (sms i ini. problemi.)Stalno mi se javlje da se tipkovnica android ruši i ne mogu ništa sa njom.

Ima riješenja ili da stavim neki drugi ROM !?!

 

 

Ruke brže od glave !!

 

Odgovor i pitanje na poruku od SWITCH-a od prije par dana ( 25.11)

 

Sorry !!!!!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.12.2012 15:29 (Babaluba).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

JW4 JE NAJPOUZDANIJI Z5 U SMECE!

12 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

..flashao jw4 firmware sa odinom, rootao sa jw4..nakon zavrsetka quadrant pokazuje oko 1100...
instalirao cyanogen 10, ista stvar u quadrantu ..?! .. da li netko zna razlog ovako slabog rezultata ili je to normalno za JB?

 

nakon toga stavio slim bean.. opet isto..?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
surfzm kaže...

..flashao jw4 firmware sa odinom, rootao sa jw4..nakon zavrsetka quadrant pokazuje oko 1100...
instalirao cyanogen 10, ista stvar u quadrantu ..?! .. da li netko zna razlog ovako slabog rezultata ili je to normalno za JB?

 

nakon toga stavio slim bean.. opet isto..?

i kod mene ti je na cm10 isto sličan score.ja imam 1181.

ne znam kolko si očekival score?zbog čega ti je to važno ako ti mob radi dobro.inače meni radi mob super i nemam nikakvih problema.

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

dal ko može postati score za dotični mobitel- AnTuTu v3.0.2 dosta je hitno!hvala

 

Što ga više lome-to ga više volim!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
jura kaže...
surfzm kaže...

..flashao jw4 firmware sa odinom, rootao sa jw4..nakon zavrsetka quadrant pokazuje oko 1100...
instalirao cyanogen 10, ista stvar u quadrantu ..?! .. da li netko zna razlog ovako slabog rezultata ili je to normalno za JB?

 

nakon toga stavio slim bean.. opet isto..?

i kod mene ti je na cm10 isto sličan score.ja imam 1181.

ne znam kolko si očekival score?zbog čega ti je to važno ako ti mob radi dobro.inače meni radi mob super i nemam nikakvih problema.

hvala, nisam znao sto ocekivati...na starijim romovima sam imao bolje rezultate pa pomislio da sam nesto zeznuo.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
bahrija kaže...

dal ko može postati score za dotični mobitel- AnTuTu v3.0.2 dosta je hitno!hvala

 

izvoliš,ali na v3.0.3

Dok ne probam lava, svinja je za mene kralj životinja!
14 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

hvala-htio mjenjat galaxy ace za galaxy s,uz neku moju nadoplatu {#}

Što ga više lome-to ga više volim!
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.12.2012 1:29 (bahrija).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Oprostite ako je već bilo govora o tome.

Nakon uključivanja telefona svakih 10-ak sekundi skaču poruke tipa:

Oprostite!

Aplikacija LogsProvider (proces.com.sec.android.provider.logsprovider) neočekivano prekinuta. Ponovite. Prisilni prekid.

 

Telefon je drastično usporen. Čuo sam mišljenje kako se vjerojatno radi o punom kešu i kako bi neke programe trebalo prebaciti na SD (eksternu) karticu.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Evo, riješio sam na sugestiju Servisa pa da podijelim s drugima. Radi se o tome da je zbog puno programa keš bio pun (opterećen) i tebalo je odstraniti neke programe. Čim sam odstranio nekoliko njih, telefon je proradio brže. Usput, je li postoji neki program kojim bi se upravljalo kešom na Galaxyju?

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Koja verzija androida gore? Sve mi se čini da je neko staro smeće i zato imaš problema s tim.

BF Nick: SwitchCRO
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Prerano sam se poveselio. {#}

Nakon nekoliko minuta brzog rada, stvari su se počele ponovno događati po starom.

Verzija je 2.1

 

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
IgorRijeka kaže...

Prerano sam se poveselio. {#}

Nakon nekoliko minuta brzog rada, stvari su se počele ponovno događati po starom.

Verzija je 2.1

 

Isuse bože dragi pa to je smeće nad smećem! S tom verzijom ti neće nikada raditi kako spada. Imaš tu na par zadnjih stranica par mojih postova kako flashati zadnju verziju androida. Prelistaj malo zadnjih 5-6 strana i budeš sve našao. Ja ti imam ovu verziju i radi mi sve savršeno ali imaš i noviju od te. Malo to proštudiraj sve. Morat ćeš flahsati noviji rom ako hoćeš da ti mob iole bolje radi.

BF Nick: SwitchCRO
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.12.2012 17:46 (Switch).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Switch kaže...

 

Imaš tu na par zadnjih stranica par mojih postova kako flashati zadnju verziju androida. Prelistaj malo zadnjih 5-6 strana i budeš sve našao. Ja ti imam ovu verziju i radi mi sve savršeno ali imaš i noviju od te. Malo to proštudiraj sve. Morat ćeš flahsati noviji rom ako hoćeš da ti mob iole bolje radi.

 Hvala, Switch! Kad budem stigao, prostudirat ću predloženo, u pravu si, a moj telefon mi je i dalje u banani (poruke o prekidima skaču k'o lude unatoč činjenici da sam odstranio dosta programa), a meni bi bio najvažniji neki backup SMS-ova i telefonskih brojeva, ali u ovakvom stanju u kojem se uređajem vrrrlo teško upravlja teško da ću uspjeti instalirati odgovarajuće programe na mob.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
IgorRijeka kaže...

 Hvala, Switch! Kad budem stigao, prostudirat ću predloženo, u pravu si, a moj telefon mi je i dalje u banani (poruke o prekidima skaču k'o lude unatoč činjenici da sam odstranio dosta programa), a meni bi bio najvažniji neki backup SMS-ova i telefonskih brojeva, ali u ovakvom stanju u kojem se uređajem vrrrlo teško upravlja teško da ću uspjeti instalirati odgovarajuće programe na mob.

Evo ti, prvo stavi 2.3.6. Samo skini sve što te traži i slijedi upute i to je to. Imat ćeš onda 2.3.6 na mobu i odmah će ti bolje raditi ali još uvijek nije to to. Može to i bolje.

Kad to napraviš onda ga rootaj po uputstvima sa ovog linka: Root 2.3.6.

 

Kad to sve napraviš ili ako negdje zapneš javi se pa ćemo onda dalje raditi šta treba.

BF Nick: SwitchCRO
13 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Ovako, stavio sam CM10, pa gaaps, pa semaphore 2.6.5s, i ne radi mi youtube ni u aplikaciji ni u browseru, di sam kikso, jesam trebo samo semaphore 2.6.5 stavit ili...

ak nisi bio tu, nisi ni tam...
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
disibio kaže...

Ovako, stavio sam CM10, pa gaaps, pa semaphore 2.6.5s, i ne radi mi youtube ni u aplikaciji ni u browseru, di sam kikso, jesam trebo samo semaphore 2.6.5 stavit ili...

Trebao si staviti normalnu verziju bez "s" dodatka.

 

Normal versions (for CM9 or ROMs without hugemem configuration)

 

s verzija - For Slim ROM or patched ROMs with hugemem configuration

 

Napravi za svaki slučaj prije flashanja kernela wipe cache i dalvik cache.

Ako upadne u bootloop samo još jednom flashaš preko Odina taj kernel (treba ti .tar verzija za njega).

01101110 01101010 01101111 01101110 01101010 01101001
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.12.2012 18:20 (njonji).
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

pozdrav, mozete li mi barem malo objasniti kako instalirati CyanogenMod 10. tek sam kupio mobitel, i uspija sam najdalje jdoci do factory mode, tako sto sam stisnuo tipku za pojacavanje, home button i za gasenje, sto dalje napraviti? hvala na pomoći

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
Switch kaže...
mrbean kaže...

p.s.ako trebas neke info oko t-mobile-a ili nesto slobodno pitaj :P

Prvo probaj dal moš u Download Mode ući (Volume Down+Menu tipka+Power). Ako moš super možemo ići dalje (držiš jedno 10s Power za izlazak iz download moda ili izvadiš bateriju i vratiš nazad).

 

1. Flashaj ovaj rom i rootaj ga. Tutorial kako flashati 2.3.6 (password za extractirati ti je: samfirmware.com, ako bude trebalo) i onda ga rootaj preko ovoga tutoriala.

 

2. Kad si to napravio skini ovaj Rom i prebaci ga na internu sd karticu. Zatim uđi u Recovery (Volume up+Menu tipka+Power). Kad uđeš (po meniju se krećeš gore dolje sa volume tipkom a odabireš sa Power) napravi Wipe Data/Factory Reset, Wipe Cache, Wipe Dalvik Cache. Nakon što to sve napraviš idi na Install zip from sd card i tamo nađi taj rom kojeg si stavio na karticu, 

 

 

sve je išlo do ovdje super  anakon toga  je ispisalo ovo e: faild to verify whole-file signature e: signature verificatio faild  .......... ako znate u čemu je problem recite nisam baš neko ko se kuži u sve ovo ali evo več par tjedana ppokušavam ehheeh hvala

 

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Hm...ne znam u ćemu je problem. No nema brige, to ti je ionako već stariji rom, verzija 4.0.4. Vani je već nekoliko tjedana 4.2.1. Pa ćeš si nju staviti.
Idi na ovaj link i skini si ovu prvu verziju i prebaciš je na sd karticu. Onda fino u recovery odeš, napraviš factory reset, pa wipe cache partition i onda ideš na install zip from sd card. Ako ti krene instalacija i odmah ti stane na početku i počne se mobitel gasiti i paliti samo izvadi bateriju i vrati nazad i uđi opet u recovery i opet odmah na install zip from sd card (nemoj ići na factory reset i wipe) i to bi trebalo biti to.
Kad ti se upali mob nećeš imati nikakve google aplikacije ni Google Playstore pa moraš instalirati Google Apps.
Skineš ih sa ovog linka: http://goo.im/gapps Odmah prvi ti je, kad to skineš prebaciš na sd karticu napraviš wipe cache i opet na install zip from sd card. I to je to. Uživaj, ako bude neki problema još javi se slobodno.

Ovo ti je službena stranica od toga roma.

BF Nick: SwitchCRO
11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

meni je problem sljedeći: mobitel je rootan, i u rootu iman opcije reboot system, apply update from sdcard, apply update from cache, wipe data/factory reset, wipe cache partition, backup user data i restore user data. ja san skinija rom i ubacija ga u zipu na sdcard, i isa na opciju apply update from sdcard, i naravno javija mi je error da ne postoji u rom file update.zip. pa da li mi netko moze objasnit gdje da nadem opciju install from sdcard? hvala

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

radi hvala 

11 godina
neaktivan
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

trebao bi pomoć..dobio sam sgs i9000 i želim ga rootati, al ne znam ni šta ni kako :S ako itko može biti ljubazan pa mi napisati ili kopirati postupak rootanja i šta treba..i zanima me jel ga mogu ja sam otključati, ako da kako?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava
smrzlo21 kaže...

trebao bi pomoć..dobio sam sgs i9000 i želim ga rootati, al ne znam ni šta ni kako :S ako itko može biti ljubazan pa mi napisati ili kopirati postupak rootanja i šta treba..i zanima me jel ga mogu ja sam otključati, ako da kako?

Koji rom imaš gore? Samo upiši u google How to root galaxy s ___ (na crtu upiši koji rom imaš)

Evo recimo ovo je link za kako rootati 2.3.6.

 

Naravno da ga moš sam otključati. Imaš na Marketu aplikaciju Galaxy_S Unlock i nju si instaliraj i onda ga doslovno u 2-3 klika otključaš.

BF Nick: SwitchCRO
12 godina
offline
Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

 

Flashao sam curi ICS333 + Semaphore kernel 1.3.0s, po preporuci ovdje na forumu. 

E sad, ona je pre pre pre zadovoljna s ROM-om, mob se preporodio doslovno, brz je i fluidan, ali problem je baterija.. Baterija curi kao nenormalna.. Jel ima netko slucajno savjet kakav?

 

Znanstvenici kazu: ''Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi..'' E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S i9000 - Rasprava

Baterija curi?? Ja sam na tom romu odkako je izašao i bez problema mi izdrži čitav dan ako bi sve držao upaljeno. Trenutno kako ga koristim izdrži mi 48h bez problema.

Jel joj wifi upaljen stalno? 3g? Gps? Najvjerojatnije joj neka aplikacija ždere bateriju. U statistici baterije što stoji da joj najviše troši?

A možda joj je baterija ošla al to mi je nekako najmanje vjerojatno.

BF Nick: SwitchCRO
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice