Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.978
|
čitano: 10.926.882
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

A52s. Ne A52, nego baš A52s si uzmi. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2022 13:56 (hardcoree).
8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
It'sMe932 kaže...
dax-lax kaže...

Kak se pixel android dopada ovima koji koriste?

 Jedini android koji bih koristio

Imao ga, meni je to poput Lade, radi ok, ali je dosadan do boli. 

 Koliki vam je bio prosječan SOT?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
hardcoree kaže...
mzopg kaže...
It'sMe932 kaže...
dax-lax kaže...

Kak se pixel android dopada ovima koji koriste?

 Jedini android koji bih koristio

Imao ga, meni je to poput Lade, radi ok, ali je dosadan do boli. 

 Koliki vam je bio prosječan SOT?

 Oko 5h koliko se sjećam, Pixel 4 ne ovaj novi 6.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
nikonja kaže...

Imate kakvu preporuku za mobi za do max 250 ojra, nekako sam vezan na Samsunge pa sam gledao A32 i A52 ali otvoren sam i za druge ideje!

 Treba mi mobitel sa istom cijenom kao i ovdje, ali po mogućnosti neki manji i kompaktniji, ne bih volio neki samsung ako ce krenut stekat za 2 mjeseca, sestra mi ima A52 i nakon 2 3 mjeseca je vec krenula kmati neke probleme.

Kakav je A52s?

Također moze neki xiaomi ili ostale marke al opet prioritet da su malo kompaktiniji.

8 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

A52s je vrlo dobar. Bolji od A52. Prolistaj malo temu, preporučujemo ga zadnjih 20 stranica.

Nešto jako kompaktno nećeš naći u tom cjenovnom rangu. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.7.2022 23:21 (hardcoree).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Kad smo kod Xiaomija, nekih 10 dana koristim Mi 11 Lite 5G - MIUI 13.06. Gdje početi 🤭

Kod prvog pokretanja, ubacim SIM karticu, konstantno se restartira, i ništa ne mogu. Ajde, konačno sam upao u recovery - full wipe. Nakon toga, sve ok.
Reklame iskaču u MIUI aplikacijama: MI Videozapisi, file manager, cleaner, galerija. Gasio sam msa u postavkama, kod pokretanja sve pogasio, pogledao tutorijale i ništa. Instalirao AdGuard i riješio se đubreta.

Finger je skroz čudan. Neko vrijeme normalno otključava, a onda uopće ne reagira ili otključa iz trećeg pokušaja. Isto je i s face unlock.

Nema double tap za screen off, animacije trzuckave, podešen na 90Hz, a dosta toga radi zapravo na 60Hz.

Notifikacije ne kasne, ali zato mi se dogodi da sms uopće ne dolazi, provjereno. Baterija slabašna.

Dobre strane: proximity radi uredno, dobar ekran, glasni stereo zvučnici, dupli tap na finger pali bljeskalicu, to mi se sviđa. Solidno brz punjač, VoLTE/WoWiFi radi, kao i 5G.

Meni je to previše mana da zadržim. Po meni MIUI je razvikan i po ničemu poseban. Dosta mu toga fali, pretrpan je bloatwareom, i ne posebno fluidan. Instalirao sam Nova launcher, ali MIUI ne podržava geste na drugim launcherima i uredno me na to upozorio 😁
Moj PC  
3 0 hvala 4
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da se nadovežem za tamo neki prethodni post. 95% ljudi kupuje na rate telefon ????    Doslovno svaki smartphone koji sam imao je koštao cca 1500 kn, svaki od istih je bio iz azijskih tržišta te svaki je kupljen preko paypala za keš. I nikada nisam bio na domaćim ugovornim tarifama.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Kad smo kod Xiaomija, nekih 10 dana koristim Mi 11 Lite 5G - MIUI 13.06. Gdje početi 🤭

Kod prvog pokretanja, ubacim SIM karticu, konstantno se restartira, i ništa ne mogu. Ajde, konačno sam upao u recovery - full wipe. Nakon toga, sve ok.
Reklame iskaču u MIUI aplikacijama: MI Videozapisi, file manager, cleaner, galerija. Gasio sam msa u postavkama, kod pokretanja sve pogasio, pogledao tutorijale i ništa. Instalirao AdGuard i riješio se đubreta.

Finger je skroz čudan. Neko vrijeme normalno otključava, a onda uopće ne reagira ili otključa iz trećeg pokušaja. Isto je i s face unlock.

Nema double tap za screen off, animacije trzuckave, podešen na 90Hz, a dosta toga radi zapravo na 60Hz.

Notifikacije ne kasne, ali zato mi se dogodi da sms uopće ne dolazi, provjereno. Baterija slabašna.

Dobre strane: proximity radi uredno, dobar ekran, glasni stereo zvučnici, dupli tap na finger pali bljeskalicu, to mi se sviđa. Solidno brz punjač, VoLTE/WoWiFi radi, kao i 5G.

Meni je to previše mana da zadržim. Po meni MIUI je razvikan i po ničemu poseban. Dosta mu toga fali, pretrpan je bloatwareom, i ne posebno fluidan. Instalirao sam Nova launcher, ali MIUI ne podržava geste na drugim launcherima i uredno me na to upozorio 😁

 ima :D, ostalo se slazem

Korny1603987 kaže...

Da se nadovežem za tamo neki prethodni post. 95% ljudi kupuje na rate telefon ????    Doslovno svaki smartphone koji sam imao je koštao cca 1500 kn, svaki od istih je bio iz azijskih tržišta te svaki je kupljen preko paypala za keš. I nikada nisam bio na domaćim ugovornim tarifama.

 u 5% si :) 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Da se nadovežem za tamo neki prethodni post. 95% ljudi kupuje na rate telefon ????    Doslovno svaki smartphone koji sam imao je koštao cca 1500 kn, svaki od istih je bio iz azijskih tržišta te svaki je kupljen preko paypala za keš. I nikada nisam bio na domaćim ugovornim tarifama.

 

Citajuci ovakve stvari samo vidim da i dalje trebam zadrzati P30...mob je apsolutno bug free a kosta nikakve novce. 😀

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Kad smo kod Xiaomija, nekih 10 dana koristim Mi 11 Lite 5G - MIUI 13.06. Gdje početi 🤭

Kod prvog pokretanja, ubacim SIM karticu, konstantno se restartira, i ništa ne mogu. Ajde, konačno sam upao u recovery - full wipe. Nakon toga, sve ok.
Reklame iskaču u MIUI aplikacijama: MI Videozapisi, file manager, cleaner, galerija. Gasio sam msa u postavkama, kod pokretanja sve pogasio, pogledao tutorijale i ništa. Instalirao AdGuard i riješio se đubreta.

Finger je skroz čudan. Neko vrijeme normalno otključava, a onda uopće ne reagira ili otključa iz trećeg pokušaja. Isto je i s face unlock.

Nema double tap za screen off, animacije trzuckave, podešen na 90Hz, a dosta toga radi zapravo na 60Hz.

Notifikacije ne kasne, ali zato mi se dogodi da sms uopće ne dolazi, provjereno. Baterija slabašna.

Dobre strane: proximity radi uredno, dobar ekran, glasni stereo zvučnici, dupli tap na finger pali bljeskalicu, to mi se sviđa. Solidno brz punjač, VoLTE/WoWiFi radi, kao i 5G.

Meni je to previše mana da zadržim. Po meni MIUI je razvikan i po ničemu poseban. Dosta mu toga fali, pretrpan je bloatwareom, i ne posebno fluidan. Instalirao sam Nova launcher, ali MIUI ne podržava geste na drugim launcherima i uredno me na to upozorio 😁

 Imam redmi note 9 pro moj prvi xiaomi i ne mogu se požaliti odličan mi je mob bez bugova i svega što neki pišu. Nisam zagovornik xiaomia i ne kažem da ih nema bugovitih , sestrična ima isti kao i moj i užasno je razočarana. Samo hoću reči da se jako puno stvari može nariktati samo ih treba pronaći u hrpi menija. Npr ovo za bljeskalicu kod mene je dvaput na gumb za paljenje, što nije bilo tako podešeno nego sam tražio po postavkama. Ovo za zaključavanje na double tap ne radi, tj radi uključivanje ekrana, a gašenje ekrana radi tako da duže držim tipku natrag (možda da imam upaljene geste a ne tipke možda bi radilo i na double tap). Anyway ako imaš tipke i želiš ugasit na dodir tipke onda ideš--dodatne postavke--prečice gumbi---isključi zaslon i tu biraš na koju tipku se gasi ekran. Nadam se da će ti se s nekim apdejtom sredit mob.

http://d-u-d.deviantart.com http://500px.com/Dado_D https://dariodrvodelic.wordpress.com/ https://www.flickr.com/photos/95774435@N02/?hide_photostream_welcome=1
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Kad smo kod Xiaomija, nekih 10 dana koristim Mi 11 Lite 5G - MIUI 13.06. Gdje početi 🤭

Kod prvog pokretanja, ubacim SIM karticu, konstantno se restartira, i ništa ne mogu. Ajde, konačno sam upao u recovery - full wipe. Nakon toga, sve ok.
Reklame iskaču u MIUI aplikacijama: MI Videozapisi, file manager, cleaner, galerija. Gasio sam msa u postavkama, kod pokretanja sve pogasio, pogledao tutorijale i ništa. Instalirao AdGuard i riješio se đubreta.

Finger je skroz čudan. Neko vrijeme normalno otključava, a onda uopće ne reagira ili otključa iz trećeg pokušaja. Isto je i s face unlock.

Nema double tap za screen off, animacije trzuckave, podešen na 90Hz, a dosta toga radi zapravo na 60Hz.

Notifikacije ne kasne, ali zato mi se dogodi da sms uopće ne dolazi, provjereno. Baterija slabašna.

Dobre strane: proximity radi uredno, dobar ekran, glasni stereo zvučnici, dupli tap na finger pali bljeskalicu, to mi se sviđa. Solidno brz punjač, VoLTE/WoWiFi radi, kao i 5G.

Meni je to previše mana da zadržim. Po meni MIUI je razvikan i po ničemu poseban. Dosta mu toga fali, pretrpan je bloatwareom, i ne posebno fluidan. Instalirao sam Nova launcher, ali MIUI ne podržava geste na drugim launcherima i uredno me na to upozorio 😁

Novi uređaj? Koji Android?

 

Ovo za reklame je više apsurdno spominjati, ugase se za tren, a i tko koristi mi video, gallery (nikada nisam vidio reklamu u gallery app, a i draža mi je google photos)... u svakom slučaju ako ih netko i koristi većina se ugasi u 3-4 pritiska prstom na hamburger, settings, about, recommendations OFF i gle čuda nema više reklama. Ne treba dirati MSA za te aplikacije, ne treba adguard. Testirano na većem broju Xiaomi uređaja.

 

Za finger nemam pojma nisam koristio taj model, a face unlock bi trebao raditi bez problema, čak i u mraku, barem je tako na mojim primjercima.

 

Double tap: Settings - AoD & Lock Screen - Double Tap to wake or turn off screen...

 

Animacije bi trebale biti fluidne kao i sve drugo, ako meni na SD730G (najslabiji Xiaomi koji trenutno imam) sve radi bez greške onda ne vidim kako je nešto sporo na SD780G koji je u testovima i do 4x brži.

 

Zanimljivo da si uopće uzeo Xiaomi nakon silnih kritika koje si im uputio zadnjih godinu dana, mazohizam? 

 

Što to MIUIu dosta toga fali? Može primjer? Pretrpan bloatwareom? Kolega debelo pretjeruješ. Što bi onda rekao za iOS ili OneUI? Možeš li nabrojati taj silni bloatware? Ekipa koja želi čisti Android ima Pixel, svi ostali skinovi dolaze sa dodatnim aplikacijama.

Možda je tebi bloatware digitron? Ili Google aplikacije? Mi Remote? QR kod skener? FM radio? 

11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ja bih i danas bio na Huaweiu(p50 pro ili koji je vec sad) da nisu hendikepirani restrikcijama,P20 Pro je i dan danas izvrstan mob i baterija mu i dalje traje i traje.

Ovako sam otisao na Samsung....

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Najjeftiniji mobitel za stariju osobu jel bi bio Motorola E7 ?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
djhuby kaže...

Najjeftiniji mobitel za stariju osobu jel bi bio Motorola E7 ?

 Redmi 9a?

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mzopg kaže...
vepar kaže...
Kad smo kod Xiaomija, nekih 10 dana koristim Mi 11 Lite 5G - MIUI 13.06. Gdje početi 🤭

Kod prvog pokretanja, ubacim SIM karticu, konstantno se restartira, i ništa ne mogu. Ajde, konačno sam upao u recovery - full wipe. Nakon toga, sve ok.
Reklame iskaču u MIUI aplikacijama: MI Videozapisi, file manager, cleaner, galerija. Gasio sam msa u postavkama, kod pokretanja sve pogasio, pogledao tutorijale i ništa. Instalirao AdGuard i riješio se đubreta.

Finger je skroz čudan. Neko vrijeme normalno otključava, a onda uopće ne reagira ili otključa iz trećeg pokušaja. Isto je i s face unlock.

Nema double tap za screen off, animacije trzuckave, podešen na 90Hz, a dosta toga radi zapravo na 60Hz.

Notifikacije ne kasne, ali zato mi se dogodi da sms uopće ne dolazi, provjereno. Baterija slabašna.

Dobre strane: proximity radi uredno, dobar ekran, glasni stereo zvučnici, dupli tap na finger pali bljeskalicu, to mi se sviđa. Solidno brz punjač, VoLTE/WoWiFi radi, kao i 5G.

Meni je to previše mana da zadržim. Po meni MIUI je razvikan i po ničemu poseban. Dosta mu toga fali, pretrpan je bloatwareom, i ne posebno fluidan. Instalirao sam Nova launcher, ali MIUI ne podržava geste na drugim launcherima i uredno me na to upozorio 😁

Novi uređaj? Koji Android?

 

Ovo za reklame je više apsurdno spominjati, ugase se za tren, a i tko koristi mi video, gallery (nikada nisam vidio reklamu u gallery app, a i draža mi je google photos)... u svakom slučaju ako ih netko i koristi većina se ugasi u 3-4 pritiska prstom na hamburger, settings, about, recommendations OFF i gle čuda nema više reklama. Ne treba dirati MSA za te aplikacije, ne treba adguard. Testirano na većem broju Xiaomi uređaja.

 

Za finger nemam pojma nisam koristio taj model, a face unlock bi trebao raditi bez problema, čak i u mraku, barem je tako na mojim primjercima.

 

Double tap: Settings - AoD & Lock Screen - Double Tap to wake or turn off screen...

 

Animacije bi trebale biti fluidne kao i sve drugo, ako meni na SD730G (najslabiji Xiaomi koji trenutno imam) sve radi bez greške onda ne vidim kako je nešto sporo na SD780G koji je u testovima i do 4x brži.

 

Zanimljivo da si uopće uzeo Xiaomi nakon silnih kritika koje si im uputio zadnjih godinu dana, mazohizam? 

 

Što to MIUIu dosta toga fali? Može primjer? Pretrpan bloatwareom? Kolega debelo pretjeruješ. Što bi onda rekao za iOS ili OneUI? Možeš li nabrojati taj silni bloatware? Ekipa koja želi čisti Android ima Pixel, svi ostali skinovi dolaze sa dodatnim aplikacijama.

Možda je tebi bloatware digitron? Ili Google aplikacije? Mi Remote? QR kod skener? FM radio? 

Nisi ga koristio, ali eto sve si mi lijepo objasnio 

15 godina
protjeran
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Nisi ga koristio, ali eto sve si mi lijepo objasnio 

 He he

Sve što imam u životu sam ukro, jedino sam vozačku kupio
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.7.2022 8:52 (popo).
15 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Kad smo kod Xiaomija, nekih 10 dana koristim Mi 11 Lite 5G - MIUI 13.06. Gdje početi 🤭

Kod prvog pokretanja, ubacim SIM karticu, konstantno se restartira, i ništa ne mogu. Ajde, konačno sam upao u recovery - full wipe. Nakon toga, sve ok.
Reklame iskaču u MIUI aplikacijama: MI Videozapisi, file manager, cleaner, galerija. Gasio sam msa u postavkama, kod pokretanja sve pogasio, pogledao tutorijale i ništa. Instalirao AdGuard i riješio se đubreta.

Finger je skroz čudan. Neko vrijeme normalno otključava, a onda uopće ne reagira ili otključa iz trećeg pokušaja. Isto je i s face unlock.

Nema double tap za screen off, animacije trzuckave, podešen na 90Hz, a dosta toga radi zapravo na 60Hz.

Notifikacije ne kasne, ali zato mi se dogodi da sms uopće ne dolazi, provjereno. Baterija slabašna.

Dobre strane: proximity radi uredno, dobar ekran, glasni stereo zvučnici, dupli tap na finger pali bljeskalicu, to mi se sviđa. Solidno brz punjač, VoLTE/WoWiFi radi, kao i 5G.

Meni je to previše mana da zadržim. Po meni MIUI je razvikan i po ničemu poseban. Dosta mu toga fali, pretrpan je bloatwareom, i ne posebno fluidan. Instalirao sam Nova launcher, ali MIUI ne podržava geste na drugim launcherima i uredno me na to upozorio 😁

 Problem sa restartom - nemam

Finger - radi odlično, osim u iznimnim situacijama jako znojnih ruku/prstiju

Ima dt za displ. off.

Sms dolazi bez problema.

Baterija je za 4200mAh odlična, mob je već neko vrijeme kod moje žene jer sam ja sebi nakon par tjedana sa 11 liteom uzeo 11T, i kad njoj drži dva dana bez jebemti, onda nemamo šta o tome pričat, ja ne znam šta ti radiš s mobom i jesi kupio novi ili rabljeni, pošto nisi odgovorio kolegi na taj upit, ali baterija je bez greške.

Bloatware? Ak misliš na one 3-4 igrice i amazon app, to se obriše za ravno 90 sekundi. Reklame se gase jednako lako kak se i pobrišu te igre i amazon app. O fluidnosti isto bolje ne komentirat, ja sam prešao sa mobitela od 11.000kn na mi 11 lite, pa sad na 11t, pa ne vidim tu problematiku (ne)fluidnosti miui-a na ova 2. Meni je veći problem bio naviknut se na drukčije geste na miuiu, tipa 3 finger swipe down za skrinšot, jer sam naviknuo dlanom kliznut udesno za ss.

 

Meni se čini da je tvoj problem što ti očekuješ od mobitela iz NIŽEG midrange segmenta da bude silom neki high end mob.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Moj osvrt nije bio zlonamjeran i neistinit. Naveo sam i dobre strane, a ima ih još.
Iz onoga što sam naveo kao mane i dalje stojim.

Uključio sam double tap to lock screen i ne radi iz nekog razloga, čak i nakon full wipea...Problem sa SIM karticom mi je i dalje nejasan, jer ta ista kartica u skoro godinu dana izmjenjala se u dosta telefona i nikad problema.

Finger sam usnimio nekoliko puta i nije konzistentan. Nekad radi dobro, a nekad otključava sa zakašnjenjem ili treba pritisnuti par puta.

Što se tiče sms-a, evo dva primjera. Mater zove na ručak da dođemo, sve će se ohladiti. Ja kažem da je rekla javiti porukom. Kaže poslala sms prije pola sata i pošalje screenshot. Meni nije stigla. Jučer dogovorim s čovjekom slanje mobitela HP Express-om u ponedjeljak i kaže poslat će mi podatke za slanje. Nakon 20 min šaljem mu poruku, zašto ne šalje podatke, možda je odustao. Čovjek zove i kaže odmah je poslao sms. Meni nije stigao.

Ne znam kako neko koristi mobitel i nisam gore napisao da je baterija katastrofa, nego da je slabašna. Ne izdrži cijeli dan mog korištenja. Mob je star 10 mjeseci.

Za mene je bloatware Netflix, Booking.com, Amazon shoping, PUBG, još neke igre, pozivnice ili šta već...Bilo je toga za pobrisat.

Pojam fluidnosti je relativan. Nekome je sve fluidno i ništa mu ne smeta. Štuckanje iliti stuttering ne podnosim, skrolanje kroz Chrome i Twitter je trzavo, animacije nisu glatke. I naravno ne očekujem da radi kao mob od 1000€.

MIUI mi ne leži nakon 10-ak dana korištenja i to je to.


Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
mzopg kaže...
vepar kaže...
Kad smo kod Xiaomija, nekih 10 dana koristim Mi 11 Lite 5G - MIUI 13.06. Gdje početi 🤭

Kod prvog pokretanja, ubacim SIM karticu, konstantno se restartira, i ništa ne mogu. Ajde, konačno sam upao u recovery - full wipe. Nakon toga, sve ok.
Reklame iskaču u MIUI aplikacijama: MI Videozapisi, file manager, cleaner, galerija. Gasio sam msa u postavkama, kod pokretanja sve pogasio, pogledao tutorijale i ništa. Instalirao AdGuard i riješio se đubreta.

Finger je skroz čudan. Neko vrijeme normalno otključava, a onda uopće ne reagira ili otključa iz trećeg pokušaja. Isto je i s face unlock.

Nema double tap za screen off, animacije trzuckave, podešen na 90Hz, a dosta toga radi zapravo na 60Hz.

Notifikacije ne kasne, ali zato mi se dogodi da sms uopće ne dolazi, provjereno. Baterija slabašna.

Dobre strane: proximity radi uredno, dobar ekran, glasni stereo zvučnici, dupli tap na finger pali bljeskalicu, to mi se sviđa. Solidno brz punjač, VoLTE/WoWiFi radi, kao i 5G.

Meni je to previše mana da zadržim. Po meni MIUI je razvikan i po ničemu poseban. Dosta mu toga fali, pretrpan je bloatwareom, i ne posebno fluidan. Instalirao sam Nova launcher, ali MIUI ne podržava geste na drugim launcherima i uredno me na to upozorio 😁

Novi uređaj? Koji Android?

 

Ovo za reklame je više apsurdno spominjati, ugase se za tren, a i tko koristi mi video, gallery (nikada nisam vidio reklamu u gallery app, a i draža mi je google photos)... u svakom slučaju ako ih netko i koristi većina se ugasi u 3-4 pritiska prstom na hamburger, settings, about, recommendations OFF i gle čuda nema više reklama. Ne treba dirati MSA za te aplikacije, ne treba adguard. Testirano na većem broju Xiaomi uređaja.

 

Za finger nemam pojma nisam koristio taj model, a face unlock bi trebao raditi bez problema, čak i u mraku, barem je tako na mojim primjercima.

 

Double tap: Settings - AoD & Lock Screen - Double Tap to wake or turn off screen...

 

Animacije bi trebale biti fluidne kao i sve drugo, ako meni na SD730G (najslabiji Xiaomi koji trenutno imam) sve radi bez greške onda ne vidim kako je nešto sporo na SD780G koji je u testovima i do 4x brži.

 

Zanimljivo da si uopće uzeo Xiaomi nakon silnih kritika koje si im uputio zadnjih godinu dana, mazohizam? 

 

Što to MIUIu dosta toga fali? Može primjer? Pretrpan bloatwareom? Kolega debelo pretjeruješ. Što bi onda rekao za iOS ili OneUI? Možeš li nabrojati taj silni bloatware? Ekipa koja želi čisti Android ima Pixel, svi ostali skinovi dolaze sa dodatnim aplikacijama.

Možda je tebi bloatware digitron? Ili Google aplikacije? Mi Remote? QR kod skener? FM radio? 

Nisi ga koristio, ali eto sve si mi lijepo objasnio 

 Nema na čemu, i drugi put. 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Moj osvrt nije bio zlonamjeran i neistinit. Naveo sam i dobre strane, a ima ih još.
Iz onoga što sam naveo kao mane i dalje stojim.

Uključio sam double tap to lock screen i ne radi iz nekog razloga, čak i nakon full wipea...Problem sa SIM karticom mi je i dalje nejasan, jer ta ista kartica u skoro godinu dana izmjenjala se u dosta telefona i nikad problema.

Finger sam usnimio nekoliko puta i nije konzistentan. Nekad radi dobro, a nekad otključava sa zakašnjenjem ili treba pritisnuti par puta.

Što se tiče sms-a, evo dva primjera. Mater zove na ručak da dođemo, sve će se ohladiti. Ja kažem da je rekla javiti porukom. Kaže poslala sms prije pola sata i pošalje screenshot. Meni nije stigla. Jučer dogovorim s čovjekom slanje mobitela HP Express-om u ponedjeljak i kaže poslat će mi podatke za slanje. Nakon 20 min šaljem mu poruku, zašto ne šalje podatke, možda je odustao. Čovjek zove i kaže odmah je poslao sms. Meni nije stigao.

Ne znam kako neko koristi mobitel i nisam gore napisao da je baterija katastrofa, nego da je slabašna. Ne izdrži cijeli dan mog korištenja. Mob je star 10 mjeseci.

Za mene je bloatware Netflix, Booking.com, Amazon shoping, PUBG, još neke igre, pozivnice ili šta već...Bilo je toga za pobrisat.

Pojam fluidnosti je relativan. Nekome je sve fluidno i ništa mu ne smeta. Štuckanje iliti stuttering ne podnosim, skrolanje kroz Chrome i Twitter je trzavo, animacije nisu glatke. I naravno ne očekujem da radi kao mob od 1000€.

MIUI mi ne leži nakon 10-ak dana korištenja i to je to.

 Double tap ti je samo za lock screen. Za SMS vidi sa teleoperaterom, možda treba promijeniti karticu.

Fingerprint probaj prebaciti iz touch u press ili obrnuto. Meni osobno je najdraža opcija double tap + Face ID, to radi savršeno precizno i brzo.

 

SMS ti ide preko Google Messages? Prođi njegove opcije i vidi je li sve ok.

 

Ovo što si nabrojao pod bloatware ja ništa nisam dobio na niti jednom Xiaomi mobu, ne znam odakle je taj tvoj primjerak, ali možda je to nešto što je teleoperater "ugurao".

 

Chrome sve klizi, twitter kad baš zaskrolam kao manijak i vrti se hrpa sadržaja zna jedva vidljivo malo "zapeti" na učitavanju fotke, ne vidim tu nekakav problem. Kod normalnog skrolanja sve ide normalno. Na daleko slabijem SoCu od tvoga.

 

Za MIUI ok, logično, nismo svi isti, mada je meni smiješno kad netko napiše da mu nekakav UI ne leži, a u biti koristi 20 aplikacija koje isto rade na svim skinovima. 

Napisati da ti ne odgovara jer nema nešto što ti je potrebno je druga stvar.

 

Kupio si polovan uređaj, uvijek postoji i opcija da se netko prije igrao s njim, instalirao nekakav ROM, s*ebao nešto...

10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ja sam ti imao taj problem sa sms, na kraju je ispalo da sam ukljucio neko govono u sms aplikaciji koja je od googlea.

Instalirao neku alternativnu app i sve radilo ok.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
I ne koristim ništa od Googlea. Za SMS imam Textru već duže vrijeme, nikad problema...Sad je kartica u drugom mobu i sve stiže uredno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
imam 11 lite 5g i vrlo sam zadovoljan. jedino što prijašnji vlasnik nije potpuno uklonio Mi acount,davao mi je poslje šifru ali mob ne prihvanća radio je nešto preko kompa da obriše ali ništa. Bojim se da napravim hard reset da će me tražiti prijašnju lozinku. Zbog svega ne mogu mijenjati teme i svakih 5 min dobijem obavjest da se ne mogu prijaviti.
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ZdravkoZ kaže...
imam 11 lite 5g i vrlo sam zadovoljan. jedino što prijašnji vlasnik nije potpuno uklonio Mi acount,davao mi je poslje šifru ali mob ne prihvanća radio je nešto preko kompa da obriše ali ništa. Bojim se da napravim hard reset da će me tražiti prijašnju lozinku. Zbog svega ne mogu mijenjati teme i svakih 5 min dobijem obavjest da se ne mogu prijaviti.

 Neka bivši vlasnik resetira MI lozinku, ima web stranica preko koje se to napravi, na broj mobitela koji je povezan sa tim 11 lite će stići kod s kojim može postaviti novu lozinku. Zatim neka se prijavi i makne 11 lite iz liste uređaja i tebe će automatski odjaviti i moći ćeš napraviti novi Mi račun, ako želiš.

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Navodno je to sve napravio., no meni i dalje stoji njegov nick Mi računa. Neznam, možda bi se maknuo kad bi resetirao mob...
Sve da i imam,otkud mi
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
ZdravkoZ kaže...
Navodno je to sve napravio., no meni i dalje stoji njegov nick Mi računa. Neznam, možda bi se maknuo kad bi resetirao mob...

Neka ti pošalje lozinku da se možeš odjaviti iz Mi računa, pa on lako promijeni lozinku nakon toga. Ukoliko napraviš factory reset dok si prijavljen u Mi račun tražiti će te da se prijaviš u račun kod aktivacije i onda si u problemu. Tako je barem bilo ranije, ne znam jesu li nešto promijenili, ali Mi račun je isti kao i iCloud na iPhoneu.

12 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Doma od 2018. imamo Redmi 5, Redmi Note 7, Mi 9 SE, Poco F1, Mi Note 10, Redmi Note 8 Pro, Mi 10T Pro, Mi 11i, 11T i 11 Lite 5G NE.

 

Generalno sa nekim ozbiljnijim problemima sam se susreo na burazovom Redmi Note 8 Pro koji je znao trzati i to se tek riješilo nakon updatea na MIUI 12.5.

 

Trenutno su doma u uporabi Mi 10T Pro, Mi 11i, 11T i 11 Lite 5G NE.

Da se prvo osvrnem na Mi 10T Pro.

Ne znam, trenutno sam na 13.0.8 i proximity senzor i dalje nije riješen, ali primijetio sam da se ekran pali puno manje tokom razgovora. Možda jednog dana to i riješe do kraja, ali samo možda.

 

Jedini veći problem sa notifikacijama sam imao sa ColorNoteom jer mi nisu dolazile obavijesti u status baru, tu autostart i isključenje štednje baterije nisu pomogli, morao sam lockati app u recent apps.

 

Vjerojatno ćete me popljuvati ali lakše sam se priviknuo na IPS LCD na Mi 10T Pro nego na zakrivljeni ekran na Mi Note 10. Obzirom da kod mene uvijek mora ići kaljeno staklo, za zakrivljene ekrane je to živi užas. Jebiga picajzla sam.

Rekoh, Mi Note 10 je prvi i zadnji mob sa zakrivljenim ekranom ali dobro, različiti su ukusi. Nekome je dealbreaker recimo ips lcd.

 

Realno Mi 10T Pro ne trebam mijenjati još neko vrijeme, da mi ips lcd nije najbolje sjeo nakon Amoleda na Mi 9 SE, nije, ali gledajući kamere HMX je i dalje odličan senzor a i važno je napomenuti da za njega ima odličnih xml-ova za BSG 8.1 i LMC 8.4 Gcam s time da je i stock kamera poprilično dobra na njemu.

SD 865, 8GB RAM-a, što se mene tiče miran sam još sigurno godinu i pol.

 

Ne znam, i dalje ne shvaćam zašto nisu ostavili HMX i njega ubacili u recimo Mi 11i i 11T.

 

11T bi zbilja bio mob po mom guštu da su recimo ubacili sd 870 umjesto dimensity 1200 i HMX umjesto HM2.

Pošto mi je gcam na Xiaomiu must have, skloniji sam više snapdragonu nego mediateku iako moram priznati da me je dimensity 1200 po tom pitanju ugodno iznenadio. Čak sam mislio da gcam uopće ne radi na mtk-u.

Osim za mene prihvatljivog viewfinder laga, sve ostalo radi bez rušenja.

 

Recimo Mi 11i ima nekoliko solidnih xml-ova za LMC 8.4 dok stock kamera stvarno nije neka sreća.

U biti sad sam se sjetio da ne bi bilo loše usporediti GW3 i HM2 sa gcamom, stock više ni ne gledam.

 

Što se tiče proximity senzora, starom na 11T i burazu na 11 Lite 5G NE radi odlično dok je kod stare na Mi 11i malo bolja situacija nego kod mene.

 

Možda sam ja kompliciran ali fascinantno mi je kako u moru njihovih mobitela teško nalazim model koji mi u potpunosti odgovara, ili je sve super pa ubace zakrivljeni ekran ili je sve super pa onda naprave downgrade kamere.

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
big smoke kaže...

 

 

Vjerojatno ćete me popljuvati ali lakše sam se priviknuo na IPS LCD na Mi 10T Pro nego na zakrivljeni ekran na Mi Note 10. Obzirom da kod mene uvijek mora ići kaljeno staklo, za zakrivljene ekrane je to živi užas. Jebiga picajzla sam.

Rekoh, Mi Note 10 je prvi i zadnji mob sa zakrivljenim ekranom ali dobro, različiti su ukusi. Nekome je dealbreaker recimo ips lcd.

 

 

Ne znam, i dalje ne shvaćam zašto nisu ostavili HMX i njega ubacili u recimo Mi 11i i 11T.

 

 

 

Možda sam ja kompliciran ali fascinantno mi je kako u moru njihovih mobitela teško nalazim model koji mi u potpunosti odgovara, ili je sve super pa ubace zakrivljeni ekran ili je sve super pa onda naprave downgrade kamere.

 

 

 HMX je uvjetno receno - loš. 4 u 1 binding pixela na njemu se pokazao inferiornijim 9 u 1 bindanju novijih senzora i imao je dosta fokus problema (imao sam mi note 10 i mi 10 pro i muku svoju namucio sa low light fokusom). 

Mislim da je zato izbacen.

 

Što se tice ekrana, meni je isto draži ravan ekran, ali bilo kakvo kaljeno staklo na njemu mi se gadi, a prije sam ga držao na svakom :)

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...
 HMX je uvjetno receno - loš. 4 u 1 binding pixela na njemu se pokazao inferiornijim 9 u 1 bindanju novijih senzora i imao je dosta fokus problema (imao sam mi note 10 i mi 10 pro i muku svoju namucio sa low light fokusom). 

Mislim da je zato izbacen.

 

Što se tice ekrana, meni je isto draži ravan ekran, ali bilo kakvo kaljeno staklo na njemu mi se gadi, a prije sam ga držao na svakom :)

 

 Sorry, ali ovo za HMX je totalna glupost.

 

Za ekran se slažem, ravni ekran je bolji, zaobljeni ljepše izgleda i mob zbog njega bolje leži u ruci, ali sve ostalo je na strani ravnog.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Bando imate prijedlog za mobitel do 1500kn. Ništa igrice, surfanje i sl. korištenje za žensku osobu od 58god..
Poco M4? Redmi 10? Samsung a22? Amoled po mogućnosti. Možda od realme nešto?
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice